Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

1.jpg

telefon naładowany i po nocy z włączonym wi-fi i danymi tak to wygląda :

 

Statystyka baterii.jpg

statystyka baterii 3.jpg

Statystyka baterii 2.jpg

Podsumowując u mnie nie jest źle na MIUI 12. Po 5h przeglądania Internetu, trochę gry, komunikatora, kilku rozmowach telefonicznych, bateria 52%. Po nocy z włączonymi danymi i wi-fi ubyło 1% baterii. Także na tą chwilę nie mam powodów do narzekań. Na MIUI 11 miałem podobne statystyki, SOT dochodził do około 8-9h. Oczywiście rożnie to wygląda, SOT raz mniej, raz więcej. Wszystko zależy od tego jak telefon był użytkowany. Danych nie wyłączam, jestem w zasięgu LTE, dużo dzwonię i używam komunikatorów. Sprawdzam pocztę, przeglądam Internet. Po prostu korzystam ze wszystkich możliwości telefonu.

Edytowane przez marciniozo
uzupełnienie danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również skorzystałem z wczorajszej aktualizacji. Ogólnie jestem zadowolony, wydaje się jakby wszystko szybciej i płynniej działało. Bateria też na razie spoko.

Jedyne do czego nie mogę się przyzwyczaić i chciałbym aby było jak poprzednio na Miui11, to ikony powiadomień na górnym pasku obok zegara. Dotychczas np. jak miałem nagraną rozmowę to ikona była monochromatyczna, takie dwa kółeczka w kwadracie - teraz mam ikonę kolorową zieloną słuchawkę, wcześniej olx wyglądało minimalistycznie (tylko ten ich nowy o l x) a teraz pełna kolorowa ikona olx. To samo w przypadku sms czy wiadomości viber. Albo jak ściągałem coś dotychczas przez operę, była animowana ikona strzałki w dół, teraz jest ikona opery. Tak jakby ikony powiadomień są zminimalizowaną wersją dużych ikon. Eh...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, YuR!79 napisał:

Czy po zrobieniu HR wszystko stracę łącznie ze zdjęciami, kontaktami, programami

Tak, stracisz wszystko. Po resecie telefon będzie jak nowy. Trzeba zrobić kopię tego co chcesz zachować, o ile tego jeszcze nie zrobiłeś. Kontakty z reguły synchronizuje się i zapisuje w jakiejś chmurze (Mi, Googla czy innej). Zdjęcia również. Rzeczy zapisanych w chmurach nie stracisz. Trzeba będzie je jedynie odzyskać, czy ponownie skonfigurować dostęp. Trudno przewidzieć czy reset będzie konieczny, ale w razie problemów trzeba się z tym liczyć.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji bateria to jakiś żart, z 80% do 20% od wieczoru do wieczoru (24h) przy 2,5 h sot. Miał ktoś podobny przypadek i HR pomógł? Powiem, że przy przejściu z 10 na 11 nie odczułem pogorszenia, 

Edytowane przez Edifice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji też z baterią był dramat. Zrobiłem format i dalej było dno. Wczoraj wgrałem jeszcze raz tyle, że ręcznie aktualizację ale ten plik o dużej pojemności i jak do tej pory jest o wiele lepiej ale jeszcze muszę potestować.
Zauważyłem też, że w statystykach baterii mam info, że telefon jest cały czas wybudzony i nie wiem czy to jakiś błąd czy rzeczywiście telefon nie usypia się.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji mojego globala do MIUI 12 zauważyłem, że od 100% do 50% bateria działa bardzo dobrze, poniżej 50% znika w oczach. Po kilkudniowej obserwacji statystyk zauważyłem, że telefon w okolicy 50% w ogóle nie przechodzi do "głębokiego snu", cały czas jest wybudzony, mimo że korzystam z tym samych aplikacji itd. Wrzucam screena podglądowego. Dziwnę to, wygląda na błąd systemu. Czy ktoś zauważył to u siebie? Ja robiłem już dwukrotnie przywrócenie do ustawień fabrycznych i bez rezultatu. 

EDIT: Wygląda to na typowo losowe a nie 50%. W tej chwili od 100% mam ciągle wybudzony...

Screenshot_2020-08-04-13-49-00-835_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez Pikus544
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pikus544 napisał:

Po aktualizacji mojego globala do MIUI 12 zauważyłem, że od 100% do 50% bateria działa bardzo dobrze, poniżej 50% znika w oczach. Po kilkudniowej obserwacji statystyk zauważyłem, że telefon w okolicy 50% w ogóle nie przechodzi do "głębokiego snu", cały czas jest wybudzony, mimo że korzystam z tym samych aplikacji itd. Wrzucam screena podglądowego. Dziwnę to, wygląda na błąd systemu. Czy ktoś zauważył to u siebie? Ja robiłem już dwukrotnie przywrócenie do ustawień fabrycznych i bez rezultatu. 
 

U mnie jest tak i to cały czas od aktualizacji.19f156db08e03de037a1291ab3d1ef5b.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez zoltan78
Regulamin forum pkt 23.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mi9T , który ma zaledwie kilka dni , zaraz po wyjęciu z pudełka oraz niestety po aktualizacjach przywitał mnie procesem System Andriod na poziomie 25-40% oraz Sygnał sieci na poziomie 17-20% dodatkwo bateria w w trakcie normalnego użytkowania osiągała temperatury rzędu 30-35 stopni co raczej normalnym zachowaniem nie jest , po aktualizacji do Miui 12.0.2.0 , sygnał sieci spadł do 0.4-1,5% natomiast system andriod drenuje baterie na poziomie 35-65% użycia , bateria potrafi sie rozgrzać do 35 stopni bez konkretnego powodu ,a SOT nigdy nie wyniósł więcej niż 5 godzin co jest wynikiem żenującym , w związku z tym czy istnieje jakaś bezstresowa metoda na powrót do andrioda 9 oraz miui 10 ? Mogę odblokować bootloader jeśli istnieje taka możliwość . W związku z powyższym oraz tym , że telefon ma kilka dni i został zakupiony w oficjalnej polskiej dystrybucji , planuję go oddać na gwarancję jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie , czy miał ktoś do czynienia z serwisem gwarancyjnym tego buga? Serwis pewnie ma możliwość powrotu do andrioda 9 , bądź wymienią na nowy telefon, innej możliwości chyba nie ma .

uprzedzając pytania wykonałem chyba wszystko co było możliwe tj. ponowna instalacja aktualizacji , reset do ustawień fabrycznych,optymalizacje xiaomi.framework , wyłączenie optymalizacji miui,wyłączenie com.android.traceur , com.miui.face ect ect , żadnych rezultatów .

Pozdrawiam

edit: co jaki czas wydawane są aktualizacje ? Oraz czy można liczyć na załatanie tych błędów , które są aż śmieszne w tym oprogramowaniu ?

 

Edytowane przez Tides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czolo7 napisał:

No i przez te "cudowne" problemy z baterią wróciłem do xiaomi.eu.

I jak na nim bateria? Działa NFC? Zawsze się tego bałem w xiaomi.eu, jakieś magiski i inne wynalazki. Global jest jednak out of the box.

1 godzinę temu, rafamaja napisał:

Już 2 razy pobrałem ten sam 12.0.2.0... A jak pobrać 12.0.3.0..skąd ?? przez ota chyba jeszcze nie ma??

Ja miałem ota, jakiś tydzień temu

59 minut temu, juri napisał:

No jest nazwa a wersja to np. 12.0.3.0

Na 12.0.3.0 jest problem z wybudzaniem. Ktoś wie, jak ustalić, co wybudza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie wielka lipa z tym miui 12 nie ma się co spieszyć z aktualizacja, tylko pogarsza działanie telefonu. Na mi commiunity też już ludzie narzekają że kicha mega drenaż baterii 

Edytowane przez juri
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...