Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Global Stable 12.0.9.0

OTA 12.0.8.0 -> 12.0.9.0

https://bigota.d.miui.com/V12.0.9.0.QFJMIXM/miui-blockota-davinci_global-V12.0.8.0.QFJMIXM-V12.0.9.0.QFJMIXM-108ceb5d74-10.0.zip

 

Swoją drogą, jaja sobie robią, zbugowane miui 12 z drenażem baterii właściwie od momentu zakupu - to jest EOL tego telefonu pod kątem wsparcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.09.2021 o 05:41, pkonrad napisał:

Mi 9T - EEA Stable ROM

MIUI V12.1.1.0.RFJEUXM (Mi Pilot Only)

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.1.1.0.RFJEUXM/miui_DAVINCIEEAGlobal_V12.1.1.0.RFJEUXM_2acd940e23_11.0.zip

Nie znam się na tym ale jako iż chce się dokształcić chciałbym spytać czy takową wersję mogę zainstalować z pliku przez wbudowany aktualizator na wersję 12.0.5.0 QFJEUXM czy nie bo to tylko dla beta testerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym ale jako iż chce się dokształcić chciałbym spytać czy takową wersję mogę zainstalować z pliku przez wbudowany aktualizator na wersję 12.0.5.0 QFJEUXM czy nie bo to tylko dla beta testerów ?
Na tą chwile tylko dla beta testerów, ale możesz sprawdzić czy pójdzie update przez systemowy updater.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pkonrad napisał:


Sprawdziłem i faktycznie jest już dostępny na wszystkich.

Na wszystkich to na pewno nie, bo u mnie nie ma. Zmiana regionu nie pomaga.

Jak wrażenia po aktualizacji?

Edit: Jednak jest po zmianie regionu na Szwajcarię. Wystarczy poczekać chwilę :)

Edytowane przez jarek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc na tą chwilę znalazłem dwa problemy po aktualizacji do androida 11, widzę na innych forach też coś o tym wspominali a mianowicie są problemy z automatyczną jasnością, czasem w ciemnym pomieszczeniu ekran jest bardzo ciemny zamiast się rozjaśniać (przed aktualizacja było ok) , drugi problem jaki zauważyłem to taki iż w trybie ciemnym (być może tylko gdy jasność jest niska) gdy scrolluje ustawienia to tekst jak i przełączniki tracą wyrazistość, jest niewyraźny tekst , ciężko to opisać ale dzieje się to gdy trzymam palec na ekranie i ruszam ustawieniami góra dół powoli (wyłączenie opcji "automatycznie dostosuj tekst i tło" niby lekko poprawia sytuację ale nadal problem występuje przy niskiej jasności). Dodatkowo nie jestem pewny ale sam dotyk ekranu jakby działał czasem gorzej ale to już być może sam sobie wkręcam :D

 

Jednak dotyk działa gorzej... Jeśli przesuwam sobie pomiędzy pulpitami to jest takie miejsce pomiędzy rzędem ikon że nie zawsze przesunięcie palcem działa i nie wraca mi z drugiego ekranu na pierwszy... Muszę w tym miejscu parę razy suwać , przed aktualizacją było ok.. wiec aktualnie nie polecam, znając prędkość aktualizacji EU to za parę miesięcy to naprawia .

Po restarcie fona dotyk na jakiś czas działa ok a po jakimś czasie znowu źle łapie na drugim pulpicie pomiędzy rzędami ikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jasność to faktycznie w ciemnym pomieszczeniu jest dosyć ciemno przy ustawieniu automatycznym. Ja jeszcze mam problem z messengerem. Kompletnie zniknęły mi dymki. Przy włączonych dymkach, przy nowej wiadomości mam tylko dźwięk i żadnego powiadomienia w formie ikonki na górnym pasku. Nie wiem czy to wina aplikacji czy launchera od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarek87 napisał:

Jeśli chodzi o jasność to faktycznie w ciemnym pomieszczeniu jest dosyć ciemno przy ustawieniu automatycznym. Ja jeszcze mam problem z messengerem. Kompletnie zniknęły mi dymki. Przy włączonych dymkach, przy nowej wiadomości mam tylko dźwięk i żadnego powiadomienia w formie ikonki na górnym pasku. Nie wiem czy to wina aplikacji czy launchera od Xiaomi.

Z tym messengerem dziś tak miałem ale tylko przy wiadomościach od jednej osoby, wyczyściłem dane aplikacji i jeszcze działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodali też widze nową opcję bo wcześniej na pewno tego nie mialem. Mianowicie jeśli z kims rozmawiam to mogę uruchomić połączenie wideo , przez normalne połączenie GSM,  na dwóch rozmowach działało to bez problemu , odbiorcy mieli Samsunga i redmi 9 o ile to ma znaczenie . Na andku 10 po prostu gadając z kimś przez volte nie miałem ikony połączenia wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wczorajszej aktualizacji do miui 12.1.1 mam problem z ikonami. Poza tym, że są jakby nieaktywne (przyciemnione) to nie można z nich korzystać. Dotyczy to kompasu, nagrywania, skanera i nagrywania rozmów... Do wczoraj wszystko świetnie śmigało i nie było żadnych problemów. (Załączyłam zdjęcie)

Dodatkowo od wczoraj, dwukrotnie pojawiła się na pasku powiadomień, informacja o tym, że jest dostępna aktualizacja systemowa. Po kliknięciu na to wyświetlił się jedynie szary, pusty ekran, tak jakby nie było totalnie nic, bez żadnej treści i komunikatu.

Macie pomysł z czego to wynika? I w jaki sposób mogę na nowo zacząć korzystać z programów, o których wspominałam?

IMG_20211021_142656.jpg

IMG_20211021_144745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.09.2021 o 11:47, warszawa12332167 napisał:

Dodali też widze nową opcję bo wcześniej na pewno tego nie mialem. Mianowicie jeśli z kims rozmawiam to mogę uruchomić połączenie wideo , przez normalne połączenie GSM,  na dwóch rozmowach działało to bez problemu , odbiorcy mieli Samsunga i redmi 9 o ile to ma znaczenie . Na andku 10 po prostu gadając z kimś przez volte nie miałem ikony połączenia wideo.

Wideo? A w jaki sposób mogłeś takie połączenie zainicjować? W książce telefonicznej jakaś ikonka kamery czy coś innego? Moze zrób zrzut ekranu. Kiedyś miałem coś takiego w Samsungu i działało tylko z innym Samsungiem. Fajne to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...