Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Co do uciekającej baterii na MIUI 11. Zgłębiłem trochę temat i po zastosowaniu się do poleceń zawartych w jednym z poradników mój SoT wynosi przy 20% baterii około 7h. Trzeba wykonać te kroki: Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> zjeżdżamy na sam dół wybierając Prywatność -> Aplikacje ze specjalnym dostępem -> Optymalizacja baterii i czekamy aż się wczyta lista -> szukamy Xiaomi service framework, stukamy palcem i zmieniamy na Optymalizuj. Polecam zapisać gdzieś to co się pozmieniało w razie jakiegoś problemu.

Zrobiłem to samo z resztą aplikacji w ramach testu (nie w każdej aplikacji da się włączyć optymalizację) i ta zmiana dodała mi kilka godzin więcej pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście każdy użytkuje inaczej, w moim przypadku było to trochę wifi, trochę lte, filmiki na yt, trochę przeglądania internetu itp. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej to była beta stable chyba, teraz zaczęli rozsyłać wszystkim.

Z takich ciekawostek to działa teraz pisanie głosowe w gboard z włączonym asystentem google, prywatny dns w opcjach.

Screenshot_2020-04-24-12-03-44-671_com.android.settings.thumb.jpg.a448725fb40a1abd5e49982fe38dee0b.jpg

Ogólnie na plus chyba, dodali też gest asystenta google (przesunięcie z lewego/prawego dolnego rogu do góry), ale chyba nie ma opcji tego wyłączyć.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem prędzej ktoś udostępnił info żeby wpisać w ustawieniach optymalizacja i sam doda wszystko i będzie dłużej bateria trzymać. Zrobiłem. Teraz wchodzę w fb i jak przesuwam to strasznie klatkuje. Drażni mnie to ma ktoś na to radę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2020 o 20:56, verso7 napisał:

Co do uciekającej baterii na MIUI 11. Zgłębiłem trochę temat i po zastosowaniu się do poleceń zawartych w jednym z poradników mój SoT wynosi przy 20% baterii około 7h. Trzeba wykonać te kroki: Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> zjeżdżamy na sam dół wybierając Prywatność -> Aplikacje ze specjalnym dostępem -> Optymalizacja baterii i czekamy aż się wczyta lista -> szukamy Xiaomi service framework, stukamy palcem i zmieniamy na Optymalizuj. Polecam zapisać gdzieś to co się pozmieniało w razie jakiegoś problemu.

Zrobiłem to samo z resztą aplikacji w ramach testu (nie w każdej aplikacji da się włączyć optymalizację) i ta zmiana dodała mi kilka godzin więcej pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście każdy użytkuje inaczej, w moim przypadku było to trochę wifi, trochę lte, filmiki na yt, trochę przeglądania internetu itp. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam.

Dawno nie widziałem przy zwykłym codziennym użytkowaniu z wifi i danymi sotu w granicy 9h, zmieniłem tylko xiaomi service framework. Dzięki :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mi 9T/Redmi K20 Global Stable ROM
 

MIUI V12.0.0.11.QFJMIXM


OTA

https://bigota.d.miui.com/V12.0.0.11.QFJMIXM/miui-blockota-davinci_global-V11.0.5.0.QFJMIXM-V12.0.0.11.QFJMIXM-e8d9872534-10.0.zip

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.0.0.11.QFJMIXM/miui_DAVINCIGlobal_V12.0.0.11.QFJMIXM_08c5c4366b_10.0.zip

 

Ci co zapisali się  na testy w programie Mi Pilot powinni już dostać przez OTA aktualizację, ja dostałem na Mi 9T Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregor 11 napisał:
a jak to zainstalować ?

Przez TWRP ?

23 minuty temu, Fireblade napisał:

Też już mam,testujemy emoji16.png

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Polecam wrzucić jeszcze najnowszą wersję MIUI Launcher, starsze wersje nie działają w 100% prawidłowo z MIUI 12.

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-18-0-1920-05221947-release/miui-system-launcher-alpha-4-18-0-1920-05221947-android-apk-download/download/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wgrać? Jestem na becie eu i jak próbuję to zainstalować, to wyskakuje monit ,że nie można instalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych źródeł...

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia takie same jak na miui11, pierwsze uruchomienie po aktualizacji to niesamowite lagi, po kilku minutach przechodzą. Ogólnie działa to całkiem dobrze, zdarzają się nieprzetłumaczone elementy i dalej chyba bug z oszczędzaniem baterii które wyłącza AOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AOD są jakieś problemy, trzeba czekać do kolejnej aktualizacji, lub do pojawienia się nowszej wersji aplikacji systemowej MIU Always On Display.

Na tą chwilę wrzucam link do najnowszej wersji, kto ma starszą może sobie ręcznie zrobić update i sprawdzić jak AOD będzie działał.

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/always-on-mode-release-2-0-453-05121958-release/miui-always-on-display-release-2-0-453-05121958-android-apk-download/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0.447 i teraz jak patrzę to jednak działa mi to poprawnie jakimś cudem, AOD jest dalej włączone po wyłączeniu oszczędzania baterii.

Jedyne co robiłem to sprawdzałem ten przełącznik czy działa jak należy i się to pierwsze naprawiło .

IMG_20200526_131724.thumb.jpg.e223ce748d5bae6b46060933c5fa772f.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...