Skocz do zawartości

Mi 9T/Redmi K20 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.11.2019 o 07:18, FromWP napisał:

@symforian autostart tu nie potrzebny. Założenie kłódki dla danej aplikacji powinno pomóć. Oczywiście dodatkowo w ustawieniach oszczędzania energii "brak ograniczeń" i nie chodzi tu o ogólne wyłączenie oszczędzania, tylko ustawienia dla tej konkretnej aplikacji. U mnie Tidalowi to pomaga, bez kłódki wcześniej czy później przerywa działanie.

Niestety, kłódka załozona, optymalizacja miui wyłączona w opcjach zaawansowanych, wszystkie uprawnienia nadane dla Tidal-a, autostart też. Wszelkie oszczędzanie bateri powyłaczane i niestety nadal przerywa muzyka.  Myslę że i miui 11 tego nie naprawi więc chyba trzeba będzie pozbyć się Mi9t. Co mnie zawsze pokusi by kupic xiaomi. Tyle nauczek juz miałem z nimi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza datą poprawek bezpieczeństwa,  jest jakaś różnica między Global a Global EAA?

 

 

[EDIT]

Tak w razie co, gdyby ktoś potrzebował, poniżej linki do ROMów global, do MiFlash (Fastboot)

Global:

http://bigota.d.miui.com/V10.3.11.0.PFJMIXM/davinci_global_images_V10.3.11.0.PFJMIXM_20190802.0000.00_9.0_global_ea6683ef55.tgz

Global EAA:

http://bigota.d.miui.com/V10.3.15.0.PFJEUXM/davinci_eea_global_images_V10.3.15.0.PFJEUXM_20190921.0000.00_9.0_eea_69ac20afc7.tgz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób o to pytało, więc wrzucam.

Mi 9T - Global Stable V11.0.1.0

• OTA apply for V10.3.11.0
https://bigota.d.miui.com/V11.0.1.0.PFJMIXM/miui-blockota-davinci_global-V10.3.11.0.PFJMIXM-V11.0.1.0.PFJMIXM-219e88a83a-9.0.zip
Recovery
https://bigota.d.miui.com/V11.0.1.0.PFJMIXM/miui_DAVINCIGlobal_V11.0.1.0.PFJMIXM_de37c81233_9.0.zip
➤ @xiaomiui

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrosi napisał:

jest jakaś różnica między Global a Global EAA?

Global EEA to odpowiedź na "ogólne rozporządzenie o ochronie danych" czyli RODO. ;) Wersja na Europę jest przystosowana do tych rozporządzeń. Gdzieś czytałem, że w przypadku Global EEA gdy są kolekcjonowane jakieś dane, to dostajesz odpowiednie powiadomienie. Jeśli chodzi o aktualizacje - jest to loteria, teraz EEA dostał szybciej MIUI 11, potem zwykły global pewnie dostanie szybciej Androida 10. Póki co to wszystkie różnice, ale w przyszłości może zabraknąć Mi Dialer i Mi Message.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano nie aktualizowałem no nie miałem czasu a teraz gdzieś ta aktualizacja zniknęła. Na stronie podlinkowanej post wyżej też nie ma już MIUI 11 Global dla MI 9T. Coś chyba było nie tak z tą aktualizacją i wstrzymali.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wojted napisał:

Rano nie aktualizowałem no nie miałem czasu a teraz gdzieś ta aktualizacja zniknęła.

Tak jest w przypadku Beta Stable, jak wyrzucisz powiadomienie to aktualizacji nie dostaniesz. Beta Stable jest rozsyłane dla losowych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojted napisał:

Rano nie aktualizowałem no nie miałem czasu a teraz gdzieś ta aktualizacja zniknęła. Na stronie podlinkowanej post wyżej też nie ma już MIUI 11 Global dla MI 9T. Coś chyba było nie tak z tą aktualizacją i wstrzymali.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamo64 napisał:

Wyłączone wszystkie aplikacje z autostartu, w statystykach baterii android króluje, poza nim wszystko w normie

Mam dokładnie ten sam problem. Ponadto gdy chcę telefon zrestartować w takim przypadku, to wyłącza się ekran, telefon nie reaguje na przyciski, ale się nie włącza. Muszę 10s przytrzymać przycisk włączania i dopiero wtedy uruchamia się ponownie. Wygląda to tak, jakby telefon nie mógł zamknąć systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś obraz w obrazie z gestami (miui 11)? W apkach włączone, w ustawieniach widać że dozwolone, ale okienko się nie pojawia. Nie da się nawet przejść potem na tą apke, trzeba ją zamknąć i dopiero działa, bo inaczej się czarny ekran robi. W yanosiku działa jak wcześniej, ale mapy google i yt vanced już nie.

Edit. Okienko tak naprawdę jest, czasem się pojawia (co prawda całe przezroczyste), ale większość czasu jest niewidzialne :grin:

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj Miui 11 na Global Mi i nic z baterią się nie dzieje. Po aktualizacji dobrze jest wyczyscić dane systemu android. Po za tym odczuwam ze działa lepiej niz Miui 10. Nie rwie mi muzyka jak słucham. Bateria schodzi w normalnym tempie. No i faktycznie zniknęła wersjia Miui 11 z linku. Ciekawe dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, densa napisał:

Działa komuś obraz w obrazie z gestami (miui 11)? W apkach włączone, w ustawieniach widać że dozwolone, ale okienko się nie pojawia. Nie da się nawet przejść potem na tą apke, trzeba ją zamknąć i dopiero działa, bo inaczej się czarny ekran robi. W yanosiku działa jak wcześniej, ale mapy google i yt vanced już nie.

Edit. Okienko tak naprawdę jest, czasem się pojawia (co prawda całe przezroczyste), ale większość czasu jest niewidzialne :grin:

Działa dokładnie tak samo jak wcześniej, czyli problematycznie. Jak chcesz gesty i PiP to najpierw przechodź do ekranu ostatnich aplikacji, a dopiero potem cofaj na ekran startowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Wydaje mi się że nie przeczytałeś dokładnie mojego posta, wiem jak 'działają' gesty w miui.

Tak to wygląda, z tym że PiP jest niewidoczny, więc żeby to się pokazało muszę kliknąć na ślepo w prawy dolny róg (domyślna pozycja)

IMG_20191106_132211.thumb.jpg.ea84fbb310a123acca77df0d640a230d.jpgDziwna sprawa, bo działa to normalnie przy wejściu do ustawień ze skrótu na pasku statusu, a z ostatnich już nie. Jedynie Yanosik działa, sprawdzałem mapy google, yt vanced i tworzą się tylko takie przezroczyste okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]

Wydaje mi się że nie przeczytałeś dokładnie mojego posta, wiem jak 'działają' gesty w miui.

Tak to wygląda, z tym że PiP jest niewidoczny, więc żeby to się pokazało muszę kliknąć na ślepo w prawy dolny róg (domyślna pozycja). Dziwna sprawa, bo działa to normalnie przy wejściu do ustawień ze skrótu na pasku statusu, a z ostatnich już nie. Jedynie Yanosik działa, sprawdzałem mapy google, yt vanced i tworzą się tylko takie przezroczyste okienka.

Nie, to Ty dokładnie nie przeczytałeś tego co napisałem ;P Ewentualnie ja nie rozumiem tego co napisałeś.

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pkonrad napisał:

A tego że bateria leci w 10 godzin i telefon się grzeje jak leży bezczynnie.
Nie życzę takich wrażeń nikomu....

Ale to nie wina Miui 11. Miałem dokładnie tak samo na Miui 10. Wiele osób ma to z Mi9T bo to dość znany bug.  Przez noc potrafiło zejść z 90% do 10%, telefon gorący, żadna aplikacja nie pokazywała żeby była włączona lub pobierała prąd oprócz system android. Do tego cały czas niby wybudzony. Ktos na facebooku polecił aby wyczyscić dane systemu android i usług google. Tak też uczyniłem i na razie spokój. 

 

4 godziny temu, kamilzierke napisał:

Mam dokładnie ten sam problem. Ponadto gdy chcę telefon zrestartować w takim przypadku, to wyłącza się ekran, telefon nie reaguje na przyciski, ale się nie włącza. Muszę 10s przytrzymać przycisk włączania i dopiero wtedy uruchamia się ponownie. Wygląda to tak, jakby telefon nie mógł zamknąć systemu.

I tak tez mi się zdarzało na Miui 10, więc to tez nie wina miui 11.

Ustawienia-Aplikacje-zarządzaj aplikacjami-system android-wyczyść pamięć podręczną

Dajcie znać czy pomogło. U mnie tak jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, densa napisał:

Napisałeś mi tylko jak korzystać z PiP na gestach o czym wiem, a ja mam inny problem. Szukałem trochę i widzę że jest parę tematów na reddicie i xiaomi.eu o tym samym, więc to chyba coś z miui11.

No właśnie nie do końca, bo to o czym piszesz (plus zdjęcie) jest dokładnie tym o czym pisałem. Więc albo się nie rozumiemy, albo dalej nie ogarniam jaki tak właściwie masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiemy się, przejście do ostatnich tworzy mi niewidzialne przezroczyste okienko, które przy okazji buguje samą apkę. Jedyny sposób na działający pip to skrót ustawień na pasku status lub blokada ekranu, ale widzę to jakiś ogólny problem miui11.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiemy się, przejście do ostatnich tworzy mi niewidzialne przezroczyste okienko, które przy okazji buguje samą apkę. Jedyny sposób na działający pip to skrót ustawień na pasku status lub blokada ekranu, ale widzę to jakiś ogólny problem miui11.
 
Nie, jakby to był ogólny problem MIUI 11 to by nikomu nie działało ;) Tak btw, bo nie śledziłem chyba dokładnie, co w ogóle posiadasz?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...