Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, warszawa12332167 napisał:

Rozumiem że z autostartu można wywalić wszystko? bo jak wejdę w autostart i dam pokaż aplikacje systemowe to jest tam aparat. Swoje aplikacje wywaliłem wszystkie bardziej mi chodzi własnie o te systemowe.

Ja wywaliłem i problemów nie mam.

 

8 godzin temu, Hubal napisał:

Mi na najnowszym jak rozmawiam i chce zakończyć to muszę power i odblokować żeby rozłączyć. Da się gdzieś to zmienić że jak oddalę od ucha to ekran się zapali ?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Szkło / folia na ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej aktualizacji do 11.0.4.0 na razie wszystko wydaje się być w miarę w porządku. Dioda powiadomień przy połączeniach i SMS działa poprawnie (choć przy Viberze jeszcze nie do końca). Bateria też jakoś dramatycznie nie spadała w ciągu dniu w stosunku do 11.0.3.0. Fakt, że proces System Android jest na pierwszym miejscu z ok. 18-19% zużycia baterii ale w nocy, przy wyłączonym WiFi i bez GSM (czyli tak jak przeważnie mam + ewentualny budzik) bateria spadła 2%.

IMG_20200208_090840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yokeron napisał:

Po wczorajszej aktualizacji do 11.0.4.0 na razie wszystko wydaje się być w miarę w porządku. Dioda powiadomień przy połączeniach i SMS działa poprawnie (choć przy Viberze jeszcze nie do końca). Bateria też jakoś dramatycznie nie spadała w ciągu dniu w stosunku do 11.0.3.0. Fakt, że proces System Android jest na pierwszym miejscu z ok. 18-19% zużycia baterii ale w nocy, przy wyłączonym WiFi i bez GSM (czyli tak jak przeważnie mam + ewentualny budzik) bateria spadła 2%.

 

Ja w nocy miałem włączone dane i wifi i bateria spadła o 3%. także jest dobrze (23.00-07.00). System Androdi też jest na pierwszym miejscu, ale nie zauważyłem aby jakoś nadmiernie drenował baterię. W dzień w czasie używania telefonu, przeglądania internetu itp. na pierwsze miejsce wskakuje ekran.

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, warszawa12332167 napisał:

Swoją drogą da się w tym najnowszym miui zrobić tak aby oszczędzanie energii uruchamiało się automatycznie poniżej 20%?  Bo wyskoczył mi tylko monit czy włączyć czy nie ale wolałbym żeby automatycznie to się włączało.

Nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 23:22, warszawa12332167 napisał:

Rozumiem że z autostartu można wywalić wszystko? bo jak wejdę w autostart i dam pokaż aplikacje systemowe to jest tam aparat. Swoje aplikacje wywaliłem wszystkie bardziej mi chodzi własnie o te systemowe.

Nie jestem w temacie, o co chodzi z tym usuwaniem aplikacji z autostartu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pkonrad napisał:

Jak sama nazwa wskazuje autostart w MIUI jest czymś analogicznym do autostartu w Windows. Zaznaczasz sobie aplikacje, które mają być zawsze uruchomione w w tle.

Wiem co to jest autostart. Pytałem o usuwanie aplikacji z autostartu, o czym parę osób wspomniało. Odniosłem wrażenie, że Android 10 wniósł jakąś zmianę, a nie interesowałem się tym wcześniej, stąd moje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wywaleniu kilku aplikacji przez adb wygląda, że nie ma już problemu z wysokim użyciem baterii przez system. Już 9h SOT i 15% zostało. System nie jest już na pierwszym miejscu i oscyluje w okolicy 15%. Zobaczę czy to się utrzyma po kilku cyklach bo to dopiero pierwszy po zabiegu.

Edytowane przez grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, grizzly napisał:

Po wydaleniu kilku aplikacji przez adb wygląda, że nie ma już problemu z wysokim użyciem baterii przez system. Już 9h SOT i 15% zostało. System nie jest już na pierwszym miejscu i oscyluje w okolicy 15%. Zobaczę czy to się utrzyma po kilku cyklach bo to dopiero pierwszy po zabiegu.

co dokładnie "wydaliłeś"? Bo u mnie tez już było dobrze - SOT był w okolicach 8h, a teraz 4-5h i kombinuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, warszawa12332167 napisał:

chyba że w najnowszym miui ona jest po prostu ciągle włączona bez tej opcji

Niestety jest włączona tylko przy auto jasności, tu rzeczywiście można ją włączyć bez. Ciekawe jak to działa przy ręcznej, trudno jedno z drugim pogodzić. Może po prostu rozszerza zakres ręcznej jasności, który bez tego jest ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Niestety jest włączona tylko przy auto jasności, tu rzeczywiście można ją włączyć bez. Ciekawe jak to działa przy ręcznej, trudno jedno z drugim pogodzić. Może po prostu rozszerza zakres ręcznej jasności, który bez tego jest ograniczony.

Ostatnio właśnie dużo czytam na temat jasności, podobno w mi9t jest jakiś czujnik adaptacyjny światła który dużo się uczy ;) trzeba go trochę kalibrować itp teraz na ręcznej wartości 50% jasności na dworze gdy jasno trochę więcej widać na ekranie ale to jeszcze nie to. Jeśli więcej go nie nauczę to ręcznie będę dawał wyższą jasność na dworze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, warszawa12332167 napisał:

podobno w mi9t jest jakiś czujnik adaptacyjny światła który dużo się uczy ;) trzeba go trochę kalibrować

Teoretycznie jest taki mechanizm w Androidzie od 9 w zwyż, ale w Miui raczej nie działa. U siebie nawet znalazłem możliwość resetu zebranych danych o jasności, ale niczego to nie zmienia. Jak to odnajdę to Ci wkleję zrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Teoretycznie jest taki mechanizm w Androidzie od 9 w zwyż, ale w Miui raczej nie działa. U siebie nawet znalazłem możliwość resetu zebranych danych o jasności, ale niczego to nie zmienia. Jak to odnajdę to Ci wkleję zrzut.

ooo no to mnie zaciekawiłeś :) czekam na info gdzie to jest i jak wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...