Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przez rok redmi note 9 pro działał bez zarzutu. Po kilku aktualizacjach zaczęły dziać się cyrki z aplikacjami, przycięcia ,zawieszenia.

Ustawienia fabryczne pomagały do momentu instalacji aplikacji.

Od kilku tygodni redmi note 9 pro leży w szufladzie,a ja działam na słuchawce konkurencji R..me 8 Pro.

Krótko... już nigdy nie wrócę do MIUI.

Radzę zrobić to każdemu, kto się nie chce denerwować i chce mieć telefon działający bez zarzutu.

Edytowane przez hunter45pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.06.2021 o 14:06, pejta napisał:

Po aktualizacji do wersji 12.0.2 zbladły kolory (zdjęcia w kontaktach, galerii; generalnie cały system jest jakiś blady). Jest na to jakiś sposób?

Też to mam czasami, tryb słoneczny wyłączony. Najczęściej bladnie mi w słońcu, trwa raz 10 min czasem 1h, czasem restart pomaga, ale nie zawsze, ch** wie co to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A napiszcie proszę jak to jest z gwarancją, gość twierdzi że kupił na stronie Xiaomi w Polsce czy gwaracja jest i wystarczy podać imei czy jednak musi być dowód zakupu.

Kupiłem w promocji RN8pro.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem posiadaczem Redmi Note 9, od jakiegoś czasu nie jestem w stanie "zakłódkować" aplikacji w tle, po wejściu w widok aplikacji w tle i przytrzymaniu palcem na konkretnej, przechodzi mi po prostu do sekcji ustawień dla danej aplikacji, zamiast wyświetlić to piękne menu z możliwością wciśnięcia kłódki. Mógłbym poprosić o małą pomoc jak przywrócić te możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2021 o 11:35, ohara napisał:

A napiszcie proszę jak to jest z gwarancją, gość twierdzi że kupił na stronie Xiaomi w Polsce czy gwaracja jest i wystarczy podać imei czy jednak musi być dowód zakupu.

Jak kupił na ich stronie to dostał fakturę w formie elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wpr napisał:

Jak kupił na ich stronie to dostał fakturę w formie elektronicznej.

Nie musi być paragon czy faktura, zgodnie z zasadami gwarancji i stanem prawnym w Polsce powinien być dowód zakupu tj. paragon, faktura, wz, druk zamówienie z potwierdzeniem odbioru, umowa kredytowa, umowa z operatorem, wydruk z banku i pierdyliard innych dokumentów łącznie z oświadczeniem świadka, który potwierdzi zakup. Jak kupujesz od kogoś, to niech ci przekaże oryginalne potwierdzenie zakupu i spiszcie razem oświadczenie kupna sprzedaży (uwaga zgłaszasz je do opodatkowania od czynności cywilnoprawnych). Serwis może odrzucić niektóre z dowodów jako niewiarygodne i nie dające uprawnień do naprawy gwarancyjnej.

 

Najlepiej zadzwoń do CCS i się zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak prawo tu, prawo tam - teoria to fajna sprawa tym bardziej, że gwarancja nie jest obowiązkowa. Są firmy które udzielają gwarancji tylko dla pierwszego właściciela i co, możesz co najwyżej iść do sądu - życzę powodzenia.

Przed dokonaniem zakupu, tym bardziej w sieci, musisz zapoznać i zaakceptować regulamin a tam jest jak wół napisane jak i jakimi dokumentami można składach reklamację. Chcesz kupujesz, nie podoba się nie kupujesz.

Teoretycznie, to żaden dokument nie jest potrzeby, wystarczy numer IMEI i nr fabryczny - każdy sprzedany telefon jest wprowadzany do centralnej bazy i serwis wszystko widzi w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2021 o 22:57, gawllo napisał:

Też to mam czasami, tryb słoneczny wyłączony. Najczęściej bladnie mi w słońcu, trwa raz 10 min czasem 1h, czasem restart pomaga, ale nie zawsze, ch** wie co to. 

Udało sie jakoś naprawić ten problem? Z tego co wiem, to jest jakiś auto kontrast, ale zmiana ustawień nie pomaga. Nie wiem czy to wersja systemu, czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, noisxy napisał:

Udało sie jakoś naprawić ten problem? Z tego co wiem, to jest jakiś auto kontrast, ale zmiana ustawień nie pomaga. Nie wiem czy to wersja systemu, czy jak.

Zmieniłem region na Niemcy tydzień temu zaktualizowałem do androida 11 Miui 12.0.2 EU

Jakoś mi nie wpadło w oko żeby bladło/bledło teraz, być może zostało to naprawione.  Tryb słoneczny wyłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dziś aktualizacja MIUI12 12.0.1.0, dziwne bo taką miałem na telefonie ale chyba inny ciąg liter, zaktualizowałem i okazuje się że coś zepsuli bo gesty pełnoekranowe gryzą się z Launcherem Nova i nie działają. Odinstalowałem Nova i zaczęły działać, zrobiłem backup ustawień i znów przestały działać. Będę jeszcze grzebał, może coś w ustawieniach Nova, jakaś opcja na to wpływa, ale pisze o tym tak dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gawllo napisał:

Zmieniłem region na Niemcy tydzień temu zaktualizowałem do androida 11 Miui 12.0.2 EU

Jakoś mi nie wpadło w oko żeby bladło/bledło teraz, być może zostało to naprawione.  Tryb słoneczny wyłączony. 

Hm, czyli jednak to jest wada systemowa. @WD40 też jest na globalu z androidem 11, problemu brak. Mi się nie spieszy na xiaomu.eu, czy wersję globalną z androidem 11 przez problemy m.in z messengerem. No nic, jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. W najgorszym przypadku zacznę używać jasnego motywu w słońcu.

Gdyby ktoś pytał jaki system: 12.0.1.0.QJZEUXM z wersją androida 10. (Stock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po sprawdzeniu, gesty pełnoekranowe w ogóle nie działają z launcherem Nova, wyczyściłem dane aplikacji nic nie ustawiałem i nie działa, po zmianie na systemowy launcher wszystko jest ok. Teraz żałuję że zrobiłem aktualizacje, bo z tym paskiem na dole to mnie szlag trafia i ciągle go dotykam jak coś pisze. Poniżej screen w wersji MIUI i Androida którą posiadam. Screenshot_2021-07-07-15-58-24-294_com.android.settings.thumb.jpg.55aeb0c721c7ed91427795ccabe751f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska , pytanie :) czy wam także HDR z aplikacji stockowej aparatu wyłącza się ? Tzn jak włączę apke to hdr zawsze jest wyłączone , obojętnie czy robiąc prędzej zdjęcia włączam go na pozycję włączona czy też auto , zawsze po ponownym uruchomieniu apki jest wyłączone , ai , żywe zdjęcie zostaje na takiej opcji jakiej było, jedynie ten tryb się wyłącza , dodam że nie mam włączonego flasha , jest to normalne? Jak by co to najnowszy rom mam , 12.0.1.0 miui 12.2 android 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2021 o 14:20, WD40 napisał:

Nie wyłącza się na stocku.

Inna sprawa, że stockowa aplikacja jest na tyle wykastrowana w tym modelu, że lepiej działa mi GCam.

Podrzucisz linka do GCam dla 9Pro? Chętnie przytulę działający ;)

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciutniak napisał:

GCam bez roota da się wgrać czy nie ? Pytam bo nawet nie próbowałem , a byłbym ciekawy jak tą apka działa :)

Tak bez roota, sami korzystamy. Wrzucasz plik .apk, później config. Reszte według instrukcji WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie jeszcze, bo sobie to ściągnąłem, zainstalowałem, coś tam poustawiałem, nawet to co pisał @WD40, ale mam pytanie, ten plik .xml to mam wrzucić do folderu apki w data w pamięci ? bo szukałem ale jakoś znaleźć nie mogę, chyba że źle , lub w złym miejscu szukam :D bo póki co to zdjęcia mi się nie zapisują, choć z przedniej kamery tak( niewiedzieć czemu :P) i wyłącza mi się apka, czyli pewnie coś nie tak ustawiłem :D 

Dobra, ogarnąłem tematy :D ale mam za to inne pytanie, czy jakaś opcja ustawienia automacro? lub coś podobnego? na stockowej apce można przełączyć się na tryb macro, tutaj znalazłem coś podobnego, ale nawet z opcji auto macro nie wyostrza dobrze :D,  a tak poza tym faktycznie jest dużo lepsza :D aha, a jest gdzieś opcja znaku wodnego? bo nie widziałem ( może i mało widzę :D jest późno hehe ) ??

Edytowane przez Ciutniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciutniak napisał:

A takie pytanie jeszcze, bo sobie to ściągnąłem, zainstalowałem, coś tam poustawiałem, nawet to co pisał @WD40, ale mam pytanie, ten plik .xml to mam wrzucić do folderu apki w data w pamięci ? bo szukałem ale jakoś znaleźć nie mogę, chyba że źle , lub w złym miejscu szukam :D bo póki co to zdjęcia mi się nie zapisują, choć z przedniej kamery tak( niewiedzieć czemu :P) i wyłącza mi się apka, czyli pewnie coś nie tak ustawiłem :D 

Dobra, ogarnąłem tematy :D ale mam za to inne pytanie, czy jakaś opcja ustawienia automacro? lub coś podobnego? na stockowej apce można przełączyć się na tryb macro, tutaj znalazłem coś podobnego, ale nawet z opcji auto macro nie wyostrza dobrze :D,  a tak poza tym faktycznie jest dużo lepsza :D aha, a jest gdzieś opcja znaku wodnego? bo nie widziałem ( może i mało widzę :D jest późno hehe ) ??

1. Plik .XML wrzucasz do [Wewnetrzna pamięć współdzielona > GCam > Configs7] (Jeżeli nie masz tych katalogów, po prostu je utwórz. Jeżeli chcesz aktualny config wybrać w tej wersji gcam. Kliknij pomiędzy guzikiem robienia zdjęć a ostatnimi zdjęciami zrobionymi. (Jeżeli nie skumasz, załącze screena, kliknij tam gdzie czerwony X.)
image.png.37eae2cec1a15f37647c840743959087.png

2. Co do automacro nie wiem. Ja jedynie używam aplikacji do robienia fotek selfie, zwykłych. Jedynie co ja robię to guzikiem klikam gdzie ma być focus, nic po za tym. Włącz sobie macro oraz wide tak jak napisał Ci przedtem (dopiero po załadowaniu configa.)image.thumb.png.c5a1cde0f569ba9f47257d5bd9cd68b1.png
3. Nie, nie ma tutaj możliwość dodania znaku wodnego. Raczej w żadnej apce czegoś takiego nie ma. Sam tego nie uzywam, szpeci to tylko zdjęcia.
(Używam tego samego configu + apk co @WD40.)
Jeżeli coś pominąłem, to niech mnie ktoś poprawi, proszę. Miłej nocy wszystkim!
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po aktualizacji miui do najnowszej wersji próbuje zainstalować aktualizacje systemową od google. Najpierw mi aktualizuje, instaluje aktualizację, następnie po aktualizacji po paru sekundach telefon się restartuje i odinstalowuje aktualizację.

Wie ktoś o co chodzi że się odinstalowuje ta aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, WD40 napisał:

Może spróbuj napisać to jeszcze raz bardziej logicznie i zastosowaniem polszczyzny, bo zupełnie nie rozumiem o co może chodzić.

Jak bardziej logicznie? Już bardziej logicznie nie da się napisać. Nie moja wina że nie rozumiesz co piszę.

Zaktualizowałem do MIUI 12.0.4 następnie w ustawieniach w "status zabezpieczeń" jest coś takiego jak "aktualizacja systemowa Google Play" i tam mam problem. Po instalacji aktualizacji systemowej Google Play po paru sekundach mi ją odinstalowuje.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że zaciekawiłeś mnie i sprawdziłem to , i moje spostrzeżenia są takie że tel dziwnie się zachowuje :P najpierwej wyszukuje aktualizacje ( obecnie jest 1 kwietnia , a nową to 1 czerwca ) , ściąga się, instaluje , po czy tel się resetuje , jak wejdzie się od razu w ustawienia to można zobaczyć że są nowe zabezpieczenia wgrane , ale po chwili telefon się sam restartuje , ale to wygląda tak jak by to system wymuszał go , bo robi się czarny ekran i na środku biały okrąg się obraca , po ponownym restarcie dalej są z 1 kwietnia , testowane dwa razy, za każdym dzieje się tak samo, dodam że mam xiaomi.eu oraz brak roota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...