Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1. Jak w RN9 Pro dodać zdjęcie do kontaktu? Nie znalazłem takiej opcji.

2. Jak ustawić , by fon pokazywał kontakty np tylko te z pamięci telefonu, a nie jednocześnie wszystkie z konta google, pamięci telefonu i karty sim?

Może i pytania głupiutkie, ale na razie nie potrafie tego zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rayso napisał:

Tylko ze chyba na xiaomi.eu nie działają płatności zbliżeniowe własnie przez odblokowany bootloader i trzeba trochę kombinować.

To chyba oczywiste,że przy zrootowanym fonie będą problemy z platnościami.Napisałeś tylko o bootloaderze,w drugim poście robisz poprawkę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam pytanie, powróciłem po latach do Xiaomi i zakupiłem Redmi Note 9 Pro (joyeuse), widzę, że ma zainstalowane oprogramowanie EEA (V11.0.1.0.QJZEUXM), chcę przesiąść się na MIUI Polska (xiaomi.eu) przez wzgląd na funkcjonalność (najbardziej dręczy mnie płatność NFC przy zablokowanym telefonie, nawet nie muszę wybudzać ekranu) - pytanie, czy xiaomi.eu coś zmienia pod tym względem? Dodam, że zachowują się tak płatności poprzez Google Pay jak i poprzez aplikację banku. Dodatkowo chciałbym wyeliminować elementy reklam z systemu oraz zauważyłem, że na romie xiaomi.eu lepiej jakoś działa system powiadomień.

Teraz tak. Widzę, że EEA obecnie ma już wersję 11.0.3.0... mój telefon niestety nie wyszukuje jej... ale skoro chcę przejść na wersję .eu to nie będę z tym walczył. Ale pytanie do Was, czy flashując .eu poprzez fastboot muszę mieć odblokowany bootloader, czy po operacji jest możliwość jego zablokowania (gdzieś na XDA widziałem, że ktoś to testował i niby zadziałało)? Czy jest sens przesiadać się na wersję .eu (przez pryzmat tego co napisałem wyżej), czy cierpliwie przeczekać, aż pojawi się oficjalnie TWRP dla tego modelu i MIUI 12?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale przypomniałem sobie o starym koncie.

Widzę, że zmieniła się trochę polityka odblokowywania bootloader'a. Teraz za każdym razem trzeba czekać 7 dni? Pamiętam, że na początku czekałem 14 dni zanim Chinczycy dali mi możliwość odblokowywania za pomocą MiUnlock... teraz każdy telefon na koncie musi być przypisany przez 7 dni... ciekawe podejście.. ciekawe... czyli xiaomi.eu zainstaluję najwcześniej w przyszłym tygodniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snajper89 napisał:

Witam, Panowie mam pytanie, powróciłem po latach do Xiaomi i zakupiłem Redmi Note 9 Pro (joyeuse), widzę, że ma zainstalowane oprogramowanie EEA (V11.0.1.0.QJZEUXM), chcę przesiąść się na MIUI Polska (xiaomi.eu) przez wzgląd na funkcjonalność (najbardziej dręczy mnie płatność NFC przy zablokowanym telefonie, nawet nie muszę wybudzać ekranu) - pytanie, czy xiaomi.eu coś zmienia pod tym względem? Dodam, że zachowują się tak płatności poprzez Google Pay jak i poprzez aplikację banku. Dodatkowo chciałbym wyeliminować elementy reklam z systemu oraz zauważyłem, że na romie xiaomi.eu lepiej jakoś działa system powiadomień.

Teraz tak. Widzę, że EEA obecnie ma już wersję 11.0.3.0... mój telefon niestety nie wyszukuje jej... ale skoro chcę przejść na wersję .eu to nie będę z tym walczył. Ale pytanie do Was, czy flashując .eu poprzez fastboot muszę mieć odblokowany bootloader, czy po operacji jest możliwość jego zablokowania (gdzieś na XDA widziałem, że ktoś to testował i niby zadziałało)? Czy jest sens przesiadać się na wersję .eu (przez pryzmat tego co napisałem wyżej), czy cierpliwie przeczekać, aż pojawi się oficjalnie TWRP dla tego modelu i MIUI 12?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1. Tego nie wiem, musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ma już xiaomi.eu.

2. Musisz mieć odblokowany. Na xiaomi.eu nie ma opcji jego blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli utrudniają :P No nic czekamy zobaczymy jak to wyjdzie czasowo czy rzeczywiście 7 dni, czy minimum 7 dni... Swoją drogą będę wdzięczny za odpowiedzi dot. płatności NFC (czy trzeba odblokowywać czy dalej działa na zablokowanym) od kogoś kto ma ten model z zainstalowanym xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz jeszcze pytanie co w momencie kiedy zechcę sprzedać telefon, czy wtedy muszę go w jakiś sposób usunąć z konta? Czy to uprawnienie jest nadane na jeden konkretny egzemplarz czy na całą serię telefonów? Przepraszam, że w tym dziale trochę odbiegam od tematu, ale jak już tutaj prowadzimy rozmowę na ten temat to załóżmy, że mam dwa telefony (ten sam model... no niech będzie Redmi Note 9 Pro ;p) czy wtedy każdy z nich muszę dodać do konta i czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sniper napisał:

I teraz jeszcze pytanie co w momencie kiedy zechcę sprzedać telefon, czy wtedy muszę go w jakiś sposób usunąć z konta?

Tak, wylogowanie z konta Xiaomi i Google powinno załatwić sprawę. Bez wylogowania po resecie do fabrycznych będzie informacja, że telefon jest zablokowany i nowy właściciel musiałby wpisać hasło do Twojego konta Xiaomi.

34 minuty temu, Sniper napisał:

Czy to uprawnienie jest nadane na jeden konkretny egzemplarz czy na całą serię telefonów? Przepraszam, że w tym dziale trochę odbiegam od tematu, ale jak już tutaj prowadzimy rozmowę na ten temat to załóżmy, że mam dwa telefony (ten sam model... no niech będzie Redmi Note 9 Pro ;p) czy wtedy każdy z nich muszę dodać do konta i czekać?

Uprawnienie masz na konto, nie na telefon.

Każdy z telefonów musisz dodać do konta i czekać tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sniper napisał:

Czyli utrudniają :P No nic czekamy zobaczymy jak to wyjdzie czasowo czy rzeczywiście 7 dni, czy minimum 7 dni... Swoją drogą będę wdzięczny za odpowiedzi dot. płatności NFC (czy trzeba odblokowywać czy dalej działa na zablokowanym) od kogoś kto ma ten model z zainstalowanym xiaomi.eu.

Tak trzeba odblokować,na zablokowanym nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrego tygodnia działam na MIUI.eu 11 na tą chwilę bez problemów, jest lekko i fajnie, odnoszę wrażenie, że telefon chodzi lepiej niż na globalu (wcześniej miałem do czynienia tylko z LineageOS na OPO). Jedyne czego mi brakuje to root do Titanium Backup abym mógł przenieść sobie część apek ze starego telefonu oraz sposób ubicia reklam, normalnie używałem Magiska + AdAway. Jak zainstalować ewentune proponowane przez Was pliki poprzez fastboot? Mam na myśli np. roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację o aktualizacji MIUI by xiaomi.eu v11.0.4.0.QJZMIXM. Wiem, że ROM należy pobrać ręcznie i wgrać w trybie Fastboot. Ale czy po wgraniu ROMu system zostanie zaktualizowany czy utracę wszystkie dane i ustawienia?

Edytowane przez CHiORi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamil9530 napisał:

Jak pobierzesz rom jako aktualizacje i wgrasz,nic nie tracisz

A mogę prosić o krótką instrukcję jak taką operację wykonać? Po pobraniu pliku na telefon z poziomu aktualizacji mam informację ->Sprawdź MD5 i Zainstaluj. A przed pobraniem miałem info by wykonać to z poziomu Fastboota.

 

Edytowane przez CHiORi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CHiORi napisał:

A mogę prosić o krótką instrukcję jak taką operację wykonać? Po pobraniu pliku na telefon z poziomu aktualizacji mam informację ->Sprawdź MD5 i Zainstaluj. A przed pobraniem miałem info by wykonać to z poziomu Fastboota.

 

Oczywiście warunkiem jest jeszcze odblokowanie telefonu.

 

Mógłby ktoś sprawdzić, kto ma globala, czy w trybie ciemnym panel sterowania jest na jasno czy ciemno. W xiaomi.eu jest na jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil9530 napisał:

Tylko z poziomu fastboota.Tu masz instrukcje

 

Dziękuję bardzo za instrukcję. Tylko, że w pobranej aktualizacji na telefon w formacie .zip nie mam skryptu wykonawczego windows_fastboot_update_rom.bat innych. Pobrałem ROM z https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.4.0.QJZMIXM_v11-10-fastboot.zip/download tam jest skryp. Telefon został zaktualizowany bez utraty danych.

Edytowane przez CHiORi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jakoś tydzień temu zamówiłem RN9Pro na AliExpress z wysyłką z Hiszpanii za 770zł, wersja 6/64. Kolor 'interstellar grey', jakie było moje zaskoczenie gdy dziś dotarł do mnie ten tel ale uwaga w kolorze 'midnight grey' w którym ten model nie występuje. Jest normalne niebieski! :-D

Ktoś coś wie na ten temat?

A drugie pytanie, czy jest opcja wgrania aplikacji wiadomości oraz kontakty od Xiaomi, te od Google to jakieś gów**?

IMG_20200701_173330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 09:35, bayerman napisał:

Witajcie.

Mam pytanie co do TWRP, ma ktoś już wgrane?

Podobno pasuje TWRP z REDMI NOTE 9 S...

 

Pasuje od modelu Curtana, ale niektórzy mają problemy z dotykiem - nie ma na to reguły. Ja przez chwilę miałem u siebie, działało dobrze, ale wracając na EEA siłą rzeczy odinstalowało, jednak czy jest sens to instalować skoro xiaomi.eu jest jak narazie i tak na wersję fastboot? Jedynie co to zyskasz możliwość utworzenia pełnej kopii nand...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stratus84 napisał:

Mam pytanie czy jest możliwość w miui.eu włączenia nakładania się widgetów? Systemowy luncher mi odpowiada i chyba przy nim zostanę. Wcześniej w nova luncher rzuciła mi się taka opcja.

Nie ma takiej możliwości... przynajmniej mi się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem się z wersją xiaomi.eu z 11.02 na 11.04 i mam wrażenie że bateria szybciej schodzi. Poza tym na wcześniejszej wersji Android system wahał się na poziomie 3-7%, natomiast na 11.04 jest na poziomie 18-20%. Wszystkie apki te same. Chyba wrócę na xiaomi.eu 11.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że u większości "system Android" jest wysoko w statystykach baterii, zdarza się że u mnie jest na samej górze ale patrząc na screeny chyba nie mam się czym martwić i zauważyłem że im mniej używam telefonu tym system więcej zużywa baterii więc to pewnie wszystkie aplikacje działające w tle się pod niego podpisują. Wersja 11.0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...