Skocz do zawartości

MIUI 20.5.14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cały czas występuje problem z wibracjami, które nie wyłączają się pomimo odebranego połączenia w messenger lub whatsapp. Dopiero wyłącznie ekranu wyłącza wibracje. Problem występuje przy odebraniu połączenia z powiadomienia gdy aplikacja jest w tle. Gdy aplikacja jest na pierwszym planie problem nie występuje.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fire_of_mind napisał:

Cały czas występuje problem z wibracjami, które nie wyłączają się pomimo odebranego połączenia w messenger lub whatsapp. Dopiero wyłącznie ekranu wyłącza wibracje. Problem występuje przy odebraniu połączenia z powiadomienia gdy aplikacja jest w tle. Gdy aplikacja jest na pierwszym planie problem nie występuje.

Zgadza sie, te same problemy sa u mnie, choc przyciecia animacji o ktorych pisalem wczoraj, dzis sa juz bardzo widoczne tylko przy wychodzeniu z aparatu, tak jak by sie ustabilizowalo po dniu uzytkowania. Mi9t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ursusc360 napisał:

Mi9t, dalej przycinajace sie animacje przy zamykaniu aplikacji, oraz wciaz czasem nie dzialajacy gest wychodzenia do glownego pulpitu, akurat przy tym ostatnim wylaczenie i wlaczenie wyswietlacza pomaga na chwile. 

Mam to samo na MI9T,  jest lepiej ale jeszcze dużo brakuje do ideału, robiłeś na czysto? Nie wiem czy to coś zmieni i czy się za to zabierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zauważyłem 2 bugi
1. Często z aplikacji do ekranu głównego nie idzie wyjść pociągnięciem od dołu ekranu tylko trzeba kilka razu z boku pociągnąć - używam gestów
2. Długi czas na otwarcie klawiatury

Instalacja całkowicie na czysto
Redmi note 7

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RASTY777 napisał:

Mam to samo na MI9T,  jest lepiej ale jeszcze dużo brakuje do ideału, robiłeś na czysto? Nie wiem czy to coś zmieni i czy się za to zabierać...

Czyscilem dalvik i cache. Po dobie od instalacji jak by widac poprawe, jedynie przy wychodzeniu z aparatu tnie animacje, a problem z gestami narazie sie nie powtorzyl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyscilem dalvik i cache. Po dobie od instalacji jak by widac poprawe, jedynie przy wychodzeniu z aparatu tnie animacje, a problem z gestami narazie sie nie powtorzyl. 
Zrobilem to samo i faktycznie jest nieco lepiej z animacjami, zobaczymy do jutra czy się jescze lepiej "ułoży"...

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wyłączyć nieustające powiadomienia o dostępie do lokalizacji w tle aplikacji Mapy Google ? Oczywiście w zachowaniu aplikacji mam to odznaczone, jednak powiadomienia wyświetlają się cały czas, to strasznie irytujące. Przecież to oczywiste, że Mapy potrzebują dostęp do lokalizacji, jak inaczej miałyby funkcjonować, nie potrzebuję o tym być informowany co chwilę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoltan78 napisał:

[mention=10401]Test[/mention] wszystkie te opcje masz odznaczobe?  

 

@Test Odznaczenie tylko lokalizacji powoduje, że na statusbarze nie pojawia się niebieska ikonka informacyjna, będzie natomiast wyświetlało się powiadomienie o tym. Aby nie było powiadomienia wyłącz oprócz lokalizacji ostatnią opcję.  

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zoltan78 said:

@Test to odznacz jeszcze tą ostatnią. Powiadomienia z tek aplikacji nie powinny już się wyświetlać. 

No tak, wyłączyć całkowicie to wiem że można, ale mi chodziło tylko o powiadomienia o dostępie do lokalizacji. Wolał bym aby inne podejrzane akcje pozostały włączone, bo zdziwił bym się, gdyby nagle mapy chciały korzystać z mikrofonu czy kamery w tle, ale lokalizacja to inna sprawa. No nic, dzięki za odpowiedzi tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z problemami jakie były wcześniej (https://miuipolska.pl/forum/topic/50411-miui-2057/?tab=comments#comment-563344) zainstalowałem rom z wipe'm. Sytuacja obecnie wygląda tak:
+ekran już gaśnie tak jak powinien
+/- podczas rozmowy ekran raz gaśnie raz nie
-wyjątki ciemnego motywu nadal nie działają tak jak powinny (nie można jakoś ustawić tego na sztywno na sam interfejs tak jak w MIUI11 było?)
-nadal jest podwójna wibracja przy naciśnięciu przycisku menu na ekranie głównym, ALE jest o tyle dziwnie, że to występuje tylko przy funkcji "pokaż menu". Jeśli przycisk ma przypisane "ostatnie aplikacje" wibracja jest pojedyncza

Dodatkowo, coś czego nie ująłem w tamtym wpisie, w Chrome przy niektórych ciemniejszych stronach zegar i ikonki na pasku stanu są nieczytelne (czarne na szarym tle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacoGURU napisał:

Brak podglądu otwartych aplikacji, jest pusto Czy coś się zmieniło w MIUI12, czy tylko bug?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Uruchom ponownie telefon.

2 godziny temu, mishkovitz napisał:

wyjątki ciemnego motywu nadal nie działają tak jak powinny (nie można jakoś ustawić tego na sztywno na sam interfejs tak jak w MIUI11 było?)

Nie można.

2 minuty temu, qwerty01 napisał:

Nie, nie mam. Która to w google play? Wgranie mi fit nie pomaga.

To nie jest w Google Play. Poszukaj w Ustawieniach > Aplikacje > Zainstalowane > Zdrowie > na dole Włącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2020 o 11:39, Ursusc360 napisał:

Zgadza sie, te same problemy sa u mnie, choc przyciecia animacji o ktorych pisalem wczoraj, dzis sa juz bardzo widoczne tylko przy wychodzeniu z aparatu, tak jak by sie ustabilizowalo po dniu uzytkowania. Mi9t

U mnie też te same problemy MI9SE:

1. Wibracje nie wyłączają się po odebraniu połączenia (messenger),

2. Prawie każdemu odblokowaniu ekranu lub przejściu pomiędzy pulpitami towarzyszy mocna przycinka,

3. Podczas włączania Centrum Funkcji brak powiadomień na pasku statusu i belce rozwijanej (chyba że tak miało być),

4. Ciemny motyw nie działa prawidłowo nawet w niektórych systemowych splikacjach (np. notatki),

5. Nie działa funkcja automatycznego dopasowania kontrastu w ciemnym motywie, jeśli by działała to czcionka nie powinna się zlewać z tłem,

6. Automatyczna zmiana tapety ekranu nie działa gdy jesteśmy offline, nawet gdy tapety są brane z pamięci telefonu,

7. NFC zaczęło działać niestabilnie, nasila się to przy włączonym GPS i Bluetooth jednocześnie, terminale zwracają błąd karty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że są opcje blokujące możliwość użycia przycisku zasilania i górnej belki podczas gdy telefon był zablokowany (ukamienujcie mnie jeśli były już dawno, nie używałem), ale pytanie - czy te dwie opcje są tylko na xiaomi.eu? Na globalu ich nie widzę w mi8lite.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krainawilka napisał:

czy te dwie opcje są tylko na xiaomi.eu?

Tak

22 godziny temu, xiaomi_lepsze napisał:

3. Podczas włączania Centrum Funkcji brak powiadomień na pasku statusu i belce rozwijanej (chyba że tak miało być),

Chyba tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też google feed/discover tez tnie się podczas przweijania? I czy występują ścinki animacji przy przejściu z pulpitu głównego na pulpit z google feed? Bo ja mam tak na miui 11 jak i na miui 12. Jak odświeżę treści na google feed to ścinki animacji znikają ale po jakimś czasie znowu wracają. Zainstalowałem launcher lawnchair ale tam wszystko działa płynnie. Orjon czy da się coś z tym zrobić żeby działało to płynnie jak na innych launcherach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dało się zrobić, to pewnie dawno byłoby to zrobione. Musicie niestety zrozumieć, tak samo jak i ja, że poprawki w eu robi jedna-dwie osoby, a zgłoszeń jest multum - nie tylko u nas, ale i na xiaomi.eu czy na miuios.cz... One nie pracują 24/7 tylko dla nas, maja też własne życie ;) wiec to co się da to naprawiają, a to co nie no to idzie trochę dalej w kolejności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2020 o 05:05, kleryk88 napisał:

A ktoś miał problem z mocą mikrofonu jak rozmawiam np przez messengera na wideokonferencji to ludzie mówią że mnie bardzo słabo słychać

MI9lite

Mam ten sam problem. W Whatsapp również słabo słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dało się zrobić, to pewnie dawno byłoby to zrobione. Musicie niestety zrozumieć, tak samo jak i ja, że poprawki w eu robi jedna-dwie osoby, a zgłoszeń jest multum - nie tylko u nas, ale i na xiaomi.eu czy na miuios.cz... One nie pracują 24/7 tylko dla nas, maja też własne życie default_wink.png wiec to co się da to naprawiają, a to co nie no to idzie trochę dalej w kolejności...
Orjon ja nie mam pretensji do was bo to było niesprawiedliwe. Robicie świetna robotę tylko chodziło mi o to że zauważyłem że na innych launcherach nie ma takich lagów na google feed i pytałem czy da się to jakoś naprawić. Ogólnie to nie przypominam sobie żeby miui 11 jak wyszło to żeby było tak skopane przez Chińczyków jak miui 12 teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinj6 jesteście de facto beta-testerami MIUI 12, ja m.in. dlatego wyleczyłem się z wersji rozwojowych, bo MIUI od dłuższego czasu wrzucało takie 'kwiatki', że ciężko było korzystać niekiedy normalnie z telefonu. Widać też, z tego co śledzę że MIUI 12 przeszło znacznie większy przeskok niż był między MIUI10 a MIUI11, skoro - jak po dzisiejszej konferencji wiadomo - przebudowali nie tylko framework ale też jądro. Myślę, że dopiero w czerwcu można się spodziewać w miarę dobrze zestrojonego wydania i za to też trzymam kciuki ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...