Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Xiaomi puszcza oprogramowanie z takimi bugami ? Nie wykluczone też , że mam walniętą baterie niemniej mój ponad dwuletni xiaomi redmi note 5 trzyma o wiele lepiej niż świeży Mi9T 

Doczytałem , że ludzie osiągają ciekawe SOTy ale ma wersji oprogramowania miui V12.0.3.0 , która jest dostępna jako update w niektórych regionach .

Edytowane przez Tides
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tides napisał:

Po co Xiaomi puszcza oprogramowanie z takimi bugami ? Nie wykluczone też , że mam walniętą baterie niemniej mój ponad dwuletni xiaomi redmi note 5 trzyma o wiele lepiej niż świeży Mi9T 

Doczytałem , że ludzie osiągają ciekawe SOTy ale ma wersji oprogramowania miui V12.0.3.0 , która jest dostępna jako update w niektórych regionach .

Ja mam 12.0.3.0 i problemy ogromne, które opisałem powyżej. Telefon nie przechodzi w deep sleep, również sobie zadaje pytanie jak można wypuścić oprogramowanie z takimi bugami..

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie tygodniu bycia na Miui 12.0.2 i użytkowaniu telefonu przeważnie tak samo,  stwierdzam, że bateria 'jest gorsza' ok. 15% w stosunku do Miui 11 (nie patrzę na statystyki baterii w panelu ustawień tylko na realne odczucie).
A wracając do kwestii ikon powiadomień, system dziwnie wyświetla ikonę od Inpostu. Wcześniej tak jak to już wcześniej wspominałem, było samo słoneczko. A teraz? Tak jakby negatyw i to zdecydowanie większy. Pytałem się Inpostu czy po ostatniej aktualizacji aplikacji zmienili coś ale nic takiego nie miało miejsca. Reszta ikon powiadomień jest tak jak na 11-tce, poza tą z Inpostu. Bleee...

IMG_20200806_103141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2020 o 19:38, Tides napisał:

Doczytałem , że ludzie osiągają ciekawe SOTy ale ma wersji oprogramowania miui V12.0.3.0 , która jest dostępna jako update w niektórych regionach .

Chińczycy mają już ROM w wersji 12.0.4.0 (z 5.08.2020) także można przypuszczać, że w 12.0.3.0 nie jest jeszcze dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juri,  dzięki za info. Ja mam MIUI Global 12.0.2.0 QFJEUXM. Na razie nie mogę narzekać na baterię. Od naładowania 100% baterii przez noc nic nie ubyło. Testowałem kilka razy. Generalnie SOT też ładnie. Telefon intensywnie użytkuję dane i wi fi cały czas włączone. SOT różnie 6-8-9h. Szkoda tylko, że po aktualizacji zmienili i pokazuje tylko ostatnie 24h.

Dołączam też zużycie baterii z dnia przy jeszcze 52%.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez marciniozo
uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś się poprawiło z tym usypianiem tylko nie wiem co było przyczyną, bo włączyłem wszystkie wyłączone wcześniej aplikacje śmieciowe od Xiaomi ale chyba nie to było przyczyną gdyż wcześniej już to robiłem. Dodatkowo sprawdziłem optymalizację baterii i poprzestawiałem wszystko co się dało na optymalizuj. Od tego momentu widzę, że telefon się usypia. Muszę protestować dłużej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę tego zrozumieć, że Xiaomi nie potrafi wypuścić stabilnego i wolnego od bugów ROMu, zawsze jest coś nie tak, naprawdę czuję się jakbym kupił jakąś markę z targu i wydają oprogramowanie buble z coraz to nowszymi błędami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2020 o 23:39, heban napisał:

wydają oprogramowanie buble z coraz to nowszymi błędami

Aktualizacja Xiaomi to pozostawienie starych problemów i dodanie nowych. Na dodatek kopiowanie rozwiązań innych producentów. Chińczycy sprzedają taniej i to ich największa przewaga.

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czolo7 napisał:

@marciniozoTy to chyba mieszkasz pod masztem LTE :D, bo masz świetny zasięg na wykresach.

No fakt, na zasięg narzekać nie mogę. A do masztu z domu mam w linii prostej coś około 1km, może ciut więcej. Zresztą w całym mieście jest praktycznie dobry zasięg (sieć Play).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miui 11 statystyki baterii wszystko wskazywało bardzo dobrze 3 dni telefon leżał to statystyka pokazywała że 3 dni i np. 5-6 godzin na włączonym ekranie a teraz w miui12 to jest porażka 23-24 godziny na czuwaniu i np.5 godzin na włączonym ekranie i cofa o paręnaście minut albo o godzinę więc ogólnie nie wchodzę w tą aplikację by zobaczyć ile czasu w statystykach widnieje moja bateria bo jest nieadekwatna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odcisk palca tylko przycisk widoczny na zablokowanym ekranie ale faktycznie tak może być . U mnie dziś widoczna poprawa , nie wiem co mogło by być przyczyną ale wykonałem ostatnio wiele czynności 

Edit 4h SOT i 70% baterii tak więc być może wróciła do życia , jednak obecne statystyki zużycia baterii i sposób ich prezentacji jest nie do zaakceptowania

Screenshot_2020-08-09-18-40-52-804_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-08-09-20-38-31-676_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez Tides
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...