Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, pkonrad napisał:

A niby dlaczego po aktualizacji miałoby nie być nagrywania?

bo byly newsy ze zgodnie z prawem EU ma byc wycofane - moze kiepskie newsy - ale chyba lepiej zapytac niz pozniej plakac na forum ze cos nie dziala/czegos nie mam. A nie chce przechodzic na MIUI PL/EU. Chocby tu w styczniu https://www.spidersweb.pl/2020/01/xiaomi-nagrywanie-rozmow.html . Co ja moge wiedziec jak juz takie redaktory sie rozpisuja na spideswebach :/

A ja mam rom stabilny teraz wlasnie europejski wiec pytanie chyba jest grzeczne i zasadne? Czy mozesz teraz norlanie odpowdziec? Z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę, aby wszyscy zrozumieli:

  • urządzenia które już miały dialer od Xiaomi będą go nadal mieć, Mi 9T tak miało więc raczej tego nie zmienią,
  • urządzenia które miały dialer od Google będą go nadal mieć,
  • nagrywanie rozmów w apce od Google wróci w ramach aktualizacji tej aplikacji - było to napisane w komunikacie, ale zaskakująco mało "redaktorów" to zauważyło,
  • nagrywanie rozmów w dialerze od Xiaomi zostanie po staremu,
  • ROM-y Indonesia/India/China ciągle mają dialer od Xiaomi, nawet na nowych urządzeniach (przynajmniej na teraz).
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu najnoszego 11.0.4.0 dyktowanie glosowe w klawiaturze google przestalo dzialac. Kilkam i niby nasluchuje ale nic nie wpisuje.

Reset nie pomogl. Wyczyscilem dane apki gboard - nic nie pomoglo

Jakis pomysl? Tylko nie piszcie ze musze factory reset

PS> W asystemcie google - dysktowanie glosowe dziala. Tak jakby gboard tylko mial problem

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

A sprawdzałeś uprawnienia Gboard, ma dostęp do mikrofonu?

po czyszczeniu nawet sie o to zapytal wiec mu dalem. Tak ma dostep do mikrofonu - sprawdzilem.

Tu ludzie maja widze ten sam problem https://xiaomi.eu/community/threads/gboard-voice-input-not-working.54203/

Czuje sie jak po jednym z update mi5 kiedy to tez google apka (ale tym razem mapy) przestala na dlugo poprawnie dzialac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wyzwolenia napisał:

ja mam global 11.0.4.0.QFJEUXM

Próbowałeś aktualizacji Gboarda, np do najnowszej bety?   https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/gboard/gboard-9-0-11-293665833-release/gboard-the-google-keyboard-9-0-11-293665833-beta-arm64-v8a-android-apk-download/ W przytoczonym wątku piszą że pomaga odinstalowanie i ponowna instalacja Gboarda, ale tylko na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Próbowałeś aktualizacji Gboarda, np do najnowszej bety?   https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/gboard/gboard-9-0-11-293665833-release/gboard-the-google-keyboard-9-0-11-293665833-beta-arm64-v8a-android-apk-download/ W przytoczonym wątku piszą że pomaga odinstalowanie i ponowna instalacja Gboarda, ale tylko na chwilę.

mialem beta, zrobilem akutalizcje tez - nie pomoglo.

Wyszedlem z programu beta i wrocilem do wersji stablinej - nie pomoglo.

Wrocilem do beta - nie pomoglo :(

Przed chwilą, grizzly napisał:

To samo. Nie wiem, może zainstaluj betę? Też działa a ma czarny motyw.
https://play.google.com/apps/testing/com.google.android.googlequicksearchbox

niestety beta nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po aktualizacji jest problem z mikrofonem i dlatego pisanie może nie działać. Używałem telefonu do nagrywania na YT, po aktualizacji poziom głośności w nagraniach wideo i audio jest bardzo niski. Tak na oko to jest 1/5 tego, co było. Niezależnie od tego, czy używam mikrofonów wbudowanych, czy dobrej klasy zewnętrznego. 

Ewidentnie jest coś nie tak w oprogramowaniu/kodowaniu/odszumianiu. Podbite nagranie jest dużo czystsze niż poprzednio, więc może chcieli poprawić jakość, ale nie wyszło. 

Jak wchodzę w testowanie mikrofonów w opcjach serwisowych, to nie przechodzą one testu. 

Edytowane przez DadaDadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fullrespect napisał:

Witam,

Generalizując - jak sprawuje sie stable ?

Pytam bo aktualnie jadne na DEV, i zastanawiam sie czy warto wrocic do stabilnej ?

 Z tego co tu czytam - to za ciekawie nie jest - kładąc nacisk na to że to przeciez powinno byc stabilne ...

W sensie co czytasz, bo ja niczego konkretnego nie przeczytałem :) Nie mam błędów, bateria w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W buildzie opartym o poprzedniego Andorida potrafilem dla kazdej apki ustawic inny dzwiek powiadomienia

W tym najnowszym nie potrafie. Jak ustawie to dla powiadomien ogolnie wszystkich apek.

Czy ktos moglby mi pomoc opisujac kroki ktore nalezy wykonac by np. dla apki Allegro bylo inne powiadomienie dzwiekowe?

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Immortel napisał:

W ustawieniach powiadomień danej aplikacji np wchodząc tam z poziomu okna "ostatnich aplikacji"
W różnych aplikacjach docelowa lokalizacja jest różna.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

no tak to wiem bo zawsze tak bylo ze wchodzisz tam ale teraz przenosi Cie do motywy. A tam co dalej trzeba konkretnie zrobic?

Wybierz dzwonek lokalny czy z profil wybierac i co dalej? To wlasnie jest zupelnie nienaturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przechodzi domyślnie do dźwięków systemowych i własnych dodanych kiedyś tam:

Zaznaczam i już. Żadnej niejasności tu nie widzę.
Wybierając dźwięk lokalny też to jest raczej normalnie - wybieram skąd, np z katalogu Muzyka i dalej analogicznie jak pierwszym przypadku

U ciebie to inaczej wygląda?6e66c80a410ef8c6718d403d82d9a3d6.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Immortel napisał:

U mnie przechodzi domyślnie do dźwięków systemowych i własnych dodanych kiedyś tam:

Zaznaczam i już. Żadnej niejasności tu nie widzę.
Wybierając dźwięk lokalny też to jest raczej normalnie - wybieram skąd, np z katalogu Muzyka i dalej analogicznie jak pierwszym przypadku

U ciebie to inaczej wygląda?6e66c80a410ef8c6718d403d82d9a3d6.jpg

 

no wlasnie inaczej. Nagralem wideo. Co robie zle? Glownie zobacz ostani fragment gdzei po wybraniu zastosuj musze wybrac SIM1/2/Powiandomie. Jak wybiore powiadominei to zastosuje mi do wszytkich apek :(

Untitled Project2.gif

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no jakieś to dziwne..u mnie nie pyta o żadne dodatkowe okno z simami/powiadomieniami tylko ustawia normalnie. Może kwestia tego, że używam jednego sima tylko? Próbowałeś na jednym simie? Chociaż zbytnio nie widzę związku..

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...