Skocz do zawartości

Ryusse

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zablokował mi się Xiaomi Mi A2 Lite na Androidzie One. Tak to wygląda: ujeb.se/vNvZL

Wpisuję hasło, które było ustawione jako drugie zabezpieczenie obok odcisku palca(te, o które system prosi co któreś odblokowanie palcem), ale nie odblokowuje to urządzenia. 
Po wprowadzeniu x prób prosi o zresetowanie urządzenia i sytuacja się powtarza. Po którymś wprowadzeniu błędnego hasła wyskoczył taki alert: 
"Ostrzeżenie: Twoje urządzenie zostanie wyczyszczone po 9 następnych nieudanych próbach odblokowania!"
Na telefon nie można zadzwonić, po podłączeniu do komputera tylko się ładuje. Nie widać go w eksploratorze.
Żaden rom nie był wgrywany, nic nie zmieniałem w ustawieniach systemu/telefonu.

Wydaje mi się, że problem występuje jeszcze przed załadowaniem systemu do końca, tzn.  jest znaczek Androida, następnie znaczek Xiaomi i później czarny ekran z prośbą o podanie hasła i możliwością połączeń alarmowych. Nie widać w tle tapety, nie ma możliwości odblokowania palcem, nie można wysunąć belki ani włączyć aparatu, tak jak jest to gdy poda się błędny pin/odcisk/wzór tuż przed odblokowaniem. 
Zależy mi na zdjęciach/kontaktach, które były na telefonie. Czy pozostaną na telefonie, czy się je jakoś przegra na PC, obojętnie, tylko nie mogę ich stracić.

Proszę o pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ekran na pewno pojawia się przed uruchomieniem Androida, więc plików nie przerzucisz. Sytuacja jest trudna, bo na pewno masz zablokowany bootloader skoro nic nie kombinowałeś - więc wejście do TWRP na pewno jest niemozliwe. Jeśli nie miałeś zsynchronizowanych zdjęć/kontaktów z kontem Google to niestety je stracisz, bo prawdopodobnie trzeba będzie zrobić reset.

Nie wiadomo tylko, czemu nie pamięta Twojego hasła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakty mam jednak zgrane, tylko te zdjęcia :/ Czyli w żaden sposób nie odczytam folderów? Może jakiś "lekki" rodzaj resetu do ustawień fabrycznych i później odzyskanie z pamięci? 

 

Edit:

Trochę pogrzebałem, poszukałem i mam parę nowych informacji.

Po wejściu do recovery z podpiętym USB wyświetla się okno "Android no command". Później mogę przejść do samego recovery i mam takie opcje:
-Reboot system now
-Reboot to bootloader
-Apply update from ADB
-Apply update from SD Card
-Wipe data/factory reset (jeżeli nie rozwiążę problemu to tutaj mogę sformatować system, tak?)
-Mount/system
-View recovery logs
-Run graphics test
-Run locale test
-Power off
Może któraś opcja w czymś pomoże? Przekopiować dane na kartę/komputer lub obejść te hasło?

Po wejściu w Fastboot mode i podłączeniu do komputera, w menedżerze wyświetla się takie urządzenie:
-Android Phone
     -Android Bootloader Interface.

Po zwykłym podłączeniu komputer widzi telefon w "urządzeniach i drukarkach" jako urządzenie "Android".
Xiaomi PC Suite nie może się połączyć z telefonem. Prawdopodobnie wymaga akceptowania czegoś na ekranie, bo ten się wybudza podczas włączenia programu. 

Ściągnąłem program: Android Platform Tools, który ma w sobie ADB i Fastboot, i po wywołaniu komendy adb devices, nic nie wyszukuje. Za to po wywołaniu komendy fastboot devices wyświetlony jest jakiś numer, co może być moim urządzeniem.

Dodam, że hasłem/pinem może być "default_password". Jednak została mi ostatnia próba i sprawdzę to w ostateczności.

Czy te informacje coś zmieniają, czy dalej lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Default_password" nie weszło. Telefon wykasował dane i załadował system na nowo. 
Jakieś rady jak przygotować się na ponowną taką sytuację(pomijając backup)? Z telefonu korzysta mama i nic niezwykłego na tym telefonie nie robi, więc myślę, że nie ma sensu odblokowywać jej wszystkich opcji. Chciałbym uniemożliwić, żeby sytuacja się powtórzyła, a jak się powtórzy, to żeby łatwo obejść ten problem bez kasowania danych,apek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...