Skocz do zawartości

MIUI 20.5.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
2 godziny temu, simcold napisał:

Mi9 już parę osób na telegramowej grupie pisze o samoczynnych restartach. Czy są to wersję po aktualizacji czy po świeżej isbtalacji nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam. Przed chwilą tego doświadczyłem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rockmonster napisał:
Ma ktoś problem z ciemnymi tapetami? I Super tapeta wyświetla tak jakby w trybie nocnym, widziałem że powinno też wyświetlać jaśniej i tapety zwykle też przyciemnione, przykładowo zdjęcie w galerii jasne, próbuje ustawić na tapetę i przytłumione :/

Co masz na myśli pisząc "super tapeta"? Animowaną tapet mars? Gdzie ja pobrać?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem na mi 9T Pro. Czytnik linii nie działa na ekranie AOD. Ktoś może potwierdzić? Wykrywa palec, ale nie odblokowuje. Muszę wybudzić telefon guzikiem power i dopiero wtedy zaskakuje. Upierdliwe to trochę

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9:

- działa tak na 85% wszystko ok

- nie działają pływające powiadomienia

- nie ze wszystkich aplikacji mogę wyjść do pulpitu gestem przeciągnięcia od dołu

- super tapety dość szybko się nudzą. Tylko 3 docelowe zbliżenia. Wygląda super ale szybko nuuda.

- nadal nie działa w dialerze opcja pokazywania pola FIRMA dzwoniącego. Było i nie ma.

- blokowanie reklam. Hmmm Jak tak ma działać blokowanie reklam gdzie komunikat o zablokowanej reklamie zajmuje więcej miejsca niż reklama. Bez sensu.

 

Screenshot_2020-05-22-16-45-33-082_com.google.android.apps.magazines.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Spili napisał:

nie ze wszystkich aplikacji mogę wyjść do pulpitu gestem przeciągnięcia od dołu

Wygląda na to że to problem launchera. Jeśli Xiaomi nie naprawi tego w stabilnej wersji launchera w nadchodzącym tygodniu, trzeba będzie przenieść się na wersję alpha launchera, gdzie działa to poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pompka500 napisał:

Po wpisaniu *136# wywala do pulpitu, w ikonie karty sim znika z krzyżykiem jakby nie wykrywało na chwilę, po czym wraca zasięg itp ale już na H+, nie LTE... *100# to samo, przez chwile niw wykrywa sim i nic nie pokazuje... Macie też tak ?

Już naprawione, będzie ok w następnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem też potwierdzam że na miui 12 eu jest wysoki active drain jakby procesor działał na wyższych częstotliwościach co powoduje że sot max 6h od 100%-0%. Jak można teraz wyczyścić pamięć podręczną? Bo wcześniej można było wejść w pełną specyfikację i pamięć wewnętrzna i potem wyczyścić podręczna a teraz tej opcji nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN7. Zauważyłem problem z udostępnianiem/wysyłaniem. Przykładowo chcę udostępnić/wysłać kilka zdjęć przez messengera, zaznaczam sobie je w galerii - > wyślij i na dole wybieram messenger. W tym miejscu system się dławi, przy wysłaniu np.8 zdjęć trwa to ok. 30-40 sekund zanim przejdzie dalej, przy większej ilości można by się nie doczekać, do tego stopnia, że trudno jest nawet ubić całą operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzisiaj w mi 9 lite odblokowałem i wgrałem soft 20.5.21. Mam problem, na sofcie global z miui 11 przed wygraniem xiaomi.eu działało mi volte i vowifi, włączyłem je kodami *#*#86583#*#* (dla VoLTE) i *#*#869434#*#* (dla VoWifi). Bardzo mi zależy na vowifi gdyż u mnie nie ma zasięgu i tylko na tym bazuje i działało mi to idealnie. Na sofcie 20.5.21 nue działają te kody i nie mogę włączyć połączeń poprzez wifi. Co radzicie zrobić? Wgrać wersje global i zrezygnować z xiaomi.eu? Może jest na to jakiś sposób aby to dzialalo na xiaomi.eu? a może wgrać xiaomi.eu z miui 11 i tam vowifi zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aplikacji w tle po kliknięciu przycisku menu

Redmin note 7.
Wgrałem MIUI 12 (20.5.21) i nie wiem co jest nie tak, ale po kliknięciu przycisku menu nie pojawiają się otwarte aplikację, widzę tylko tapetę, żadnych ikon czy kafelków z aplikacjami. Coś się zmieniło czy muszę coś włączyć? Ktoś miał podobny problem, ale podobno problem dla niego się rozwiązał w tej aktualizacji (20.5.21). Czy jest jest to bug, można spodziewać się poprawki w następnych aktualizacjach? Nie wiem czy zdaje sobie ktoś sprawę że taki problem występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pobrać motyw podany w pierwszym poście, ale wyskakuje mi w aplikacji motywy tak jak na ss. Kwestia globala?

Screenshot_2020-05-24-23-30-01-766_com.android.thememanager.jpg

Edit: mogłem przegooglować przed napisaniem posta, widzę, że Xiaomi nieźle miesza w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacoGURU napisał:

RN7. Zauważyłem problem z udostępnianiem/wysyłaniem. Przykładowo chcę udostępnić/wysłać kilka zdjęć przez messengera, zaznaczam sobie je w galerii - > wyślij i na dole wybieram messenger. W tym miejscu system się dławi, przy wysłaniu np.8 zdjęć trwa to ok. 30-40 sekund zanim przejdzie dalej, przy większej ilości można by się nie doczekać, do tego stopnia, że trudno jest nawet ubić całą operacje.

Warto aktualizować z 20.3.26 na tą teraz czy lepiej się wstrzymać na razie.  Jak bateria się trzyma lepiej czy bez zmian.

Bez problemu się wykona aktualizacja u mnie wyskakuje Wszystkie mirrory nie dostępne z poziomu ustawień, więc

pobierać ręcznie i przez waszą stronę i wgrać przez Pomarańczowego lisa.

Udało mi się obejść w końcu z poziomu nowych ustawień aplikację Gmail już nie ma opóżnień przy dostawania maliów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria trzyma normalnie jak na Miui 11-cie, ani lepiej ani gorzej. Telefon działa sprawnie oprócz trybu ciemnego, gdzie występują problemy z poprawnym wyświetlaniem go w niektórych aplikacjach. Został naprawiony launcher systemowy i już się nie wysypuje jak jeszcze to miało miejsce w poprzednim wydaniu. Animacje systemowe już się nie przycinają i wszystko sprawnie działa.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aplikacji w tle po kliknięciu przycisku menu

Redmin note 7.
Wgrałem MIUI 12 (20.5.21) i nie wiem co jest nie tak, ale po kliknięciu przycisku menu nie pojawiają się otwarte aplikację, widzę tylko tapetę, żadnych ikon czy kafelków z aplikacjami. Coś się zmieniło czy muszę coś włączyć? Ktoś miał podobny problem, ale podobno problem dla niego się rozwiązał w tej aktualizacji (20.5.21). Czy jest jest to bug, można spodziewać się poprawki w następnych aktualizacjach? Nie wiem czy zdaje sobie ktoś sprawę że taki problem występuje?


Uruchom ponownie telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aplikacji w tle po kliknięciu przycisku menu

Redmin note 7.
Wgrałem MIUI 12 (20.5.21) i nie wiem co jest nie tak, ale po kliknięciu przycisku menu nie pojawiają się otwarte aplikację, widzę tylko tapetę, żadnych ikon czy kafelków z aplikacjami. Coś się zmieniło czy muszę coś włączyć? Ktoś miał podobny problem, ale podobno problem dla niego się rozwiązał w tej aktualizacji (20.5.21). Czy jest jest to bug, można spodziewać się poprawki w następnych aktualizacjach? Nie wiem czy zdaje sobie ktoś sprawę że taki problem występuje?

Zrestartuj telefon. W mi8 lite pomogło.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacoGURU napisał:

RN7. Zauważyłem problem z udostępnianiem/wysyłaniem. Przykładowo chcę udostępnić/wysłać kilka zdjęć przez messengera, zaznaczam sobie je w galerii - > wyślij i na dole wybieram messenger. W tym miejscu system się dławi, przy wysłaniu np.8 zdjęć trwa to ok. 30-40 sekund zanim przejdzie dalej, przy większej ilości można by się nie doczekać, do tego stopnia, że trudno jest nawet ubić całą operacje.

To samo dzieje sie czasem przy wysylaniu whatsapem jednego zdjecia. Mi9t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to "nowość" w Miui12 czy xiaomi.eu tak ma, że pisząc z kimś dużo smsów nie mogę przeczytać całej konwersacji od początku?

Nie liczyłem ile ale przykładowo z 500 smsów widzę ze 100 ostatnich, reszty nie. Jak dam wyszukiwanie słowa, które pamiętam, że było wcześniej użyte to znajduje mi stare msmy, które nie są widoczne normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne , ale u mnie nie występują problemy o jakich piszecie ( no może poza gestem powrotu do głównego menu z pojedynczych aplikacji )
Bateria działa super jak dla mnie. Sot ok 4 - 5 h , jednak cały czas na LTE. Więc nie mogę narzekać.

Ps. Instalacja całkiem na czysto bo mi się twrp zrypało i musialem wszystko wywalić

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...