Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Link zapożyczony z czeskiego forum

Zainstalowałem bezproblemowo,polecam

Telefon musi mieć odblokowany Bootloader

https://uloz.to/file/qidj7XRHX6wm/joyeuse-twrp3-4-1b-autoinstall-exe

instrukcja instalacji twrp,translator

-Uruchom plik „joyeuse_TWRP3.4.1B_autoinstall.exe” na swoim komputerze
-Teraz podłącz telefon do komputera i kliknij „Установить”
-Instalacja odbędzie się, otworzy się czarne okno tekstowe, w którym należy kilkakrotnie nacisnąć Enter
- Zamknij okno programu na komputerze PC, klikając „Bыход” -
Po instalacji przytrzymaj przycisk zasilania, aby wyłączyć telefon z trybu Fastboot -
Po włączeniu telefon uruchomi się w TWRP, jeśli nie, przejdź do TWRP naciskając na w tym samym czasie przyciski Power i Volume + -
Kiedy TWRP uruchamia się po raz pierwszy, musisz natychmiast kliknąć przycisk ustawień języka i wybrać angielski
- Następnie skonfiguruj TWRP, strefę czasową itp.

Edytowane przez kamil9530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil9530, a czy sprawdzałeś ten program, czy tylko wstawiasz? Bo nawet przy próbie ściągnięcia pisze, że plik zablokowany ( "Error 451! The page is blocked due to the decision of the authorities in your area.")

Ten TWRP wyżej to jest właśnie od nich. Twoja procedura jest może zautomatyzowana, ale dla mnie jakoś bardziej inwazyjna.

stratus84 - poniżej w poradniku wszystko opisane, jak będziesz miał pytania pisz :)

Każdemu polecam prosty poradnik krok po kroku - https://error24.pl/xiaomi-eu-miui-polska-instalacja/

Oraz ten TWRP - https://mega.nz/file/PINRDaKT#9TjfsHZsaQErCTdsm-aWjTrnPYbA6u2eOEn0CMi1MBs

I myślę, że nawet laik sobie z tym poradzi.

Edytowane przez sbezel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sbezel link sprawdzony przed chwilą i działa.Pytania czy program działa?Napisałem wyraźnie,że tak.

Sprawdzone przeze mnie i społeczność Xiaomi eu i xda

Niemniej są dwa sposoby wgrania przez fastboot i ten co dałem link

twrp small.jpg

Edytowane przez kamil9530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jedno i drugie recovery chyba jest tym samym. Instalowałem przez adb i fastboot z linku: https://mega.nz/file/PINRDaKT#9TjfsHZsaQErCTdsm-aWjTrnPYbA6u2eOEn0CMi1MBs

Później update do MIUI.eu 11.07, z błędów jakie zauważyłem to dźwięki w Whatsapp mimo włączenia trybu ciszy, reszta na tą chwilę ok. Przez TWRP zainstalowaem Magisk https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases/download/v20.4/Magisk-v20.4.zip
Może mi ktoś podpowiedzieć jak zablokować reklamy lub chociaż ich część? Na wcześniejszym telefonie używałem LineageOS, Magisk oraz AdAway, tu niestety ta apka nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP zainstalowane, najnowszy rom zainstalowany, magisk zainstalowany, adaway działa. Ogólnie żadnych problemów oprócz jednego, jak dla mnie znaczący problem. Nie mogę przenieść jednego pliku do systemu, przedtem robiłem to bez problemu. Teraz solid explorer nie pomógł, ani total commander, chociaż mają uprawnienia root. Dla mnie to ważny plik bo usuwa napisy pod ikonami.

Musi być w System/media/theme/default.

Nie wiem, ale chyba coś przyszło z tą aktualizacją, lub to jakiś niepełny root bez dostępu do folderów systemowych. Zna ktoś rozwiązanie?

Próbowałem też wkleić plik przez menadżera w TWRP ale też nie można. Z napisami pod ikonami jakoś nie wyobrażam sobie żeby funkcjonować.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gwalberg napisał:

TWRP zainstalowane, najnowszy rom zainstalowany, magisk zainstalowany, adaway działa.

Hej, możesz podlinkowac lub napisać jaką wersję AdAway zainstalowałeś? Ja instalowałem tą apke ale nie mogła podmienić pliku host. Skoro u Ciebie działa bu mnie też powinno, najwyraźniej muszę robić coś źle.

Edytowane przez stratus84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stratus84 napisał:

Hej, możesz podlinkowac lub napisać jaką wersję AdAway zainstalowałeś? Ja instalowałem tą apke ale nie mogła podmienić pliku host. Skoro u Ciebie działa bu mnie też powinno, najwyraźniej muszę robić coś źle.

Najnowsza wersja oficjalna adaway. Rozumiem że adaway ma prawa roota?

Jeszcze jedno, masz moduł zainstalowany w magisku "Systemless host"? Jeśli nie to znajdziesz go w ustawieniach magiska. Po instalacji restart fona

Adaway powinie działac bez problemu

Pobrałem plik zip w apk magiska, przeszedłem do recovery, jest zapisany w download. Przed instalacją zawsze czyszczę dalvik/art cache, instalacja, po instalacja ponownie czyszczę dalvik/art cache i restart. To wszystko, na tym fonie nie widzę jakoś problemów z magiskiem, większe problemy miałem na RN5PRO. Nie miałem też z nim problemu jak nawet instalowałem go bez recovery.

Bardziej mnie zaciekawia dlaczego nie mogę wkleić pliku o którym pisałem wyżej do katalogu system. To jest problem albo z rootem, jakimś niepełnym albo z romem.

Musze to rozwiązać bo zbyt mnie denerwują napisy pod ikonami.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.09.2020 o 09:46, gwalberg napisał:

Jeszcze jedno, masz moduł zainstalowany w magisku "Systemless host"? Jeśli nie to znajdziesz go w ustawieniach magiska. Po instalacji restart fona

Nie miałem zainstalowanej tej opcji, poszperałem w ustawieniach i wszystko śmiga, dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy jakim ustawieniu jasności ekranu? Przy włączonych danych? Przy włączonym wifi? Przy samym patrzeniu w pulpit i pukaniu w niego co 15 sekund żeby się nie wygaszał? Czy przy graniu w wiedźmina? Czy może przy oglądaniu YouTube?
Możesz doprecyzować o jakie warunki chodzi w czasie sprawdzania sotu?
Bo u mnie się waha od 2 do 12 godzin , w zależności od czynności które wykonuje na telefonie, a jak odpalę koparkę to ledwo godzinę mam sotu...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Netoper napisał:

A przy jakim ustawieniu jasności ekranu? Przy włączonych danych? Przy włączonym wifi? Przy samym patrzeniu w pulpit i pukaniu w niego co 15 sekund żeby się nie wygaszał? Czy przy graniu w wiedźmina? Czy może przy oglądaniu YouTube?
Możesz doprecyzować o jakie warunki chodzi w czasie sprawdzania sotu?
Bo u mnie się waha od 2 do 12 godzin , w zależności od czynności które wykonuje na telefonie, a jak odpalę koparkę to ledwo godzinę mam sotu...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

najbardziej mnie interesuje własnie przy jasnosci na auto,z wlaczonymi danymi,czyli bez wifi,i korzystaniu z apek typu messenger/whatsapp,przegldarka,jakis youtube sporadycznie w ciagu dnia,i w zasadzie to wszystko, poprzednio miałem ostatnio od Xiaomi Redmi note 4X. Wiec raczej mi chodzi o takie przecietne korzystanie z telefonu,bez nacisku na żadną konretną czynnosc,tylko wszystkie po trochu. Zastanawiam sie nad nim i nad POCO X3,a z tego co widze bateria mają prawie taką samą,tylko POCO ma ekran 120HZ adaptacyjny,pozatym bez różnic,cena tez identyczna w jednym ze sklepów

Edytowane przez kawosz636
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kawosz636 napisał:

Nadal wystepuje problem w Note 9 Pro o ktorym pisza wszedzie w opiniach,o zawieszeniu sie gps/gubieniu sygnalu,resestach uzywajac gps lub przelgadaniu www ? bo widze ze jak ktos ma problemy z nim to pisze te rzeczy wlasnie..

Niestety nadal błąd występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kawosz636 napisał:

Czyli poprawki miui nie pomogły ani reset fabryczny

Czekamy za 12 może ona uleczy problem.Zastanawiam się czy odsyłać telefon na gwarancję, ale z tego co uzytkownicy się wypowiadają nic to i tak nie daje 

20 godzin temu, James88 napisał:

Ktoś poleci jakieś fajne plecki do 9 Pro?

Ringke FusionX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hideaki napisał:

Czekamy za 12 może ona uleczy problem.Zastanawiam się czy odsyłać telefon na gwarancję, ale z tego co uzytkownicy się wypowiadają nic to i tak nie daje 

Ringke FusionX

Tak też zauważyłem ze nie pomaga. I są też użytkownicy którzy nie mają problemów wcale. Zastanawiam się nad tym telefonem i nad poco X3, w tym kupie i będzie loteria czy będzie sprawny czy nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie zauważyłem problemów z gps, a codziennie używam nawigacji, za to mam problem z samoczynnym rozjaśnianiem się ekranu, przez co kolory stają się jaskrawe i pomaga jedynie restart telefonu oraz czujnik zbliżenia nie zawsze działa. Na przyszłość to kupie telefon tylko z PL dystrybucji. Też się rozglądam za jakimś innym modelem

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabyłem sobie Redmi Note 9 Pro z euroagd w ramach testu, odrazu zaktuallizowałem do wersji 11.0.4.0, mam wersje .QJZEUXM, czym sie rożni ona od QJZMIXM ? z teog co widze to na stronie Xiaomi ta pierwsza to jest jakas wersja EEA a druga to Global,skoro kupiony w PL to nie powinien byc global tylko jakis EEA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z dzwonkiem, nie mogę go zmienić, nie mogę zmienić w sumie żadnego dźwięku, wywala mnie motyw. Mam parę rzeczy zamrożonych i z paru odhaczyłem autostart, nie sądzę żeby to było przyczyną, jednak nagrałem screena. Może to lepiej zobrazuje sytuację co się dzieje, nagrałem też to co mam zamrożone i wyłączone z autostartu. Na tym fonie i tak to zrobiłem oszczędnie, na poprzednim zdecydowanie więcej apk było zamrożonych:

https://www.youtube.com/watch?v=zImHzavtpI8&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2020 o 11:13, sbezel napisał:

Niżej wrzucam link do twrp zgodnego z naszym tel. Nie mam magisk, ale możesz spróbować.

https://mega.nz/file/PINRDaKT#9TjfsHZsaQErCTdsm-aWjTrnPYbA6u2eOEn0CMi1MBs

 

Dzieki za konkret. Robie Redmi Note 9 Pro (joyeuse) i powiem szczerze jeszcze tak sie nie spocilem z zadnym do tej pory xiaomi a mialem ich pare. Pewnie wszystko przez te zdublowane nazwy, pobralem i wgralem najpierw zle TWRP ktorym nie moglem zmienic romy na xiaomi.eu, potem znalazlem nastepnego niby dzialajacego dla nas TWRP ale ten nawet mi sie nie uruchamial. Nastepnie jakas dziwna wczesniej mi nie znana metoda wgralem rom xiaomi.eu v.11.0.2 przez fastboota, no ale chcialem go zaktualizowac i znowu moje twrp mowilo error 7 bo mialem go pod zla platforme. Dopiero natrafilem na ten watek i az nie wierzylem bo moje twrp mialy po 134MB a ten mial tylko 42MB wiec myslalem ze to jakis fake. No ale szczesliwie wszystko pieknie dziaa i bez problemowo aktualizacja i magisk poszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Mam problemy z restartami i zacinaniem, liczyłem że będzie na dniach MIUI12 i je naprawi. 

Jak dopiero ma być w 2021 to chyba jednak oddam do serwisu. 

Można oddać z odblokowanym bootloaderem i zainstalowanym twrp recovery czy to anuluje gwarancję? telefon z polskiej dystrybucji, dystrybucja Ingram Micro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...