Skocz do zawartości

Miuipolska Miui 6 Dla Mi2 Na Android 5.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Taki

#XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra2.bin

#XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra2.bin

#XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra2.bin

NTP_SERVER=0.pl.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.pl.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.pl.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.pl.pool.ntp.org

# Error Estimate

# _SET = 1

# _CLEAR = 0

ERR_ESTIMATE=0

#Test

#NTP_SERVER=time.gpsonextra.net

#Asia

# NTP_SERVER=asia.pool.ntp.org

#Europe

# NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org

#North America

# NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info

# 4 - Debug, 5 - Verbose

# If DEBUG_LEVEL is commented, Android's logging levels will be used

DEBUG_LEVEL = 4

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable

INTERMEDIATE_POS=0

# supl version 2.0

SUPL_VER=0x20000

# Emergency SUPL, 1=enable, 0=disable

SUPL_ES=1

#Choose PDN for Emergency SUPL

#1 - Use emergency PDN

#0 - Use regular SUPL PDN for Emergency SUPL

USE_EMERGENCY_PDN_FOR_EMERGENCY_SUPL=1

# GPS Capabilities bit mask

# SCHEDULING = 0x01

# MSB = 0x02

# MSA = 0x04

# ON_DEMAND_TIME = 0x10

# GEOFENCE = 0x20

# default = ON_DEMAND_TIME | MSA | MSB | SCHEDULING | GEOFENCE

CAPABILITIES=0x37

# Accuracy threshold for intermediate positions

# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions

# ACCURACY_THRES=5000

################################

##### AGPS server settings #####

################################

# FOR SUPL SUPPORT, set the following

# SUPL_HOST=supl.host.com or IP

# SUPL_PORT=1234

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following

# C2K_HOST=c2k.pde.com or IP

# C2K_PORT=1234

####################################

# LTE Positioning Profile Settings

####################################

# 0: Enable RRLP on LTE(Default)

# 1: Enable LPP_User_Plane on LTE

# 2: Enable LPP_Control_Plane

# 3: Enable both LPP_User_Plane and LPP_Control_Plane

LPP_PROFILE = 0

################################

# EXTRA SETTINGS

################################

# NMEA provider (1=Modem Processor, 0=Application Processor)

NMEA_PROVIDER=0

# Mark if it is a SGLTE target (1=SGLTE, 0=nonSGLTE)

SGLTE_TARGET=0

##################################################

# Select Positioning Protocol on A-GLONASS system

##################################################

# 0x1: RRC CPlane

# 0x2: RRLP UPlane

# 0x4: LLP Uplane

A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0

A jak się sprawuje GPS test: http://youtu.be/FGM-jG_w74M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acid będzie się coś dało zrobić z tym pożeraniem baterii?? czy to wina 5.0 bo jeśli nie to nie wiem czy jest sens iść w kierunku 5.0 lepiej poczekać i podziałać coś 5.1 z tego co czytałem to dopiero na tej wersji wszystko jest ok 5.0 to taki windows vista.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na spokojnie, to dopiero pierwsze starcia Mi2s z Lolipop przy MIUI. Będzie coś widać przy kolejnych update (oby było widać).

Ale podobno sam w sobie 5.0 lubi zjeść baterii, nie jest bardzo lepszy pod tym względem od 4.4. I dużo zależy od podejścia Xiaomi do Mi2. Czy nadal ma status ''specjalnej troski'', czy coś tam więcej się skupią na nim.

Mam AOSP Ivana, gdzie chwalili 5.1 za lepsze zarządzanie pracą na jednym ładowaniu. Ale to za krótko, żeby coś stwierdzić.

A i jeszcze jedno. Ja korzystałem cały czas ze sMIUI. A w nim niedługo powinna się pojawić pierwsza wersja, z ogarniętym CPU limiterem. Tryb wydajny = 4 rdzenie, takt full. Tryb normalny = 2 rdzenie, takt - w fazie testów. Zobaczymy co z tego w ogóle wyjdzie.

Jak nie będzie gorzej z baterią na 5.0, to wracam na sMIUI. Jak nic nie zmieni się, a 5.1 rzeczywiście okaże się lepszy - zostane na AOSP Ivana, ewentualnie CM, jak M1cha ogarnie ROM.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam. Android 5.0 nie ma tu znaczenia bo ja dodaję poprawki dla aries.

Nie mogę się doczekać, aż sprawdzę... Mam cichą nadzieję, że nowsza baza coś tu zmieni na lepsze.

 

P.S. Od wczoraj Forum przestało mi przysyłać powiadomienia o nowych postach. Wam też?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem dość istotny problem, którego wcześniej nie było. Na poprzednich wersjach, przy wysyłaniu albo odbieraniu MMS'ów transmisja danych włączała się automatycznie. W tej wersji, jeżeli samemu się jej nie włączy to MMS się nie wyśle i nie pobierze... Czy ktoś też tak jeszcze ma?

 

Ponawiam pytanie...

Zrobiłem wipe ale to też nic nie dało :sad: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid mozna cie prosic o udostepnienie apk najnowszej wersji mi opaski?? :smile: wpisalem w wyszukiwarce ale niestety nic ciekawego nieznalazlem :smile:

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Nie mam jak - jestem teraz w miejscu bez szybkiego internetu i z innym laptopem. 

Natomiast zaczekaj lepiej do piątku. W tej wersji jest aplikacja z ruskim modem i opcje powiadomień aplikacji są po rosyjsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy (uszy) to w tej wersji to znacznie mniejsza głośność max. głośniczka zewn. Znów nie jestem w stanie w samochodzie zrozumieć komunikatów głosowych Yanosika. Także rozmawianie na "głośnomówiącym" niewiele różni się od rozmowy na głośniczku przy uchu. Mam nadzieję, że to zostanie poprawione, tak jak to poprawiono (po dłuższym czasie) w wersjach na KitKat.

 

No, ale za to widzę, że jednak są rewolucyjne zmiany w aparacie! Przywrócono ręczne ustawienia balansu bieli! Strasznie mi tego brakowało w Mi2S na KitKat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach walk jedna uwaga. Telefon po miflash wgrywaniu wszystkiego tak jak bozia (lub Pan Ingbrzy) przykazala .. I dupa - albo Gmail albo nawigacja Google - błąd usług Google. Czy tylko mnie to całe nieszczęście świata spotyka?

Błąd z gapps był chyba w poprzedniej wersji. W tej powinno być ok. U mnie jest.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było to poruszane / rozwiązane, ale nie mogę ustawić, dodawać nowych punktów dostępowych APN na obecnej wersji, przez co zostałem tak troszkę bez internetu. klikając na plusik jest wibracja ale nic się nie uruchamia, można klikać do wyładowania baterii. Jeśli jest opcja ewentualna ustawienia tego ręcznie gdzieś we wnętrznościach androida proszę o wskazówki ;)

screenik:

b2323a0947451fc0c22e326e0511e98f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś coś sknocić zrób jeszcze raz - u mnie wsio cacy

a swoją drogą po co miflash z jakiej wersji przechodziłeś?

Z ostatniej na 4.4. na 5.4.2 a z niej na 5.4.10. Miflash, bo po zwykłym updacie do 5.4.10 miałem problemy z opaską i również z usługami Google..więc stwierdziłem, że spróbuję z ' czystym telefonem' i wrócę do 5.4.2. Jednak problem z usługami wciąż się pojawia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było to poruszane / rozwiązane, ale nie mogę ustawić, dodawać nowych punktów dostępowych APN na obecnej wersji, przez co zostałem tak troszkę bez internetu. klikając na plusik jest wibracja ale nic się nie uruchamia, można klikać do wyładowania baterii. Jeśli jest opcja ewentualna ustawienia tego ręcznie gdzieś we wnętrznościach androida proszę o wskazówki ;)

screenik:

b2323a0947451fc0c22e326e0511e98f.jpg

...czy udało Ci się rozwiązać ten problem bo ja mam to samo ...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd z gapps był chyba w poprzedniej wersji. W tej powinno być ok. U mnie jest.

Wysłane z MI Note

W najnowszej wersji Gmail działa, natomiast nie działa nawigacja w mapach Google.tzn same mapy działają, wyznacza trasę, ale nawigacji nie da się już odpalić. Więc albo nawigacja, albo Gmail?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS działał mi w tej wersji dobrze... przez parę dni. Od wczoraj pojawił się problem typu "nie widzi" satelit. Początkowo pomagał restart tel. (BTW: trwa on o wiele dłużej niż na wersji z Kit Kat). Dziś już nawet restart nie pomagał. Ale pomogło, to co zawsze - czyli podmiana pliku gps.conf na "styczniowy". Wciąż się nie mogę nadziwić, co Acidem kieruje, że się tak uparł nie stosować tego pliku – przecież na niego żadnych skarg nie było.

 

Już ktoś pisał chyba - nie działa OneDrive - nie daje się nawet zainstalować.

 

Poza tym, zasadniczo, wszystko śmiga mi dobrze. No, tylko jeszcze ta bateria, ale to na pewno w końcu poprawią.

 

Nie widzę jednak, póki co, żadnej konkretnej korzyści z przesiadki KK-->L. I tym, co lubią święty spokój to bym radził na razie pozostać na KK.

 

Edit:

Jeszcze 1 nowa uciążliwość - Windows XP i Windows 7 przestał mi "widzieć" telefon podłączony przez USB (tzn. w trybie "PLIKI" - bo tryb "ZDJĘCIA" - działa). Na szczęście mam pod ręką Win 8.1 - tam działa OK.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przesiadłem się ze starej wersji MIUI 5 z przed prawie roku.

Zrobiłem tak jak @Acid ze skryptem flash_all:
5.3.27 MiFlash > 5.3.27 MIUIPolska > MIUIPolska 5.4.10 (Lollipop 5.0.2)


Jeśli wymienię jakąś oczywistą rzecz to sorki, ale piszę co zauważyłem.

Alarm, poczta i pogoda działają bez problemu.
Wszystkie ikonki w pasku powiadomień są po angielsku, np. Rotate Off, Mobile data, Brightness, itp.

Potwierdzam to co napisał @latet.

Mając połączoną pocztę z kontem gmail, nie mogę dodać tego samego konta do kalendarza.
W MIUI 5 kalendarz wykrywał to konto automatycznie i wystarczyło je zaznaczyć w kalendarzu.
Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przesiadłem się ze starej wersji MIUI 5 z przed prawie roku.

Zrobiłem tak jak @Acid ze skryptem flash_all:

5.3.27 MiFlash > 5.3.27 MIUIPolska > MIUIPolska 5.4.10 (Lollipop 5.0.2)

Jeśli wymienię jakąś oczywistą rzecz to sorki, ale piszę co zauważyłem.

Alarm, poczta i pogoda działają bez problemu.

Wszystkie ikonki w pasku powiadomień są po angielsku, np. Rotate Off, Mobile data, Brightness, itp.

Potwierdzam to co napisał @latet.

Mając połączoną pocztę z kontem gmail, nie mogę dodać tego samego konta do kalendarza.

W MIUI 5 kalendarz wykrywał to konto automatycznie i wystarczyło je zaznaczyć w kalendarzu.

Jakiś pomysł?

 

Zainstaluj Kalendarz Google, wtedy się dodadzą do kalendarza xiaomi - (głupie prawda?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie. Musiałbyś zawęzić log czyli zrobić to klasycznie z adb logcat w terminalu na komputerze.

Odpalić log, potem na telefonie nawigację i po 2 sekundach ctrl+z lub c by wyłączyć log. Wtedy na samym dole będzie ostatnia akcja

Zrobiłem log z adb, jednak nie mam pojęcia jak go zawęzić, żebyś mógł łatwiej odnaleźć potrzebne informacje.. w każdym razie link do pliku - może coś pomoże :

https://docs.google.com/file/d/0B4mJ9RfUSRYtWXBocTNLS2FhRHA0TUduRnVVRHptWk92YXF3/edit?usp=docslist_api

A coś o przestajacym działać odblokowaniu opaską wiadomo?

Edytowane przez madden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje, że po aktualizacji będzie lepiej.

Ale nadal przestaje działać odblokowanie telefonu przez opaskę oraz nie działa radio FM.

Chyba, że komuś się poprawiło?

U mnie odblokowanie jeszcze działa, ale przestawalo działać dopiero po jakiejś godzinie, więc się jeszcze okaże. Edit: Po nocy już nie działa.

Natomiast problem z Google maps wciąż ten sam - wyznacza drogę, ale nie odpala nawigacji..

Edytowane przez madden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problemy z GPS w tych ostatnich ROM-ach są poważniejsze niż miałem na KitKat. Wczoraj - i to szok dla mnie - po raz pierwszy nie pomogła podmiana gps.conf na wersję ze stycznia! Tzn. nawet na tej konfiguracji zdarza się, że tel. "nie widzi" żadnych satelit. Na szczęście pomaga restart.

 

A jak już działa GPS, to ma problemy z dokładnością. Fajnie to widać na poniższych obrazkach, bo miałem okazję pojeździć po mieście z tą samą aplikacją ("Moje Trasy") odpaloną na dwóch telefonach. Wersja apki i jej ustawienia - identyczne. Oczywiście oba telefony leżały „sprawiedliwie” w tym samym miejscu w aucie. Na poważnie dojrzewam do przesiadki z Mi2s na Redmi Note 4G jako główny telefon.

 

Po lewej: Mi2S, po prawej: Redmi Note 4G:

 

 

gps_porownanie_1.jpg

 

 

gps_porownanie_2.jpg

 

 

gps_porownanie_3.jpg

 

 

gps_porownanie_4.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie. Musiałbyś zawęzić log czyli zrobić to klasycznie z adb logcat w terminalu na komputerze.

Odpalić log, potem na telefonie nawigację i po 2 sekundach ctrl+z lub c by wyłączyć log. Wtedy na samym dole będzie ostatnia akcja

Acid,jest szansa żeby naprawić jakoś błąd usług Google? Taka większą niż pół na pół, czy 50/50? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...