Jump to content

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Mam mały problem z dzwonkiem, nie mogę go zmienić, nie mogę zmienić w sumie żadnego dźwięku, wywala mnie motyw. Mam parę rzeczy zamrożonych i z paru odhaczyłem autostart, nie sądzę żeby to było przyczyną, jednak nagrałem screena. Może to lepiej zobrazuje sytuację co się dzieje, nagrałem też to co mam zamrożone i wyłączone z autostartu. Na tym fonie i tak to zrobiłem oszczędnie, na poprzednim zdecydowanie więcej apk było zamrożonych:

https://www.youtube.com/watch?v=zImHzavtpI8&feature=youtu.be

• Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

A przy jakim ustawieniu jasności ekranu? Przy włączonych danych? Przy włączonym wifi? Przy samym patrzeniu w pulpit i pukaniu w niego co 15 sekund żeby się nie wygaszał? Czy przy graniu w wiedźmina

Można instalować bez utraty danych.

Przecież jest Xiaomi.eu jak byk: https://miuipolska.pl/pobierz-miui-11-stabilne/

Posted Images

Podobny komunikat widzę po kilka razy dziennie w Google Discover i wywala się tak YouTube. Kiedyś trafiłem gdzieś na wpis, że to błąd kodeka, który szuka certyfikatu i go nie znajduje i że to poprawią w MIUI 12 dopiero. Zapowiadają, że wersja Global ma być rozsyłana od 20 października. Pewnie zanim dotrze minie tydzień lub dwa. Zostaje cierpliwie czekać.

Wkurza tylko, że za każdym razem klikam zgłoś i trafia to w pustkę. Zero reakcji ze strony wsparcia Xiaomi.

Dnia 21.09.2020 o 11:13, sbezel napisał:

Niżej wrzucam link do twrp zgodnego z naszym tel. Nie mam magisk, ale możesz spróbować.

https://mega.nz/file/PINRDaKT#9TjfsHZsaQErCTdsm-aWjTrnPYbA6u2eOEn0CMi1MBs

Dzieki za konkret. Robie Redmi Note 9 Pro (joyeuse) i powiem szczerze jeszcze tak sie nie spocilem z zadnym do tej pory xiaomi a mialem ich pare. Pewnie wszystko przez te zdublowane nazwy, pobralem i wgralem najpierw zle TWRP ktorym nie moglem zmienic romy na xiaomi.eu, potem znalazlem nastepnego niby dzialajacego dla nas TWRP ale ten nawet mi sie nie uruchamial. Nastepnie jakas dziwna wczesniej mi nie znana metoda wgralem rom xiaomi.eu v.11.0.2 przez fastboota, no ale chcialem go zaktualizowac i znowu moje twrp mowilo error 7 bo mialem go pod zla platforme. Dopiero natrafilem na ten watek i az nie wierzylem bo moje twrp mialy po 134MB a ten mial tylko 42MB wiec myslalem ze to jakis fake. No ale szczesliwie wszystko pieknie dziaa i bez problemowo aktualizacja i magisk poszedl.

Nie! Ale piszą, że MIUI 12 dla Redmi Note 9 Pro Global/EU z Androidem 11 będzie dostępny pod koniec pierwszego kwartału 2021 r.

Cisną się słowa...

MIUI 12 z Androidem 10 dla Turcji i Rosji było dostępne już tydzień temu. To pokazuje jak ważnym rynkiem jest EU. ;-)

Edited by WD40

Jeśli masz wersję Global lub EU to nie pójdzie! Dostaniesz monit o niekompatybilności i przerwie instalację.

Prawdopodobnie wstrzymali aktualizację po tym jak pojawiły się problemy ze stabilną pracą WiFi na Poco F2 Pro.

Szkoda. Mam problemy z restartami i zacinaniem, liczyłem że będzie na dniach MIUI12 i je naprawi. 

Jak dopiero ma być w 2021 to chyba jednak oddam do serwisu. 

Można oddać z odblokowanym bootloaderem i zainstalowanym twrp recovery czy to anuluje gwarancję? telefon z polskiej dystrybucji, dystrybucja Ingram Micro. 

17 godzin temu, kamil9530 napisał:

Zielone światełko w tunelu turecki joyeuse już otrzymuje MIUI 12

Turecki dostał już nawet update do 12.0.2 kilka dni temu. Ale wersji TR nie zainstalujesz na EU.

Edited by mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...

Mam wgrany ten turecki 12.0.2. Niestety restarty nadal występują. Więc ponownie wysyłam  telefon do serwisu. A miałem nadzieję, że naprawią to w miui 12. ☹

Dnia 21.10.2020 o 10:36, WD40 napisał:

Jeśli masz wersję Global lub EU to nie pójdzie! Dostaniesz monit o niekompatybilności i przerwie instalację.

Prawdopodobnie wstrzymali aktualizację po tym jak pojawiły się problemy ze stabilną pracą WiFi na Poco F2 Pro.

Ja mam zakupionego w Komputroniku.

I wgrałem go bez problemu:

Odblokowanie bootloadera, turecki 11.0.2 fastboot, potem OTA do 12.0.2

Czyli teoretycznie użytkownik Redmi Note 9 Pro może liczyć na Androida 11 i MIUI 14.

Ale na razie nie dostaliśmy nic. Nawet załatania największych problemów (np. z GPS, samorestartami itd.). O certyfikacji dla Netflixa już nie wspomnę.

Mam pytanko, gdzie nabyliscie swoje telefony że macie problemu z GPS/restsrtami i innymi problemami? Ja swojego pierw kupiłem na testy w Mediaexpert, odrazu zrobiłem updated do najnowszej wersji miui , potem ustawienia fabryczne i update wszystkich apek miui plus w google Play, i nie miałem żadnych problemów z GPS ani restartów ani nic , uznałem że spoko telefon oddałem w ramach 14 dni nienaruszony telefon. Potem kupiłem go w sklepie Proline, bo tam mają polska dystrybucję, zrobiłem to samo co na tamtym i tez nie było problemów z niczym, przed oddaniem tamtego porównalem czy to te same modele na pudełku , różniły się jedynie tym ze ten z media miał napisane na pudełku 2020.07 a z Proline 2020.05, tak jakby data produkcji czy coś nie wiem, i na tym proline jedyny problem jaki mam to słabszy zasięg , na poprzednim na tej samej trasie gadałem przez telefon 2,5h i nie rozłączyło nigdzie na karcie Orange, natomiast z Proline jechałem i rozłączył z trzy razy, na tej samej karcie , o tej samej porze jazda , ta samą trasą, wyraźnie słabiej u niego z sygnałem 

5 godzin temu, pobutek napisał:

Dziwne to jest że seria redmi note 9 jest w czarnej d....jeżeli chodzi o aktualizację.

Aktualizacje są robione na podstawie ilości sprzedanych egzemplarzy, dlatego wersja 9S (w Indiach nazywa się 9 Pro) MIUI 12 już dostała.

To normalne działanie rynkowe. Mała sprzedaż Redmi Note 9 Pro przekłada się na małe zainteresowanie producenta. Następnym razem sięgnę po bardziej polarny model. I chyba innego producenta.

Witam wszystkich serdecznie,

mam pytanie dotyczące użytkowania i żywotności baterii, od dziś posiadam Redmi Note 9S, zauważyłem, że bateria bardzo szybko spada, po rozpakowaniu z pudełka i przeniesieniu/instalacji/aktualizacji z poprzedniego telefonu wszystkiego co potrzebne bateria w ciągu godziny spadła o ponad 20%, naładowałem telefon do 100%, odłączyłem i zająłem się pracą w domu. Po 1,5h zerkam na telefon i widzę 95%, 5% w stanie spoczynku bez włączonego wifi... jestem lekko skonsternowany. Poprzedni mój telefon Honor 8x uległ wypadkowi i przestał działać dotyk przy pękniętym ekranie, jednak po 22 miesiącach bateria nadal trzyma, np. przez całą noc od naładowania do 100% rano mam na nim 98-97%. 9S użytkuje dopiero kilka godzin, więc może moje obawy są przedwczesne jednak naczytałem się o tym jak to żywotna i pojemna nie jest bateria w tym modelu, czy istnieje sprawdzony sposób by zweryfikować czy bateria nie posiada jakiejś wady? Czy może uzyskuje ona pełną żywotność po kilku cyklach ładowania-rozładowania? Proszę o jakąś konstruktywną odpowiedź, pozdrawiam

Pany, po ostatniej lub przed ostatniej aktualizacji MIUI 11 nie działa mi bluetooth. Mam sparowane z komputerem i nie działa przesyłanie plików. Z telefonu podczas próby zaraz wyskakuje, że się nie powiodło a na kompie nic nawet nie wyświetla się, nie ma nawet próby przesyłania plików..

3 godziny temu, WD40 napisał:

@gwalberg gdzie masz wersję MIUI 12 na EU? Jakim cudem?

Xiaomi twierdzi, że dla EU będzie update wkrótce bo udostępniają sukcesywnie by nie przeciążyć jednorazowo serwerów aktualizacji.

Nawet w nazwie ma EU ;)https://miuipolska.pl/pobierz-miui-12-stabilne/

A global to global. MIUI Polska zawsze bazowała na chińskiej wersji, a jestem od czasu Redmi 1

No chyba ze o czymś zapomniałem ;)