Skocz do zawartości

POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.08.2020 o 06:27, anbiko napisał:

Wczoraj jeszcze miałam panel informacyjny że skrotami. Dzisiaj panel zniknął i zamiast niego mam tylko wiadomości z google. Nigdzie nie mogę w ustawieniach znaleźć jak włączyć go z powrotem. Miui 12.0.2.  mogłabym prosić o podpowiedź jak go uruchomić ponownie, bo często z niego korzystałam na poprzednim telefonie, a ten mam dopiero od wczoraj, przesiadłam się z miui 11.

Miałem to samo - to jest spowodowane trybem ciemnym. Wyłącz go i będzie ok. Podobny objaw jest w momencie jak w managerze plików (dowolnym) będziesz chciał otworzyć plik innym programem.

Się popisali tą aktualizacją, nie ma co. Chyba nigdy gorszego gniota nie miałem na swoich xiaomi/redmi/poco, a trochę ich przerobiłem. Czekam 7 dni na odblokowanie loadera i cofam się do 12.0.3.0 EEA.

Edytowane przez neon71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neon71 napisał:

Miałem to samo - to jest spowodowane trybem ciemnym. Wyłącz go i będzie ok. Podobny objaw jest w momencie jak w managerze plików (dowolnym) będziesz chciał otworzyć plik innym programem.

Się popisali tą aktualizacją, nie ma co. Chyba nigdy gorszego gniota nie miałem na swoich xiaomi/redmi/poco, a trochę ich przerobiłem. Czekam 7 dni na odblokowanie loadera i cofam się do 12.0.3.0 EEA.

Ja na  razie testuję i nie narzekam.... Zawsze jakieś "niuanse" są, po świeżym update.  I to naprawiają w kolejnych aktualizacjach :) Więc luz. 

16 minut temu, Kruljulian napisał:

Po aktualizacji nie działa mi otwieranie linków w wiadomościach i innych aplikacjach. I na pasku powiadomień jest baner aby wybrać wyszukiwarkę po jego kliknięciu wyskakuje kręcone się kułko z napisem momencik później znika, i baner dalej się wyświetla. Przesyłam bym rzuty ale też się nie da

Wersja Miui 12.2.1.0 Stabilna

 

 

Mi działa bez problemu, zawsze możesz przywrócić tel po aktualizacji do ustawień fabrycznych ( wymazuje wszystkie dane w tel! ) , więc lepiej zrobić przedtem backup danych tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrino Raczej takie rzeczy nie powinny się dziać po oficjalnej aktualizacji. Kto po aktualizacji przywraca telefon do ustawień fabrycznych? Po prostu dali ciała i tyle. Jest niedopracowana. Oficjalny update powinien być wydany wtedy gdy wszystko na nim działa. Tak to jest jak się robi tysiące modeli. Co tydzień nowy model się wypuszcza to nie ma się czasu na dopracowanie szczegółów. Co jak co ale wcześniej ta firma nie robiła sobie jak z klientów, no jak widać rynek się zmienia to i podejście do klienta też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zoltan78 napisał:

@piotrino Raczej takie rzeczy nie powinny się dziać po oficjalnej aktualizacji. Kto po aktualizacji przywraca telefon do ustawień fabrycznych? Po prostu dali ciała i tyle. Jest niedopracowana. Oficjalny update powinien być wydany wtedy gdy wszystko na nim działa. Tak to jest jak się robi tysiące modeli. Co tydzień nowy model się wypuszcza to nie ma się czasu na dopracowanie szczegółów. Co jak co ale wcześniej ta firma nie robiła sobie jak z klientów, no jak widać rynek się zmienia to i podejście do klienta też. 

Zgadza się, aktualizacja powinna działać i już, bez przywracań fabrycznych. Pewnie poprawki dadzą  szybko. U mnie na razie działa bez zarzutu prawie. Co zauważyłem brak powiadomień,  na aplikacjach, pomimo wyłaczenia i włączenia powiadomień w aplikacjach.  Na razie zostaję przy tej aktualizacji, czekam na ewentualne poprawki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, już jej nie ma 

Screenshot_2020-12-08-12-05-33-263_com.xiaomiui.jpg

Aktualizacje wypuszczają, wycofują. Telefony wypuszczają, wycofują. Ehhhh mam nadzieję że to się zmieni. Na prawdę miałem dobre zdanie o tej marce. Jestem z nią już od paru długich lat od czasu Mi 4 ale takie cyrki to dopiero teraz się dzieją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta aktualizacja jest najlepsza ze wszystkich jakie miałem na tym telefonie. :) Te błędy co opisujecie właśnie testowałem i u mnie ich nie ma a telefonu nie przywracałem do fabrycznych po aktualizacji. A że Xiaomi się ogólnie popsuło to racja. Kiedyś było łatwiej Global Stable i Beta a teraz namnożyli wersji softu Globalna, Indonezyjska, Rosyjska, Europejska, Turecka itd. w dodatku z roku na rok coraz szybciej i więcej telefonów wydają, wsparcie też skracają i aktualizacji przez czas życia danego modelu też jest coraz mniej co nie dziwi przy tylu często podobnych do siebie telefonach które muszą ogarniać. Niestety zaczynając sprzedaż na całym świecie poszli w ilość a nie jakość z drugiej strony można się było tego spodziewać. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Miui global 12.0.3 od zakupu czy warto zmieniać? Miałem Xiaomi od kilku ładnych lat, ostatnie pół roku OnePlus 6 ( wszystko śmigało bez żadnych modyfikacji) jednak skusiłem się na zmianę tel i powrót do Xiaomi, a raczej poco f2 pro. Na razie się oswajam, zainstalowałem gcam i śmigam na globalu. Czy jakiś inny miui polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Miui global 12.0.3 od zakupu czy warto zmieniać? Miałem Xiaomi od kilku ładnych lat, ostatnie pół roku OnePlus 6 ( wszystko śmigało bez żadnych modyfikacji) jednak skusiłem się na zmianę tel i powrót do Xiaomi, a raczej poco f2 pro. Na razie się oswajam, zainstalowałem gcam i śmigam na globalu. Czy jakiś inny miui polecacie? 
No miui polska na poco f2 pro jest na androidzie 11 a tam pełno bugów. Moim zdaniem nie ma sensu zmieniać, chyba, że chcesz aplikacje od xiaomi, takie jak dialer z nagrywaniem rozmów czy apka SMS to możesz zainstalować miui global indonezja

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem telefon kilka dnia na wersji 12.0.3, wczoraj zaktualizowałem do 12.2.1 i wydaje mi się że jakość zdjęć uległą znacznemu pogorszeniu (suchy test domowy, mam kilka miejsc na których zawsze testuje aparat). Czy wgranie wersji 12.0.3 spowoduje uceglenie telefonu? (bootloader zablokowany). Tel ma antirollback w wersji 1.

Edytowane przez whan86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ze po każdym uruchomieniu po ubiciu) aplikacji masz wyłączony HDR pomimo, że wcześniej go sobie włączyłeś. A że system permanentnie ubija tą apke, to efekt jest taki, że praktycznie po każdym uruchomieniu masz wyłączony HDR. To kolejny bug po update do MIUI V12.2.1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrino napisał:

Ja na  razie testuję i nie narzekam.... Zawsze jakieś "niuanse" są, po świeżym update.  I to naprawiają w kolejnych aktualizacjach :) Więc luz. 

Mi działa bez problemu, zawsze możesz przywrócić tel po aktualizacji do ustawień fabrycznych ( wymazuje wszystkie dane w tel! ) , więc lepiej zrobić przedtem backup danych tel.

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych wszystko, wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pkonrad napisał:

Może dlatego ze po każdym uruchomieniu po ubiciu) aplikacji masz wyłączony HDR pomimo, że wcześniej go sobie włączyłeś. A że system permanentnie ubija tą apke, to efekt jest taki, że praktycznie po każdym uruchomieniu masz wyłączony HDR. To kolejny bug po update do MIUI V12.2.1.0

Nie nie, nie chodzi o HDR, Xiaomi od dłuższego czasu rozwala softy po całości... Niestety nie zapisałem wcześniejszych zdjęć z poco f2 pro w wersji 12.0.3 i nie mogę wrzucić porównania ale podam wam przykład jak Xiaomi leci w kulki na podstawie MI8 (zrobiłem test bo akurat leżał pod ręką). Zdjęcia wykonane dzisiaj w tym samym trybie AI, tym samym oświetleniu, bez włączonego HDR. Pierwsze na sofcie global stable 12.0.3 Android 10, drugie na stabilnym 11.0.4 Android 9. BTW takimi aktualizacjami jawnie "zachęca się" się klienta do kupna nowego smartfona ;-)

https://ibb.co/XyL1RzZ

https://ibb.co/p3y0vw2

Z aparatem na poco f2 pro po aktualizacji do 12.2.1 stało bardzo podobnie (bliskie fotki są jeszcze jako takie ale im dalej tym gorzej) ;/ Chyba zwrócę dziada bo nie zanosi się w najbliższym czasie na kolejny, a co ważne dopracowany update. Na odblokowanie BL trzeba czekać 7 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kruljulian napisał:

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych wszystko, wróciło do normy

Fajnie że chociaż po przywróceniu do ustawień fabrycznych wszystko działa, ale czy tak to powinno wyglądać że po aktualizacji trzeba kasować swoje dane i ustawiać wszystko od nowa? Hmmm, słabe jest to rozwiązanie problemu, ale dobrze że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęcia w poko nie narzekam, kwestia ustawienia i podświetlenia aparatu też swoje robi...

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka



Dla mnie ta aktualizacja jest najlepsza ze wszystkich jakie miałem na tym telefonie. [


Też nię narzekam, trochę pokombinowałem i przywróciłem licznik na powiadomieniach aplikacji. Tylko tu miałem problem na razie telefon chodzi okej. Przynajmniej u mnie

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŁukaszP Jeszcze nie widzielem aby producent zalecał przywracanie ustawień fabrycznych po aktualizacji na stabilnym oprogramowaniu. Ewidentna bzdura. Ciekawe kto by kupował i aktualizował telefony skoro większość użytkowników nawet skonfigurować do końca nie potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nigdy nie widziałem stabilnego oprogramowania. Ale zaleca jeśli coś namieszaliśmy w ustawieniach lub pojawiają się problemy w działaniu urządzenia które nie koniecznie jest efektem usterki mechanicznej... Kto by kupował? Ci sami ludzie, po to są serwisy i personel w sklepach z usługami konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piotrino napisał:

Też nię narzekam, trochę pokombinowałem i przywróciłem licznik na powiadomieniach aplikacji. Tylko tu miałem problem emoji6.png na razie telefon chodzi okej. Przynajmniej u mnie emoji108.png
 

 

A zdradź jak to zrobiłeś ? Też mnie to wkurza; brak cyferek przy apkach w docku a na liście aplikacji już są  :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mn1s1ek napisał:

A zdradź jak to zrobiłeś ? Też mnie to wkurza; brak cyferek przy apkach w docku a na liście aplikacji już są  :-(

Sprawdź czy zadziała, uszczypnij ekran aby wejść w ustawienia Poco launcher a /więcej i panel powiadomień zmień na numer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

Już widzę jak ludzie biegają po serwisach aby ktoś im telefon konfigurował po aktualizacji. Proszę Cię, trochę powagi. To forum też czytają poważni ludzie. 

Zdziwiłbys się z jakimi problemami potrafią przyjsć ludzie do serwisu... Właśnie zauważyłem jak bardzo poważni, ale tak to jest jak lenistwo wygrywa z dobrymi chęciami i zamiast użyć tej funkcji przywracania lepiej pisać jak to dali ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ręce opadają jak się czyta takie brednie. Ludzie biegają po serwisach bo im po aktualizacji coś nie działa? Zartujesz chyba. Jak by wydali w pełni sprawny Soft to nie musieli by go dwa razy wycofywac, co świadczy o tym iż miał dużo błędów które ludzie zgłaszali na Miui Community. Mi chodzi o zasadę że głupoty piszesz. Nikt po aktualizacji w normalny sposób nie przywraca ustawień fabrycznych. Teraz skoro skopali to może i jest to jedyna opcja aby telefon w miarę normalnie działał. Jakoś widzisz tylko z tym romem jest taki problem. Używam Xiaomi od czasów androida 4 i nie było wcześniej takich sytuacji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung, Huawei, iPhone. Z tymi markami mam do czynienia na co dzień. Prawda jest że Xiaomi najbardziej badziewany soft robi. Najmocniejszy poco nie działa płynnie. To jest moje zdanie i nie chce z nikim polemizować.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zoltan78 napisał:

Wiesz co, ręce opadają jak się czyta takie brednie. Ludzie biegają po serwisach bo im po aktualizacji coś nie działa? Zartujesz chyba. Jak by wydali w pełni sprawny Soft to nie musieli by go dwa razy wycofywac, co świadczy o tym iż miał dużo błędów które ludzie zgłaszali na Miui Community. Mi chodzi o zasadę że głupoty piszesz. Nikt po aktualizacji w normalny sposób nie przywraca ustawień fabrycznych. Teraz skoro skopali to może i jest to jedyna opcja aby telefon w miarę normalnie działał. Jakoś widzisz tylko z tym romem jest taki problem. Używam Xiaomi od czasów androida 4 i nie było wcześniej takich sytuacji. 

 Ręce to opadają jak się czyta lamenty ze coś nie działa i nic z tym się nie chcę zrobić. Miałem ubaw z klientow pracujac kiedys w serwisie ale widocznie wiesz lepiej kto i z jakim problem się zgłaszał do punktu. Używałem lg nexusa 4, 5 i 5x i z każdym nowym andkiem była masa błedow ktorą dało się zminimalizować przez hardreset. Miałem epizod z ios(se i 7) i tu było lepiej ale tez pojawił się problem po ktoryms ota z klawiatura i czytnikiem.

 

2 godziny temu, Netoper napisał:

@ŁukaszP

Pokaż mi fona innego niż fony Xiaomi którego trzeba obecnie resetować do ustawień fabrycznych po aktualizacji...

To już nie jest te Xiaomi co dawniej które walczyło o klienta.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Z tego co widziałem to wychwalany oneplus nord miał problem z wifi po ktorejs aktualizacji ale ten był na tyle dobry ze sam robił hardreset w kieszeni u sporej liczby osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŁukaszP tu nie chodzi czy ktoś będzie robił reset czy nie. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Aktualizacja do wyższej wersji stabilnej androida czy nakładki nie może wymuszać resetu do ustawień fabrycznych. Bo to absurd. Większość użytkowników nawet nie wiedziała by o co chodzi. Aktualizacja wtedy jest stabilna jak po jej wgraniu wszystko działa włącznie z usprawnieniami w niej znajdującymi się. Rozumiesz teraz czy nadal będziesz się uperał że po aktualizacji robię resetu to norma??? Wiem że ludzie z pierdoła i do serwisów przychodzą bo sam się kiedyś tym zajmowałem. Lecz to nie o to tu chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że przemogłem się , zrobiłem hard reset i... problemy jak były tak są. Generalnie xiaomi vel poco dało ciała z tym softem i tyle. To się wydaje być taką public betą, która przez pomyłkę została pchnięta na produkcję, bo nie wydaje mi się żeby testerzy softu nie mieli w ścieżce testowej podstawowych rzeczy jak tryb ciemny. Ciekaw jestem, czy po odblokowaniu bootloadera, będę w stanie przywrócić 12.0.3.0 bez uceglenia telefonu.

Coraz bardziej uświadamiam się w tym, po co została stworzona tania marka poco - to jest taki pologon doświadczalny z nowymi wypustami w wersji beta, co by wybadać jak te telefony i użytkownicy to znoszą. Jak już wszytko będzie "lala" to zapodadzą przetestowany soft na serie MI, czyli falgowce :)

Edytowane przez neon71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zoltan78 napisał:

@neon71 Odblokowanie bootloadera i wgranie miflashem 12.0.3 ponoć załatwia sprawę. Tak nawet radzą na Miui Community. Ja mam. Swój na romie Indonezja więc jeszcze aktualizacji nie miałem, więc na 100% Ci nie potwierdzę ale na 99% już tak. 

Szkoda tylko, że każa czekać 7 dni na odblokowanie bootloadera (EEA). Szukałem innych opcji, co by to wykonać w bardziej partyzancki sposób, ale albo nie ma takowych, albo źle szukałem.

Aha właśnie - tak sobie tu piszemy o wszystkich tych błędach, babolach, problemach, a ja zapomniałem się podzielić w sumie dość pozytywnym aspektem używania tejże fantastycznej stable bety. Czas działania SOT jak i całościowy, wydają się być takie same jak w poprzednich softach, jak nie minimlanie lepsze (zwłaszcza jeśli chodzi o deep sleep/czuwanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradź jak to zrobiłeś ? Też mnie to wkurza; brak cyferek przy apkach w docku a na liście aplikacji już są  default_icon_e_sad.gif

Trochę pokombinowałem po ustawieniach, jak u mnie poco launcher, zmień w panelu powiadomień ustawienia na okręg, a potem na numer znowu... Sprawdźcie pomogło. Pomaga również chyba na stałe wyczyszczenie pamięci podręcznej poco launcher. Ogólnie wszystko tam wyczyścić w tym pamięć podręczną. I bez problemu pojawiają się po konfiguracji poco launcher licznik aplikacji

b4e78dc5c4974bc6f40b2f78d088061c.jpg

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...