Skocz do zawartości

Jaka bramka do planowanych czujników?


Glynu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki, mam ogromną prośbę o podpowiedź. Chciałbym w oparciu o bramkę Xiaomi i kilka czujników stworzyć alarm z powiadamianiem w mieszkaniu. Mam tylko problem z wyborem bramki, bo jest ich kilka i pewnie nie wszystkie współgrają z dodatkowymi czujnikami. 

Planuje użyć:

centralka 1
przycisk bezprzewodowy 1
czujnik pożarowy dymu 1-2
czujnik zalania 4-6
czujnik ruchu 2
czujnik drzwi 2

Termometr 1-3

kontakt inteligentny 2
kamera 1-2
czujnik gazu ziemnego 1 

Zamiatarka mi robot 1

Moje pytanie brzmi? Która centralka do obsłużenia tego zestawu?

Czy wszystkie czujniki (aqara, zigbee) są kompatybilne z każdą centralką?

Z góry dziękuję za odpowiedź na tak trywialne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać czujników temperatury i wilgotności z wyświetlaczami od xiaomi to powinieneś mieć bramkę Xiaomi V3 żeby miała bramkę BLE - wtedy odczyty temperatury i wilgotności będziesz miał z każdego miejsca na świecie...
Bramka Aqara ma głośnik i lampkę, ale nie ma bramki BLE czyli nici z odczytów z termometrów, chyba, że kupiłbyś jakieś urządzenie z bramką BLE czyli lampkę xiaomi, lub kamerę...
Jeśli używasz Androida, to żeby to dobrze chodziło to zainstaluj sobie modowaną aplikacje Mi Home i wrzuć na europejskie serwery swoje urządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko czy kamera ma bramkę BLE bo nie każda ma, ja stanąłem na początku maja przed dylematem którą bramka i zdecydowałem się na Xiaomi, a nie Aqara - wejdź na stronę smartme i tam masz filmik porównujący te bramki...
No i bramka od xiaomi jest chyba generalnie tańsza, mi się udało ja kupić za 96 zł i po 3 tygodniach miałem ją w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...