Skocz do zawartości

POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Ale powinna się sama zaktualizować przez Aktualizator aplikacji systemowych.

Ja już wcześniej wgrałem najnowszą wersję 2-20-1-17 jeszcze do andka 10. Po aktualizacji do a11 (V12.2.4.0.RJKEUXM) wszystko jest ok, przynajmniej takie mam wrażenie.

Edytowane przez Genezyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wgrałem niedawno rooma V12.2.4.0.RJKEUXM i telefon zaczął mi strasznie zamulać. Grając w gry niektóre elementy potrafią się ładować po kilka sekund. Czasami nawet same ikonki na pulpicie potrafią się pokazać po jakimś czasie. Zrobiłem hardreset i problem niestety nie ustał. Macie jakiś pomysł co mam zrobić? Może powrót do starszej wersji rozwiązał by ten problem? Tylko pytanie jak to zrobić? Obecnie czekam 168godzin na odblokowanie bootloadaera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam aktualizacje głównie przez dymki czatu, obecnie nie da się tego używać. Jest możliwość, że zainstalować starą wersję messengera, ale nie działa wtedy wysyłanie zdjęć. Chyba, że ktoś z was ma inny pomysł jak to naprawić.

Edit. Mój znajomy dostał właśnie aktualizacje i u niego dymki działają normalnie, ktoś wie o co chodzi?

Edytowane przez Pabl0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pabl0o napisał:

A ja odradzam aktualizacje głównie przez dymki czatu, obecnie nie da się tego używać. Jest możliwość, że zainstalować starą wersję messengera, ale nie działa wtedy wysyłanie zdjęć. Chyba, że ktoś z was ma inny pomysł jak to naprawić.

Edit. Mój znajomy dostał właśnie aktualizacje i u niego dymki działają normalnie, ktoś wie o co chodzi?

Jezuuuuu, mam to samo. Nie da się używać Messengera. Nie dość że wejście w 'dymek' otwiera niepełne okienko, to jak cos próbuje pisać, to klawiatura zasłania możliwości wysłania wiadomości przyciskiem.

Ktoś może poradził sobie z tym albo wie co z tym fantem zro

jak widać na załączonym zdjeciu.

 

Screenshot_2021-01-21-21-53-40-667_com.facebook_orca.thumb.jpg.1435634904fa3723d310c4993b63d79b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zoltan78 napisał:

W uprawnieniach ddla danej aplikacji. Opcję tą znajdziesz w panelu sterowania/zarządzanie aplikacjami/uprawnienia. 

Dalej wyskakuja... Znalazłem w uprawnieniach wyskakujące okna, zablokowałem i nic ;-).

Edytowane przez platek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u Was też po aktualizacji nie działają pływające okna? Tj. jak mam np. włączona operę i z paska wcisne pływające okna to działa ale tylko jedna aplikacje tak można zrobić. A w historii jak się przytrzyma to nie ma opcji pływającego okna są tylko blokada, ekran na pół, ustawienia. Przepraszam za chaotyczny tekst ale moze ktoś zalapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w innym wątku. Z moimi zainstalowanymi aplikacjami są dwa miejsca gdzie ustawia się szczegółowe opcje powiadomień np. pływające okna lub powiadomienia na ekranie blokady. Jedną to ta główna aplikacja systemowa, a druga opcja jest w danej aplikacji. Tu dwa zrzuty jak to wygląda np. dla FB. W aplikacji FB jest sekcja inne powiadomienia i tam mam (wy może nie, ale warto sprawdzić) dodatkowe ustawienia powiadomień np pływające powiadomienia lub powiadomienia na ekranie blokady. W innych aplikacjach jest podobnie, ale sekcja może nazywać się inaczej. Trzeba przejrzeć każdą. Nie wiem dlaczego jest to zdublowane. Wersję powiadomień mam z końcówką 85 z APK

IMG_20210123_080219.jpg

IMG_20210123_080056.jpg

IMG_20210123_081644.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też po aktualizacji do Androida 11 Always On Display z supertapetą (tą ruszającą się) wariuje? Tzn. przy blokowaniu ekranu zamiast płynnie odpalić animację oddalenia się od ziemi ekran mignie na ułamek sekundy (tzn czarny ekran), a dopiero potem odpala się animacja supertapety. Nie ukrywam, drażni mnie to... 

Do tego często gęsto są problemy z czytnikiem pod ekranem. Dodałem już kilka razy ten sam palec, w większości przypadków działa bardzo sprawnie, tak niekiedy z niewiadomych powodów jestem zmuszony odblokować pinem bo mój odcisk staje się nierozpoznawalny dla softu. miui 12.2.4.0 global 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się bezproblemowo przejść do poprzedniej wersji MIUI? Czy trzeba się pogimnastykować z tym fantem?
Dodam, że jestem mega laikiem w tej sprawie.

Ta wersja, którą mam tak mi zamula telefon, messenger swiruje, ekran glowny zacina sie co jakis czas, nie moge nawet trzymając dłużej kursora wybrać opcji KOPIUJ/WKLEJ jak chce wkleic jakis tekst... Nie wiem co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mauysz napisał:

Czy da się bezproblemowo przejść do poprzedniej wersji MIUI? Czy trzeba się pogimnastykować z tym fantem?
Dodam, że jestem mega laikiem w tej sprawie.

Ta wersja, którą mam tak mi zamula telefon, messenger swiruje, ekran glowny zacina sie co jakis czas, nie moge nawet trzymając dłużej kursora wybrać opcji KOPIUJ/WKLEJ jak chce wkleic jakis tekst... Nie wiem co się stało.

z bety dało się bez problemu to i tu się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...