Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam randomowe samoistne restarty telefonu z komunikatem, że Find Device przestało działać. Nieważne czy nam to włączone czy też nie. Jakiś pomysł? Dzieje się to na Globalu i również na Xiaomi.eu

Edytowane przez czolo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie chyba coś się zepsuło w takim razie, w GPS Test jak sprawdzam to widzi bardzo mało satelit i ma czasami problem się połączyć. Wiem że na początku nawet w budynkach łapał do max 10 sekund, satelit było +20 i łączył się z większością. Próbowałem resetować dane a-gps, sam gps (apka GPS Status) i nic nie pomaga, jakieś pomysły oprócz resetu do fabrycznych?

Dobra, zrobiłem reset do fabrycznych i działa tak jak powinien, a przy zablokowanym bootloaderze i tak bym nic raczej nie zrobił z tym.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2020 o 11:33, czolo7 napisał:

Od pewnego czasu mam randomowe samoistne restarty telefonu z komunikatem, że Find Device przestało działać. Nieważne czy nam to włączone czy też nie. Jakiś pomysł? Dzieje się to na Globalu i również na Xiaomi.eu

A na xiaomi.eu z zeszłego czwartku nie ma tego problemu i do tego bardzo dobrze się sprawuje bateria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam telefon od wczoraj, od razu zaktualizowałem do MIUI 11.0.4.0. Ogólnie wrażenia jak najbardziej na plus, ale jedna rzecz drażni mnie niemożebnie i jest dla mnie niedopuszczalna - problem z powiadomieniami. Na przykładzie messengera - dodany do autostartu, wyrzucony z algorytmu oszczędzania baterii - wszystko co możliwe odznaczone, aby nie był ubijany na zablokowanym ekranie. Wszystko jest okej, powiadomienia przychodzą, ale jedynie przez jakieś pierwsze 5 minut od zablokowania ekranu. Kiedy telefon poleży bezczynnie 15-20 minut, to przychodzą losowo opóźnione. Czasem kilka sekund, czasem kilka minut, albo nie przychodzą wcale. Przewaliłem internet od góry do dołu szukając odpowiedzi na ten problem, bo jak dla mnie zabija to podstawową funkcjonalność. Pytanie, czy ktoś jeszcze ma problemy z powiadomieniami i czy custom (głównie pytam o xiaomi.eu) rozwiązuje te problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Autostart, kłódki, brak ograniczeń co do baterii. Stock MIUI pod względem powiadomień jest dla mnie zupełnie niefunkcjonalne. Powiadomienia potrafią nie przyjść/przyjść z opóźnieniem nawet kiedy obudzę telefon bez jego odblokowywania. Aczkolwiek momentami tak jak wspominałem (na krótko po zablokowaniu telefonu) powiadomienia potrafią przychodzić tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Reikz napisał:

Tak. Autostart, kłódki, brak ograniczeń co do baterii. Stock MIUI pod względem powiadomień jest dla mnie zupełnie niefunkcjonalne. Powiadomienia potrafią nie przyjść/przyjść z opóźnieniem nawet kiedy obudzę telefon bez jego odblokowywania. Aczkolwiek momentami tak jak wspominałem (na krótko po zablokowaniu telefonu) powiadomienia potrafią przychodzić tak jak powinny.

Bo za bardzo kombinujesz :) Ja lecę na automacie, jeśli chodzi o messengera i problemów z powiadomieniami nie mam. Nie masz czasem usuwania aplikacji z pamięci po X minutach? Skoro problem pojawia się po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Antyhaker napisał:

Bo za bardzo kombinujesz :) Ja lecę na automacie, jeśli chodzi o messengera i problemów z powiadomieniami nie mam. Nie masz czasem usuwania aplikacji z pamięci po X minutach? Skoro problem pojawia się po czasie.

Tak właściwie to każdą z tych opcji próbowałem oddzielnie/razem/w różnych kombinacjach. A gdzie znajdę opcje usuwania aplikacji z pamięci? W ogóle zauważyłem też, że aplikacje same z siebie bez mojej ingerencji zmieniają sobie ustawienia baterii. Ten przykładowy nieszczęsny messenger rano ustawiony na bez limitu teraz był na oszczędzaniu energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikz napisał:

Ten przykładowy nieszczęsny messenger rano ustawiony na bez limitu teraz był na oszczędzaniu energii. 

Czyszczenie po zablokowaniu jest w Panelu sterowania w Boost speed. Nie robisz jakiejś automatycznej optymalizacji w Panelu sterowania? Albo może włączasz oszczędzanie baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, FromWP napisał:

Czyszczenie po zablokowaniu jest w Panelu sterowania w Boost speed. Nie robisz jakiejś automatycznej optymalizacji w Panelu sterowania? Albo może włączasz oszczędzanie baterii?

Czyszczenie po zablokowaniu ustawione na nigdy, nic nie musiałem zmieniać. Dobra, nie wiem czemu, ale na ten moment wydaje mi się, że wszystko działa jak należy i w miarę stabilnie. Będę obserwował, czy zmieniają się ustawienia ograniczenia baterii. Jeszcze dwa pytanka. Jak wygląda u Was rozkład zużycia baterii przez poszczególne aplikacje i czy są tu jacyś użytkownicy custom ROM'ów? Jeśli tak, to proszę o opinie porównujące do stock MIUI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikz napisał:

Czyszczenie po zablokowaniu ustawione na nigdy, nic nie musiałem zmieniać. Dobra, nie wiem czemu, ale na ten moment wydaje mi się, że wszystko działa jak należy i w miarę stabilnie. Będę obserwował, czy zmieniają się ustawienia ograniczenia baterii. Jeszcze dwa pytanka. Jak wygląda u Was rozkład zużycia baterii przez poszczególne aplikacje i czy są tu jacyś użytkownicy custom ROM'ów? Jeśli tak, to proszę o opinie porównujące do stock MIUI. 

1. Mi tam nic się nie zmienia - mam 2 apki z wyłączonym oszczędzaniem itp. itd., ustawienie to trzyma się już kilka miesięcy.

2. Jeśli piszesz o xiaomi.eu, to moim zdaniem jest gorzej. Jeśli piszesz o modyfikacjach opartych na AOSP,  to generalnie jest lepiej - aczkolwiek wiele zależy od tego, co tam sobie zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzy godziny pochodziło jak najbardziej okej, a potem znów chwilę zaczęło przychodzić z opóźnieniem, chwilę w ogóle... Kurde, nie wiem totalnie o co chodzi. Żadnych zmian nie wykonuje w telefonie, a działa to jak chce...

 

Na ten moment na przykład powiadomienia przestały w ogóle przychodzić. Nawet po odblokowaniu ekranu nic się nie pojawia, dopiero jak wejdę w messenger i odświeżę...

Edytowane przez Reikz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Szczerze mówiąc już powoli się do tego przyzwyczajam. Zobaczymy, na razie będę obserwował jak się to zachowuje i jeśli coś będzie się jeszcze dziwnego działo, to najwyżej będę bawił się w customy. Mówiłeś, że korzystałeś z customów. Opiszesz po krótce co Ci się nie podobało w xiaomi.eu i jakieś wrażenia z tych opartych na AOSP?

Edytowane przez Reikz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi się nie podobało? To, że często mi coś nie działało + dziwne odchyły twórców. W AOSP podobał mi się czas pracy na jednym ładowaniu, ale zbytnio przywykłem do MIUI i jego możliwości, więc zawsze do niego wracałem.

 

Nie wiem co więcej mógłbym Ci napisać - może jakieś konkretne pytania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem inne aplikacje dotyczące powiadomień. Gmail, cała reszta działa w porządku, więc przeinstalowałem raz jeszcze apke messengera. Ustawiłem autostart, dałem baterię bez ograniczeń, wszystkie opcje do powiadomień i po prostu poużywałem trochę telefonu. Nie wiem jak, nie wiem czemu, ale w końcu wszystko hula tak jak powinno. Trochę tak jakby MIUI musiało się przegryźć :-P O ile dalej będzie tak jak teraz, to innych zastrzeżeń nie mam. Czas pracy na baterii super, z racji kombinowania z ustawieniami dosyć dużo miałem czasu na ekranie i jak na razie po 29h używania jeszcze 22% baterii zostało. Dalej biorę pod uwagę wgranie jakiegoś customa, ale i tak na ten moment jeszcze muszę czekać na odblokowanie bootloadera. Co do konkretnych pytań, czy customy mają jakieś znane, większe bugi/braki względem funkcji z globala? Z tego co czytałem te oparte na AOSP mają problemy z czytnikiem linii papilarnych i na przykład potrzebują obudzenia telefonu, żeby go uaktywnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikz A ja też ostatnio mam coś problem z Messengerem i powiadomieniami. Często mój Mi Band traci połączenie z telefonem i nie przychodzą powiadomienia (a szczególnie Messenger), pomimo ustawiania wszystkich tych opcji dotyczących baterii. Dziwny problem z Messengerem był też taki, że pomimo tego, że aplikacja miała włączone ustawienie "Wyświetlaj powiadomienie na ekranie blokady, ale bez zawartości wiadomości" to i tak zawartość wiadomości była widoczna na ekranie blokady.

Dziwna sprawa z tym Messengerem na MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki. Czyli niczego większego raczej nie wnosi. Ja generalnie zostałbym na globalu. Za xiaomi.eu przemawia dla mnie tylko jeden szczegół. Powiadomienia na pasku mają ikonki z aplikacji na globalu tego nie ma. Wiem może przesadzam ale mam swoje odchyły w kwestii estetyki

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie największa bolączka globala teraz to jest to drenowanie baterii przez Android, ale myślę że ten update nic tu pewnie nie zmieni  :smile: Nie jestem pewien, ale problem chyba od androida Q, a na xiaomi.eu tego nie ma. Trzeba będzie pobrać i sprawdzić, może będzie dobrze już.

Screenshot_2020-04-16-19-22-23-946_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.4ff9d3624efae2a8fa64714fa0185ccc.jpgScreenshot_2020-04-16-19-22-31-147_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.d757aa3407fa6d690eef111394f1a35a.jpg

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się bateria na xiaomi.eu sprawuje

Na Globalu o jakąś 1-1,5 godziny krócej.

Na Globalu niestety mam randomowe restarty. Po uruchomieniu mam komunikat, że aplikacja 'Find Device przestała działać'. Niestety jest to niedopuszczalne dla mnie (rom V11.0.4.0.QFJEUXM). Nie chcę mi się już bawić z Globalem, zostaję z Xiaomi.eu

Screenshot_2020-03-22-23-35-40-559_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-03-22-23-35-49-110_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez czolo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam global stable od 8 miesięcy jak kupiłem telefon i nie narzekam, bo wszystko działa i nie trzeba nic kombinować jak w przypadku xiaomi.eu. Tylko właśnie jak android Q wszedł to mam problem z drenowaniem baterii przez system (z tego co czytałem to sporo osób ma tak samo), factory reset robiłem i ten update też nic nie zmienił w tej kwestii.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...