Skocz do zawartości

MIUI 20.5.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Tak, Xiaomi zaktualizowało dzisiaj launcher i chyba wydaje się działać OK... ale to może moje wrażenie, bo gestów nie używałem od tygodnia.

Dnia 24.05.2020 o 20:47, jacoGURU napisał:

Sprobujemy, ale jak zaktualizowac launcher, skoro w miui 12 nie ma aktualizacji systemowych? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi9, pływające powiadomienia zamiast wyskakiwać na górze i, wyskakują na cały ekran tj powiadomienie na górze i cały ekran czarny, coś przestawiłem czy tak ma być? Na poprzedniej wersji było normalnie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
edit 22:36

Odpowiem sobie sam, okazuje się że jest to powiązane z wybranym motywem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Super, że odpowiadasz, ale edytuj posty, zamiast pisać jeden pod drugim. Dzięki ;) /Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji tej wersji, gdy wyszukam jakiś film na youtube w googlez zamiast otworzyć youtuba vanced przekierowuje mnie do sklepu Play.
Czy można jakoś ustawić domyślne otwieranie linków w apce?
W poprzednich wersjach Miui można było to edytować


Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy na ekranie przy odblokowywaniu na Mi6. Jest to definitywnie wina aktualizacji, choć myślałem z początku że ekran jest uszkodzony, ale nie. 

Pojawia się to przy odblokowywaniu paluchem. Jednakże po odblokowaniu kodem, problem znika na jakiś czas i normalna jest animacja odblokowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2020 o 10:00, Orjon napisał:

Najwyraźniej serwery sourceforge są obciążone. Możesz spróbować usunac aktualizator z ramu i spróbować ponownie, może pójdzie.

Niestety nic to nie dało. Nie da się pobrać aktualizacji. Próbuję o różnych porach dnia i nocy od 2 tygodni i cały czas ten sam komunikat: "wszystkie mirrory obecnie niedostępne, spróbuj później"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam mój post tutaj bo mi się wersje pomyliły

Na MI 6 same problemy przede wszystkim:

Straszny drenaż baterii, leci w oczach

Wolniejsze działanie systemu 

Gdy włączam film na YT przez jakąś stronę i obracam ekran telefon resetuje się 

Przechodząc na tą wersję zrobiłem full wipe, niestety nic nie pomogło, telefon potrafi wyłączyć się np w trakcie odbierania połączenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po MIUI12 Global Beta gdzie bateria leciała w oczach, znów zainstalowałem xiaomieu i na razie jestem zadowolony jak po jednym dniu. Zero restartów, szybko działa,  bateria nie spada tak szybko, aplikacje uruchamiają się bez zacięć itp. Jedyna uwaga to gest przeciągania od dołu nie zawsze działa, co akurat działa sprawnie w global beta. Z drugiej strony w global beta czcionka jest tak pogrubiona, że aż nieładna. 

 

Czekam na kolejne wydanie, może akurat poprawią gesty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo  skąd biorą się problemy systemowe w chińskiej wersji skoro global działa.  Jeśli chodzi o działanie aplikacji i powiadomień to zapewne dlatego ,że usługi google są dokładane i stąd problemy. 

Np. w global aplikacje nie musza być w autostarcie a powiadomienia działają wyśmienicie.  Wydaje się być świetnym rozwiązaniem rom dla których nie ma już chińskich wersji miui, posiadają one Global zmodyfikowany o dodatki w xiaomieu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aporpo miui 12 chodzi o powiadomienia, gdy ściągam belke z góry najczęściej pojawiają się nie powiadomienia a ustawienia, to jest tak przewidziane że w z odpowiedniego miejsca na ekranie trzeba ściągać ta belkę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zajec napisał:

aporpo miui 12 chodzi o powiadomienia, gdy ściągam belke z góry najczęściej pojawiają się nie powiadomienia a ustawienia, to jest tak przewidziane że w z odpowiedniego miejsca na ekranie trzeba ściągać ta belkę ? 

Lewa strona ekranu powiadomienia, prawa centrum funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2020 o 12:54, ThreeDog napisał:

MIUI 12, w dalszym ciągu bateria nie działa jak powinna. Ginie w oczach, przy wyłączonym ekranie znika 1-3%. Czy to przez system MIUI 12 czy o co chodzi? Ekran włączony: 40 minut...

A więc jest tak jak na stabilnej 11 :(


2h 18min max na jasnym motywie, 2h 53min na ciemnym..

.5dc16c28c1471f7c37bd76614b93c26a.jpga1f0937c74185f4bfb6f877d86f608bb.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj na becie miałem 6h SOT, gdzie 1,5 godziny grałem w wymagającą grę. Ale świeżo po instalacji ledwo 5h wyciągałem. Dzisiaj z tego co widzę może być jeszcze lepiej. Mi9T
Dla mnie akurat bateria dużo lepiej niż na MIUI 1133b7019b8abce748d281dcc5dfceeb16.jpg40985b137219e41f04c32a05435d9f66.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie prawie aktualizacje są na plus. Nie polecam wchodzić na 12 bez full wipe. Ale będzie działać, tylko moim zdaniem na czysto działa lepiej. Nie wiem czy można softwareowo zepsuć NFC. Ale u mnie NFC przestało działać wraz z jakąś aktualizacja I nawet wgrania na czysto nie pomaga. Nie wiem, może wrócić do global? I nie mówię to o płatnościach ale cały moduł przestał działać, nie reaguje na tagi na inny telefon. Na nic... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...