Skocz do zawartości

Ochrona ekranu - co wybrać, czego używacie?


mini21

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

Mój Mi 10 Pro dotarł już do mnie.

 

Na razie waham się wprawdzie co z nim robić, ale chyba odpalę go i pobawię się, żeby widzieć czy zostanie czy nie.

 

Mimo to - chciałbym zachować go w jak najlepszym stanie.

Dlatego też jeszcze przed uruchomieniem chciałbym założyć na niego jakaś folię / szkło.

 

Zależy mi żeby zakrywało cały ekran - łącznie bokami ale żeby nie powodowało problemów z działaniem czytnika.

 

Czy moglibyście doradzić coś wartego uwagi?

 

Z góry dziękuję

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.
Niezwykle cenna.

Telefon leży drugi dzień i jakoś się nie mogę zabrać za jego rozpakowanie :D
Najpierw chciałem mieć przygotowane "ochraniacze", zanim go wyjmę z pudełka.

A jak z jakością tej foli?
To zwykła folia czy jakieś szkło?
Bo jeśli zwykła folia to chyba i tak wolę coś mocniejszego założyć.

Edytowane przez mini21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Szkło na zagięty ekran? Tego nie robią.

robią :P. 3MK ma serię HardGlassMAX, któe pokrywa cały ekran oraz serię ARC, które pokrywają cały ekran oraz plecy :P, ale prawda, dopóki jest folia "fabryczna" na ekranie w dobrym stanie, to nie ma sensu zmieniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie boję się że folia to trochę "za słabo" :D
Wprawdzie nie rzucam telefonem, nie ciągnę za autem, ale jestem z tych "pedantycznych"...
Dlatego myślę czy od razu nie kupić czegoś porządnego - jakiegoś 999H  a najlepiej to zacząć nosić w sejfie.

Są jeszcze te "folie" które zakłada się za pomocą lampy UV (w końcu zakup zestawu Semilac'a dla młodszej siostry się do czegoś przyda)

ale nie do końca wiem jak to się je i jak z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja chyba jestem pechowcem...
Wczoraj byłem w sklepie, kupiłem najdroższe możliwe szkło z oferty.
Nillkin 3D FG czy jakoś tak (ok. 80 zł).

Pani ze sklepu męczyła się chyba z 40 minut żeby je założyć.
Powiedziała, że mogą pojawić się bąble, to żeby wciąć je wypchnąć.
No i faktycznie - pojawiły się.
Próbowałem je dziś wypchnąć a tu nagle...

obraz.thumb.png.eb7ef69262deee534c058c3cbded8ce2.png

Jakaś alternatywa?
Jest coś lepszego?
Może 3Mk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Mi10, ale ja zawsze kupowałem tanie szkła i problemów zero... Polski banan bardzo dobre robi. Nigdy nie rozumiałem wydawania niemal stówki na szkło które zaraz strzeli :) 

Tak jak mówiłem, nie wiem, nie mam Mi 10 ale ja bym spróbował czegoś takiego - https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-uv-do-xiaomi-mi-10-pro-9276815073?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjI0ODdhOWEtMzZhMC00NDg3LWJjMjEtZDg3MTZkNDYyZGI2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=caf29a0a-64b4-44c1-9262-379f43318418 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależało żeby ktoś to zamontował.
Sądziłem że skoro robią to to mają wprawę ale najwidoczniej nie z telefonami z zaokrąglonymi krawędziami.

Zakładałem u nich szkło na Mi 9t Pro i od 3 mc świetnie leży.

Ten banan całkiem ciekawy.
Kosztuje prawie połowę tego co konkurencja.
Nigdy nie miałem do czynienia z szkłami UV i nie wiem jak to dokładnie działa - muszę poczytać.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależało żeby ktoś to zamontował.
Sądziłem że skoro robią to to mają wprawę ale najwidoczniej nie z telefonami z zaokrąglonymi krawędziami.

Zakładałem u nich szkło na Mi 9t Pro i od 3 mc świetnie leży.

Ten banan całkiem ciekawy.
Kosztuje prawie połowę tego co konkurencja.
Nigdy nie miałem do czynienia z szkłami UV i nie wiem jak to dokładnie działa - muszę poczytać.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka


Kupiłem szkło UV mocolo za 59 zł zakładają za friii , te szkła mają klej który można normalnie odkleić od wyświetlacza , T-Max też polecają ale jest jedna wadą że klej tak twardnieje że trzeba go rozgrzewac aby oderwać , 3mk do mi 10/pro nie widziałem żeby miał szkła wyprofilowane ,jak ktoś znalazł to link może wstawić

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up.
Pojechałem do tegoż sklepu i opisałem sytuacje.
Bez żadnego gadania wymienili mi folię na nową.
Pracownik założył ją - wszystko pięknie.
Po kilku godzinach - pojawił się purchel w prawym górnym rogu, ale już mi się nie chce bawić z tym - przyzwyczaję się do niego.

Co ciekawe - doradzili, żeby przy takich ekranach udać się do MediaMarkt'u itp bo tam zakładają jakoś folię "specjalistycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up.
Pojechałem do tegoż sklepu i opisałem sytuacje.
Bez żadnego gadania wymienili mi folię na nową.
Pracownik założył ją - wszystko pięknie.
Po kilku godzinach - pojawił się purchel w prawym górnym rogu, ale już mi się nie chce bawić z tym - przyzwyczaję się do niego.

Co ciekawe - doradzili, żeby przy takich ekranach udać się do MediaMarkt'u itp bo tam zakładają jakoś folię "specjalistycznie".
Daj znać co mają za wynalazek

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie jakie szkło polecacie do mi 10 najlepiej z allegro
 
 
Tylko na cały ekran ,SZKŁO HARTOWANE MOCOLO UV GLASS XIAOMI MI 10

Tylko jak ci nakleja zobacz czy etui nie dotyka do krawędzi , zawsze możesz delikatnie podciąć , najczęściej wypycha na rogach

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem t- max UV full normalnie porażka zrobił się pęcherz powietrza że nie dało się go usunąć dobrze że miałem izopropanol... zdjełem to i umyłem cały telefon,to szkło poprostu nie pasowało w jednym miejscu z boku.
Kupię to mocolo może uda się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up.
Przedwczoraj byłem na plenerku.
Wyciągam z kieszeni - patrzę, a tam pęknięcie.
Idzie od lewej krawędzi i jak widzę ciągle się powiększa.

Ogólnie rzecz biorąc - ten Nillkin to totalna porażka.
Nie dość że odblokowywanie odciskiem palca działa bardzo słabo (raz uda się za pierwszym razem, innym razem za 6'tym), czasem mam wrażenie jakby nie każdy ruch wychwytywało to jeszcze pęka (druga raz) bez żadnego powodu.
Szkoda wydanych 80-90 zł.

Chyba wybiorę się do Media Markt albo czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je założone od 2 tygodni ,lekko się od kleja po 1mm na rogach , ale to wina etui , zobacz czy krawędzie nie dotykają do szkła jak tak to lekko przytnij lub pilnikiem , koło 2 mm musi być odstęp .daj znać jak to się trzyma

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosiłem go  bez etui  i było dobrze ale kupiłem takie  https://allegro.pl/oferta/etui-ringke-fusion-x-case-do-xiaomi-mi-10-10-pro-9260728545  włozyłem telefon i zonk odkleiło się minimalnie po włożeniu do etui w prawym górnym na razie zostawiam tak tragedii nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosiłem go  bez etui  i było dobrze ale kupiłem takie  https://allegro.pl/oferta/etui-ringke-fusion-x-case-do-xiaomi-mi-10-10-pro-9260728545  włozyłem telefon i zonk odkleiło się minimalnie po włożeniu do etui w prawym górnym na razie zostawiam tak tragedii nie ma 
Troszkę po pytalem i z tymi szkłami jest tak że jest za mało kleju , producent robi to umyślnie (typowe naciąganie ) . Koleś daje połowę więcej kleju i wtedy nie odchodzi na za okragleniach i sugeruje etui lub plecki Vennus , przymierzałem i naprawdę nie zachodzą na szkło jak inne ,poleca szkło już z klejem ( bez wylewania kleju)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem najtańsze szkło UV z alledrogo i puki co jest OK.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Jak szkło zakładacie to polecam etui Vennus najbardziej wycięte , 2 mm z każdej strony odstęp nie szkła , przymierzałem kilka rodzai

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem, a ty nie ? To wytłumaczę co to wnosi do tematu. Jak robisz takie szkło i założysz etui VENNUS to nie odklei ci tego szkła, bo jest mocno wycięte. Rozumiesz ? O problemach z etui i odklejaniem szkieł było kilka postów wyżej więc uważam, że jak najbardziej na miejscu. 

Zawsze były problemy z tym rodzajem zakrzywień i będą. Póki co to najpewniejsze są jednak folie. Porysuje się to wymiana. Szkła się kruszą i nic i nikt temu nie zaradzi. Co do ochrony ekranu to ostanio zmieniałem ekran w 4X bo spadł tak, że wylał się ekran a szkło na nim było w idealnym stanie. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, piszecie o fabrycznej folii Mi10. Która to, skąd? Kupiłem Mi10 w RTV i na ekranie była założona folia, ale ta reklamowa, z podzespołami telefonu, a pod nią goły ekran, no przynajmniej dam sobie rękę uciąć, że tam nic więcej nie ma.

Założyłem BananEdge - taka se. Wszelkie etui ją lekko podważa, no i widać poziomą linie u góry w miejscu, w którym schodzi pierwsza folia do montażu.

Zamówiłem teraz 3mk ARC SE, ponieważ podobno ma mały margines (więc liczę, że wejdą mi etui bez problemu), ale generalnie już się irytuje tym wszystkim, do tego stopnia, czy nie wiem, zeby w ogóle zrezygnować z tego typu zabezpieczeń. Gorilla Glass 5 (bo takie chyba mamy?) nie daje rady w normalnym użytkowaniu i wkładaniu telefonów do kieszeni? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo folia była chyba na wersjach z chin. Mam z polskiej dystrybucji i żadnej folii nie miałem.

Miałem szkło od banana, to UV. Fajne, ale źle założyłem i musiałem oderwać, bo wrażenia estetyczne były niewielkie. Było idealnie dopasowane do oryginalnego silikonu z zestawu. Inne etui, jak zauważyłem, nachodzą na ekran, dlatego mogą podważać założone szkło.

Szajs, nie żadna gorilla. Nie noszę telefonu z kluczami, a mam parę rys, znacznie gorzej, niż Mi9 po kilku miesiącach (też nie miałem szkła).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie niedawno założyłem szkło hartowane od Nillkina, a konkretnie 3D DS+ MAX. Zacznijmy od tego, że jedną z pierwszych rzeczy, którą robię po zakupie nowego telefonu jest założenie dobrej jakości szkła na ekran. Może nie daje to 100% gwarancji przy upadku, ale mimo wszystko uważam, że warto. Na pewno zarysowania zdarzą się prędzej czy później, a dodatkowa ochrona jest w takich momentach kluczowa. Nillkin służył mi przez kilka ładnych lat w Xperii Z1 i nieraz uchronił przed wymianą wyświetlacza dlatego zdecydowałem się go wybrać po raz kolejny. Może nie są to najtańsze szkła, ale moim zdaniem zdecydowanie warto.

Według mnie jeśli chodzi o ochronę ekranu to wszystko zależy od tego kto i w jaki sposób montuje szkło. Znam osoby, które są na tyle niecierpliwe, że montują takie szkła w kilka minut zupełnie nie zwracając uwagi na detale. Potem się dziwią, że wyszło krzywo, nieestetycznie, a oczywiście cała wina leży po stronie źle wykonanego szkła. Ja osobiście kleiłem tego Nillkina ponad godzinę. Z kilkunastoma bąbelkami powietrza, które pojawiły się po przyklejeniu bawiłem się ponad pół godziny. Ale udało się i obecnie zupełnie nie widać bym miał coś dodatkowo na ekranie. Czytnik linii działa tak jak bez szkła czyli bardzo poprawnie. Kolory praktycznie nie zmienione, a pod palcem czuć, że jest grubsza tafla twardszego szkła, a nie jakaś miękka folia. Szkło jest nieco węższe dzięki czemu po pierwsze wszelkie etui będzie pasować i nie podważać szkła, a po drugie nieco wyrównałem zaoblone boki wyświetlacza na czym nawet mi zależało. Dodatkowym smaczkiem dającym poczucie, że producent dba o klienta jest sposób zapakowania szkła. Dostajemy je niczym ekskluzywne wydanie gry w grubym, rozkładanym kartonie z przegródkami. Szanuję i polecam

Może komuś ta recenzja się przyda. Mam nadzieję, że nie będę miał okazji przetestować wytrzymałości tego szkła
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła hartowane, o ile nie są elastyczne, to jedna wielka bzdura. Może nie w kwestii ochrony, ale w kwestii komfortu użytkowania telefonu z nim nałożonym. Zakładałem setki szkieł. Każde z nie mniejszą pieczołowitością i dokładnością. Podobnie jak folie. Może z raz, czy dwa, "udało się" założyć tak, że pojawiły się drobne pęcherzyki. Więc wiem o czym piszę. I nikt nie powie mi, że szkło hartowane to dobry pomysł przy ekranach z zaokrąglonymi krawędziami. Zwłaszcza z takimi, jaki jest w Mi 10 / Mi 10 Pro.

Więc @kalafiorowa123, skoro jesteś zadowolony, to oznacza to, że masz niewielkie wymagania. Dla mnie cokolwiek, co haczy o palce w nawet niewielkim stopniu, automatycznie dyskwalifikuje produkt. I jak wspomniałem, nie spotkałem jeszcze szkła, które nie odstawałoby na krawędziach.

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...