Skocz do zawartości

Mi a2 lite brak ładowania , problemy z włączeniem , resety


Motorider7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Na wstępie chciałbym się przywitać . Mam pewien problem z moim xiaomi mi a2 lite. Telefon pewnego razu upadł i od tego zaczęły  kłopoty . Zacznijmy od podstaw .

1-Telefon z podpiętą baterią nie da się włączyć .

2-Telefon podpięty do ładowarki wraz z podpiętą baterią również nie włącza się .

3- telefon zaczyna dopiero reagować po podpieciu do ładowarki bez baterii . Włącza się wtedy i wyłącza i tak w kółko . 

4-.. aby włączył się całkowicie i żeby możliwe było korzystanie z funkcji trzeba zrobić kilka razy bocznymi przyciskami hardboot ( przycisk power jednocześnie z ściszaniem ). Wtedy jak nie ma baterii w telefonie wskaźnik baterii wskazuje 50 procent naładowania. Po podpieciu baterii spada do 0 % i nie ładuje ( nawet za noc nic a nic ) . Ściągnąłem na niego apke Amper i tam ewidentnie sygnał ze nie ma lądowania . Na różnych kablach i ładowarkach sprawdzone jak i ori prąd jest tylko 152 mA !! Zarówno czy bateria jest wpięta czy wypięta jest tak samo . Naturalnie nie jest się w stanie wgl naładować nawet za dwa dni przy kablu 

Moje pytania : czy winowajcą może być płytka z gniazdem od ładowania ( czy ona steruje mocą prądu ) ? Kolejne pytanie to czy płyta główna telefonu ma coś wspólnego z ładowaniem? Oraz ostatnie pytanie czy oprogramowanie może mieć na to wpływ ? Nie mam żadnych części na podmianę .. może miał ktoś podobny problem ?  Tel zaktualizował się z ustawień do Android 9 i w miarę stabilnie to chodzi tylko ze na kablu . Dziękuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...