Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Orjon napisał:

Dopóki nie spróbujesz wgrać to niestety nie będziesz wiedzieć.

Na razie tego nie zrobię, bo nie mogę telefonu skomunikować z pc, jedynie rozebranie i zwarcie pinów, ale z tego co uzyskałem info od mi Center soft jeszcze nie wspiera tego modelu. 

 

Bardziej mi chodzi o to czy ten komunikat oznacza autoryzacje. Według poradnika, trzeba odpalić mi auth z folderu miflash i właśnie tak sprawdzić czy się ma. Jeżeli komunikat taki jak na screenach to wygląda jakbym miał. Nie wiem tego na pewno. Ale wygląda jakbym miał, jeżeli się sugerować tym co się wyświetla po zalogowaniu. Pytam, bo może ktoś wie co to oznacza, ktoś kto to już robił. 

Ostatecznie poczekam aż będzie wsparcie i spróbuje, ale to wymaga rozebrania rn9pro z klapki i zwarcia pinów,więc póki co nie ma sensu go rozbierać chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DjLeo napisał:

Bardziej mi chodzi o to czy ten komunikat oznacza autoryzacje

No właśnie na to ci odpowiedziałem. Już kiedyś orientowałem się w temacie, @Acid pisał, że dopóki nie będzie proby wgrania to nie wiadomo jaki będzie komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

No właśnie na to ci odpowiedziałem. Już kiedyś orientowałem się w temacie, @Acid pisał, że dopóki nie będzie proby wgrania to nie wiadomo jaki będzie komunikat.

Aha ok no to pewnie nie mam jednak. No nic dzięki. Zostaje tak czy siak uceglonym telefonem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Netoper napisał:

Na telegramie są ludki którzy za 30$ odceglają dziewiątki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Micenter tego nie może zrobić a oni mogą? Na jakiej zasadzie to działa? Możesz więcej szczegółów z jakimś linkiem kto to robi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek! 

Zapytam tutaj 

Powiedzcie mi co jest nie tak, kiedy obracam telefon od orientacji poziomej przy np mapach Google to ekran robi się czarny! 

Dzieje się to tylko np na dworze! W domu telefon działa normalnie! 

Mam wrażenie że jest to powiązane z czujnikiem światła lub żyroskopem. 

Miał ktoś z Was takie problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ma miejsce u mnie na RN9 Pro, przy włączonych dymkach czatu z messengera wyświetla się komunikat o wyświetlaniu aplikacji nad innymi, nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że w poprzednim RN9 Pro który mi padł mogłem to wyłączyć wchodząc w opcje tego powiadomienia (screen poniżej) i uciążliwe powiadomienie znikało, na RN5 mogłem zrobić tak samo i powiadomienia nie było, a teraz mimo wyłączenia jest dalej, macie tak samo? Albo uporał się ktoś z tym bez kombinacji z rootami i instalowaniem dodatkowych apek? a2811e60003ccb625bbbd76f311aa8e9.jpg1e1cb8af78c7cd01c74ef2a04fd8ac6e.jpg3fc3e92dff5aa1c12de12ba41dfe8ec7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii jak może płynniej działać jak ten sam procesor ;) pewnie oprogramowanie robi swoje ;)
Ps. A nie wiesz czasem czy podłączając ładowarkę od pro do s będzie szybkie ładowanie? Jestem ciekawy czy to ograniczone jest programowo czy są inne bebechy.

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia .
Płynniej działa mam wrażenie - w wersji 6/128.
A mogę mieć też pytanie ?
Jest możliwość włączenia tapet na ekranie blokady które się zmieniają za każdym razem wybudzenia ?
Niby znalazłam w systemie apke codzienne tapety.
Ale za cholerę nie wiem ..

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś masakra, co telefon to gorzej, teraz nie ma nawet TWRP

Czekam na odblokowanie bootloadera, dopiero w poniedziałek ale powoli zaczynam zgłębiać temat.

Czyli tak, najpierw instalacja z fastboota spod tego linku https://forum.xda-developers.com/redmi-note-9-pro/how-to/rom-xiaomi-eu-rom-redmi-note-9-pro-eu-t4105931

Później pobrać aktualizację na telefon, przerzucić na kompa i zainstalowac przez fastboota?

Jeśli coś nie tak, to proszę mnie poprawić.

Następna sprawa, co z rootem jak nie ma TWRP? Jak zainstalować magiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2020 o 21:06, Orjon napisał:

Poniedziałek coraz bliżej do odblokowania bootloadera, pewnie zacznę od wtorku. Zaczynam pomału czytać tutki. Instaluje eu srednio raz na rok więc nie pamiętam jak prawidłowo instalować. Mam kierować się twoim tutkiem?  Instalacja TWRP + Xiaomi.eu na telefonach 2016 i nowszych oraz FAQ

 

18 minut temu, sergio3950 napisał:

Czy ktoś już robił roota? Jeśli tak to w jaki sposób? Na XDA jest root na global. Pomocy.

Jak przejdzie mi ten TWRP to będę też próbowal z magiskiem

Teraz zacząłem czytać o tym TWRP i widzę że są tam jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sergio3950 napisał:

Powiedzmy, że mam roota tym sposobem, bez większych problemów:

XIAOMI REDMI NOTE 9S - TWRP, ROOT, CHECK - STEP BY STEP

Ale dlaczego Titanium Backup Pro, usuwa apki systemowe, a one nadal są? Ktoś, coś?

 

 

 

Hiperłącza nie wstawiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sergio3950 napisał:

Ale dlaczego Titanium Backup Pro, usuwa apki systemowe, a one nadal są? Ktoś, coś?

W nowych telefonach z dynamicznymi partycjami, a RN9S takim jest, system jest read-only, więc niczego nie ruszysz. Jakakolwiek modyfikacja bez OTA/poprawnej weryfikacji systemu przez telefon powoduje, że po ponownym restarcie telefon odpala się wyłącznie do trybu fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2020 o 23:30, out-of-brain napisał:

Pobutek.
Możesz wysłać linka do TWRP ?
Czy to znaczy że muszę zrootowac telefon ?
W sensie postępować zgodnie z instrukcją z miuipolska??

Dziękuję za informacje emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeszcze jedno pytanie.
Bateria w tym telefonie trzyma długo nawet przy intensywnym użytkowaniu.
Załączam zrzut ekranu.
Czy to normalne jeśli chodzi o mój przypadek?
Co teraz warto zrobić jeśli jest źle ?
Tel kupowany w pl w sklepie.

Pozdrawiam emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka
 

Widzę , że system android króluje w procesach nie tylko w mi 9t .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań. Nie ma eu wersji dev tylko stable na RN9PRO?  Zainstalowałem z tego linku https://forum.xda-developers.com/redmi-note-9-pro/redmi-note-9-pro-international-model-general-and-development/rom-xiaomi-eu-rom-redmi-note-9-pro-eu-t4105931

Następna sprawa, to taka że jutro chcę instalować tego TWRP i chcę się zabezpieczyć na wypadek cegły. Jest jakiś rom na RN9PRO do miflasha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś maskara z tymi reklamami w apk, pierwszy raz od wielu lat widzę coś takiego...

Nie ma, albo nie mogę znaleźć romu tgz do miflasha dla rn9pro, więc nie za bardzo chcę ryzykować ucegleniem na tym niepewnym twrp

Jeśli go uceglę postawię go z powrotem przez fastboota?

Poza tym może idzie obejść recovery do roota i instalacji magiska i tym samym do zainstalowania adaway?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gwalberg napisał:

Jeśli go uceglę postawię go z powrotem przez fastboota?

Tak, http://bigota.d.miui.com/V11.0.4.0.QJZEUXM/joyeuse_eea_global_images_V11.0.4.0.QJZEUXM_20200715.0000.00_10.0_eea_dcfb9c0b60.tgz

Co do instalowania magiska - bez twrp: https://topjohnwu.github.io/Magisk/install.html#boot-image-patching

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Dzięki, zainstalowałem samego magiska. Z tego co tam czytałem i zrozumiałem o tym recovery to mogą tam się pojawić problemy przy magisku, szkoda moich nerwów i straconego czasu.

Poczekam na oficjalne twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dziwna sprawa ma miejsce u mnie na RN9 Pro, przy włączonych dymkach czatu z messengera wyświetla się komunikat o wyświetlaniu aplikacji nad innymi, nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że w poprzednim RN9 Pro który mi padł mogłem to wyłączyć wchodząc w opcje tego powiadomienia (screen poniżej) i uciążliwe powiadomienie znikało, na RN5 mogłem zrobić tak samo i powiadomienia nie było, a teraz mimo wyłączenia jest dalej, macie tak samo? Albo uporał się ktoś z tym bez kombinacji z rootami i instalowaniem dodatkowych apek?

Ponawiam pytanie, kilka postów wyżej w cytowanym tekście są screeny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę bo nie mam messengera, jedyne co mogę poradzić to żeby go wywalić. Osobiście do fejsa od kilku lat używam MaterialFBook.
Ja właśnie mam tylko messengera, aplikacje Facebook usuwam z nowego telefonu jako pierwszą bo nie używam go od lat, dziwna sprawa że na takim samym Redmi mogłem to powiadomienie usunąć jak i na starszym RN5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...