Skocz do zawartości

POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej niż na EEA 12.0.2.0? Khmm...
Tak piszę o ost wersji eea z końcówką 3.
[mention=54318]MrBright[/mention] Taki SOT? Pięciu godzin mi się nigdy nie udało przekroczyć na tym sofcie. Co prawda dwa dni wytrzyma. 
Nigdy mniej niż 7h nie miałem z reguły między 8-9h i z tego co można wyczytać to dość normalny wynik każdy inny odbiegający od normy to jak dla mnie ma jakiś powód... .
5-6h sot to na LTE . W mieszanym dodaj 1,5-2h na samym wifi 2-3h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, platek71 napisał:
Po kilku dniach mogę napisać, że EEA 12.0.3.0 baterie pożera jednak odczuwalnie szybciej... To jednak nie moje subiektywne odczucie

To znaczy że masz coś nie teges z jakimś apkami uprawnieniami aplikacji etc.Lub zwyczajnie updejt nie siadł. Ja tam nie mam żadnych problemów , wszystko stock poza laucherm (od zawsze Nova). Wczoraj wieczorem jak podpinałem pod ładowanie było jeszcze 25% a sot 7h50m default_icon_e_sad.gif  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też na najnowszym "stable" macie skopane czcionki? Miałem ten problem na necie na początkach Androida 11, dlatego wróciłem do stable, a tu taka kupa wyszła.

Na Twitterze czcionki są dziwnie duże, pogrubione i poszarpane. Na Messengerze w drugą stronę, czcionka jakaś mała i wątła.

 

IMG_20201127_165850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny update do Android 11 dla Poco F2 Pro - Global Stable ROM

MIUI 12.2.1.0.RJKMIXM

Recovery - https://bigota.d.miui.com/V12.2.1.0.RJKMIXM/miui_LMIGlobal_V12.2.1.0.RJKMIXM_35857b638b_11.0.zip

Changelog:

  • System
    • Stable MIUI based on Android 11
  • Camera
    • New: 3 new AI watermarks
    • New: New templates for vlogs
    • New: Vlogs can be now saved as drafts
    • Optimization: New vlog templates and presets will be available for downloading from the cloud from now on

Screenshot_2020-11-27-17-49-10-090_com.android.updater.thumb.jpg.c2d2be6ac35fc3a1ac0d1020f5180ba2.jpg Screenshot_2020-11-27-17-52-00-794_com.android.updater.jpg Screenshot_2020-11-27-18-06-23-603_com.android.settings.jpg Screenshot_2020-11-27-18-28-59-757_android.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2020 o 17:28, pkonrad napisał:

Oficjalny update do Android 11 dla Poco F2 Pro - Global Stable ROM
MIUI 12.2.1.0.RJKMIXM

Się okazało że to nie stable tylko stable beta.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2020 o 12:35, piotrino napisał:
Niestety nie ta wersja... Mam wersję EU.....

POCO F2 Pro - EEA Stable ROM

MIUI V12.2.1.0.RJKEUXM (Android 11)

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.2.1.0.RJKEUXM/miui_LMIEEAGlobal_V12.2.1.0.RJKEUXM_3d1050e821_11.0.zip

Screenshot_2020-12-07-11-26-54-848_com.android.updater.jpg Screenshot_2020-12-07-11-26-57-688_com.android.updater.jpg Screenshot_2020-12-07-11-59-37-543_com.android.settings.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mark1991 napisał:

Ktoś już zainstalował wersję EEA i powie jak działa? Ciekawe czy poprawili błędy przez które wycofali Global wcześniej. 

Soft został wypuszczony jakąś godzinę temu, czy według Ciebie jest to wystarczający czas na pobranie, instalację i przetestowanie ROMu? Zastanów się jak o coś pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna z zauważonych problemów:

* Ekan "Zeskanuj odcisk palca" jest zbyt krótki (miejsce gdzie jest skaner zlewa się z napisem).

* Zacinający się haptyka na gboard po spacji (lag). To samo na swype. Bardzo denerwujące. EDIT: problem występuje tylko w przypadku korzystania z włączonymi gestami. Dolne przyciski (spacja, kropka) reagują dopiero od około 1/3 ich wysokości, co system zapewne odbiera jako "nieścisłość" (start gestu, czy spacja?). 

* Domyślne ustawienia jasności ekranu bardzo mocno zaniżone (na połowie paska jest nadal dość ciemno)

* Zużycie RAMu +800MB (ale ciężko to nazwać błędem)

* Telefon wydaje się być minimalnie mniej responsywny

EDIT

Doszły kolejne babole:

* Nie mogę otworzyć z managerów plików menu Otworz w innej aplikacji (czarne tło i crash: Unable to start activity ComponentInfo)

* Po otwarciu listy aplikacji i użyciu gestu do wyświetlenia listy aktywnych appek i powrocie nakłada się ekran z listą apek i ekarne głownym (tak jak by przestawało działać blurrowanie tła)

Testowane na aktualizacji OTA na wersji EEA, bez resetowania ustawień telefonu. Porównuję do wersji 12.0.3.0. Gdyby nie te randomowe lagi na gboard i przypadłości z jasnością byłoby w miare ok.

Generalnie nie za bardzo chce mi sie wracac do poprzedniego buildu, wiec na bieżąco będę informował. Dam znać też po 2/3 ladowniach jak bateria.

Edytowane przez neon71
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neon71 napisał:

* Zacinający się haptyka na gboard po spacji (lag).

Polecam przesiadkę na Microsoft Swype Swiftkey. Według mnie o wiele lepsza klawiatura niz Gboard.

2 godziny temu, neon71 napisał:

* Telefon wydaje się być minimalnie mniej responsywny

Moim zdaniem jest wręcz odwrotnie, ale tak bywa po każdej aktualizacji. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze agresywniej ubija aplikacje w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, neon71 napisał:

Jak pisałem wcześniej problem występuje również na swype. Ja dam mu parę dni na "wygrzanie się" i zobacze co dalej.

Chodzi mi o klawiaturę Microsoft Swiftkey. Pomyliłem nazwę w poprzednim poście.

Edit:

Z nowości dodali możliwość ustawienia głośności dla każdej aplikacji osobno
20201207_175337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowanie odciskiem palca do banków czy PayPala też już działa dobrze tzn. po wejściu w aplikację nie ma od razu komunikatu, że nie rozpoznano odcisku palca. 

Póki co mimo, że to pierwsza wersja na 11 to dla mnie działa lepiej i ma mniej błędów niż miała 10 mimo kilku aktualizacji. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mark1991 napisał:

Logowanie odciskiem palca do banków czy PayPala też już działa dobrze tzn. po wejściu w aplikację nie ma od razu komunikatu, że nie rozpoznano odcisku palca. 

Póki co mimo, że to pierwsza wersja na 11 to dla mnie działa lepiej i ma mniej błędów niż miała 10 mimo kilku aktualizacji. 

Mam 2 szt. Poco F2 Pro, jeden na międzynarodowym Globalu (MI) a drugi na europejskim EEA (EU). Ten pierwszy działa gorzej, system animacje lagują. Dla Globala Xiaomi cofnęło aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zoltan78 napisał:

Używa ktoś może Dual sima i zaktualizował do andka 11, działają obie karty? Co prawda mam telefon na romie Indonezja i nie mam jeszcze aktualizacji ale chciałbym wiedzieć czy działa dual sim. 

Działa Dual SIM zarówno na Global jak i na EEA.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mark1991 napisał:

Mam EU i nie narzekam. Chyba wszystkie błędy które mnie irytowały  z 10 są poprawione, żadnych problemów nie widzę i działa też płynniej. Zaryzykuje stwierdzenie że to najlepszy ROM EU na ten telefon odkąd go mam od lipca. 

Za krótki czas testowania, zeby cokolwiek napisać. Mnie interesuje czy poprawili coś , jeśli chodzi o wykresy Sotu baterii ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poprawę pracy na baterii już od dawna nie liczę aby tylko gorzej nie było i mi wystarczy :D Każde kolejne miui żre baterie coraz mocniej i to się już raczej nie zmieni. Sprawdzilem wszystkie znane mi błędy z 10 i są naprawione także póki co chwalę tę aktualizację. Oczywiście na dniach może wyjść jakiś nowy bug którego teraz nie zauważam ale jestem dobrej myśli. :)

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po update do V12.2.1.0.RJKEUXM nie działa gest Home jak używam Nova launchera. Po zmianie na poco launcher i restarcie działa normalnie.

Gest działa na Nova ale jest zbugowany -zasadniczo u mnie zadziała raz na 10 prób , na starcie androida 10 to samo działo się z Nova launcher , muszą wydać updejt .

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji nie działa mi otwieranie linków w wiadomościach i innych aplikacjach. I na pasku powiadomień jest baner aby wybrać wyszukiwarkę po jego kliknięciu wyskakuje kręcone się kułko z napisem momencik później znika, i baner dalej się wyświetla. Przesyłam bym rzuty ale też się nie da

Wersja Miui 12.2.1.0 Stabilna

 

 

Edytowane przez Kruljulian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...