Skocz do zawartości

POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

To nic nie da, dalej będziesz miał MIUI i te same problemy, poczytaj tematy o flagowcach Xiaomi, tam jest to samo i szybkie aktualizacje niewiele zmieniają. 
Ja z Xiaomi jestem od kwietnia 2016 dlatego, że sprzęt się opłacał w stosunku cena/jakość i dlatego tolerowałem wady MIUI i politykę aktualizacji która z roku na rok jest gorsza, na początku było świetnie ale później jak weszli na rynek globalny to zaczęło się wydawanie 100 podobnych modeli rocznie i coraz krótsze wsparcie. Teraz nie ma na co zmienić tego F2 PRO. Wybrałem go bo ma dobre bebechy, jacka i czysty ekran bez dziury na aparat. Teraz telefony Xiaomi niczym nie różnią się od konkurencji, ceny też podobne a choćby w Samsungu nie ma problemów, że Gmail mimo ustawienia natychmiastowych powiadomień, kłódki i wyłączenia oszczędzania energii i tak potrafi pokazać przychodzącą wiadomość po 2 godzinach. Dlatego dla mnie następny telefon to na 99% nie będzie Xiaomi.
Zgadzam się z Tobą. Ja z xiaomi jestem od 2015 roku, moim pierwszym telefonem był mi 3. Już wtedy byl problem z powiadomieniami z apki od poczty. Ale przymykałem na to oko, bo w sumie telefony miały dobre bebechy za niska cenę. Teraz mam poco f2 pro i to już mój ostatni telefon z miui. Rok temu żona kupila sobie samsunga s20 fe i moim zdaniem bije na głowę tego poco. Ma certyfiat Ip68, dużo lepszy aparat, ładowanie indukcyjne, zwrotne, Ekran 120hz dużo lepszy soft bez takich kwiatków jak niedochodzące powiadomienia, do tego telefon jest o wiele lżejszy. Nie widzę już żadnego sensu w kupowaniu telefonów od xiaomi skoro ceną praktycznie się nie różnią od dużo lepszej konkurencji .

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co tu się zatem przesiąść w sensownej cenie?

W dniu 7.05.2022 o 16:52, Bullsblood napisał:

Zgadzam się z Tobą. Ja z xiaomi jestem od 2015 roku, moim pierwszym telefonem był mi 3. Już wtedy byl problem z powiadomieniami z apki od poczty. Ale przymykałem na to oko, bo w sumie telefony miały dobre bebechy za niska cenę. Teraz mam poco f2 pro i to już mój ostatni telefon z miui. Rok temu żona kupila sobie samsunga s20 fe i moim zdaniem bije na głowę tego poco. Ma certyfiat Ip68, dużo lepszy aparat, ładowanie indukcyjne, zwrotne, Ekran 120hz dużo lepszy soft bez takich kwiatków jak niedochodzące powiadomienia, do tego telefon jest o wiele lżejszy. Nie widzę już żadnego sensu w kupowaniu telefonów od xiaomi skoro ceną praktycznie się nie różnią od dużo lepszej konkurencji .

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do miui 13 (wersja global) znikło mi volte (orange flex). Aktywacja kodem nie działa. Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić? 
Reset całkowity ustawień sieciowych, jak to nie pomoże reset do ustawień fabrycznych telefonu.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed jakimikolwiek resetami najpierw kontakt z biurem obsługi czy usługa jest aktywna dla danego numeru.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Jak wcześniej była aktywna, a po aktualizacji znikła, to tylko reset może pomóc. Z drugiej strony nie zaszkodzi skontaktować się z biurem obsługi, czy czasem nie wyłączyli tej usługi....

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, usługi są załączane pod konkretny fon, oprogramowanie, i po updacie romu system w Orange jak najbardziej mógł wyrzucić dany telefon z puli tych obsługiwanych bo np. go nie rozpoznaje

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie wszyscy czytają stronę główną a w polskim Internecie niewiele o tym jest to informuje że 18 lipca 2022 koniec wsparcia beta dla Redmi K30 Pro więc i naszego Poco. Patrząc na inne modele to po zakończeniu chińskiej bety bardzo szybko kończyło się oficjalne globalne wsparcie więc pewnie po tej dacie wyjdzie jeszcze 1 aktualizacja i koniec. Albo i to nie bo np. poprzednik Redmi K30 Pro/mi 9t pro zakończył wsparcie w listopadzie 2021 a ostatnią aktualizację otrzymał w sierpniu 2021. Żeby się jeszcze nie okazało że ta pierwsza EEA na miui13 i androidzie 12 jest jednocześnie ostatnią. Na pewno wsparcie zakończy się jeszcze w tym roku. Mimo wszystko zawód. Patrząc na datę premiery K30 Pro to nawet 2,5 roku wsparcia nie będzie. A jeżeli nie wypuszczą już nic powyżej 13.0.2.0 to wychodzą nawet niecałe 2 lata. 

@pkonrad Jak można wiedzieć to masz jeszcze Mi 9T PRO? 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, platek71 napisał:

Jeszcze jedną aktualizację mogliby puścić, ale dlatego właśnie wychodzę z Xiaomi...

Właśnie wyszła stable beta dla Redmi K30 PRO China więc liczę że co najmniej jeszcze jedna będzie a fajnie by było jakby dwie dali. 

Poza tym ten telefon to też w pewnym sensie "bomba" bo ładowanie lubi się w nim psuć a jesteśmy właśnie w okresie jak większość tych telefonów traci gwarancję. 

I dla mnie też to jest już ostatni Xiaomi, przynajmniej obecnie, może za parę lat wrócę choć wątpię. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 minut temu, Bazlo napisał:

Screenshot_2022-06-24-12-45-00-548_com.android.updater.thumb.jpg.78d6d869bad4389e92a2a128aa3c14f3.jpg

Posadzona z ota. Zobaczymy co popsuli ;)

Jak na chwile obecną, to naprawili gboarda (prędkość pisania w końcu jest normalna, bez laga).

Szkoda, ze to chyba ostatnia/jedna z ostatnich aktualizacji, bo w końcu telefon wrócił do funkcjonalności z 12.0.3.0 (EEA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neon71 napisał:

Szkoda, ze to chyba ostatnia/jedna z ostatnich aktualizacji, bo w końcu telefon wrócił do funkcjonalności z 12.0.3.0 (EEA).

A nie miałeś 12.5.x.x? Bo dla mnie to były najlepsze wersje na ten telefon.

Ja trochę liczę, że po zakończeniu wsparcia 18 lipca puszczą jeszcze jedną ostateczną aktualizację kończącą. Global Stable zawsze był ponad miesiąc w tyle za tygodniowymi betami więc jest z czego ją stworzyć. Przynajmniej w Redmi Note 3 Pro tak zrobili ale kiedy to było. ;) 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zoltan78 napisał:

Stabilna globalna wersja systemu będzie jeszcze rozwijana co najmniej przez rok, jak nie dłużej.

Oby tak było! Choć pamiętam, że MI 9T Pro jak skończyła się chińska beta to nie otrzymał już żadnej globalnej aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mark1991 napisał:

A nie miałeś 12.5.x.x? Bo dla mnie to były najlepsze wersje na ten telefon.

Ja trochę liczę, że po zakończeniu wsparcia 18 lipca puszczą jeszcze jedną ostateczną aktualizację kończącą. Global Stable zawsze był ponad miesiąc w tyle za tygodniowymi betami więc jest z czego ją stworzyć. Przynajmniej w Redmi Note 3 Pro tak zrobili ale kiedy to było. ;) 

Tak, miałem również tą wersję, ale mimo to uważam że 12.0.3.0 było bardziej stabilne. Nie wiem czy to placebo, czy nie, ale w ww wg mnie aparat robił najlepsze zdjęcia.

Tak czy owak, po powrocie do niej nie działał netflix z l1, więc poleciałem "z prądem" aktualizacji.

Obecna wersja widzę już zniknęła z ota, więc czekam niespodzianki.

Powiem szczerze, że gdyby nie te zawirowania softwarowe w firmware 12.x.x.x, to ten telefon można uznać za naprawdę udane urządzenie. W dodatku, jeśli ktoś go nabył za te 1100-1200zl (jako nowy), to już w ogole nie ma co narzekać. Mam do porównania Samsunga S21 5G (exynos) i powiem, ze oprocz aparatów to tam nie ma za bardzo się czym zachwycić i łapię się na tym, że czesto wolę wrócić do f2 pro.

Byloby super, jak by chociaż utrzymali przez rok/dwa łatki bezpieczeństwa.

Edytowane przez neon71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, neon71 napisał:

Obecna wersja widzę już zniknęła z ota, więc czekam niespodzianki.

Powiem szczerze, że gdyby nie te zawirowania softwarowe w firmware 12.x.x.x, to ten telefon można uznać za naprawdę udane urządzenie. W dodatku, jeśli ktoś go nabył za te 1100-1200zl (jako nowy), to już w ogole nie ma co narzekać. Mam do porównania Samsunga S21 5G (exynos) i powiem, ze oprocz aparatów to tam nie ma za bardzo się czym zachwycić i łapię się na tym, że czesto wolę wrócić do f2 pro.

Byloby super, jak by chociaż utrzymali przez rok/dwa łatki bezpieczeństwa.

Ja changelog zmian mam dostępny to wygląda, że jej nie zdjęli.

Mi też ten telefon odpowiada, moim kryterium wyboru był ogólny wygląd tego telefonu, Snap 865 a do dzisiaj lepszego snapa nie ma, 870 to to samo, 888 to grzałka a 8 gen 1 to jeszcze większa grzałka w dodatku prądożerna i też wysuwana kamera.

Teraz już z wysuwaną kamerą nie robią, a wymiana na takiego POCO F4 nie ma sensu bo nic prawie nie wnosi a jest drożej.

Taki F4 GT odpustowo wygląda, aparat ten sam co w naszym i jeszcze te magnetyczne przyciski ponoć mogą się szybko psuć. 

Poza tym wymieniając teraz telefon jeszcze musiałbym dokupić słuchawki BT a w takim Samsungu dojdzie jeszcze ładowarka itd. Mało mi się opłaca jako, ze snap 865 mi w pełni starcza.

Ja swojego kupiłem w ME za 1999zł w promocji ;) z 2200 bodajże, 31 lipca 2020 więc jeszcze miesiąc gwarancji jest.

Szkoda, że lubi się w nim psuć ładowanie bo Xiaomi tu się nie popisało ale mój dwa lata ma się dobrze to liczę, że tego uniknę. ;) Jak coś to mam serwis blisko to szybko mi to zrobi. 

Trochę by to było głupie jakby w najnowszym Androidzie który ledwo co dostaliśmy tak szybko ucięli wsparcie więc liczę że ten rok jeszcze aktualizacje będą, choć może to naiwne. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego F2 Pro zostawiam sobie na służbowy. Telefon jest bardzo dobry, wygląd świetny, ale rozmiar i aparat...

Finalnie na nowy codzienny kupiłem Mi 12X na promocji w hiszpańskim goboo za 2370 - wyraźnie lepszy aparat i mniejszy rozmiar, choć ten sam Snap. Ile średnio użytkujecie telefon? Ja średnio zmieniam po 3 latach, ale teraz po 2, żeby właśnie jeszcze załapać się na 870, a nie jakieś 5nm grzejące sié wynalazki...

Edytowane przez platek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2022 o 12:38, Kacper Skrzypek napisał:

Ustawienia > Powiadomienia i Centrum kontroli > Styl Centrum kontroli.

W POCO Launcherze tego nie ma.

Przesiadłem się w końcu na 12X - gdzie ustawić ten ukłan ekranu ze screena poniżej z wyszukiwaniem na dole i przy okazji jak ustawić automatyczne wyciszanie powiadomień na noc?

Screenshot_20220416_093012.jpg.cde6232e74030c11834d68b04fe592f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja nic nie mam. Próbowałem na regionie polskim jak i holenderskim. Co za to dostałem to nowego "fantastycznego" POCO Launchera 4.38, który to został totalnie wykastrowany... Brak możliwości ustawienia więcej niż 4 ikony na dolnej belce? Serio xiaomi? Chyba czas się żegnać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam pobrać najnowszą wersję: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/

Już z 2 tygodnie mam tę wersję POCO Launchera i na dolnej belce mam 5 ikon. Jedynie wkurza w nim, że nie zawsze dwa stuknięcia w ekran go blokują. No i musiałem ustawieniami animacji się pobawić, żeby szybciej działał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mark1991 napisał:

Możesz sam pobrać najnowszą wersję: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/

Już z 2 tygodnie mam tę wersję POCO Launchera i na dolnej belce mam 5 ikon. Jedynie wkurza w nim, że nie zawsze dwa stuknięcia w ekran go blokują. No i musiałem ustawieniami animacji się pobawić, żeby szybciej działał. 

Wiem. Poczekam jednak na ota.

Wyczyscilem dane launchera i teraz mogę dodać 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...