Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wgrany ten turecki 12.0.2. Niestety restarty nadal występują. Więc ponownie wysyłam  telefon do serwisu. A miałem nadzieję, że naprawią to w miui 12. ☹

 

 

Dnia 21.10.2020 o 10:36, WD40 napisał:

Jeśli masz wersję Global lub EU to nie pójdzie! Dostaniesz monit o niekompatybilności i przerwie instalację.

Prawdopodobnie wstrzymali aktualizację po tym jak pojawiły się problemy ze stabilną pracą WiFi na Poco F2 Pro.

Ja mam zakupionego w Komputroniku.

I wgrałem go bez problemu:

Odblokowanie bootloadera, turecki 11.0.2 fastboot, potem OTA do 12.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, gdzie nabyliscie swoje telefony że macie problemu z GPS/restsrtami i innymi problemami? Ja swojego pierw kupiłem na testy w Mediaexpert, odrazu zrobiłem updated do najnowszej wersji miui , potem ustawienia fabryczne i update wszystkich apek miui plus w google Play, i nie miałem żadnych problemów z GPS ani restartów ani nic , uznałem że spoko telefon oddałem w ramach 14 dni nienaruszony telefon. Potem kupiłem go w sklepie Proline, bo tam mają polska dystrybucję, zrobiłem to samo co na tamtym i tez nie było problemów z niczym, przed oddaniem tamtego porównalem czy to te same modele na pudełku , różniły się jedynie tym ze ten z media miał napisane na pudełku 2020.07 a z Proline 2020.05, tak jakby data produkcji czy coś nie wiem, i na tym proline jedyny problem jaki mam to słabszy zasięg , na poprzednim na tej samej trasie gadałem przez telefon 2,5h i nie rozłączyło nigdzie na karcie Orange, natomiast z Proline jechałem i rozłączył z trzy razy, na tej samej karcie , o tej samej porze jazda , ta samą trasą, wyraźnie słabiej u niego z sygnałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

mam pytanie dotyczące użytkowania i żywotności baterii, od dziś posiadam Redmi Note 9S, zauważyłem, że bateria bardzo szybko spada, po rozpakowaniu z pudełka i przeniesieniu/instalacji/aktualizacji z poprzedniego telefonu wszystkiego co potrzebne bateria w ciągu godziny spadła o ponad 20%, naładowałem telefon do 100%, odłączyłem i zająłem się pracą w domu. Po 1,5h zerkam na telefon i widzę 95%, 5% w stanie spoczynku bez włączonego wifi... jestem lekko skonsternowany. Poprzedni mój telefon Honor 8x uległ wypadkowi i przestał działać dotyk przy pękniętym ekranie, jednak po 22 miesiącach bateria nadal trzyma, np. przez całą noc od naładowania do 100% rano mam na nim 98-97%. 9S użytkuje dopiero kilka godzin, więc może moje obawy są przedwczesne jednak naczytałem się o tym jak to żywotna i pojemna nie jest bateria w tym modelu, czy istnieje sprawdzony sposób by zweryfikować czy bateria nie posiada jakiejś wady? Czy może uzyskuje ona pełną żywotność po kilku cyklach ładowania-rozładowania? Proszę o jakąś konstruktywną odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, po ostatniej lub przed ostatniej aktualizacji MIUI 11 nie działa mi bluetooth. Mam sparowane z komputerem i nie działa przesyłanie plików. Z telefonu podczas próby zaraz wyskakuje, że się nie powiodło a na kompie nic nawet nie wyświetla się, nie ma nawet próby przesyłania plików..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WD40 napisał:

@gwalberg gdzie masz wersję MIUI 12 na EU? Jakim cudem?

Xiaomi twierdzi, że dla EU będzie update wkrótce bo udostępniają sukcesywnie by nie przeciążyć jednorazowo serwerów aktualizacji.

Nawet w nazwie ma EU ;)https://miuipolska.pl/pobierz-miui-12-stabilne/

A global to global. MIUI Polska zawsze bazowała na chińskiej wersji, a jestem od czasu Redmi 1

No chyba ze o czymś zapomniałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, LeBomB napisał:

PL

Czyli Global już na miui 12, a EEA w kolejce.

Dla mnie chyba najgorszy Redmi Note z całej serii, kiedys, jeszcze rok temu,miałem redmi note 4X,bateria 4000 i sot po 12-13h, zero problemów z resetowanien, Gps czy innymi rzeczami, nikt na nic nie narzekał,może zasięg też był trochę słaby na nim jak i na tym, ale aktualizacje leciały u nim jedna za drugą,a ta 9tka to jakaś porażka, robią już na masówkę , jednego modelu wydaja kilka wersji, redmi note 9, 9s,9pro, i za chwilę wydadzą jeszcze kolejne trzy z tego co czytałem, po weekendzie chyba oddaje i biorę Samsunga m51 

Edytowane przez kawosz636
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region zmieniony na Indie i wskoczyła aktualizacja na MIUI12.

Są super tapety? Bo nie mogę znaleźć.

Ja pisałem w ramach ciekawostki, ze dla telefonów z India Stable ROM jest już Android 11. Ni jak ma się to do zmiany regionu, poza tym MIUI 12 jest już zarówno dla EEA jak i Global Stable ROM.

Co do super tapet to maja je tylko smartfony z procesorami Snapdragon od 845 w górę, oraz 765.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem w ramach ciekawostki, ze dla telefonów z India Stable ROM jest już Android 11. Ni jak ma się to do zmiany regionu, poza tym MIUI 12 jest już zarówno dla EEA jak i Global Stable ROM.

Co do super tapet to maja je tylko smartfony z procesorami Snapdragon od 845 w górę, oraz 765.

Nie odnosiłem się do Twojego postu, też pisałem jako ciekawostkę że po zmianie na region Indie na drugi dzień po sprawdzeniu czy jest aktualizacja od razu wskoczyła, wyżej ktoś pisał że na regionie Polska też już miał aktualizacje więc albo zbieg okoliczności albo zmiana regionu pomogła.

Dzięki za info co do super tapet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tapety można ręcznie doinstalować na Redmi Note 9 Pro. Śmigają doskonale.

Potrzebny root? Jeśli tak to odpada bo nie chce mi się grzebać, bo aż tak nie potrzebuje ich ale fajnie było by mieć i przetestować.

 

Jak włączyć tą dolną belkę do szybkiego przewijania otwartych aplikacji? Mam Nova Launcher. Zmieniłem na ori launcher ale też tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba roota czy odblokowania bootloadera. Instalujesz ręcznie trzy appki (każda z inną planetą) i darmowy launcher aktywności (ze sklepu Play) do zmiany ustawień tapet. Do ogarnięcia w 2 minuty. Nawet nie ma potrzeby restartować.

 

Zainstalowałem właśnie te trzy apki, nawet zaktualizowało mi je w aplikacjach systemowych ale z tym Launcherem nie wiem o co chodzi, rzucisz linka na priv? Szukałem w sklepie play ale nie wiem czy dobrze trafiłem. Z góry dzięki!

EDIT: znalazłem i ustawiłem. Dzięki za pomoc!

Jeszcze odnośnie tego przewijania aplikacji przesuwając po dolnej części ekranu może pomożesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...