Skocz do zawartości

Ciągłe resety Xiaomi Note 9 Pro z włożoną kartą SIM


tweant

Rekomendowane odpowiedzi

Można też zmienić na Niemcy, ja już po aktualizacji na 12.0.1
Na razie nie mam jak przetestować czy aktualizacja załatwia sprawę restartów przy korzystaniu z nawigacji, może ktoś potwierdzić ?
(chodzi mi os osoby które nie oddawały telefonu do serwisu, albo odesłano bez naprawy)

Edytowane przez lukxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukxiaomi napisał:

Można też zmienić na Niemcy, ja już po aktualizacji na 12.0.1
Na razie nie mam jak przetestować czy aktualizacja załatwia sprawę restartów przy korzystaniu z nawigacji, może ktoś potwierdzić ?
(chodzi mi os osoby które nie oddawały telefonu do serwisu, albo odesłano bez naprawy)

Także próbowałem Niemiec niestety nie działa. Tel był w serwisie i wrócił jako sprawny........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WD40 napisał:

To zainstaluj MIUI 12 ręcznie z linków na forum.

Instalacja trwa 5-7 minut.

Za krótko by ocenić, czy naprawili wszystko, ale od wczoraj fonik działa stabilnie. IMHO bardzo OK!

Hallo, jeżeli możesz to podeślij te inki, bo czytając na stronach Mi to raczej wieka mecyja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwie ciekawostki, o których wcześniej nie pisałem, bo były w trakcie analizy, która teraz już jest nie potrzebna :-D

1. Resety ustąpiły, tak jak pisałem wcześniej, po wyjęciu drugiej karty SIM. Mimo wszystko został problem sporadycznie nie uruchamiającego się turbo ładowania, tylko samo szybkie ładowanie, a to nie to samo. By ponownie telefon wszedł w tryb turbo ładowania trzeba było go zrestartować. Od aktualizacji nie ma już tego problemu, a nawet zmieniono nazwę z Turbo Charge na Mi Turbo Charge :P 

2. Jak występują jakieś problemy używam programu aida64 żeby sprawdzać czy wszystko jest w miarę ok i jak wyglądają temperatury. W momencie gdy występował problem czy z restartami czy z szybkim ładowaniem wartość temperatur była w normie prócz jednej, oznaczonej jako SOC, która wynosiła nawet 81 stopni Celsjusza. Często nie spadała poniżej tej wartości lub w ogóle wyglądało to jakby zatrzymywała się na jednym odczycie np. 78 stopni i nawet jak inne temperatury spadały ta zostawała na tym samym poziomie.. Po aktualizacji do MiUI 12 wartość temperatury przy sekcji SOC przede wszystkim jest ruchoma, czyli tak jakby teraz faktycznie była odczytywana, a po drugie w wartościach 29-40 stopni Celsjusza, czyli bardziej realnych. 

W przyszłym tygodniu znów potestuję z dwiema kartami SIM i zobaczę czy będzie się restartował, jak nie to tak jak pisałem wcześniej, wyjdzie na to, że w moim przypadku to problem softwearowy a nie sprzętowy :) 

 

Zastanawiam się, czy całość nie była właśnie spowodowana błędnym odczytem temperatury SOC, przez co aby nic nie zostało przegrzane telefon się restartował lub nie uruchamiał turbo ładowania, które jednak generuje więcej ciepła.

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sawoperator napisał:

u mnie po aktualizacji samoczynne restarty przy słabszym zasięgu nadal występują, mam w domu dwa takie miejsca gdzie strop tłumi sygnał i telefon bardzo często łapie zawiechę i restart. przy gps chwilowo sprawdzić nie mogę bo mnie do 22.11 "pozamykali" :)

Korzystasz z dual sim czy jedna karta? Jak jedna to w którym slocie 1 czy 2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo, ja cały czas jadę na dualu i jak pisałem od 2 tygodni bez restartów, teraz zobaczymy co wniesie 12, na razie nie idzie odpalić aktualizacji, cały czas brak możliwości połączenia z siecią mimo sprawnej sieci. Pozdro. ;-) O dziwo na danych mobilnych sprawdza aktualizacje. Kolejny cud. o 11.45 sprawdza już aktualizację przez WIFI. :-)

Edytowane przez Sebi Bastek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis dziś do mnie napisał aby przesłać im telefon drugi raz. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dla potomych, dokumentujcie problem!

 

Ogólnie to troche telefon testowałem, i zapychaniem ramu i programami do obciążania proca nie udało mi się go zrestartować.

 

Edit: dzis wysyłam znów do CCS

Edytowane przez macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na szybko opiszę tutaj swój problem. 

2 telefony, kupione u tego samego sprzedawcy z Chin.  Jeden ma tę przypadłość, drugi nie. Soft identyczny od MIUIPOSLKA, teraz MIUI12. Gdzieś na zagranicznych forach czytałem, że problemem może być karta sim. W moim telefonie mam względnie nową SIMKę w NJU, ale moja ukochana, miała starą kartę Orange, którą jeszcze docinałem do microsim, żeby pasowała do tego telefonu.  Mimo aktualizacji do MIUI12 wczoraj dzisiaj zaliczył reboot. Ale karta wymieniona dzisiaj, wiec zobaczymy. To, co ciekawe na tym co nie ma problemów SOC w Aida64 jest duży najczęściej 96, na tym co ma rebooty jest niski 36 i w tych okolicach. Zobaczymy czy zmiana karty coś dała.



 

Edytowane przez DjLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kupiłem redmi note 9 pro wczoraj i niestety  mam to samo ,telefon przy włożonej karcie sim i włączonej lokalizacji resetuje się jak chce się wejść w jakąś apke typu snap,aparat,google maps . Przy Wyłączonej lokalizacji i wyjętej karcie sim wszystko smiga jak nalezy  , instaluję teraz aktu MIUI 12 moze pomoże ,a jak nie zwrot sprzetu :( 

 

Edytowane przez Mateq76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, macck napisał:

Nie baw się, oddawaj póki 14 dni nie minęło, kup może w innym sklepie czy coś. Ja zignorowałem ten problem i 5 aktualizacji nic nie zmieniło.

Jeśli chcesz walczyć to nagraj co jest grane zanim go wyślesz na serwis.

Tylko pytanie czy jak mi wymienia na inny to ten problem sie nie powtórzy? Czy wszystkie mają ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałem się od wypowiedzi przez kilka miesięcy używania telefonu bo po co pisać że restartuje się i nic nie pomaga, lanie wody to nie dla mnie.

 

Mianowicie pacjent Note 9 Pro brany w Play zaraz po premierze. 

 

Restarty non stop, lokalizacja plus internet a na horyzoncie tunel powoli pojawia się flaga japoni na majtach...

 

Mui 12 nic nie pomogło, serwis nie widzi problemu więc szukanie igły w stogu siana..

I tu pojawia się światełko w tunelu, wymiana karty  SIM  którą ma już pięć lat na nową. Bingo od tygodnia nie dzieje się nic karta leży na slocie nr 1 nie dwójka bo tak serwis proponował czy to ma znaczenie? Nie wiem. Działa..

 

Pozdrawiam, życzę podobnych rozwiązań.

Edytowane przez MatekPomatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety po aktualizacji do Miui 12 nadal występują restarty przy włączonej nawigacji.

Dzisiaj robiłem test ponad godzina w terenie, już myślałem że wszystko jest ok...wjechaliśmy w las...i restart :)
Czyli to na 99% problem sprzętowy, oddawajcie telefony...ja po weekendzie oddaje na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lukxiaomi napisał:

Ale po co...dobry, sprawny telefon powinien działać z każdą kartą, w dowolnym slocie...

A tu się nie zgodzę. Kartę SIM, mimo iż jestem w tej samej sieci i mam ten sam numer od 2005 roku, to już zmieniałem 4 razy i to nie ze względu na rozmiar, a właśnie ze względu na problemy techniczne w kolejnych telefonach jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tutaj nowym użytkownikiem, telefon posiadam w domu jeszcze oryginalnie zapakowany i zamknięty po tym co wyczytałem aż strach otwierać dlatego przychodzę po pomoc nie wiem czy w tym wątku ale może coś mnie poinformujecie bardziej, głownie pytanie to jak to jest z tym restartem czy to oznacza, że można trafić na model który się ciągle restartuje więc pożytku z niego raczej nie ma? Jak w tym telefonie jest z wi-fi i słuchawkami bluetoothu oraz opaską mi band bo nie mam pojęcia co mam robić, czytałem też coś o problemach z wiadomościami sms brak sygnalizacji, proszę o nie krytykowanie ponieważ jestem laikiem i chciałbym ogólnie zaczerpnąć rzetelna opinię czy warto czy będzie tylko leżał na półce ewentualnie bujał się z nim po serwisach czy tam odsyłał na reklamację. Telefon kupiłem w sklepie stacjonarnym mam prawo oddania jego w odpowiednim okresie pod warunkiem, że będzie w stanie takim jak dotychczas czyli nie rozpakowany i w stanie idealnym takim jak otrzymałem w sklepie z góry dzięki za jakieś sensowne rady i pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa? czyli wielkie rozczarowanie i wk......., czy aż tak źle nie jest? Bo mam cyrk w głowie a szkoda pieniądze w błoto wywalić a atrapa telefonu ma leżeć na półce bo do reklamacji ciągłych nie mam nerwów i zdrowia. To jak to jest z tym bt bo posiadam i mi banda którego używam i słuchawki bezprzewodowe, smsy sygnalizacja jak działa normalnie? Ten restart występuje tylko przy włączonej lokalizacji? Czy bywa i tak, że od kaprysu telefonu to zależ? Obecnie mam xiaomi mi a2 lite i ogólnie jestem zadowolony z działania tylko chciałem wskoczyć na coś mocniejszego z lepszym aparatem. Dalej wiem tyle, że nic nie wiem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze takie pytanie czy przy wadliwym modelu telefonu problem restartu występuje od początku (pierwszego dnia) czy zaczyna świrować dopiero po jakimś czasie, pytam z tego względu gdyż sprzedawca sklepu poinformował mnie ( telefon zakupiony w sklepie stacjonarnym w sobotę) że do poniedziałku jak w telefonie wystąpi jakaś usterka to mogę zwrócić telefon i wymienić na inny model bez żadnych serwisów i reklamacji, po okresie 2 dni od zakupu (tutaj wychodzi wtorek) otwarte już pudełko z telefonem nie podlega zwrotom tylko ewentualnie reklamacja, serwis, oryginalnie zapakowany telefon bez zdartej folii mogę zwrócić do 14 dni od daty zakupu. został czas do jutra i teraz zgrzyt testować czy oddać i kupic coś co normalnie działa bez obaw o ciągłe problemy typu restart, wi-fi, bluetoothu, aparat czy sygnalizacja wiadomości sms bo jednak są to dla mnie dość istotne w telefonie wady. Z drugiej strony mam na niego wielką chrapkę. Więc jak to jest z tymi wadami przy trefnym modelu występują od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wasze przypadłości z telefonem,to naprawdę mam chęć na sprzedaż,chociaż Redmi kupiony

w dniu premiery 22.05.2020r.w Mi Home.Telefon naprawdę użytkowany intensywnie,nawigacja,dane mobilne,

bluetooth,rozmowy podczas nawigacji przez zestaw głośnomówiący.Nie doświadczyłem jeszcze ani razu zwiechy

czy restartu,Wynika z tego,że to jednak problem sprzętowy skoro na gwarancji jest wymieniana płyta główna.

Chińczycy po prostu wypuścili partię bubla

Życzę wytrwałości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...