pkonrad

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM

Recommended Posts

Ja używam global stable od 8 miesięcy jak kupiłem telefon i nie narzekam, bo wszystko działa i nie trzeba nic kombinować jak w przypadku xiaomi.eu. Tylko właśnie jak android Q wszedł to mam problem z drenowaniem baterii przez system (z tego co czytałem to sporo osób ma tak samo), factory reset robiłem i ten update też nic nie zmienił w tej kwestii.

Edited by densa

Na szczęście naprawiono pisanie głosowe gboard przy włączonym asystencie Ok google.

Popsuli to przy okazji ostatniej aktualizacji 

Gdzieś w necie wyczytałem, że na tą baterie może pomóc wyłączenie Optymalizacji MIUI.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, gkl napisał:

Gdzieś w necie wyczytałem, że na tą baterie może pomóc wyłączenie Optymalizacji MIUI.

Czy ktoś to potwierdza?

Co do uciekającej baterii na MIUI 11. Zgłębiłem trochę temat i po zastosowaniu się do poleceń zawartych w jednym z poradników mój SoT wynosi przy 20% baterii około 7h. Trzeba wykonać te kroki: Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> zjeżdżamy na sam dół wybierając Prywatność -> Aplikacje ze specjalnym dostępem -> Optymalizacja baterii i czekamy aż się wczyta lista -> szukamy Xiaomi service framework, stukamy palcem i zmieniamy na Optymalizuj. Polecam zapisać gdzieś to co się pozmieniało w razie jakiegoś problemu.

Zrobiłem to samo z resztą aplikacji w ramach testu (nie w każdej aplikacji da się włączyć optymalizację) i ta zmiana dodała mi kilka godzin więcej pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście każdy użytkuje inaczej, w moim przypadku było to trochę wifi, trochę lte, filmiki na yt, trochę przeglądania internetu itp. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam.

• Like 3

Dla ułatwienia wystarczy w ustawieniach wpisać > optymalizacja, klikamy, potem znowu klikamy w optymalizacja i chwilę czekamy.

Mi 9T

• Like 1

wczoraj pojawiła mi się aktualizacja z poprawkami bezpieczeństwa z marca 2020

Screenshot_2020-04-24-08-33-22-928_com.android.updater.jpgFaktycznie aktualizacja jest od kilku dni, nie zauważyłem wpisu na poprzedniej stronie.

Edited by Bikier

1 godzinę temu, Bikier napisał:
wczoraj pojawiła mi się aktualizacja z poprawkami bezpieczeństwa z marca 2020

Popatrz kilka postów wyżej. Spóźniłeś się jakiś tydzień ze swoim newsem :)

Wcześniej to była beta stable chyba, teraz zaczęli rozsyłać wszystkim.

Z takich ciekawostek to działa teraz pisanie głosowe w gboard z włączonym asystentem google, prywatny dns w opcjach.

Screenshot_2020-04-24-12-03-44-671_com.android.settings.thumb.jpg.a448725fb40a1abd5e49982fe38dee0b.jpg

Ogólnie na plus chyba, dodali też gest asystenta google (przesunięcie z lewego/prawego dolnego rogu do góry), ale chyba nie ma opcji tego wyłączyć.

Edited by densa

Mam taki problem prędzej ktoś udostępnił info żeby wpisać w ustawieniach optymalizacja i sam doda wszystko i będzie dłużej bateria trzymać. Zrobiłem. Teraz wchodzę w fb i jak przesuwam to strasznie klatkuje. Drażni mnie to ma ktoś na to radę.

Zrób odwrotnie

Nie da się

Nie da się

Jak nie?
Wejdź tam gdzie byłeś i wyłącz tą optymalizację

Trzeba jeszcze zmienić wyświetlanie aplikacji na "wszystkie" znaleźć Xiaomi service framework i zmienić ustawienia.

Dnia 18.04.2020 o 20:56, verso7 napisał:

Co do uciekającej baterii na MIUI 11. Zgłębiłem trochę temat i po zastosowaniu się do poleceń zawartych w jednym z poradników mój SoT wynosi przy 20% baterii około 7h. Trzeba wykonać te kroki: Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> zjeżdżamy na sam dół wybierając Prywatność -> Aplikacje ze specjalnym dostępem -> Optymalizacja baterii i czekamy aż się wczyta lista -> szukamy Xiaomi service framework, stukamy palcem i zmieniamy na Optymalizuj. Polecam zapisać gdzieś to co się pozmieniało w razie jakiegoś problemu.

Zrobiłem to samo z resztą aplikacji w ramach testu (nie w każdej aplikacji da się włączyć optymalizację) i ta zmiana dodała mi kilka godzin więcej pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście każdy użytkuje inaczej, w moim przypadku było to trochę wifi, trochę lte, filmiki na yt, trochę przeglądania internetu itp. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam.

Dawno nie widziałem przy zwykłym codziennym użytkowaniu z wifi i danymi sotu w granicy 9h, zmieniłem tylko xiaomi service framework. Dzięki :) 

• Thanks 1

Mi 9T/Redmi K20 Global Stable ROM

MIUI V12.0.0.11.QFJMIXM

OTA

https://bigota.d.miui.com/V12.0.0.11.QFJMIXM/miui-blockota-davinci_global-V11.0.5.0.QFJMIXM-V12.0.0.11.QFJMIXM-e8d9872534-10.0.zip

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.0.0.11.QFJMIXM/miui_DAVINCIGlobal_V12.0.0.11.QFJMIXM_08c5c4366b_10.0.zip

Ci co zapisali się  na testy w programie Mi Pilot powinni już dostać przez OTA aktualizację, ja dostałem na Mi 9T Pro.

• Like 1

Można, ale przez systemowy updater raczej nie zainstalujesz, chyba że zapisywałeś się na testy w programie Mi Pilot.

Można, ale przez systemowy updater raczej nie zainstalujesz, chyba że zapisywałeś się na testy w programie Mi Pilot.
a jak to zainstalować ?

1 godzinę temu, Gregor 11 napisał:
a jak to zainstalować ?

Przez TWRP ?

23 minuty temu, Fireblade napisał:

Też już mam,testujemy emoji16.png

Polecam wrzucić jeszcze najnowszą wersję MIUI Launcher, starsze wersje nie działają w 100% prawidłowo z MIUI 12.

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-18-0-1920-05221947-release/miui-system-launcher-alpha-4-18-0-1920-05221947-android-apk-download/download/

• Like 1

11 minut temu, pkonrad napisał:
1 godzinę temu, Gregor 11 napisał:
a jak to zainstalować ?

Przez TWRP ?

Trzeba robić format data, albo inne czyszczenie, czy pójdzie bez tego?

2 minuty temu, [email protected] napisał:

Trzeba robić format data, albo inne czyszczenie, czy pójdzie bez tego?

Myślę, że raczej tak.

Ludzie - jeśli macie odblokowane TWRP i wersję globalną (NIE EEA) to wgrywacie normalnie paczkę i tyle.

A jak to wgrać? Jestem na becie eu i jak próbuję to zainstalować, to wyskakuje monit ,że nie można instalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych źródeł...

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

@kowal85

Na xiaomi.eu nie da się. Ten temat dotyczy Global Stable ROM, a nie MIUI Polska. 

24 minuty temu, Antyhaker napisał:

Ludzie - jeśli macie odblokowane TWRP i wersję globalną (NIE EEA)

Z twrp na EEA też powinno się wgrać, tyle że z wipe.

Z twrp na EEA też powinno się wgrać, tyle że z wipe.
Prawdopodobnie. Ale bez wipe tylko ta sama wersja.

Wrażenia takie same jak na miui11, pierwsze uruchomienie po aktualizacji to niesamowite lagi, po kilku minutach przechodzą. Ogólnie działa to całkiem dobrze, zdarzają się nieprzetłumaczone elementy i dalej chyba bug z oszczędzaniem baterii które wyłącza AOD.

4 minuty temu, densa napisał:

chyba bug z oszczędzaniem baterii które wyłącza AOD.

Przecież zawsze oszczędzanie energii wyłączyło AOD (taka jest zasada).

@adamo64

Nie rozumiesz, jak wyłączysz oszczędzanie baterii to AOD jest dalej wyłączone w opcjach i trzeba je włączyć ręcznie.

A u mnie jest teraz tak że jak włączę oszczędzanie energii to mimo ustawienia w AOD aby wtedy nie wyświetlał, to jednak nadal wyświetla zegar itd.