Jump to content

Ochrona ekranu - co wybrać, czego używacie?

Recommended Posts

Jeśli chodzi o zagięcia ekranu to wyciągasz powietrza na boki, jak się podnosi to trzeba co jakiś czas dogniatać, potem trzyma jak wściekłe.

Podnosiłem paznokciem i łapałem brzegi palcami. Jest to sztywna folia więc wymaga czasu i poświęcenia, nie układa się od razu jak hydrożel.

Tak się klei bez bąbelków 

https://www.youtube.com/watch?v=WPOsARXJIiw

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja zrozumiałem, a ty nie ? To wytłumaczę co to wnosi do tematu. Jak robisz takie szkło i założysz etui VENNUS to nie odklei ci tego szkła, bo jest mocno wycięte. Rozumiesz ? O problemach z etui i odkl

To folia. Szkło na zagięty ekran? Tego nie robią. Folia sprawia wrażenie grubej, ale dosyć miękkiej w dotyku. Na pewno chroni przed drobnymi zarysowaniami. Wysłane z MI 8

robią . 3MK ma serię HardGlassMAX, któe pokrywa cały ekran oraz serię ARC, które pokrywają cały ekran oraz plecy , ale prawda, dopóki jest folia "fabryczna" na ekranie w dobrym stanie, to nie ma sensu

Posted Images

Ja mam na Mi9TPro taką folię jak w tej aukcji na Ali. Były dwie. Od roku mam przyklejoną jedną i trzyma że hej. Nic nigdzie nie odchodzi. Żadnych bąbli czy odklejeń na krawędziach nie ma. Jest dobrze dopasowana i wszystkie czujniki pracują elegancko łącznie z paluchem. Poza tym tanio.

https://pl.aliexpress.com/item/33044452644.html?spm=2114.13010708.0.0.3a995c0fmYUnFj

ok kończąc z mojej strony temat konkretnie tego produktu (inna folia tego może być inaczej docięta): 

polymer nano, hybrydowe szkło, flexible glass, jakby to nie nazwał, po porostu grubsza folia:

https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608

do etui z oryginalnego zestawu jest ciut za duża, za szeroka i za długa :(

Niestety etui z którejś strony będzie podważało folię. U mnie jest to z lewej na dole, pasek o szerokości ~5mm i na długości ~6cm jest nieprzyklejony, odchodzi. To samo na górze ale tam jest kawałeczek ~1mm w górnym rogu odchodzi.

Żeby nie było niejasności, prawą stronę mam przyklejoną idealnie szpara pomiędzy folią, a ekranem jest ledwo widoczna. Na dole tak samo. Więc folia musiałaby być naprawdę węższa i krótsza.

Bez etui, po doklejeniu faktycznie się trzyma. Palec na początku ślizgał się bardzo dobrze, nawet byłem zdziwiony. Po kilku dniach już jest wyraźniej bardziej tępy poślizg.

Wg nie przykleja się ją bardzo ciężko. Może ja dostałem egz. bez listków jak filmiku z aukcji:

http://ae-cn.alicdn.com/e3XI13oBY9HoCzDWAJy/Q3Xj1BZn7WnfF7IpNoG__ld.mp4

W linku do YT od kolegi @Bartos też nie ma listków, ale zapewniam was, że folia w palcach się uginała co utrudnia dokładne ułożenie na ekranie. Moja była lekko wygięta w falkę wzdłuż, co spowodowało, że po przyłożeniu środek mocno się przysysał/przyklejał do ekranu. Przyklejałem szkła i różne folie ale tą wg mnie przykleja się bardzo ciężko.

Mam jeszcze 1 egz. więc za jakiś czas spróbuję ponownie powalczyć, może ta folia była trefna, tzn bez listków i wygięta za mocno na środku.

Wniosek:

do etui z zestawu - nie polecam.

bez etui, ew z innym z lekko mniejszymi rantami - może być ok, ale ciężka w zakładaniu.

trzeba poszukać czegoś innego.

Zapomniałem napisać:

czytnik działa bardzo dobrze,

faktycznie na wygaszonym ekranie widać pionowe pasy

Edited by rob_ert

@Bartos

jakby to ..., szału nie ma, ale u mnie jest gorzej bo etui podważa z jednej strony. Widzę na górnej fotce, że Ty masz raczej płytsze.

@brawo

Ty masz szkło, przynajmniej tak jest w opisie. Pewnie jest klejone na całej powierzchni i dlatego dobrze trzyma. Muszę poszukać czegoś takiego na aliexpress.

No a jaki ma być szał po świeżym przyklejeniu i nie rozprowadzonych bokach? Akurat teraz już nie mam pęcherzyków, poza jednym czy dwoma gdzie kur... paproch wpadł :/

Moje etui o nic nie zahacza 

• 3 months later...

jednak szkło to jest szkło, wczoraj przyklejałem synowi na Huawei P20 Pro. Ale to jest zaleta płaskiego ekranu.

Wieczorem wypróbuję:

https://allegro.pl/oferta/hydrogel-folia-na-ekran-xiaomi-mi-10-mi-10-pro-10215575584?

ew jeżeli będzie nieciekawe to może 2gi raz podejdę do wynalazku polecanego przez kolegę @Bar.Tek, mam ją cały czas na ekranie, faktycznie się nie niszczy, nie rysuje się jak oryginalna folia, ale jest lekko za duża do oryginalnego etui i u mnie z lewej strony odchodzi:

https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608?

--

przykleiłem właśnie hydrożel (to taka folia):

https://allegro.pl/oferta/hydrogel-folia-na-ekran-xiaomi-mi-10-mi-10-pro-10215575584?

przyłożyłem przed naklejeniem i szczerze sądziłem, że będzie za duże, szczególnie na długość wydawało mi się, że wchodzi na ramkę, i że nie dam rady przykleić. A tu udało się, spasowali normalnie co do milimetra.

Przyklejać trzeba wg mnie bez etui na tel.

Przykleja się bardzo łatwo, bo jest jest pasek klejący na środku i można bardzo łatwo ustawić. Bez problemu za pierwszym razem weszło idealnie, a można odklejać jeżeli komuś się nie uda.

Potem odklejamy dolną, krótszą folię, wypychamy pęcherze. Następnie górną dłuższą i też wypichamy pęcherze. Mocno dociskamy na zaokrąglonych brzegach. Ściągamy delikatnie górną folię i zalecają żeby nie wsadzać do etui przez pond 20min, tak też zrobiłem. Byłem pewny, że po włożeniu do etui będzie zonk, i był ale mały kawałeczek w rogu mi podważyło, docisnąłem i po problemie, nie ma śladu.

Dla przypomnienia mam oryginalne etui z zestawu.

Cały efekt po przyklejeniu - nie miałem nigdy tylu bąbli. W dolnej części pomimo dokładnego wyczyszczenia są, w górnej brak. Może tak mi się trafiło. Zobaczymy czy zniknął ;)

Hydrożel to taka dosyć miękka folia. Czuć to wyraźnie. Palec dosyć dobrze się ślizga, ale nie ma porównania do szkła.

Ponoszę trochę, zobaczę czy nie odłazi, jak się rysuje. Wydaje mi się, że ten polymer jest grubszy i mocniejszy, no i muszę powiedzieć, że się nie rysował. Zobaczymy jak ten hydorgel.

PS.

może ktoś znalazł jakieś dobre i pasujące szkło do Mi 10 Pro?

--

Bąble zniknęły, została mała kreska w miejscu połączenia węższego paska z szerszym. Nie razi mocno, ledwo ją widać.

Rozmiar jest naprawdę dopasowany tip top, ma maxa, nie do wiary, że udało mi się to wpasować. Nawet dodam, że łatwo się przykleja.

Szkło to to nie jest, obsługa palcem też bardziej tępa.

Ale jak na razie polecam.

Nakleję jeszcze na tel. żony może lepiej wyjdzie - chodzi o tą kreskę.

Edited by rob_ert