Skocz do zawartości

POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie zaktualizowałem poco f2 do androida 11 przez ota ale mam co chwilę jakieś problemy z tym softem. Pomijam że musiałem zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych bo bez ciągle coś się wykrzaczało. Czy można wrócić do poprzedniej wersji Androida 10 bez odblokowania telefonu? Jestem nowy w tym temacie i stąd moje pytanie. Czy jak odblokuje telefon i wgram oryginalne oprogramowanie to czy będę mógł korzystać z płatności zbliżeniowych. Moja wersja systemu

Screenshot_2020-12-09-23-50-02-892_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marvvin napisał:

Czy można wrócić do poprzedniej wersji Androida 10 bez odblokowania telefonu? Jestem nowy w tym temacie i stąd moje pytanie. Czy jak odblokuje telefon i wgram oryginalne oprogramowanie to czy będę mógł korzystać z płatności zbliżeniowych. Moja wersja systemu

Nie można. Trzeba odblokować bootloader, wgrać starszą wersję ROMu za pomocą MiFlash oraz zablokować boodloader. Wszystko bedzie działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają wam na tym sofcie normalnie dymki Messenger? 

Coraz bardziej myślę właśnie nad sprzedażą tego telefonu. Co mi po flagowym procesorze skoro telefon poddaję się przy normalnym uzytkowaniu. Animacje klatkuja, czujnik zbliżeniowy działa średnio często podczas połączenia sam włącza tryb głośnomówiący. Telefon mojej kobiety Reno 3 oppo mając dużo gorsze bebechy i kręcąc dużo niższe wyniki w benchmarkach chodzi o wiele responsywniej, aplikacje nie są ubijane. Widać, że naprodukowali setki tych telefonów lecz niestety oprogramowanie kuleję i to bardzo. Oczekiwałem od tego telefonu z takim osprzętem że nie będę narzekał na wydajność w tak prostych aplikacjach jak Messenger Facebook YouTube. Telefon kupiłem w lipcu i od tamtego czasu ciągle są błędy. Skoro przez taki czas nie są w stanie naprawić oprogramowania to raczej nie ma sensu oczekiwać większych zmian. Oprogramowanie pisane na kolanie aby było... Nie tędy droga Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie działają , najnowsze stock 11 dla eea. Przyjdzie powiadomienie to kliknij w prawy dolny róg na taką ala strzałkę i są dymki...

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafek_wrc napisał:

Ja za chiny nie umie ogarnąć tych dymków. Jak naciskam tą strzałke to owszem pojawia się dymek ale ten skopany z andka 11 emoji36.png

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dymki są kwadratowe. Po kliknięciu ukazuje się dziwne okno, a kiedy rozsuniemy klawiaturę zasłania to co piszę. Ogólnie mega skopany soft. Zastanawia mnie tylko czy oni zupełnie nie sprawdzają tego oprogramowania? Przecież to są błędy, które rzucają się w oczy na pierwszej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i zrzuty ekranu działają gestem, udostępnianie w aplikacjach też, animacje są lepsze niż na poprzednich w moim przypadku, powiadomień na zegarek nie mam jak sprawdzić, w aparacie HDR zawsze wyłączał się sam gdy apka została ubita w tle, też mnie to trochę drażni ale od zawsze tak jest, ze tego ustawienia nie zapamiętuje. 

Jedynym problemem jaki mogę potwierdzić są te dymki w Messengerze. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie zrobić tutaj na podforum poco f2 szczegółowy poradnik jak najłatwiej i najszybciej wrócić do androida 10? Miałem różne telefony ale nigdy takiego dziadostwa sie nie dostawało w ota.
Gdzieś poradnik na forum jest. Na pewno wypuszczą poprawkę niedługo.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach z wersją 12.2.1 na Poco miałem dość. Potwierdzam, soft strasznie niedopracowany, masa błędów i ogólnie ociężały. W wróciłem przez MiFlash do 12.0.4 tym razem w wersji indonezyjskiej i to była najlepsza rzecz dla mojego POCO, którą zrobiłem. Znów cieszę się telefonem :-) Z radością powitałem stary, dobry, poczciwy dialer MIUI i apkę do SMSów.

Edytowane przez Mn1s1ek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, g3rsu napisał:

Jeżeli chcecie naprawić dymki Messengera to zainstalujecie starszą wersję aplikacji np 259.0.0.18.120 ona korzysta ze swoich wgranych dymków a nie z androidowych

Serdecznie Ci kolego dziękuję. Dymki wróciły. Szkoda, że trzeba tak kombinować żeby działały podstawowe funkcje... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2020 o 10:38, Mn1s1ek napisał:

Po kilku dniach z wersją 12.2.1 na Poco miałem dość. Potwierdzam, soft strasznie niedopracowany, masa błędów i ogólnie ociężały. W wróciłem przez MiFlash do 12.0.4 tym razem w wersji indonezyjskiej i to była najlepsza rzecz dla mojego POCO, którą zrobiłem. Znów cieszę się telefonem :-) Z radością powitałem stary, dobry, poczciwy dialer MIUI i apkę do SMSów.

Część mógłbyś podać jakieś info lub link jak odblokować bootloader w poco 2 i link do 12.0.4 indonezyjskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając odblokowany bootloader mogę wgrywać przez MiFlash bez obaw, że uceglę, każdy z dostępnych ROMów Stable, czyli Global, EEA, indonezyjski? Chciałem wrzucić xiaomi.eu na Andku 10, ale coś nie bangla, no i muszę wrócić na Stable. Bo China Stable to wiem, że chyba nie powinienem, bo telefon jest w wersji Global (EU chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem z szybkim wyszukiwaniem kontaktu. Mam wersję 12.0.3.0 (QJKEUXM).

 

Do tej pory wchodząc w TELEFON-> klikając w klawiaturkę, i wpisując po cyfrach np. "SEBASTIAN" - pokazywało mi wszystkich, którzy zawierają w sobie to dopasowane słowo.

Teraz, pojawia mi się tylko jeden kontakt, pierwszy z listy. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?


Druga sprawa - średnio raz na 1-2 tygodnie, mam problem z MMSami (sieć PLAY), korzystam z appki mood, w której muszę co jakiś czas uruchamiać diagnostykę SMS/MMS, która czasem pomaga rozwiązać problem, a czasem nie. DOdam, ze nic nie zmieniam w ustawieniach SMS/MMS czyli apn-ach, itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie co to jest za pasek na samym dole? Pojawił się po dzisiejszej aktualizacji. Nie wiem za bardzo do czego ma mi być potrzebny. Jak go wyłączyć?

EDIT: Już wiem. Jest to "wskaźnik pełnego ekranu". Jeżeli ktoś by się męczył to należy wejść w ustawienia wyświetlacza pełnoekranowego i zaznaczyć "ukryj wskaźnik pełnego ekranu".

Screenshot_2020-12-25-18-27-19-644_com.mi.android.globallauncher.jpg

Edytowane przez Moisuree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest komedia. :) Niech jeszcze szybciej i więcej telefonów wydają i skracają oraz psują jakość wsparcia już wydanych. Chyba żadna strata że jego następca redmi k40 pro nie będzie miał peryskopowej kamery bo i tak za 2 lata trzeba będzie poszukać czegoś od konkurencji patrząc co Xiaomi odstawia. Ciekawe czy ten nasz Poco będzie miał jeszcze aktualizację do Androida 12 czy zostanie na 11 jak już ją w końcu na serio wydadzą w takich bólach. Miui 13 za rok dostanie ale czy na 14 też się załapie? Niby powinien skoro rzecznik poco zapowiadał co najmniej 2 lata wsparcia nakładki. Poprzednik K20 pro będzie miał dwie aktualizacje Androida. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...