Jump to content

Głośnik rozmów telefonicznych nagle zaczął bardzo słabo działać. Max 30% głosu co robić?


Hardydemon

Recommended Posts

Cześć. Posiadam od pół roku Mi 9T pro. Wczoraj bez żadnych innych czynników głośnik rozmów zaczął działać bardzo cicho. Na pełnej mocy działa wg mnie w ok 30%. Jak jestem sam w biurze to jeszcze jestem w stanie zrozumieć rozmówcę. Natomiast jak tylko wyjdę na zewnątrz nie da się rozmawiać. 

Telefon mi nie upadł, nie został zalany ani zabrudzony. Wszystko jest ok. 

Co może być przyczyną i jak to rozwiązać? reklamacja? Wymiana głośnika? Może coś z softem? 

Aktualizowałem do MIUI11 ale to już może ze dwa tygodnie wcześniej.

Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam.  

Link to comment
Share on other sites

Napisałeś, że nie został zabrudzony. Kolega miał podobny przypadek (nie wiem czy akurat tak jest u Ciebie) i okazało się, że właśnie głośnik był zabrudzony. Było to widoczne pod mikroskopem. Wyczyścił to preparatem CX80 contacx używanym w elektronice, który rozpuścił zanieczyszczenia. Oczywiście trzeba to zrobić odpowiednio i nie przesadzać z ilością tego środka. Jemu pomogło, teraz słyszy wszystkich bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to faktycznie jest zabrudzenie to odkurzacz raczej nic nie pomoże. Ten środek czyszczący stosowany w elektronice jest o tyle dobry, że nie pozostawia tłustych plam. Rozpuszcza zanieczyszczenia i wyparowuje. Co do stosowania to trzeba to zrobić delikatnie, lekko spryskać, nie wiem dokładnie nie robiłem tego w telefonie. Zawsze takie rzeczy robisz na własną odpowiedzialność. Jeżeli nie jesteś pewien to popytaj znajomych, może ktoś już to robił, zna się na tym.

Edited by marciniozo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...