Skocz do zawartości

MIUI 20.5.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, fire_of_mind napisał:

Kolego gdy przyjdzie powiadomienie to pokazuje się na ekranie blokady, a co się stanie jeżeli odblokujesz telefon (nie usuwając powiadomień, w ogóle ich nie ruszając). Czy po ponownym zablokowaniu znowu są widoczne na ekranie blokady nad ikoną odcisku palca?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Po ponownym zablokowaniu powiadomienia już nie ma, ale tak było chyba od zawsze z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Po ponownym zablokowaniu powiadomienia już nie ma, ale tak było chyba od zawsze z tego co pamiętam.
Straszna lipa. Najbardziej irytuje to przy powiadomieniach z budzika... Chociaż niektóre powiadomienia są wyświetlane ponownie więc pewnie będzie można to jakoś obejść... Mam nadzieję.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 13:31, lukkop91 napisał:

U mnie na dwóch telefonach pojawiają się tylko dwa irytujące problemy:
1. Przy połączeniach przychodzących na messengerze załącza się wibracja jak przy przychodzącym połączeniu telefonicznym co jest normalne, ale po odebraniu już się nie wyłącza. Nawet zamknięcie aplikacji nic nie daje i telefon cały czas wibruje. Pomaga tylko restart.
2. Nie zawsze przy przychodzącym połączeniu telefonicznym nie działa dotyk. Pomaga wygaszenie ekranu przyciskiem wyłączenia, często dwa razy trzeba go wygasić by zaskoczył dotyk.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chodzi o problem z wibracjami w połączeniach przychodzących w messengerze to u mnie pomaga zablokowanie telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do blokowania reklam potrzebny jest root? Bo wrzuciłem ten plik przez TWRP i nie widzę żądnej zmiany, tyle samo reklam jak wcześniej.

Jeżeli trzeba root to jak go zrobić, żeby dalej GPay działało? Na MIUI 11 robiłem root to niektóre aplikację to wykrywały i nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Critical napisał:

Czy do blokowania reklam potrzebny jest root? Bo wrzuciłem ten plik przez TWRP i nie widzę żądnej zmiany, tyle samo reklam jak wcześniej.

Jeżeli trzeba root to jak go zrobić, żeby dalej GPay działało? Na MIUI 11 robiłem root to niektóre aplikację to wykrywały i nie działały.

Na nowym miui też mi to nie działa. Zgłaszałem już w temacie z plikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum funkcji: gdy mam włączoną tę opcję, to nie widzę pod funkcjami powiadomień. Można w ustawieniach zamienić kolejność wyświetlania i wtedy nie widać funkcji a są powiadomienia. Niemniej obie opcje na raz nie są widoczne. Trzeba wracać do starej wersji znanej z MIUI11 i wtedy wszystko działa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shelmahh napisał:

Centrum funkcji: gdy mam włączoną tę opcję, to nie widzę pod funkcjami powiadomień. Można w ustawieniach zamienić kolejność wyświetlania i wtedy nie widać funkcji a są powiadomienia. Niemniej obie opcje na raz nie są widoczne. Trzeba wracać do starej wersji znanej z MIUI11 i wtedy wszystko działa. 

 

Co? XD

Domyślnie lewa strona to powiadomienia, prawa to Centrum Funkcji. Czytałeś changelog?

 

Natomiast mam pytanie co do Orlen Pay. Aplikacja pokazuje obraz startowy z logiem Orlenu i nie przechodzi dalej. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odbieram połączenie głosowe z messengera lub whatsapa to telefon nie przestaje wibrować. Dopiero ręczne wygaszenie ekranu likwiduje wibracje.

 

Edit :

Używam nawigacji gestami. Czy jest jakiś sposób aby boki ekranu włączyć na wysokości wyskakującej klawiatury? Do pisania również używam gestów i zdarza się, że zaczynając zdanie od bocznych liter aktywuję cofnięcie...

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fire_of_mind napisał:

Używam nawigacji gestami. Czy jest jakiś sposób aby boki ekranu włączyć na wysokości wyskakującej klawiatury? Do pisania również używam gestów i zdarza się, że zaczynając zdanie od bocznych liter aktywuję cofnięcie...

podpinam się pod pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ThreeDog napisał:

Co? XD

Domyślnie lewa strona to powiadomienia, prawa to Centrum Funkcji. Czytałeś changelog?

 

Natomiast mam pytanie co do Orlen Pay. Aplikacja pokazuje obraz startowy z logiem Orlenu i nie przechodzi dalej. Jak to naprawić?

dzięki! Ogarnięte :)

A przy okazji pytanie o tryb asystenta. W 11 był wybór pomiędzy MIUI a Google (chodzi o ten panel na lewym ekranie). W 12 nie mogę namierzyć nigdzie tego ustawienia. Asystent MIUI jest wgrany na stałe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, luki161 napisał:

Czy jak nadałem uprawnienia danej aplikacji "tylko w trakcie dzialania aplikacji" to moge je jakoś później zmienic na "zawsze"? Jak wchodze przez uprawnienia, to pozniej jest tylko odmów i przyznaj.

Odinstaluj, zainstaluj od nowa i daj "tylko teraz". Potem wejdź w uprawnienia tej aplikacji i powinno być "Zawsze".

Tak zrobiłem z kilka aplikacjami i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga do powiadomień, a może do samej aplikacji zegara... Gdy na zablokowanym ekranie włączę drzemkę to nie pojawia się powiadomienie o nadchodzącym alarmie (a przecież został przeze mnie odwleczony w czasie). Dopiero gdy odblokuję telefon to pojawia się stosowne powiadomienie.
Czy wy też tak macie czy ja coś mam spaprane?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę ustawienia domyślnych aplikacji? Chodzi mi głównie o to, żeby linki z aplikacji były otwierane w Google Chrome a nie w przeglądarce  od Xiaomi.

@dar00 tak to prawda, można podmienić plik hosts bez uprawnień root, tylko chodzi o to, że u mnie nie widzę różnicy. Wyskakuje tyle samo reklam jak przed podmianą tego pliku. A wszystkie aplikacje blokujące reklamy wymagają roota do poprawnego działania. 

Z jakiej korzystasz przeglądarki? Ja używam Chrome dlatego, że lubię mieć wszystko zsynchronizowane, ale chyba Firefox pozwala na instalację dodatków, w tym adblockerów, zagdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Critical napisał:

A gdzie znajdę ustawienia domyślnych aplikacji? Chodzi mi głównie o to, żeby linki z aplikacji były otwierane w Google Chrome a nie w przeglądarce  od Xiaomi.

ustawienia,aplikacje,zarządzanie, 3 kropki w prawym,górnym rogu, domyślne aplikacje.

 

ustawienia,aplikacje,zarządzanie, 3 kropki w prawym,górnym rogu, domyślne aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shelmahh napisał:

dzięki! Ogarnięte :)

A przy okazji pytanie o tryb asystenta. W 11 był wybór pomiędzy MIUI a Google (chodzi o ten panel na lewym ekranie). W 12 nie mogę namierzyć nigdzie tego ustawienia. Asystent MIUI jest wgrany na stałe? 

Jest tak jak było, nadal jest wybór.

25 minut temu, Critical napisał:

A gdzie znajdę ustawienia domyślnych aplikacji? Chodzi mi głównie o to, żeby linki z aplikacji były otwierane w Google Chrome a nie w przeglądarce  od Xiaomi.

Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > 3 kropki > Domyślne aplikacje

44 minuty temu, fire_of_mind napisał:

Jeszcze jedna uwaga do powiadomień, a może do samej aplikacji zegara... Gdy na zablokowanym ekranie włączę drzemkę to nie pojawia się powiadomienie o nadchodzącym alarmie (a przecież został przeze mnie odwleczony w czasie). Dopiero gdy odblokuję telefon to pojawia się stosowne powiadomienie.
Czy wy też tak macie czy ja coś mam spaprane?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdziłem, tak chyba niestety jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shelmahh napisał:

A przy okazji pytanie o tryb asystenta. W 11 był wybór pomiędzy MIUI a Google (chodzi o ten panel na lewym ekranie). W 12 nie mogę namierzyć nigdzie tego ustawienia. Asystent MIUI jest wgrany na stałe? 

Przytrzymaj palec na ekranie - opcje - więcej - tryb asystenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fire_of_mind napisał:

Straszna lipa. Najbardziej irytuje to przy powiadomieniach z budzika... Chociaż niektóre powiadomienia są wyświetlane ponownie więc pewnie będzie można to jakoś obejść... Mam nadzieję.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

mozna uzyc xposed + customiuizer i tam jest opcja ze powiadomienia nie znikaja :) ale nie wiem jak to dziala na nowych romach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jak pisałem wcześniej miałem problem z znikającą górną belką. Okazało się, że to jakiś, przynajmniej u mniej problem z launcherem. Wymieniłem na wersję "no DPI" i jak na razie wszystko śmiga bez problemu. Dziękuję za pomysły i pomoc, a przede wszystkim twórcom eu za ich ciężką pracę. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, doktor napisał:
mozna uzyc xposed + customiuizer i tam jest opcja ze powiadomienia nie znikaja  ale nie wiem jak to dziala na nowych romach

Utrzymanie powiadomień działa, włączenie opcji powiadomień dla wszystkich aplikacji miui włącza powiadomienie o drzemce (które nie znika po ponownym zablokowaniu). Działa też odpowiedz z powiadomienia na zablokowanym ekranie. Mam to czego potrzebowałem. Serdeczne dzięki za info!  

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z aktualizacja. Po ostatniej aktualizacji do MIUI 12, chcąc zainstalowac nowszą wersje systemu w TWRP nie mogę wybrać katalogu ponieważ są tylko foldery tymczasowe ? jak na screenie. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu ? model MI 9 SE

twrp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2020 o 17:09, ThreeDog napisał:

Natomiast mam pytanie co do Orlen Pay. Aplikacja pokazuje obraz startowy z logiem Orlenu i nie przechodzi dalej. Jak to naprawić?

Ja sobie poradziłem z tym, instalując wcześniejszą wersję aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, theBlack napisał:

Witam,

Mam problem z aktualizacja. Po ostatniej aktualizacji do MIUI 12, chcąc zainstalowac nowszą wersje systemu w TWRP nie mogę wybrać katalogu ponieważ są tylko foldery tymczasowe ? jak na screenie. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu ? model MI 9 SE

To nie są foldery tymczasowe tylko zaszyfrowane :) miałem też tak parę razy musisz poczytać forum jak przywrócić monit o hasło.

 

@Zbyszko jaką wersję Orlen Pay zainstalowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...