Skocz do zawartości

Ochrona ekranu - co wybrać, czego używacie?


mini21

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Wako1986 napisał:

To trochę słabo, folia nie uchroni przed upadkiem.... :-\ , A może są szkła które nie idą do końca ekranu, do końca zagięcia? Czy wtedy też kiepskie to rozwiązanie?

Są, tak jak napisałem. Tyle tylko, że te również haczą o opuszki przy obsłudze. Mnie osobiście na tyle to przeszkadza, że używam tylko folii. Zdaję sobie sprawę, że ochrona nieporównywalnie gorsza niż w przypadku szkła, ale coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mrosi napisał:

Są, tak jak napisałem. Tyle tylko, że te również haczą o opuszki przy obsłudze. Mnie osobiście na tyle to przeszkadza, że używam tylko folii. Zdaję sobie sprawę, że ochrona nieporównywalnie gorsza niż w przypadku szkła, ale coś za coś...

Rozumiem, tylko jak obczaic które będą za duże i odstawać a które będą mniejsze i haczyc o opuszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608   jest twardsza niż hydrożel i masz wrażenie że masz naklejone szkło. na pewno będzie lepiej chronić niż hydrożel, problem taki, że ma czarna obwódkę i trzeba idealnie dopasować by nie zakrywać części ekranu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartos napisał:

Spróbuj https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608   jest twardsza niż hydrożel i masz wrażenie że masz naklejone szkło. na pewno będzie lepiej chronić niż hydrożel, problem taki, że ma czarna obwódkę i trzeba idealnie dopasować by nie zakrywać części ekranu. 

Ok, dzięki, tylko czy oryginalne etui nie będzie podnosić boków....

Edytowane przez Wako1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartos napisał:

Spróbuj https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608   jest twardsza niż hydrożel i masz wrażenie że masz naklejone szkło. na pewno będzie lepiej chronić niż hydrożel, problem taki, że ma czarna obwódkę i trzeba idealnie dopasować by nie zakrywać części ekranu. 

Ona ochrania cały ekran? Bo szukam czegoś co nie będzie zasłaniać zagiętych krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może jeszcze coś takiego?
https://allegro.pl/oferta/folia-do-xiaomi-mi-10-10-pro-ringke-dual-easy-wing-9249749229?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Zachodzi na tył telefonu, ma wycięcia na przyciski (chociaż w etui Spigena te wycięcia lekko zaczepiają się). W pudełku są dwie sztuki. Wada - nie ma wycięcia na przednią kamerę (bańka powietrza - musiałem wyciąć otwór)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Jedną przez głupotę zniszczyłem przy zakładaniu a drugą założyłem po obejrzeniu jakiegoś filmiku na YouTube. Folia (gdyby nie powietrze na kamerce i minimalne zadzieranie się nad przyciskami o etui) spełnia swoje zadanie.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj Szkło 3mk HardGlass Max Xiaomi Mi 10 Pro Black:

https://mi-store.pl/product-pol-820-Szklo-3mk-HardGlass-Max-Xiaomi-Mi-10-Mi-10-Pro-Black.html

sprzedają to szkło na mi-store.pl więc liczę, że ktoś mundry sprawdził czy pasuje do etui z zestawu.

Postaram się dzisiaj przykleić to dam Wam znać.

Szkło ma z zaokrąglone krawędzie, przymiarka w sklepie - no, tak na styk, dlatego wziąłem 1sz. Jeżeli będzie ok to podjadę kupić 2gie dla żony.

Ech nie lubię tej zabawy z przymiarkami i klejeniem, ale cóż, oryginalna folia używana od połowy zeszłego roku została już moooocno nadwyrężona.

jak nie to zamówię to co poleca kolega @Bartos:

https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608

ponad 3x tańsze od szkła 3mk

@Bartos czy może używasz/używałeś/przymierzałeś tego wynalazku z etui z zestawu, o ile miałeś takowe w pudełku?

Edytowane przez rob_ert
zapomniałem czegoś dodać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, przyklejone.

UWAGA: szkło ma klej tylko na krawędziach ekranu.

Filmik na stronie produktu:

https://sklep.3mk.pl/pl/p/Szklo-hartowane-na-caly-ekran-do-Xiaomi-Mi-10-Pro%2C-3mk-HardGlass-Max/49089

oraz z linku który można znaleźć w środku kartonika:

https://tutorial.3mk.pl/max/

może wprowadzać w błąd.

Montaż:

kurka, nigdy mi tak szybko nie poszło :0

Przed montażem przymierzyłem szkło do tel w etui i stwierdziłem, że krawędzie etui będą idealną prowadnicą do przyklejenia.

Wyjąłem tel. z etui, odkleiłem starą folię, bardzo dokładnie wyczyściłem ekran bez etui najpierw mokrą, potem suchą ściereczką. W etui mógłbym nie doczyścić zakamarków przy krawędziach etui. Następnie tel. do etui. Potem naklejką ew paprochy. Potem przykleiłem szkło od dołu, żeby szczelina była jak najmniejsza (jest praktycznie zerowa), potem palczmi prowadziłem wzdłuż krawędzi etui do samego końca. Następnie kartonikiem walcowałem i tu zdziwienie bo nie widzę charakterystycznego rozchodzenia się "ciemnej kałuży", czyli środek się ni przykleił. Ale ok, ściągnąłem etui i dalej się nie rozchodzi. podważyłem górę lekko żeby być pewnym, że w środku nie ma kleju i tak to już jest. Klei tylko na krawędziach.

Założyłem etui. Jest małe ale, gdzieniegdzie gdy przycisnę mocno przy krawędzi to strzela. Więc być może za jakiś czas będzie odchodziło. Przy normalnym używaniu nie strzela.

Teraz odczucia:

W mordę, jak ja mogłem tak długo pracować z folią. To chyba tylko dlatego, że nie było jakiejś dobrej folii przetestowanej.

Ludzie to jest niebo a ziemia. Wiem, że folia po takim czasie była już dobita, ale szkło to jednak jest szkło. Przejrzystość, aż miła dla oka. Ale największa różnica w stosunku do folii to jest jednak poślizg palca. Palec sam idzie, płynnie. Aż przyjemnie się teraz obsługuje tel. 

Usunąłem odciski palca i ponownie zarejestrowałem, wydaje mi się, że działa jak działało.

Poużywam ~tydzień i dam Wam znać czy się odkleja i jak się sprawuje.

do admina/moderatora:

prośba o połączenie 2ch powyższych.

Podałem powód, ale nie połączyło, dodało po edycji nowy post.

Edytowane przez rob_ert
enter nie wprowadził nowej linii, spróbowałem ctrl+enter i opublikowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko,

Czytnik linii papilarnych działa gorzej.

O tyle dziwne, że nie chce mi czytać kciuka prawej ręki, a czyta w miarę ok, wskazujący, kciuka i wskazujący lewej ręki.

Usunąłem odcisk z systemu i ponownie dodałem, ale dalej czyta kciuka bardzo słabo. Usunę znowu i dodam ponownie odcisk.

Górna lewa część ekranu w narożniku, była słabo responsywna, lekko podważyłem i od środka przyciskając dokleiłem i na razie jest ok.

Nie wiem czy zauważyliście coś takiego, korzystam z apki banku i logując się odciskiem palca działa b. szybko (tak było z folią i teraz ze szkłem), natomiast odblokowywanie tel. działa na Mi10 Pro dział tak powiedzmy średnio.

Na razie wstrzymam się z zakupem 2giego szkła dla żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze wywalisz, mówię ci :)

Ja z tej swojej folii jestem zadowolony, jest śliska jak szkło i czytnik działa dobrze i szybko.  Po czacie trochę więcej zbiera odcisków ale czyści się łatwo. Pod światło są już mikrosyski od kluczy ale zupełnie nie widoczne w normalnym użytkowaniu. 

Wcześniej pisałem że pod światło widoczne są paski rozchodzącego się kleju, takie smugi. Fakt sa widoczne ale tylko w pracy przy świetlówkach jarzeniowych. przy normalnej żarówce LED w domu nie widzę tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartos napisał:

Pojutrze wywalisz, mówię ci :)

hehehehehe, dzięki ;)

Ale właśnie kupuję 2 folie z Twojego linku. Wszak tanie jak barszcz i jeżeli Twoje prognozy się spełnią to tu mam 4 folie w cenie 1 szkła. Wolałbym oczywiście nawet droższe szkło, ale jak to się mówi jak się nie ma co się lubi to się 80 dyszek traci :(

Ale zysk chociaż taki, że przetestowane będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedzam, coby mody jak sępy się nie zlecieli ;)

Z premedytacją nie edytuję poprzedniego, bo robię opis i ocenę, a także żeby obserwującym powiadomienia piknęły.

dotyczy Szkło 3mk HardGlass Max Xiaomi Mi 10 Pro Black:

https://mi-store.pl/product-pol-820-Szklo-3mk-HardGlass-Max-Xiaomi-Mi-10-Mi-10-Pro-Black.html

@Bartos

niestety masz rację :(

Po założeniu szkła była euforia, palec jeździ jak po lodowisku.

Po kilku dniach używania.

Z zalet to chyba tylko poślizg i przejrzystość.

Wady:

Czytnik linii papilarnych działa tragicznie. Doszedłem co jest przyczyną. Szkło bardzo szybko się paluje, po kilku dotknięciach palcem czytnik jest bezużyteczny. Przetrę, nawet o koszulkę czyta super, ale co z tego jak po chwili już d*pa. W samochodzie podczas jazdy po zabrudzeniu nie można odblokować.

Szkło odchodzi na krawędziach, mam wrażenie, że nie jest to wina etui (oryginalne z zestawu) bo po bokach raczej nie ma szansy podważać, może lekko od góry. Zdjąłem etui i używałem chwilę bez i też trzeszczało/strzelało może już klej z boku złapał kurz i nie trzyma.

Tak jak kolega @Bartos wyżej napisał o innym szkle, tu też kurz wchodzi pod szkło.

U mnie nie trzyma lewy górny róg, więc góra ekranu jest mało responsywna.

Wniosek:

Odradzam. Nie kupujcie do używania z oryginalnym etui z zestawu. Mam takie wrażenie, że i bez etui szkło nie będzie długo trzymać. Za mało lub za słaby klei na krawędziach. Nie jest to szkło które klei całą powierzchnią.

Niestety kolejny raz wtopiłem na produkcie 3mk, poprzednio kupiłem 3mk flexible glass do Huawei P20 Pro i jak to gdzieś opisałem, jakiś chyba zezowaty "inżynier" wymiarował ten produkt, bo było za kuse :)

 

PS.

dzisiaj mam do odbioru wynalazek polecany przez kolegę @Bartos. Mam nadzieję, że też będę zadowolony, jak się nie ma co się lubi (szkło) to się lubi ... wynalazki flexible glass.

Dam znać jak odczucia po kilku dniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze 3mk ARC SE. To folia, owszem, ale super odwzorowanie kolorów i ślizg palca. Koszt 30zl, użytkowałem od lipca i teraz założyłem drugie, bo poprzednie było nieco zmęczone. Czytnik chodzi idealnie, nie podważa etui bo jest wycięta specjalnie z lekkim marginesem.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze korzystałem ze szkiel, ale przy zagiętym ekranie i korzystaniu z etui więcej tracę nerwów niż... Poza tym jednak świadomość darmowej wymiany ekranu w razie wu pozwala mi spać spokojnie.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel.wu

3mk ARC SE wygląda na taką typową folię, to co poleca @Bartos to wydaje się być taką lepsiejszą folią, coś jak flexible glass od 3mk. Wieczorem przykleję to zobaczymy, niedrogie, jeżeli się sprawdzi to przy zaokrąglonych ekranach trzeba będzie się przekonać do tego typu rozwiązań.

Pamiętacie taki tel: Samsung Galaxy Note Edge (mam do dzisiaj). Tam to było zakrzywienie z 1 strony i nie było problemu ze szkłem, też było klejone na krawędziach, ale faktycznie krawędzie z klejem były jednak sporo szersze. Tu mamy cienkie paski, są naprężenia, czasem etui też nie pomaga i taki efekt.

PS. jednak przewidziałem zachowanie moda/modów. Za szczegółową ocenę dostałem pkt i w konsekwencji bana, z premedytacja napisałem nowego, żeby powiadomienie do obserwujących przyszło, wydawało się zasadne i logiczne.

Nie macie czasem wrażenia, że im zawadzamy? Tylko po co takie forum???

Piszę tutaj może się komuś zrobi lekko wstyd, chociaż reakcja, która nastąpi jest raczej do przewidzenia. Ale jeżeli będą miał możliwość to opiszę następną folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tymczasem założyłem folie od 3mk SilverProtection+. Niby antybakteryjna i niby wzmacnia ekran o 400%. Montowana po uprzednim spryskaniu ekranu dołączonym żelem. Tuż po założeniu wyglądała słabo. Po kilkunastu godzinach wygląda genialnie. Żadnych zacieków, bąbli. Ślizg bardzo dobry, czytnik też prawidłowo i żadne z moich etui z Ali i z Bewood go nie podważają. No i ma się niby regenerować, ale tego nie miałem okazji sprawdzić. 

Edytowane przez sharkyleg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polymer nano, hybrydowe szkło, flexible glass, jakby to nie nazwał, po porostu grubsza folia:

https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608

po przyklejeniu, są bąble, a muszę powiedzieć, że bardzo uważam na to żeby nie było żadnych paprochów.

Folia bardzo szybko zasysa się do ekranu i musiałem lekko odkleić, bo szło lekko krzywo. Przy szkle nie było problemu, tu ciężko jest odkleić. Być może to jest przyczyną bąbli.

Brak jest lisków do pozycjonowania/trzymania folii. Odklejasz folię ochronną i ciężko jest za coś chwycić. Także tu jest zonk.

Po przyklejeniu i wypchnięciu większości bąbli, ciągnę za listek od folii zewn. zabezpieczającej i ... odklejam sam listek.

Więc pozostaje podważenie paznokciem lub w moim przypadku inną cienką folią wierzchniej folii zabezpieczającej.

Ok, udało się, zdjąłem wierzchnią folię. I o dziwo dalej widzę na ekranie tarczę, polymer coś tam, napisy for Mo 10 Pro :0

Myślę o k... dostałem trefny towar. Szmatką i płynem próbuję zmazać napisy i znaki, ale ciężko schodzi.

Ale przebłysk, może jest jeszcze jedna warstwa/folia. Ponownie inną folią próbuję podważyć, raz całą, i w końcu jeszcze jedną folię. Sukces, była jeszcze jedna folia :0 Po co, nie wiem??? Chyba po to żeby narazić nabywcę na potencjalne uszkodzenie, podważenie właściwej folii zabezpieczającej???

Ok, po zdjęciu nie ma napisów, chyba to już była ostatnia wierzchnia folia zabezpieczająca (nie jestem pewien, bo już więcej nie próbowałem).

Paski, o których wspominał kolega @Bartos są, ale chyba bardziej wnerwiają te bąble. Może znikną, ale raczej wątpię.

Na dniach wymienię, żonie na takim samym tel. oryginalną folię na tą poly coś tam nano i zobaczymy. Postaram się uniknąć odklejania.

Na dzisiaj , raczej nie polecam. Myślałem, że ciężko było przykleić szkło spigena na Huawei P20 Pro (nie miałem bąbli), ale tą folię przykleić jest ciężej.

Dam znać czy przy kolejnej poszło lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, trzeba nauczyć się ją przyklejać. Ja jedna zniszczyłem a drugą przykleiłem bez bąbli. Ani jednego bąbelka. Rozciągasz karta kredytową lub podobną.

Dzisiaj po ponad dwóch miesiącach ja odkleilem, potem karta i przykleiłem ponownie, zero bąbelków. Trzyma jak za pierwszym nałożeniem. 

Po prostu trzeba dobrze nałożyć, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ok, może @Bartos jakoś cudownie przykleił bezbłędnie, nie neguję, ja opisuję to co u mnie.

k... minęło może 1h od przyklejenia tego wynalazku i po obu stornach na zakrzywionych obszarach ekranu mam bąble. Folia normalnie odchodzi.

Może to etui. Zdjąłem, wypchnąłem bąble, zobaczymy za 1 h lub może jutro. Raczej, jakby to powiedzieć, z tej mąki chleba nie będzie.

Ale ok, opisałem minusy, a są też i plusy.

Przejrzystość jest ok.

Poślizg palca (czyli przyjemność używania tel.) względny, lepszy niż na oryginalnej, nadwyrężonej folii, ale wyraźnie gorszy (bardziej tępy) niż szkło hartowane.

Dopasowanie do etui z zestawu rewelacja, nic nie haczy. Bez etui, wyraźnie palec haczy o krawędzie, szczególnie jeżeli używa się gestów (jak ja).

Czytnik linii działa dobrze, tez wydaje mi się, że jak na ekranie bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartos

po przyklejeniu bąbelki zostały niewielkie więc zobaczymy, ale te po 1h na krawędziach to były bąble na całej długości obu zakrzywionych krawędzi ekranu.

Za co łapałeś tą folię podczas odklejania i ponownego przyklejania?

Pytam, bo nie chcę spieprzyć sprawy przy tel. żony. A za chiny ludowe nie wiem a co by tu bezpiecznie złapać, żeby bezpiecznie trzymać i nie dotknąć powierzchni klejącej/wewn.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...