Skocz do zawartości

MIUI 20.5.14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20514.png

  • Naprawiony system uprawnień
  • Majowe poprawki bezpieczeństwa (Redmi Note 5, Mi 6X)
  • Włączona – jako eksperyment – obsługa diody powiadomień na Redmi K30/5G
  • Możliwość wyboru gestu wywołującego panel „Więcej” w Aparacie – więcej tutaj
  • Możliwość wyłączenia dźwięków w aplikacji Pogoda
  • Poprawki błędów i tłumaczenia
  • Niektóre urządzenia będą później – prosimy o cierpliwość
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 8, Mi CC9e (testy Androida 10)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: ACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
2 minuty temu, MatixYo napisał:

zaktualizowane animacje niektórych urządzeń Bluetooth
O co właściwie chodzi? Myślałem, że w końcu będzie przywrócona animacja Airdots 2 która kiedyś była na Xiaomi.eu i jest obecnie na Globalu.

W China zaktualizowali pewne animacje jak na przykład sprawdzasz stan naładowania baterii (nie mam jak teraz wysłać nagrania o które mi chodziło). U nas tego nie ma? Jak tak to mi podeślij zrzut ekranu, wyślę do teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

W China zaktualizowali pewne animacje jak na przykład sprawdzasz stan naładowania baterii (nie mam jak teraz wysłać nagrania o które mi chodziło). U nas tego nie ma? Jak tak to mi podeślij zrzut ekranu, wyślę do teamu.

Tak to wygląda. Fajnie jakby wróciło bo już jest wersja Global tych słuchawek, a w Chinach są dwie nowe wersje z animacją (2s i se).

image.thumb.png.21d08d3aecf3ba413ee603e018e05e47.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi9:

Długie otwieranie aplikacji, lagi (na wersji z początku maja wszystko działało duuużo lepiej). 

Poprawiono chyba wariowanie jasności oraz takie dziwne lagi przy próbie zamknięcia aplikacji w tle. 

Poza tym na razie reszta ok, po trzech godzinach użytkowania. 

Robiłem czyszczenie cache. Wipe nie będę robił co tydzień przecież... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy z RN7?
TWRP musi być nowe. Czyli Orange Fox R10.1_02 TWRP 3.3.1 nie da rady. Żadnych problemów z szyfrowaniem nie ma?
Mam chęć przetestować, ale nie mam czasu, żeby w razie wtopy wszytko przywracać.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tomequ12345 napisał:

Xiaomi Mi9:

Długie otwieranie aplikacji, lagi (na wersji z początku maja wszystko działało duuużo lepiej). 

Hej.

U mnie tego problemu brak, aplikacje uruchamiają się "od strzała". U mnie od czystej to jest 3 aktualizacja i możliwe, że w miarę świeży system sprawia, że nic nie laguje. Zauważyłem, że kiedyś z kolejnymi aktualizacjami wychodziły właśnie takie baboliki jak lagi, zwisy małe i inne.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bartos napisał:

Problem z kolorem belki w trybie ciemnym. Ikony są czarne, czasami błyśnie na biało. 

A jak ogólne wrażenie? Wiem że byłeś jakiś czas na globalu, masz porównanie.

Ja zastanawiam się nad przejściem na stabilną wersję, męczy mnie już to oczekiwanie na kolejną aktualizację i łudzenie się że tym razem będzie lepiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś już wyżej wspomniał, ładowanie aplikacji to porażka . Zrobiłem wipe ale nadal bez zmian. Z tego co zdążyłem zauważyć, to pozmieniało się w zaplanowanych zadaniach.Reszty nie testuje , wracam na poprzedni rom. Może za tydzień będzie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pinturicchio87 Gesty w globalu działają lepiej. Tutaj póki co trzymając telefon w poziomie boczne gęsty nie działają precyzyjnie. Także gest od dołu czasami się wysypuje. 

Powiadomienia także działają na globalu lepiej. 

To są poczatki miui12 więc dużo jest do dopracowania. Wydaje mi się, że bateria na 12 lepiej trzyma. Ale z kolei global 11 jest szybszy. 

Jak chcesz stabilnego systemu to polecam global EEA, i na nim poczekać na dopracowanie miui12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wyczytałem w zmianach, że dodano optymalizację pt. przejście z panelu powiadomień do centrum funkcji... u mnie nie działa, lub też nie włączyłem tego, a jeżeli nie to gdzie tą funkcjonalność włączyć, bo szczerze jest to póki co jedyna rzecz która mnie irytuje w MIUI 12. Pozdrawiam (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartos napisał:

Jak po lewej stronie rozwijasz panel powiadomień, to tak samo przeciąg paluchem po prawej  na panelu powiadomień i zmieni się na centrum funkcji 

Ehhh... Bardzo Ci dziękuję! Niestety dalej nie ma to nic związanego z ergonomią. Jakby nie dało się jeszcze raz, gdziekolwiek na pasku powiadomień pociągnąć w dół by wyświetliło się centrum funkcji... Manewrowanie jedną ręką było by znaczniej łatwiejsze. No nic jest to co jest, ale jeszcze raz dziękuję Ci (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jankes1313 napisał:

Ehhh... Bardzo Ci dziękuję! Niestety dalej nie ma to nic związanego z ergonomią. Jakby nie dało się jeszcze raz, gdziekolwiek na pasku powiadomień pociągnąć w dół by wyświetliło się centrum funkcji... Manewrowanie jedną ręką było by znaczniej łatwiejsze. No nic jest to co jest, ale jeszcze raz dziękuję Ci (:

Równie dobrze mogli dodać gest przeciągnięcia prawo lewo, przełączając pomiędzy centrum zarządzania, a panelem powiadomień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś wkurzają bugi miui 12 to wróćcie na 11. Oto rozwiązanie to jest beta i niestety trochę tygodni minie zanim błędy będą naprawione a system będzie działał jak 11 która i tak przez tyle czasu została dopracowana do 99%. Niestety wiele błędów jest spowodowanych nie przez załogę xiaomi.eu a Chiny. Ja wrzuciłem 20.5.7 tydzień temu i miałem 2 dni. Niestety jest za dużo błędów które powodują że w moim przypadku nie dało się korzystać z tego romu na co dzień. Choćby to że w pełnym słońcu treść na wyświetlaczu była prawie że nieczytelna oraz wieszające sie gesty czy lagi animacji i nie działający dotyk w niektórych aplikacjach. Wiem zaraz ktoś napiszę że nie będę po raz kolejny robił wipe czy format żeby wrócić na miui 11. Uprzedzam to jest beta nawet wczesna beta i nikt nie zmuszał nikogo do instalacji 12. A instalując każdą aktualizację bety trzeba mieć świadomość że rom może być zły i trzeba będzie zrobić wipe i format. Niektórym osobom ledwo udało się wrzucić xiaomi.eu a już instalowały pierwszą betę nie myśląc o tym czy będą umiały wrócić do poprzedniej wersji. Ale sie rozpisałem. No cóż pewnie będzie warn..default_smile.png

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi no Mi 9SE  to nie widzę najmniejszych bugów. Animacje chodzą płynnie, jasność ok, dźwięki itp.super. System chodzi płynnie, nie ma najmniejszych lagów, bateria trzyma bardzo dobrze. Kontakty w komunikatorach odczytuje juz poprawnie.

Mam tylko jedno pytanie/sugestię...w centrum funkcji w w kafelku, w którym wydać czas używania telefonu nie da się tego zmienić na normalne jednostki? Np.1h20min, a nie jak to jest teraz np.3,8h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przechodzisz ze stabilnej wersji to musi być format. Jeśli z beta miui 11 to niekoniecznie aczkolwiek to zależy od użytkownika bo czasem mogą występować błędy. To zależy czy instalowałes jakieś dziwne aplikacje mody, moduły magiska. Moim zdaniem najlepiej zrobić full wipe i zainstalować bo wtedy można być pewnym że będą tylko te błędy które występują u innych a nie jakieś dodatkowe wynikające z indywidualnego użytkowania.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...