Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem, że jestem w temacie laikiem. To, że artykuł dotyczy 8 pro to wiedziałem natomiast nie wiedziałem, że nakładka Miui 12 w każdym modelu jest inna mimo takiej samej nazwy. To tak, jakby każdy model miał androida 11 i w każdym był inny, gdzie tu logika?

10 godzin temu, pionier123 napisał:

Przecież to dla Redmi Note 8 pro
My jesteśmy w dziale 9
Dostałeś przecież odpowiedź od guru Xiaomi, który się zna a drążysz dalej.

A Ty co, u "guru" punkty zbierasz, bo jak widzę piszesz dla samego pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. nie wiedziałem, że nakładka Miui 12 w każdym modelu jest inna mimo takiej samej nazwy. To tak, jakby każdy model miał androida 11 i w każdym był inny, gdzie tu logika?    



Po1. nakładka to nakładka miui , wersja Androida to wersja androida....nazwa kodowa danego modelu to nazwa kodowa czyli każdy model telefonu jest inny czyli nie każdemu psu na imię Burek. Czysty android to masz w telefonie od google ,, w innych markach to już nakładki na soft. Dlatego też w Xiaomi masz różnice w sofcie global a miuipolska, mi-globe i innych .....
Po2. Nie wgrywaj na pałę bo się potem zdziwisz...

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest TWRP orangefox na poprzednim fonie go miałem i lepiej mi odpowiadał od oficjalnego https://xiaomi.eu/community/threads/twrp-orangefox-for-redmi-note-9-pro-joyeuse-3-1-versions-already.56896/

Tylko że coś pisze o androidzie 11, mam androida 10

Poza tym jakaś dziwna ta numeracja, wybierać po dacie, ten co najnowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdzie można ściągnąć sterowniki redmi note 9pro dla windows 10?

Próbuję zrobić z fona modem ale wywala mi błąd "System Windows nadal określa konfigurację klasy dla tego urządzenia. (Kod 56)"

Przez wifi nie chcę bo mi zamula internet.

Może niech ktos spróbuje u siebie i niech napisze czy ma ten sam problem.

Sprawa dość pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Netoper napisał:

Tylko że nie wiem jaki to ma być sterownik jest ich kilka. Wszystko działa bez zarzutów, nie mogę tylko zrobić fona jako modem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie kabla USB C - HDMI. Chciałbym oglądać filmy itd prosto z przeglądarki w telefonie na TV bez przycinek jak to ma miejsce np przesyłając obraz bezprzewodowo. Możecie polecić coś kompatybilnego z Xiaomi z allegro lub aliexpress. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stratus84 napisał:

Mam pytanie odnośnie kabla USB C - HDMI. Chciałbym oglądać filmy itd prosto z przeglądarki w telefonie na TV 

To musisz sobie Samsunga, iPhona, Sony zakupić. Żaden Xiaomi tego nie obsługuje. Zaoszczędzili i nie dali możliwości przesyłania obrazu po USB-C. Obsługują z dodatkowym softem (DisplayLink Presenter) i jakąś stacją dokowania do PC z obsługą DisplayPort. Zwykły kabel czy przejściówka USB-C HDMI nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kabla USB C - HDMI. Chciałbym oglądać filmy itd prosto z przeglądarki w telefonie na TV bez przycinek jak to ma miejsce np przesyłając obraz bezprzewodowo. Możecie polecić coś kompatybilnego z Xiaomi z allegro lub aliexpress. Dzięki za pomoc
MHL wspiera tylko jeden model Xiaomi, pod tym linkiem http://www.mhltech.org/devices.aspx masz aktualna listę telefonów które są wspierane. Pozostaje Ci przystawka do TV typu ChromeCast ale odradzam podróby za 30-40zl bo to nie działa jak należy i u mnie po którejś próbie połączenia zepsuło się. Najprościej kupić jedne z pierwszych ChromeCast za ok 100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie ma dramatu jak przesyłam obraz bezprzewodowo ale pomyślałem sobie, że przez kabel będzie zwyczajnie lepsza jakość. Dobrze, że się wcześniej zapytałem bo gdybym kupił jakiś to bym się zdziwił... Router w domu mam dobry Xiaomi chyba 4G, połączenie stabilne. Dzięki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w multimedia Polska i routerem technicolor CGA2121 nie mam możliwości logowania przez IP w przeglądarce .
Ale dziwne bo wszyscy mówią że wina nie leży po stronie modemu on nadaje ...
Wina jest odbiorcy czyli laptopa telefonu itp itd

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, out-of-brain napisał:

Wina jest odbiorcy czyli laptopa telefonu itp itd

Problemem jest to że Multimedia blokuje możliwość własnej konfiguracji routera i rozdzielenie pasm tak żeby miały różne SSID. W telefonie nie ma wyboru, łączy się przypadkowo, z reguły z silniejszą częstotliwością. 2,4GHz ma większy zasięg to z tą będzie się łączył. Jedynym rozwiązaniem może być dodatkowy router Wi-Fi z możliwością rozdzielenia pasm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli chodzi o ten telefon to łączy się on z siecią Wi-Fi o częstotliwości 5 GHz automatycznie bo sprawdzam speed net test na tel który wykazuje centralnie tyle megabitów ile mam w umowie gdzie na laptopie odbywa się to za pomocą kabla . Tzn złapanie na teście tyle megabitów.

Osobną sprawą jest sprawa dostawcy . Przyznaję rację że jest to trochę denerwujące i dodatkowo generuje nowe koszta .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku bo oszaleje!

Mam Xiaomi redmi note 9 pro i do wczoraj 2 karty sim. sim 1 to mój stary numer + 8 giga netu a sim 2 to 20 giga internetu.

Pytanie:

1. jak włączyć połączenia + sms na sim 1 i wyłączyć tam internet.

2. jak włączyć kartę sim 2 tylko interet. 

Jak to możliwe to prosze o odesłanie do takiego wątku albo napisanie jak to zrobić bo juz żałuję że dałam się na to nabrać. Chyba im to odeślę.

Przeniesiono do prawidłowego wątku. Kolejne pytania zadawane w dziale dla Mi 11 dot. Redmi Note 9 Pro będą karane ostrzeżeniem. //Kacper Skrzypek

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że RN9Pro nie ma radia reszta 9-tek ma, ale pro nie. Dla jednych nie istotne dla mnie jedna z ważniejszych funkcji. Trochę dziwne działanie Xiaomi, chyba rzeczywiście nie warto przesiadać się z RN8Pro. Chyba że to radio gdzieś tam jest i można będzie go odblokować, jak ktoś ma jakieś info to proszę o wpis.

Moje Rn9pro ma radio ff13aadb21b951eef3e4519b16a12cdf.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tu z takim pytaniem, chociaż problem dotyczy i redmi 9pro i mi 10t lite. Mianowicie: historia połączeń. W poprzednim telefonie xiaomi, po wejściu w dane połączenie, miałam dokładnie historię kiedy ja dzwoniłam na dany kontakt i kiedy on do mnie. Obecnie w obu telefonach tego nie widzę, zakładam, że to kwestia systemu, nie samego telefonu. Da się to jakoś odczarować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będą kiedyś na ten model tygodniowe aktualizacje? Android 11 planują wrzucić na ten telefon? 

 

RN8pro ma i aktualizacje tygodniowe i Andka 11.. jak to jest?? Zawsze było tak że każdy nowy model był wspierany, a starsze traciły aktualizacje.. 

 

 Dlaczego pominęli ten model? 

Edytowane przez Deenely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy działa dobrzy czy też źle. Jednak kilka lat wcześniej mając mi4, redmi4x, note 5 pro, miałem przy każdym z modeli możliwość tych aktualizacji. Chociażby dla funu i zawsze było to rozwiązywane w taki sposób, że starsze modele traciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...