Skocz do zawartości

Ochrona ekranu - co wybrać, czego używacie?


mini21

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zaskoczony jestem tym co pisze @kalafiorowa123
Też mam założone to szkło i niestety u mnie odczucia są zgoła inne.

Począwszy od tego że sklep w którym je kupowałem 2 razy dał ciała (tylko za 2 już mi się nie chciało jeździć) i purchle powietrza pojawiały się po kilku godzinach.
Dwa - szkło pękło od noszenia w kieszeni (telefon nigdy nie upadł, nie uderzył w nic - po prostu raz po wyjęciu z kieszeni pojawiła się mała pajęczynka).
Trzy - odcisk palca działa bardzo źle i łapie mi często za którymś razem (mam nadzieję że to wina szkła nie samego telefonu).

Teraz będę chciał założyć szkło/folię w MediaMarkt.
Kosztuje drożej niż Nillkin (który i tak tani nie był) ale może sobie poradzą i tam już nie będę miał żadnych skrupułów jak coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Mi 10. Mam 2 egz. Mi 10 Pro global zakupione w Play i oba miały poza folią tzw cnotką, naklejoną folię ochronną na ekranie.

Nie jest to nic nadzwyczajnego, szybko się rysuje, ale na początek, pewnie ~1 może 2 miesiące wystarczy.

Pewnie za jakiś czas pójdę do mediamarketu kupić szkło klejone UV. Chyba, że tu ktoś zarekomenduje zakrzywione szkło, które można samemu założyć.

Pytanie czy MM montują szkło czy folię?

Jakoś ja nie jestem zwolennikiem folii, miękkie, szybko się rysują, komfort używania słaby, bo tarcie jest większe i palec nie ślizga się jak po szkle.

Pamiętacie może taki wynalazek jak Samsung Galaxy Note Edge:

https://phonesdata.com/files/models/Samsung-Galaxy-Note-Edge-684.jpg

Miałem na nim szkło, nie było jeszcze wtedy klejonych UV, ale było idealne, a zobaczcie jaki był zagięty ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

Szczerze powiedziawszy, to ilość rys zależy proporcjonalnie od wkładu użytkownika do przyczynienia się do ich powstania... ;)

Używam Mi 10 od trzech miesięcy, tak jak napisał @rob_ert, mam fabryczną folię na ekranie (oprócz folii fabrycznej - mlecznej - jak to nazwano: "cnotki"*) i żadnej, nawet najmiejszej ryski.

 

 

* swoją drogą, ciekawa i fajna nazwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

zawierz chińskim naukowcom:)

folia, a szczególnie ta na Mi 10 Pro ni jak się ma do komfortu, a nawet przejrzystości, ilości rys do szkła hartowanego.

Oczywiście, że im bardziej uważasz tym mniej rysek, ale też i nie można przesadzać, tel jest do używania. Czasem odłożysz na stół gdzie są okruszki, sól, włożysz do kieszeni, przesuniesz po półce. Kiedyś nie było szkieł to używało się folii, odkąd są szkła to nawet j.w. napisałem na SGNE miałem szkła. Ok zdarzało się na krótkie okresy zakładać folię, czy tzw szkło hybrydowe, ale to jednak nie jest to. Zawsze po zmianie był tzw efekt woow, bo palec chodzi jak po ekranie bez zabezpieczenia.

Edytowane przez rob_ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, don_kamillo napisał:

@kalafiorowa123 klej sam rozprowadzałeś po ekranie, czy był na szkle? 

Szkło posiada klej, ma jedną folię zabezpieczającą.

Co do ochrony ekranu to tak jak wspominałem. Nie sztuką jest kupić dobre szkło, najważniejszy w tym wszystkim jest pożądny i cierpliwy montaż.

Żadne szkło na telefon nie wytrzyma jeśli są chojracy, którzy rzucają sprzętem na płyty chodnikowe średnio raz na tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szkło wygląda całkiem nieźle:

link do YT

tyle, że sklep z Francji:

https://www.hicity.fr/film-protection-verre-trempe-protecteur-d-ecran-pour-xiaomi-mi-10-clair-76468.html

sprzedają też etui, może z tym by pasowało:

https://www.hicity.fr/etui-ultra-fine-tpu-souple-transparente-t03-pour-xiaomi-mi-10-pro-clair-89731.html

 

ktoś testował produkty tej firmy?

Edytowane przez rob_ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Bonżur 

Jestem w trakcie szukania szkła. Aktualnie Idę od tańszych po droższe. Jak by ktoś chciał kupić szkło od GreenCell to od całego serca odradzam. Szkło klejona jest tylko po bokach przez co środek nie przylega idealnie do ekranu. Jakość dotyku jak i czytnika znacząco spadła. Po 2 dniach zaczęło sprężynować i odleciało od telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też muszę już jakieś kupić, oryginalna folia jest już mocno nadwyrężona.

Znalazłem coś takiego:

https://mi-store.pl/product-pol-820-Szklo-3mk-HardGlass-Max-Xiaomi-Mi-10-Mi-10-Pro-Black.html

https://caseworld.pl/szklo-hartowane-t-max-uv-glass-xiaomi-mi-10-10-pro-clear

https://caseworld.pl/szklo-hartowane-mocolo-uv-glass-xiaomi-mi-10-10-pro-clear

 

Łukasz Łuckowski na YT testował kiedyś różne szkła w zestawieniu z etui, ale do naszych nie ma filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Czy ma ktoś kombo do mi10? Szkło plus case (mnie interesuje etui z wystającym rantem coś jak spigen rugged armour ), które jest ok?
Ktoś coś?
Używam , ale kleju moim zdaniem jest za mało , odchodzi po 2mm po bokach , jedynie jest to dobre że łatwo ściągnąć , po tym szkle będę testowa odrazu z klejem kosztuje 50 zł na allegro

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

ja też muszę już jakieś kupić, oryginalna folia jest już mocno nadwyrężona.
Znalazłem coś takiego:
https://mi-store.pl/product-pol-820-Szklo-3mk-HardGlass-Max-Xiaomi-Mi-10-Mi-10-Pro-Black.html
https://caseworld.pl/szklo-hartowane-t-max-uv-glass-xiaomi-mi-10-10-pro-clear
https://caseworld.pl/szklo-hartowane-mocolo-uv-glass-xiaomi-mi-10-10-pro-clear
 
Łukasz Łuckowski na YT testował kiedyś różne szkła w zestawieniu z etui, ale do naszych nie ma filmików.
Polecam ostatnie ale trzeba kleju dołożysz , pierwsze nie testowałem a drugie ciężko ściągnąć można uszkodzić wyświetlacza

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Szkło hartowane Flexible Nano Glass 5D DO Mi 10 te teraz będę testowa

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia: Nilkin 3D CP+ MAX 

Kupiłem i założyłem we wtorek szkło Nilkin 3D CP+ MAX 

1 dzień zachwyt, ładnie wygląda, ładnie przylega, dobrze docięte, dotyk działa

2 dzień jak powyżej plus zaczęło klikać przy dotknięciu 

3 dzień jak powyżej plus są problemy z gestem od dołu, nie łapie 2-3mm samego dołu, przez co nie mogę zwinąć okienek, dodatkowo pojawiły się drobiny kurzu pod wyświetlaczem.

Odkleiłem i docinałem szkło i jakoś działa dotyk, czasami gubi gest od dołu ale dociskam palec mocniej.

4 dzień pojawiły się problemy z czujnikiem palca.

 

Ogólnie klej słaby, łatwo się odkleja i przykleja.

Wracam do folii Hydrożel, o wiele lepsza. Póki co szkła UV nie chce, bo znając życie rozleje klej po głośniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szkło nillklina Full glue d
3d (droższe, nie pamiętam modelu).

Z początku wszystko było dobrze.
Po dwóch dniach w prawym fornyn rogu pojawił się purchel którego nie mogę w żaden sposób usunąć.

Odblokowywanie odciskiem działa bardzo nierównomiernie.
Raz łapie za 1 razem a raz dopiero za 4.

Zauważyłem też problem z czujnikiem zbliżeniowym.
Gdy rozmawiam i mam tel przy twarzy to gaśnie ale gdy go odsuwam to już nie chce się zapalać (zazwyczaj).

Widzę że problemy z nim się powtarzają...


Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korzystałem ze szkieł, ale odkąd kupiłem Mi10, to zamówiłem folie 3MK ARC SE i jest rewelacyjne. Super odwzorowuje kolory, świetnie spasowane, etui go nie podwaza, żadnych problemów z czytnikiem linii papilarnych, gestami i czujnikami. Koszt około 30 zł i bez nerwów, że coś nie dziala. Polecam każdemu.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest zwykła miękka folia co się rysuj, czy może twarda nierysująca? 

 

Jest jeszcze coś takiego, https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608

z klejem na całym ekranie, ale nie wiem jak się spisuje. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-flexible-nano-glass-5d-do-mi-10-9399534076?utm_medium=app_share&utm_source=facebook a co sądzicie o tym? Zastanawiam się , mam cały czas mocolo i na zagięciach i u góry pokazało się powietrze ale to nie przeszkadzaj , dotyk nigdy mnie nie zawiodł2e9a90cbecc02b19f4e3b27962db2079.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Mam tą samą w zapasie , łatwo się zakłada?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś też miał problemy z prawidłowym przyklejeniem szkła UV od Polskiego Banana?
Próbowałem już dwa razy i za każdym razem na zagięciu szkła robiły się bąble i nie dało rady ich usunąć przed utwardzaniem kleju.

Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony pod względem pokrycia ekranu i śliskości szkła, ale wg mnie poprawne przyklejenie jest bardzo trudne w jego przypadku...
Czy ktoś może polecić inne szkło UV do Mi 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Czy ktoś też miał problemy z prawidłowym przyklejeniem szkła UV od Polskiego Banana?
Próbowałem już dwa razy i za każdym razem na zagięciu szkła robiły się bąble i nie dało rady ich usunąć przed utwardzaniem kleju.
Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony pod względem pokrycia ekranu i śliskości szkła, ale wg mnie poprawne przyklejenie jest bardzo trudne w jego przypadku...
Czy ktoś może polecić inne szkło UV do Mi 10?
Moloco ale musisz mieć dobrze wyprofilowane etui najlepsze jest te przezroczyste



Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2020 o 13:11, rejstracje napisał:

Moloco ale musisz mieć dobrze wyprofilowane etui najlepsze jest te przezroczyste

Dzięki za odpowiedź,

Masz doświadczenie z bananem i mocolo? Czy mocolo jest łatwiejsze w naklejaniu?
Etui mam Nillkina, które w ogóle nie nachodzi na szkło.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jest zła, sprawowała się dobrze, jedynie otwór wokół przedniego aparatu chyba słabo dokleiłem, zaczęła się w dolnej części odklejać i łapać kurz. Jak równo nakleisz to boki trzymają dobrze. Trzeba tez uważać by nie zarysować lub nie zaciągnąć paznokciem, bo jak to hydrożel jest miękka. Używam pokrowca plastikowego MSVII i zamiennie Nillkin nature. W obu przypadkach nie było sytuacji by się na rogach folia odklejała.

Obecnie ją ściągnąłem bo zadarłem paznokciem :) i mam przyklejony https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608?snapshot=MjAyMC0xMC0xOFQxMDo1NjoyNi42MTFaO2J1eWVyO2RkMDQ3Y2Y4MTdjMzEzZjc5YzdkODQ5M2FmNDAzODQzNzc2YTY1ODRlZTczZjhmNmRhZDllZjlmMjE4YzYyNzQ%3D

 

bardzo fajna sztywna śliska, wygląda jak szkło, paznokciem nie zadrapiesz, ale ma czarną ramkę i trzeba naprawdę dobrze dopasować by nie zakrywało części ekranu. Nie ma oczka na aparat przedni, dla mnie to plus.

Jedyna wada jaką zauważyłem to pionowe linie jak się klej rozchodził, widoczne na wyłączonym ekranie i pod światło. Coś jakbyś przestał ekran czym mokrym i zostawił do wyschnięcia, takie pionowe jakby zacieki. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się komuś nakleić jakieś szkło flexible ? Czy to od 3mk czy innej firmy? Jeśli tak to czy z oryginalnym etui może to współgrać, czy podważa kraje? Zawsze miałem 3mk flexible glass i nigdy nie pękło, więc nie ukrywam że i do mi10 chciałbym coś takiego założyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wako1986 napisał:

Udało się komuś nakleić jakieś szkło flexible ? Czy to od 3mk czy innej firmy? Jeśli tak to czy z oryginalnym etui może to współgrać, czy podważa kraje? Zawsze miałem 3mk flexible glass i nigdy nie pękło, więc nie ukrywam że i do mi10 chciałbym coś takiego założyć.....

Po próbach z flexi od 3MK i od NILLKIN dałem sobie spokój z szkłami w ogóle. Żadne, podkreślam, żadne z testowanych, nie dolega dokładnie do krawędzi ekranu. Niektóre nie dochodzą do krawędzi. Tak czy owak, w dobie ekranów z zaokrąglonymi krawędziami, jedynym słusznym rozwiązaniem, oczywiście biorąc pod uwagę komfort użytkowania, są folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Po próbach z flexi od 3MK i od NILLKIN dałem sobie spokój z szkłami w ogóle. Żadne, podkreślam, żadne z testowanych, nie dolega dokładnie do krawędzi ekranu. Niektóre nie dochodzą do krawędzi. Tak czy owak, w dobie ekranów z zaokrąglonymi krawędziami, jedynym słusznym rozwiązaniem, oczywiście biorąc pod uwagę komfort użytkowania, są folie.

To trochę słabo, folia nie uchroni przed upadkiem.... :-\ , A może są szkła które nie idą do końca ekranu, do końca zagięcia? Czy wtedy też kiepskie to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...