Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Działa wam google pay? Mi na początku po wgraniu xiaomi.eu płatności śmigały bez problemu lecz ostatnio płacąc w sklepie odrzucało transakcje. Usunąłem i próbowałem ponownie dodać kartę w gp ale pisze ze nie można dokończyć konfiguracji bo urządzenie zostało zmodyfikowane lub zrootowane tylko ze ja nic nie wgrywałem dodatkowo odblokowałem tylko bootloader i wgrałem xioami.eu i tyle. O co chodzi? 

Edytowane przez Rayso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Wygląda na to, że Google powoli wprowadza swoje zmiany, które testowo szły już 2 miesiące temu. Przez to będzie znacznie trudniej ogarnąć płatności na odblokowanym bootloaderze...

Czyli jedyna opcja to ponownie wgrać global rom i zablokować bootloader aby to działało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Samurajson napisał:

A czy ktoś posiada konto w Pekao SA i próbował aplikacji PeoPay? Działa na odblokowanym bootloaderze z romem xiaomi.eu?

Tak posiadam. Na xiaomi.eu PeoPay działa bez zarzutu. Oczywiście musisz płacić na odblokowanym telefonie.

W ustawieniach NFC ustawiasz portfel NFC z HCE i płatność domyślna PeoPay.

Edytowane przez tomas111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2020 o 12:46, kamil9530 napisał:

Witam
Czy u was w statystykach baterii też tak OLX pożera energię,wszystkie uprawnienia wyłączone
 

Mam to samo tylko z aplikacją "MiBand4" wszystko wyłączone i apka też uruchamiana raz na tydzień albo rzadziej do zmiany tarczy w opasce a mimo to ciągle na pierwszym miejscu. ab686f062bf0ba3071228990b91f1b0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam wielką prośbę o pomoc, od dziś używam telefonu Redmi note 9s i nie mogę włączyć powiadomień SMS. Próbowałem już wszystkiego, wchodzę w ustawienia wiadomości, powiadomienia i mam tu zaznaczone wszystko, zezwolenia na dźwięk, wibracje i diodę, w wiadomości przychodzące i tu również wszystko aktywne, ważność wysoka i nadal nic
Kiedy przychodzi sms, nie ma żadnego dźwięku, wibracji, ani diody, nawet na obrazku/ symbolu wiadomości nie ma typowej czerwonej jedynki, dopiero gdy wejdę w wiadomości to widać, dzięki pogrubieniu czcionki, że jest od danej osoby nowa wiadomość

 

W ramach desperacji, przywróciłem ustawienia fabryczne, pierwsze dwie wiadomości przyszły z dźwiękiem, później znów to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup redmi note 9 PRO lub MI Note 10 lite. Nie za bardzo wiem na którego się zdecydować, nie jestem wymagający. Telefon do codziennego użytkowania, ważne żeby nie sprawiał problemów po modyfikacji, będzie root i magisk. Jak oceniacie swój telefon, jeszcze raz wybralibyście go, czy może wybralibyście Mi Note 10 lite?

Jeśli telefon sprawia problemy lub ma jakieś denerwujące szczegóły to proszę o odpowiedź. To samo pytanie zadałem w dziale MI Note 10lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest eu na tego fona? Nie widzę w dziale "pobierz"

Tylko 11 na razie, wiadomo cos, kiedy 12 i Twrp?

Właśnie kupiłem na Banggood RN9PRO 6/128 ta wielkośc mi nie jest potrzebna ale miałem kod na tę wersję i wyszedł mi około 900zł z ubezpieczeniem

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem z niego zadowolony, ale oczywiście mam zawsze pecha, telefon z ali, co jakiś czas zawiesza się aparat, nie można robić zdjęć, trzeba wyczyścić cache, dodatkowo jak dzwonię do kogoś i czujnik zbliżenia wyłączy ekran to często tak jest, że nie można go wybudzić przez kilka minut. Nie wiem, czy to błąd softu czy telefonu

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2020 o 23:03, gwalberg napisał:

Gdzie jest eu na tego fona? Nie widzę w dziale "pobierz"

Tylko 11 na razie, wiadomo cos, kiedy 12 i Twrp?

Właśnie kupiłem na Banggood RN9PRO 6/128 ta wielkośc mi nie jest potrzebna ale miałem kod na tę wersję i wyszedł mi około 900zł z ubezpieczeniem

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-9-pro/how-to/rom-xiaomi-eu-rom-redmi-note-9-pro-eu-t4105931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tych statystyk baterii. Nie wiem co jest grane ale na xiaomi,eu 11.02 oraz na globalu System Android wahał się, tak jak pisałem wcześniej, na poziomie 3-7%.

Na xiomi eu 11.04 jest ok 20%. Wczoraj do testów wrzuciłem jeszcze raz na czysto xiaomi.eu 11.04 i to samo - czyli gorzej.

Czy powrót na global EEA (bo taki był po zakupie) przez fastboot nie spowoduje jakiś komplikacji typu zablokowanie bootloadera itp?

Czy może lepiej wrócić na xiaomi.eu 11.02?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pobutek napisał:

Masz już 11.0.9 . Sprawdź może najnowszy

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka
 

11.0.9. o ile się nie mylę to nie ma na Redmi Note 9 Pro.

Wróciłem do xiaomi eu 11.0.2 no i System Android spadł do poziomu 5-10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pobutek napisał:

Ps. Ale na miuipolska faktycznie jest wersja 0.4. dziwne.

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Nie "dziwne", tylko mylicie modele. Bo mówicie o 9S, on ma 9 Pro. Nasz 9 Pro (joyeuse) jest inny niż indyjski (curtana).

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobieralni jest już wersja MIUI.eu 11.0.5 dla RN9Pro, dwa razy robiłem update komendą windows_fastboot_update_rom.bat i niestety telefon wracał do fastboot... Jest chyba jakiś błąd... Na dysku miałem MIUI.eu 11.0.4 i powrót do niej "naprawił" telefon. Nie wiem czy to tylko u mnie czy jest jakiś ogólny problem z wersją 11.0.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na nowsze wersje MIUI 11.x (a co dopiero MIUI12) dla joyeuse musimy cierpliwie poczekać (pół roku, może rok). Xiaomi dba o aktualizacje dla flagowców (co jest zrozumiałe), a co do xiaomi.eu na chwilę obecną nie ma nawet w pełni działającego recovery TWRP i nie zapowiada się aby w najbliższych miesiącach została takowa wersja wypuszczona, no niestety... cierpliwość moi drodzy... duuużo cierpliwości :) i zapewne zanim wyjdzie działająca aktualizacja 11.0.5 od xiaomi.eu, myślę, że w tym czasie MIUI wypuści kolejną aktualizację (żeby tylko jedną :P albo aż jedną :D). Ja zainstalowałem 11.0.4 po przebojach z aktualizacją i chwilę obecną oprócz SMS'a za 31gr w celu aktywacji karty (na języku angielskim, bo na polskim nie idzie... z resztą nie tylko na tym modelu, bo na MI5 mam to samo) i zrywającego WIFI (po odblokowaniu telefonu muszę się ręcznie łączyć z siecią) nie narzekam. No nic... czekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiMax 3 6/128 a RN9s 6/128.
RN9s jest węższy i łatwiej go używać jedna ręką. Póki co na globalu i mam wrażenie, że bateria szybciej znika ale też żwawej działa. Nieco lepiej z zasięgiem i stabilnością sygnału GSM/WiFi. Sprawia wrażenie lżejszego i pustego w środku ;-) Swoją drogą czy to tylko moje wrażenie, że ten sam model np. MiMax 3 4/64 a 6/128 działa żwawej w opcji z większą ilością pamięci? Póki co jeszcze muszę odczekać żeby porównać oba na xiaomi.eu.
Edit: 
Pytanie do posiadaczy RN9s z xiaomi.eu, czy ukrywanie aparatu także wygląda jak tasakiem cięte czy może jest poprawione i rogi są zaoblone jak podgląd sugeruje?
Dzień dobry wszystkim.
Kurcze od paru dni jestem posiadaczką RN9s. Wcześniej mi max .
Mam wrażenie że nie ma wersji rozwojowej na ten telefon czyli RN9s.
Albo się mylę. Albo niech mnie ktoś oświeci.
Może nie szukam tam gdzie trzeba.
I jeszcze przecież TWRP musi być.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobutek.
Możesz wysłać linka do TWRP ?
Czy to znaczy że muszę zrootowac telefon ?
W sensie postępować zgodnie z instrukcją z miuipolska??

Dziękuję za informacje

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeszcze jedno pytanie.
Bateria w tym telefonie trzyma długo nawet przy intensywnym użytkowaniu.
Załączam zrzut ekranu.
Czy to normalne jeśli chodzi o mój przypadek?
Co teraz warto zrobić jeśli jest źle ?
Tel kupowany w pl w sklepie.

Pozdrawiam 5b87a93e49574361853b52f219a0f22e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani odpowiedzcie mi na pytanie proszę, bo zbricowałem (bootloop 1 sekunda) sobie telefon  (tutaj post)

 i z ciekawości jako iż jestem wieloletnim wgrywaczem miuipolska, robiłem to na tym samym koncie od początku posiadania telefonu Xiaomi, a właściwie jak go jeszcze nie miałem to już miałem rom MIUI (na starej Xperii). Postanowiłem na podstawie takich informacji z tej strony
 sprawdzić czy aby na pewno nie mam autoryzowanego konta, co się okazało wyskoczyło mi coś takiego


2144811644_2020-08-0801_36_11-Flashtool.thumb.png.a13c4828ea53e033b5a8e4fec9b8de1d.png

zamiast oczekiwanego przeze mnie
473881419_2020-08-0801_47_09-MiAccountAuthorizationTips_CheckandApplyforit!_MIUIBlog.thumb.png.98a5c9d57cb57ec75782314e80e58b97.png

Czy ktoś mi wyjaśni czy ja mam uprawnienia do wgrywania softu metodą EDL? Zwarcie pinów i recovery flash? 

Bo trochę nie chce mi się w to wierzyć.

Edytowane przez DjLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz warto zrobić jeśli jest źle ?


Cóż mam Tobie powiedzieć o baterii jak Ty nie ładujesz telefonu a doładowywujesz go. Od lat ładuje do 100% zostawiam telefon na noc i nic się nie dzieje. Bo co ma się dziać?jest układ sterowania zasilania czy nie?Trzeba pamiętać tylko żeby nie rozładować do 0% i tyle. 10-20% i ładować.
A Twrp masz na XDA.

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wiadomości telefon - smartfon z dzisiejszymi bateriami nie ładuje się do 100% . Lepsze są krótsze doładowywania.
Maksymalnie do 90% .
I nie rozładować ich do samego końca.

Każdy to powie .


Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 1.07.2020 o 18:08, TED napisał:

Cześć,

Jakoś tydzień temu zamówiłem RN9Pro na AliExpress z wysyłką z Hiszpanii za 770zł, wersja 6/64. Kolor 'interstellar grey', jakie było moje zaskoczenie gdy dziś dotarł do mnie ten tel ale uwaga w kolorze 'midnight grey' w którym ten model nie występuje. Jest normalne niebieski! default_icon_e_biggrin.gif

Ktoś coś wie na ten temat?

A drugie pytanie, czy jest opcja wgrania aplikacji wiadomości oraz kontakty od Xiaomi, te od Google to jakieś gów**?

 

Mam taki sam kolor.

RN9S .

Kupiony w xkom Częstochowa.

W sklepie stacjonarnym.

 

Tzn Interstellar Grey. A mam taki sam kolor!!

Może właśnie taki ma być ?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalk

 

Edytowane przez zoltan78
Nie pisz posta pod postem, od tego jest opcja edytuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...