Skocz do zawartości

POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pkonrad napisał:

Zaktualiuj Poco Launcher do najnowszej wersji.

Jeszcze wczoraj nie widział dostępnych aktualizacji. Dziś już 2 paczka weszła. Problem zniknął jak ręką odjął. Dzięki 

5 godzin temu, Mark1991 napisał:

A jeszcze lepiej zaktualizuj do Androida 11 z MIUI 12 (12.2.4.0) bo domyślam się, ze masz EEA rom i przywróć ustawienia fabryczne zanim zaczniesz się urządzać na tym telefonie. 

Zrobione.śmiga.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, wydaje mi się, że mam problem, który już zaistniał u kogoś, wygląda to tak, że przykładowo próbując otworzyć link z Facebooka udostępniony przez kogoś nie mogę go otworzyć,  pojawia się komunikat "Żadna z aplikacji nie może wykonać tej czynności' - ktoś sugerował wyłączenie trybu ciemnego - w moim przypadku nie pomogło.

Wczoraj wykonałem factory reset i do dzisiaj rana problem nie występował, w południe problem pojawił się ponownie.

Jest to w jakiś sposób powiązane z drugim bugiem, przy próbie otwierania pdf w Gmailu plik nie otwiera się, wyskakuje jedynie monit o Udostępnieniu, drugi zrzut.

Kolejny problem jaki u mnie występuje dotyczy braku możliwości załączenia pliku w chyba wszystkich aplikacjach, które korzystają z plików z zewnętrznych aplikacji typu Galeria, albo Menadżer Plików. Brak możliwości dołączenia zdjęcia jako załącznik, przykładowo chcąc wystawić jakieś ogłoszenie w aplikacji allegro czy właśnie tutaj chcąc wystawić post z załączeniem zrzutów...

Ciężko opisać to słowami, domyślam się, że zrzut ekranu wyjaśniłby moje bolączki, ale nie mogę załączyć tutaj obrazów. Jutro wrzucę na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fazaprzemek napisał:

Siemano, wydaje mi się, że mam problem, który już zaistniał u kogoś, wygląda to tak, że przykładowo próbując otworzyć link z Facebooka udostępniony przez kogoś nie mogę go otworzyć,  pojawia się komunikat "Żadna z aplikacji nie może wykonać tej czynności' - ktoś sugerował wyłączenie trybu ciemnego - w moim przypadku nie pomogło.

Wczoraj wykonałem factory reset i do dzisiaj rana problem nie występował, w południe problem pojawił się ponownie.

Jest to w jakiś sposób powiązane z drugim bugiem, przy próbie otwierania pdf w Gmailu plik nie otwiera się, wyskakuje jedynie monit o Udostępnieniu, drugi zrzut.

Kolejny problem jaki u mnie występuje dotyczy braku możliwości załączenia pliku w chyba wszystkich aplikacjach, które korzystają z plików z zewnętrznych aplikacji typu Galeria, albo Menadżer Plików. Brak możliwości dołączenia zdjęcia jako załącznik, przykładowo chcąc wystawić jakieś ogłoszenie w aplikacji allegro czy właśnie tutaj chcąc wystawić post z załączeniem zrzutów...

Ciężko opisać to słowami, domyślam się, że zrzut ekranu wyjaśniłby moje bolączki, ale nie mogę załączyć tutaj obrazów. Jutro wrzucę na PC.

Od aktualizacji mam dokładnie ten sam problem, wielokrotnie próbowałem reinstalacji aplikacji - wszystko na nic. Wiele aplikacji jakby nei miało prawa do odczytu i zapisu. Co więcej, większość linkerów do aplikacji kompletnie nie działa. Z ciekawości - masz zainstalowane ytVanced? Gdzieś czytałem, że może gryźć się z apką z yt i powodować tego typu problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od aktualizacji mam dokładnie ten sam problem, wielokrotnie próbowałem reinstalacji aplikacji - wszystko na nic. Wiele aplikacji jakby nei miało prawa do odczytu i zapisu. Co więcej, większość linkerów do aplikacji kompletnie nie działa. Z ciekawości - masz zainstalowane ytVanced? Gdzieś czytałem, że może gryźć się z apką z yt i powodować tego typu problemy.
Siemano, wydaje mi się, że mam problem, który już zaistniał u kogoś, wygląda to tak, że przykładowo próbując otworzyć link z Facebooka udostępniony przez kogoś nie mogę go otworzyć,  pojawia się komunikat "Żadna z aplikacji nie może wykonać tej czynności' - ktoś sugerował wyłączenie trybu ciemnego - w moim przypadku nie pomogło.
Wczoraj wykonałem factory reset i do dzisiaj rana problem nie występował, w południe problem pojawił się ponownie.
Jest to w jakiś sposób powiązane z drugim bugiem, przy próbie otwierania pdf w Gmailu plik nie otwiera się, wyskakuje jedynie monit o Udostępnieniu, drugi zrzut.
Kolejny problem jaki u mnie występuje dotyczy braku możliwości załączenia pliku w chyba wszystkich aplikacjach, które korzystają z plików z zewnętrznych aplikacji typu Galeria, albo Menadżer Plików. Brak możliwości dołączenia zdjęcia jako załącznik, przykładowo chcąc wystawić jakieś ogłoszenie w aplikacji allegro czy właśnie tutaj chcąc wystawić post z załączeniem zrzutów...
Ciężko opisać to słowami, domyślam się, że zrzut ekranu wyjaśniłby moje bolączki, ale nie mogę załączyć tutaj obrazów. Jutro wrzucę na PC.
U mnie pomogło włączenie optymalizacji miui w opcjach programistycznych.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 14:58, Mr__DJ napisał:

Od aktualizacji mam dokładnie ten sam problem, wielokrotnie próbowałem reinstalacji aplikacji - wszystko na nic. Wiele aplikacji jakby nei miało prawa do odczytu i zapisu. Co więcej, większość linkerów do aplikacji kompletnie nie działa. Z ciekawości - masz zainstalowane ytVanced? Gdzieś czytałem, że może gryźć się z apką z yt i powodować tego typu problemy.

Korzystam z YT Vanced - to nie Vanced był bezpośrednim winowajcą ani kolędowanie z aplikacją YT od Googla, w trakcie instalacji Vanced Manager konieczne jest wyłączenie Optymalizacji MIUI.

19 godzin temu, Peran7 napisał:

U mnie pomogło włączenie optymalizacji miui w opcjach programistycznych.

Co ciekawe właśnie YT Vanced wymaga wyłączenia optymalizacji MIUI.

Wyłączyłem optymalizację i voilà - Dzięki Tobie udało mi się rozwiązać problem.. Nie skojarzyłem wcześniej, że stało się to po instalacji Vanced. 

Edytowane przez fazaprzemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, platek71 napisał:

Ja dalej się pieprzę z dymkami z Telegrama i za uja nie mogę wyłączyć... Próbowałem już wszystkiego :shock:

Coś słabo próbowałeś. Jeśli otworzysz dymek to na samym dole masz napis Menage kliknij go wyłącz dymki i po sprawie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam obecnie MIUI Global 12.0.4.0 QJKIDXM (Indonezja) i pojawiła mi się możliwość zrobienia aktualizacji do 12.2.2.0 RJKIDXM. Czy ktoś już może wrzucał u siebie tą aktualizację i może napisać jak działa ?

Pamiętam, że pierwsza aktualizacja MIUI do Androida 11 to była straszna porażka, musiałem flashować system i przywrócić do poprzedniej wersji. Teraz chcę tego uniknąć i przed aktualizacją wolę zasięgnąć opinii kogoś kto ma już to za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, platek71 napisał:

Czy jest w ogóle możliwość, żeby na EU zainstalować dialer i kontakty od Xiaomi? Bo te google'owe wiadomo - szajs niemożebny...

Za to możesz zmienić rom na taki który ma to wbudowane. Oficjalny Indonezja, który mogę polecić bo mam i działa dobrze, albo zainstalować Xiaomi.eu i mieć wszystkie nowinki łącznie z launcherem z Redmi K30 PRO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem, że to tylko aktualizacja bezpieczeństwa Androida? 

I jeszcze mam pytanie. Ktoś się orientuje jak jest z tymi aktualizacjami bezpieczeństwa? Info z 2018 roku:

Cytat

Google zmieni warunki współpracy ze swoimi partnerami. Według nowej polityki będą oni musieli obligatoryjnie zapewniać aktualizacje związane z bezpieczeństwem swoim użytkownikom. Zwłaszcza że aktualizacje te nie wprowadzają nowych funkcji, więc raczej nie mają jak zepsuć wprowadzanych przez producentów modyfikacji. Niestety, nakaz ten nie jest tak ścisły, jak moglibyśmy sobie wymarzyć.

Nowe warunki zakładają, że producent w ciągu pierwszego roku od pojawiania się urządzenia na rynku ma wprowadzić przynajmniej cztery aktualizacje związane z bezpieczeństwem, a także kolejne w roku następnym – choć dokładnej liczby jeszcze nie znamy. Cztery. Z zazwyczaj dwunastu. Nakaz obowiązuje tylko dla urządzeń, które znajdą 100 tys. lub więcej klientów. Brak wywiązania się z umowy ma skutkować cofnięciem licencji na Androida na kolejne z urządzeń producenta.

Czy to jest aktualne i faktycznie weszło?

Wydaje mi się prawdopodobne bo pamiętam jeszcze, ze na Mi 9T Pro raz na te 3 miesiące była aktualizacja poprawek (i zarazem jedyna zmiana w changelogu aktualizacji) i teraz na POCO też wydają bo w wersji 12.2.4.0 były poprawki grudniowe a więc 3 miesiące. Ktoś się orientuje jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2021 o 20:08, pkonrad napisał:


Screenshot_2021-03-12-20-06-10-358_com.android.updater.jpg

Wreszcie HDR nie wyłącza się po ubiciu aplikacji aparatu. Z pół roku albo dłużej zeszło im naprawienie tego bug'a.

Poprawili może miganie/flickering przy blokowaniu ekranu i odblokowywaniu palcem? Nie mówiąc już o AOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2021 o 11:41, platek71 napisał:
Oo, to czekamy na EEA :geek:

Poco F2 Pro - EEA Stable ROM

MIUI V12.2.5.0.RJKEUXM

Recovery https://bigota.d.miui.com/V12.2.5.0.RJKEUXM/miui_LMIEEAGlobal_V12.2.5.0.RJKEUXM_f488e8493c_11.0.zip

Pliku OTA brak, u mnie idzie pełna paczka.

IMG-20210318-WA0000.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

EDIT: Zainstalowałem inną wersję Poco Launcher i na razie śmiga, zobaczymy na jak długo.

---

Dlaczego tak się dzieje? [12.2.4.0 EEA rom]

 

Gdy restartuję jest okej przez chwilę. Potem przechodzę do szuflady aplikacji, zaczynam wyszukiwać i już tak zostaje. W aplikacjach nie ma takiego problemu - wyłącznie na ekranie głównym i przy szufladzie.

umYj6dV.jpg

gRDQF7E.jpg

ggAYk23.jpg

Edytowane przez Moisuree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCO F2 Pro - EEA Stable ROM

MIUI V12.2.6.0.RJKEUXM [Mi Pilots Tester]

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.2.6.0.RJKEUXM/miui_LMIEEAGlobal_V12.2.6.0.RJKEUXM_d02e954dc9_11.0.zip

https://m.beehive.miui.com/7SUNYbIQKG_PA4Pt--w-DQ - tutaj można zapisać się do programu Mi Pilot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pkonrad napisał:

POCO F2 Pro - EEA Stable ROM

MIUI V12.2.6.0.RJKEUXM [Mi Pilots Tester]

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.2.6.0.RJKEUXM/miui_LMIEEAGlobal_V12.2.6.0.RJKEUXM_d02e954dc9_11.0.zip

https://m.beehive.miui.com/7SUNYbIQKG_PA4Pt--w-DQ - tutaj można zapisać się do programu Mi Pilot.

Oni kogoś faktycznie przyjmują do tego programu? Jak długo trwa akceptacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...