Skocz do zawartości

POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji dalej mam tak trywialny problem jak działanie Always on display - wyświetlanie go po jednym tapnięciu...
Ma ktoś może taki problem?
Zaktualizuj ręcznie aplikacje systemowa AOD:

https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=2905613
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCO F2 Pro – Global Stable ROM

MIUI V12.5.5.0.RJKMIXM (Mi Pilot Testers)

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.5.0.RJKMIXM/miui_LMIGlobal_V12.5.5.0.RJKMIXM_fdc651dd7f_11.0.zip

OTA z V12.5.3.0
https://bigota.d.miui.com/V12.5.5.0.RJKMIXM/miui-blockota-lmi_global-V12.5.3.0.RJKMIXM-V12.5.5.0.RJKMIXM-3e3d898548-11.0.zip

Screenshot_2021-11-27-18-58-18-398_com.android.updater.jpg Screenshot_2021-11-27-18-58-21-975_com.android.updater.jpg Screenshot_2021-11-27-19-22-33-304_com.android.settings.jpg Screenshot_2021-11-27-19-22-39-447_com.android.updater.jpg

Poprawki zabezpieczeń Androida z 01.11.2021 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonradW najnowszym EEA 12.5.4.0 nie mam dopisku Enhanced czyli ta wersja dostanie chyba dopiero z kolejną aktualizacją? Albo po prostu dopisku nie ma bo changelog zmian na EEA jest ten sam. 

Zaktualizuj ręcznie aplikacje systemową "Aktualizacje", a stanie się cud :)

https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=2858107

Swoją drogą to nawet nie zorientowałeś się, że masz wesje Enhanced, bo nie było dopisku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy moglibyście się podzielić swoimi obserwacjami jak u Was działają te nowe androidowe dymki czatów w najnowszej wersji Miui? Wiem, że temat już wałkowany wiele razy, ale po przeglądnięciu tego wątku zauważyłem, że po aktualizacjach część problemów u mnie dalej nie znikła. Np. są u mnie takie dziwne ramki wokół dymków (screen poniżej), a na screenach w tym wątku takiego problemu nie widziałem u Was.  Poza tym m.in. powiadomienia znikają z ekranu blokady oraz jak wysyłam wiadomość to widzę, że została wysłana dopiero po zminimalizowaniu dymka i wejściu w niego z powrotem. 

IMG_20211229_104552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mark1991 napisał:

Xiaomi odblokowało chyba aktualizacje w updaterze dla regionu Polska bo właśnie dostałem EEA OTA.

Telegram z którego korzystałem już chyba nie działa https://t.me/s/MIUI11_Updates bo od dawna nic nie wstawiają. Jest gdzieś podgląd wydawanych aktualizacji?

np. tutaj: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 godzin temu, platek71 napisał:

Chińczycy już dostali drugi ROM z MIUI 13, a Globala, czy EEA dalej nie ma.

Przy tylu modelach, jakie produje Xiaomi sens jest chyba kupować tylko flagowe, Lite lub Redmi Note, legendę marki...

Zawsze tak było, że my czekaliśmy sporo dłużej niż Chińczycy. 

Ale pociesz się, ze MIUI13 i Android 12 będzie na początku na pewno zabugowany za to obecna wersja 12.5 jest dla mnie idealna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I się doczekaliśmy. 

Jest już wersja V13.0.2.0.SJKEUXM

wprowadzająca MIUI 13 i Androida 12 (najprawdopodobniej ostatniego dla POCO F2 PRO).

Aktualnie dla testerów ale niebawem na dniach ma być dla wszystkich. 

Screen nie mój.

 

1.jpg

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, platek71 napisał:

Wrzuci ktoś linka? Bo pokazuje tylko 144MB plik, a aktualizacja ma ponoć 3.4 GB...

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/stable beta/V13.0.2.0.SJKEUXM/

Tak na szybko to zrobił na mnie najgorsze wrażenie odkąd mam MIUI a jestem od wersji 7. 

Praktycznie nic się wizualnie nie zmieniło. Niewielkie zmiany w ustawieniach czy przejściach pomiędzy ekranami itp. wynikają głównie z nowszej wersji Androida.

Chyba zniknęła opcja automatycznego trybu ciemnego w jasnych aplikacjach i to jest dopiero regres.

Jakby nie MIUI 13 w updaterze to bym nawet nie wiedział, ze się wersja zmieniła i uznał, że to aktualizacja do 12/12.5.

Jedyny plus to najnowszy Android bo MIUI13 naciągane aby tylko ogłosić wydanie nowej wersji. 

Edytowane przez Mark1991
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć ten pasek aplikacji wysuwany z boku, żeby działały w mniejszych oknach?

Edit: znalazłem.

Szukam tylko jeszcze jak przełączyć na nowy Control Center i gdzie włączyć wyciszanie powiadomień na noc.

Dodatkowo jak ustawić taki układ ekranu, żeby wyszukiwanie było na dole, jak na zaznaczonym screenie...

Screenshot_20220416_093012.jpg

Edytowane przez platek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, platek71 napisał:

jak przełączyć na nowy Control Center

Ustawienia > Powiadomienia i Centrum kontroli > Styl Centrum kontroli.

5 godzin temu, platek71 napisał:

Dodatkowo jak ustawić taki układ ekranu, żeby wyszukiwanie było na dole, jak na zaznaczonym screenie...

W POCO Launcherze tego nie ma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, platek71 napisał:

Dlatego następny prywatny phone to będzie jednak 12 Lite. Lepszy launcher, szybsze aktualizacje. Poco ma fajne bebechy i ceny, ale też trochę wad...

To nic nie da, dalej będziesz miał MIUI i te same problemy, poczytaj tematy o flagowcach Xiaomi, tam jest to samo i szybkie aktualizacje niewiele zmieniają. 

Ja z Xiaomi jestem od kwietnia 2016 dlatego, że sprzęt się opłacał w stosunku cena/jakość i dlatego tolerowałem wady MIUI i politykę aktualizacji która z roku na rok jest gorsza, na początku było świetnie ale później jak weszli na rynek globalny to zaczęło się wydawanie 100 podobnych modeli rocznie i coraz krótsze wsparcie. Teraz nie ma na co zmienić tego F2 PRO. Wybrałem go bo ma dobre bebechy, jacka i czysty ekran bez dziury na aparat. Teraz telefony Xiaomi niczym nie różnią się od konkurencji, ceny też podobne a choćby w Samsungu nie ma problemów, że Gmail mimo ustawienia natychmiastowych powiadomień, kłódki i wyłączenia oszczędzania energii i tak potrafi pokazać przychodzącą wiadomość po 2 godzinach. Dlatego dla mnie następny telefon to na 99% nie będzie Xiaomi.

Edytowane przez Mark1991
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym, jak kiepski procesor ma Galaxy A53 (strasznie prądożerny), zacząlem poważnie rozważać One Plus Nord 2... Chyba najlepszy średniopółkowy wybór obecnie, ale kusi to 12 Lite. Znanomy ma i nie skarżył się na żadne problemy.

 

Edytowane przez platek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2022 o 12:38, Kacper Skrzypek napisał:

Ustawienia > Powiadomienia i Centrum kontroli > Styl Centrum kontroli.

W POCO Launcherze tego nie ma.

Jest aktualizacja POCO Launchera. Ciekawe, czy obejmuje ten układ ekranu z wyszukianiem na dole. Na razie nie szukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...