Skocz do zawartości

Jak Włączyć Szybkie Wybieranie?


awygo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dodawanie skrótów na pulpit to proteza, a do tego system "gubi" powiązania między skrótami a kontaktami.

http://miuipolska.pl/forum/topic/5126-znika-powi%C4%85zanie-mi%C4%99dzy-skr%C3%B3tem-do-kontaktu-na-pulpicie-a-kontaktem/

Wybrałem bardziej "eleganckie" rozwiązanie: instalację innego dialera, Lenovo.

Program obsługuje wszystko: speed dial, Call log, kontakty, grupy, SMSy. Przywraca telefonowi normalną funkcjonalność, której autorzy Miui próbują go pozbawić. Szkoda takiego sprzętu na liche oprogramowanie.

Tipsy:

Przesunięcie kontaktu w prawo: połączenie, w lewo: SMS

W SMSie rozsunięcie palcami powiększa czcionkę.

Kilka screenów:

Dialer.jpgContacts.jpgCall_log.jpgGroups.jpgSMS.jpgSMS_powi_kszony.jpg

Do wygooglania: IdeaFriend_v3.0.286.1 Ja go "wyciągnąłem" z oryginalnego chińskiego romu Lenovo Vibe. Uzyskanie skrótów do wszystkich funkcji wymagało więc użycia Activity Launchera:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher&hl=pl

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up akurat może dla Chińczyków (i mieszkańców krajów w których Xiaomi jeszcze jest) szybkie wybieranie jest zbędne - nie zapominaj że to nie Europa (i wymogi niektórych europejczyków) są dla Xiaomi najważniejsze... Sam nie korzystam z szybkiego wybierania bo jest dla mnie zbędne na smartfonach, większy sens miało to na telefonach z normalną klawiaturą.

Tapnięte przez MiPad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy program w pełni w języku polskim po instalacji apki?
Czy znika ta zakładka Ostatnie - nie chcę tego a tu na forum otrzymałem informację że tak musi być i już

Czy Grupy z listy kontaktów dają sie usunąć,nie korzystam z tego,przeszkadza mi to,wiem ze z tym może być problem bez znaczenia o jakim fonie piszemy,ale jeśli sie da to czemu nie.

 

ideafriend-3.8.150_141015_P780.apk,stąd https://onedrive.live.com/?cid=F25A0BDAEDD6783F&id=f25a0bdaedd6783f%21274&authkey=%21AG39ajq3bQkI2cA

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest w całości po angielsku.

Zakładka "ostatnie"? Ja tego nie widzę...

Grup nie da się usunąć. W kolejnej wersji programu na telefonach Lenovo zamiast grup pojawia się "yellow pages". Oczywiście chińskie, więc przestrzegam przed aktualizacją.

UWAGA: ZAUWAŻYŁEM BŁAD:

Program prosi o ustawienie aplikacji Contact Manager jako domyślnej aplikacji SMS. Powtarza się to zawsze przy próbie wysłania SMSa. Kiedy ustawiłem go jako domyślny, to nie było DŹWIĘKOWEGO powiadomienia o nadejściu SMSa.

ROZWIĄZANIE:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nlucas.popupnotificationslite

jedyna aplikacja jaką znalazłem, która dała radę :-)

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niczego po chińsku.

Nieźle też spisuje się EX Dialer, ale po okresie testowym wyświetla komunikat "Okres testowy..." Oczywiście nadal działa, ale ten komunikat jest trochę nieestetyczny.

Poza tym nie znalazłem innej aplikacji SMS, w której można by było powiększać tekst, i która nie byłaby zbyt... kolorowa, jaskrawa. No cóż, po trzech latach z Lenovo jestem trochę rozpieszczony. Jeśli chodzi o oprogramowanie, to czuję się tak, jakbym przesiadł się z Mercedesa do starej Syreny.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W jakim sensie speed dial? W MIUI można wybrać kontakt na kilka sposobów i prawdę mówiąc niczego więcej nie brakuje.

Możesz kontakty wysłać na pulpit w postaci ikon. Możesz dać im status Ulubione i wtedy będą na górze listy kontaktów. Możesz wyszukać szybko kontakt z T9...

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed dial, szybkie wybieranie, jedziesz autem i potrzebujesz szybko do żony albo do Wacka, odblokowujesz tylko klawiaturę, wcikasz np 2 i dzwoni, nie ma czasu na T9, nie ma czasu na szukanie w ulubionych..

Przy ikonce na pulpicie nawet łatwiej bo możesz mieć np cały pulpit na takie szybkie kontakty i wtedy wybierasz po zdjęciu.

Wzrokowo wybierzesz szybciej niż jeszcze zastanawiając się pod którym numerkiem była żona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego możesz ustawić sobie skrót danego kontaktu, wrzucić na pulpit i tylko kliknąć na niego, żeby połączyć. Jeszcze szybciej aniżeli wchodzenie w dialer i przytrzymywanie danej cyfry.

Sprobuj zapisać kontakt na karcie SIM i z klawiatury wybrać np 1# lub 2#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

 

ten sam problem u żony na telefonie redmi 3s oraz u szefa na redmi note 3 pro 

wystarczyło zainstalować https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=pl

inny dialer - oczywiście upoważnić go w ustawieniach szybkie wybieranie działa bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...