Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Warto wspomnieć, że RN9Pro nie ma radia reszta 9-tek ma, ale pro nie. Dla jednych nie istotne dla mnie jedna z ważniejszych funkcji. Trochę dziwne działanie Xiaomi, chyba rzeczywiście nie warto przesiadać się z RN8Pro. Chyba że to radio gdzieś tam jest i można będzie go odblokować, jak ktoś ma jakieś info to proszę o wpis.

Edytowane przez Alki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest taka oferta na Ali:

https://a.aliexpress.com/_dYU4Cb1

Warte uwagi? Jest przecena, a jakiej ceny można spodziewać się pod koniec roku np. w promocji 11.11 ?

Jak to jest wogóle z takimi sprzętami z Ali? Ja nigdy czegoś takiego nie zamawiałem. Mój ojciec kupował pare miesięcy temu jakieś radio samochodowe na Androidzie, dostał z poczty jakieś zawiadomienie o dodatkowej opłacie celnej. Wybulił dodatkowo chyba 120zł i dopiero paczka przyszła. 

Jak to dokładnie wygląda? Orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam małą zagwozdkę. Dostałem do zrobienia 9s 6/128 M2003J6A1G, który teoretycznie jest w porzadku bo niby wersja z B20 z tego co czytałem ale coś mnie tknęło i sprawdziłem oba IMEI i niestety są błędne. Nawet nie jest to zły region tylko numery nie istnieją, mają złą sumę kontrolną. I teraz się zastanawiam co to za cholera i czy próbować w ogóle go robić na xiaomi.eu przez fastboot lub to nieoficjalne wtrp... 

Z góry dziękuję za pomoc i oświecenie w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2020 o 13:35, Alki napisał:

Warto wspomnieć, że RN9Pro nie ma radia reszta 9-tek ma, ale pro nie. Dla jednych nie istotne dla mnie jedna z ważniejszych funkcji. Trochę dziwne działanie Xiaomi, chyba rzeczywiście nie warto przesiadać się z RN8Pro. Chyba że to radio gdzieś tam jest i można będzie go odblokować, jak ktoś ma jakieś info to proszę o wpis.

Zakupiłem RN9 Pro - ma radio i diodę powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 15:58, kamil9530 napisał:

Doradzicie?Mam MI MAX 3 4/64 

Mam zamiar kupić Redmi Note 9 Pro 6/128GB Interstellar Grey + Mi Smart Band 4 + OCHRONA EKRANU 1399zł

Czy warto???

Kupiony od jutra nieprzerwane testy

Jak sie sprawuje Redmi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę miał 9S. Telefon jest dla lubej ale muszę z nim powalczyć, bo chce w nim aplikacje i dialer xiaomi a nie googla. Myślałem, że wgram xiaomi.eu ale widzę, że nie ma romu dla tego modelu. Wiadomo czy lub kiedy będzie? Jest jakiś inny sposób, żeby wgrać dialer i aplilacje od xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 9 Pro 6/128GB Interstellar Grey

Ekran jest oczywiście mniejszy,ale pomału się przyzwyczajam

Bateria pomimo porównywalnej pojemności wydaje się być gorsza jednak poczekamy na dłuższe test

Szybkie ładowanie jest naprawdę szybkie od 40% do 100% w 30 minut

Bluetooth łączy się błyskawicznie tak jak i gps

Redmi note 9 pro jest głośniejszy od maxa 3 

Prośba o odblokowanie BL poszła także dogłebne testy już na xiaomi EU

NFC jeszcze nie sprawdzone

Wbrew opisom,jest dioda powiadomień,tak jak i radio fm

Fotki wyraźnie lepsze od maxa 3,jednak jak zapowiadano szału niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiMax 3 6/128 a RN9s 6/128.

RN9s jest węższy i łatwiej go używać jedna ręką. Póki co na globalu i mam wrażenie, że bateria szybciej znika ale też żwawej działa. Nieco lepiej z zasięgiem i stabilnością sygnału GSM/WiFi. Sprawia wrażenie lżejszego i pustego w środku ;-) Swoją drogą czy to tylko moje wrażenie, że ten sam model np. MiMax 3 4/64 a 6/128 działa żwawej w opcji z większą ilością pamięci? Póki co jeszcze muszę odczekać żeby porównać oba na xiaomi.eu.

Edit: 

Pytanie do posiadaczy RN9s z xiaomi.eu, czy ukrywanie aparatu także wygląda jak tasakiem cięte czy może jest poprawione i rogi są zaoblone jak podgląd sugeruje?

Edytowane przez Shamoth
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przesiadce z OPO na RN9Pro Global, do tej chwili używałem LineageOS. Przeczytałem poradniki co do instalacji recovery oraz Xiaomi.eu ale niektóre rzeczy są dla mnie nie zrozumiałe. Aktualnie czekam na odblokowanie bootloadera. Mam kilka pytań:

1. Owszem jest Xiaomi.eu v11 dla RN9Pro ale nie widzę recovery TWRP https://miuipolska.pl/pobierz-miui-11-stabilne/

2. Znalazłem Recovery TWRP dla RN9S https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/ praktycznie to te same telefony, można instalować czy czekać na wersję dla RN9Pro?

3. O co dokładnie chodzi z deszyfracją pamięci podczas uruchamiania w TWRP przy aktualizacji systemu? Również muszę blokować telefon wzorem, odciskiem palca?

4. Czy cotygodniowa aktualizacja Xiaomi.eu będzie dezaktywować Magisk?

5. Czy jest w planach dedykowany poradnik dla RN9S/Pro?

Dzięki za odpowiedzi, może pytania są banalne ale nie miałem wcześniej do czynienia ze smartfonami Xiaomi oraz MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Samurajson napisał:

Można odblokować bootloader nie mając jeszcze Note 9, żeby zaoszczędzić czas?

Ale żeś mnie ubawił.Kiedyś było tak,że musiałeś udzielać się na forum,żeby zdobyć bodajże 100pkt.

Dopiero wtedy mogłeś wysyłać prośbę o odblokowanie.Bez fona nie da rady.Ja czekałem bodajże 168 godzin

Bez tytułu.png

Edytowane przez kamil9530
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam wgrany ROM MIUI by xiaomi.eu  11.0.2 (stabilna) to będę  automatycznie otrzymywał aktualizacje? Czy będę musiał pobierać ręcznie i wgrywać przez Fastboota? A jeśli tak to jaki program polecacie do wykonania kopii całego smartfona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil9530. Potwierdzam że nie ma przycięć na globalu, ale ty śmigasz na xiaomi.eu więc pewnie to jeszcze lepiej działa. Jeszcze 14 godzin muszę poczekać do odblokowania.

A tak w ogóle byś coś napisał jak się sprawuje xiaomi.eu na tym modelu. 3 czerwca pokazałeś scrina, tydzień minął, to już coś można naskrobać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomas11 dokładnie jest tak jak pisze mariusz.ur.

Chociaż odnoszę wrażenie,że na eu. bateria zdecydowanie lepiej trzyma

Sporo ludzi jednak pisze o lagowaniu czy samoczynnych restartach,czego ja nie doświadczyłem

Aparat taki sobie,mimo 4 oczek,haha fotki na poziomie maxa 3

Nfc działa bez zarzutu,to na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...