Skocz do zawartości

MIUI 20.5.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20521.png

  • Nowa wersja aparatu dla niektórych urządzeń, które nie miały jej wcześniej (np. Mi 8, Mi 8SE, Mi Mix 2S, Redmi K30)
  • Nowa wersja przeglądarki
  • Przywrócenie możliwości przeciągania w lewo/w prawo w głównym widoku aplikacji SMS (oznaczenie jako przeczytane/usunięcie wiadomości, tylko na xiaomi.eu)
  • Majowe poprawki bezpieczeństwa dla większości urządzeń
  • Poprawki pewnych błędów
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 8, Mi CC9e (testy Androida 10)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Do użytkowników aplikacji PeoPay - zniknęła możliwość wysyłania przelewów na . Aplikacja najnowsza, wersja romu bieżąca, na poprzedniej również nie było. Aplikacja ma dostęp do czytania kontaktów, ale nie ma do kontaktów. Nie można tego zmienić, próbowałem czyszczenia danych, ponownej instalacji aplikacji i nic nie pomaga. Nie można nadać aplikacji dostępu do kontaktów - nie mogę znaleźć takiej opcji. Na mi9 t wersja global opcja wysyłania przelewów na działa, na Mi6 niestety nie działa. Czy użytkownicy Mi6 i PeoPay mogą potwierdzić brak kontaktów w aplikacji?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na Mi9 wciaz lagi przy zmianie aplikacji (Np. piszac na mess z otwarta klawa, szybkie przejscie na ig czy inna apke gdzie rowniez pisze trwa kilka sekund bo jest "zwieszka").
- W statystykach baterii nie mozna zmienic na wykresie zakresu.
- Ciemny motyw nadal ma problem z lista firm trzecich. (Plus taki, ze teraz sklonowana aplikacja tez ma wylaczony ciemny motyw jesli dla glownej zostal wylaczony, ale i tak sklonowanej apki na liscie brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi 9t(nie pro) jest klonowanie i kalejdoskop , klonowanie nawet dobrze działa. A mam takie pytanie, czy przy włączonych dwóch aplikacjach, jedna normalnie a druga jako pływające okno i chcę włączyć klawiaturę ale się nie da to jest to bugiem czy działanie systemu ma limit na dwie aplikacje?

Screenshot_2020-05-22-10-40-57-239_com.android.camera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi6 wysypuje się Aparat. Robi się czarny ekran z komunikatem, że bie można połączyć z aparatem. Dodatkwo tryb pro (po tym jak przez chwilę aparat znów działa) zawiesza się i trzeba resetować całą aplikację.

Ogólnie telefon tak jakby zaczął mulić po tej aktualizacji. Animacje zaliczają przycięcia. Wiem, że to już elektroniczny staruszek, ale dopiero ta aktualizacja tak mi napsuła...

Screenshot_2020-05-22-06-38-15-541_com.android.camera.jpg

Screenshot_2020-05-22-06-45-17-285_com.android.camera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ursusc360 napisał:

Mi9t, dalej pojawia sie problem z wyjciem do menu glownego za pomoca gestu przesunienia od dolu, wylaczenie i wlaczenie wyswietlacza pomaga tymczasowo. 

potwierdzam, u mnie to samo na Mi9T, czasem pomaga ściągnięcie paska z góry też

38 minut temu, Alucard napisał:

Na mi 9t(nie pro) jest klonowanie i kalejdoskop , klonowanie nawet dobrze działa. 

Gdzie znalazłeś na 9T kalejdoskop? U mnie jest tylko klonowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alucard napisał:

Na mi 9t(nie pro) jest klonowanie i kalejdoskop , klonowanie nawet dobrze działa. A mam takie pytanie, czy przy włączonych dwóch aplikacjach, jedna normalnie a druga jako pływające okno i chcę włączyć klawiaturę ale się nie da to jest to bugiem czy działanie systemu ma limit na dwie aplikacje?
 

Gdzie jest ten kalejdoskop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi9. 

Chyba po raz pierwszy od roku jestem zadowolony z aktualizacji. 

Uprawnienia naprawione, można zmieniać ręcznie i się zapisują. 

Lagi uległy dużemu zmniejszeniu, aplikacje w końcu otwierają się stosunkowo szybko (czyściłem cache, jakbym zrobił pełny format, pewnie byłoby lepiej). 

Jeśli mógłbym prosić o zajęcie się baterią i jej bardzo szybkim rozładowywaniem... Ciągle działam na oszczędzaniu, na LTE w porównaniu do 3G nie ma różnicy. Nie starcza nawet na 4h LEKKIEGO używania - czytanie w przeglądarce, czasami YT. 

Innych błędów nie zauważyłem, albo po prostu nie korzystam z funkcji, które mogą je powodować. 

W porównaniu do wersji z 14.05, 21.05 jest genialna. 

2 godziny temu, mates21 napisał:

- Na Mi9 wciaz lagi przy zmianie aplikacji (Np. piszac na mess z otwarta klawa, szybkie przejscie na ig czy inna apke gdzie rowniez pisze trwa kilka sekund bo jest "zwieszka").

U mnie duża poprawa, spróbuj wyczyścić cache. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy marudzicie ,chłopaki robią co mogą aby was zadowolić aby nadal piszecie Moja narzeczona nie ma błony i nadal uważa się za dziewice Są błędy,Będą i nawet duży penis tu nie pomoże

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kacpor34 napisał:

Ludzie narzekają na te błędy, które wciąż nie zostały naprawione, na przykład bateria cały czas jest tragiczna. 

Jeśli nie zostały naprawione to albo 1. nie mamy na nie wpływu (i takim problemem jest np. bateria), 2. nie mamy na to pomysłu więc czeka aż się znajdzie.

Problemy z restartami to też problem chinski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam, tylko lojalnie uprzedzam, że nie na wszystko mamy, do jasnej ciasnej, wpływ. Tylko i aż tyle.
Nie miałem na myśli ciebie czy waszej ekipy. Robicie świetną robotę i bardzo wam za to dziękuję. Mam nadzieję, że jesteście za to odpowiednio wynagradzani. ;-) Podziwiam wasze opakowanie, w niektórych sytuacjach, jak narzekanie innych ;-)

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie pobrać aktualizacji w moim Mi8. Próbowałem wielokrotnie przez tydzień i zawsze mam komunikat "wszystkie mirrory obecnie niedostępne, spróbuj później" Czy to jest normalne, czy po prostu u mnie jest coś nie tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej serwery sourceforge są obciążone. Możesz spróbować usunac aktualizator z ramu i spróbować ponownie, może pójdzie.

10 godzin temu, fire_of_mind napisał:

Nie miałem na myśli ciebie czy waszej ekipy. Robicie świetną robotę i bardzo wam za to dziękuję. Mam nadzieję, że jesteście za to odpowiednio wynagradzani. ;-) Podziwiam wasze opakowanie, w niektórych sytuacjach, jak narzekanie innych ;-)

Jeśli jesteśmy wynagradzani, to symbolicznie ;p ROM, jak i tłumaczenie, robimy za darmo i nie mamy z tego żadnych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z ciemnymi tapetami? I Super tapeta wyświetla tak jakby w trybie nocnym, widziałem że powinno też wyświetlać jaśniej i tapety zwykle też przyciemnione, przykładowo zdjęcie w galerii jasne, próbuje ustawić na tapetę i przytłumione :/e4864b04bad7440fd75d16dabd96327c.jpg6c5fc76741a9f2cb8f47c9d65d458011.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rockmonster napisał:

Ma ktoś problem z ciemnymi tapetami? I Super tapeta wyświetla tak jakby w trybie nocnym, widziałem że powinno też wyświetlać jaśniej i tapety zwykle też przyciemnione, przykładowo zdjęcie w galerii jasne, próbuje ustawić na tapetę i przytłumione :/

Ustawienia > Wyświetlacz > Ciemny motyw > Dostosuj tapetę do Ciemnego motywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...