Skocz do zawartości

MIUI 20.5.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
9 minut temu, yachu90 napisał:

Kiedy wyceluje aparatem w jasny punkt to pokazuje się podłużna poświata.

Masz szkło na obiektywach? Zerwij, będzie ok

Ostatecznie brudne szkło obiektywów. 

... 

Mnie wciąż irytuje dlaczego w aparacie czas naświetlania zdjęcia w trybie pro jest tylko symulacją? W słoneczny dzień naświetlanie 4s powinno dać całkowicie prześwietlony obraz, a jest ładny i klarowny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i w wielu aplikacjach i grach tak jest. Wystarczy ze np w chrome wyskoczy okienko z pytaniem o blokowanie powiadomień to dotyk w chrome nie działa trzeba gestem dać wstecz. Mam głęboką nadzieje że błędy zgłaszane uda sie naprawić w następnym wydaniu żeby można było korzystać normalnie z telefonu bo w chwili obecnej jest to ograniczone. A z tego co czytałem nie wiedzieć dlaczego u niektórych osób po powrocie na miu 11 crashują się niektóre ustawienia. Nawet format nie pomaga.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SzczufFun napisał:

Masz szkło na obiektywach? Zerwij, będzie ok

Ostatecznie brudne szkło obiektywów. 

... 

Mnie wciąż irytuje dlaczego w aparacie czas naświetlania zdjęcia w trybie pro jest tylko symulacją? W słoneczny dzień naświetlanie 4s powinno dać całkowicie prześwietlony obraz, a jest ładny i klarowny. 

Ani to, ani to. 

W dzień jest wszystko ok. Tylko przy sztucznym świetle powstaje taka smuga. Przy nagrywaniu filmów wieczorem też jest ok.

IMG_20200512_091520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem problem z aplikacją pogody. Używam Meteored-ale mniejsza z tym, na każdej innej tak mam. Lokalizację da się ustawić tylko w opcji "gdy używam aplikacji". Gdy daję opcję "zezwalaj zawsze" to samo wraca do opcji "tylko gdy używam aplikacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T Pro - brak powiadomień na ekranie blokady. Nadałem wszystkie uprawnienia, autostarty, nadal brak powiadomień. Krawędzie ekranu się podświetlają, ale nie widać żadnych powiadomień. Nie korzystam z AOD.

 

EDIT
powiadomienia jednak są na ekranie blokady, ale pokazują się dopiero, kiedy naciśnie się przycisk zasilania. Telefon wtedy prsechodzi do ekranu blokady, a wcześniej tylko podświetla ikonę odblokowania palcem.

Jak ominąć ten ekran domyślnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, krainawilka napisał:

Mi 9T Pro - brak powiadomień na ekranie blokady. Nadałem wszystkie uprawnienia, autostarty, nadal brak powiadomień. Krawędzie ekranu się podświetlają, ale nie widać żadnych powiadomień. Nie korzystam z AOD.

 

EDIT
powiadomienia jednak są na ekranie blokady, ale pokazują się dopiero, kiedy naciśnie się przycisk zasilania. Telefon wtedy prsechodzi do ekranu blokady, a wcześniej tylko podświetla ikonę odblokowania palcem.

Jak ominąć ten ekran domyślnie?

Próbowałeś tu? 

Screenshot_2020-05-12-10-06-16-543_com.miui.aod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yachu90 napisał:

Ani to, ani to. 

W dzień jest wszystko ok. Tylko przy sztucznym świetle powstaje taka smuga. Przy nagrywaniu filmów wieczorem też jest ok.

Na ile się znam na aparatach to wcześniejsza rada była dobra masz po prostu brudny obiektyw. Zaopatrz się w szmatkę taką do okularów najlepiej lekko podgumowaną może być szmatka jaką często dołączają do wyczyszczenia  ekranu przed nałożeniem szkła folii na ekran. Chuchnij na aparat i dokładnie wyczyść. Sprawdź pod światło czy nie ma smug . Bo zwykłe przeczyszczenie nie usuwa wszystkich naleciałości z palców jak przypadkiem się dotknie aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.
Ustawiłem "brak" i to był mój błąd. Po ustawieniu na "wybudź ekran" wszystko działa - wielkie dzięki!
Kolego gdy przyjdzie powiadomienie to pokazuje się na ekranie blokady, a co się stanie jeżeli odblokujesz telefon (nie usuwając powiadomień, w ogóle ich nie ruszając). Czy po ponownym zablokowaniu znowu są widoczne na ekranie blokady nad ikoną odcisku palca?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelt napisał:

Na ile się znam na aparatach to wcześniejsza rada była dobra masz po prostu brudny obiektyw. Zaopatrz się w szmatkę taką do okularów najlepiej lekko podgumowaną może być szmatka jaką często dołączają do wyczyszczenia  ekranu przed nałożeniem szkła folii na ekran. Chuchnij na aparat i dokładnie wyczyść. Sprawdź pod światło czy nie ma smug . Bo zwykłe przeczyszczenie nie usuwa wszystkich naleciałości z palców jak przypadkiem się dotknie aparatu.

Uwierz mi, że jestem strasznym pedantem i obiektyw jest czysty. Używam nacodzień alkoholu izopropylowego i mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdy przyjdzie powiadomienie to pokazuje się na ekranie blokady, a co się stanie jeżeli odblokujesz telefon (nie usuwając powiadomień, w ogóle ich nie ruszając). Czy po ponownym zablokowaniu znowu są widoczne na ekranie blokady nad ikoną odcisku palca?  

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 

Powiadomienia znikna w aod. (ikonki) jesli chodzi o powiadomienia to zaraz sprawdze u siebie.  

 

Edit. Na ekranie blokady powiadomienia znikaja.

 

Jesli chodzi o sms to zauwazylem, ze limitem jest 500 sms, pozniej zostaja tylko najnowsze, a stare sa niewidoczne

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi czy można użyczyć aplikacji (obojętnie jakiej) stały dostęp do kontaktów?
Jeśli tak to w jaki sposób?
U mnie na mi8 nie widzę czegoś takiego. Do wyboru jest tylko to co poniżej.
Dlatego część apek gubi kontakty(System instalowany na czysty telefon).
Jest to przypadłość tylko mojego modelu?04a83592cd78fc810645131bcf9911bd.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihail1 wybierz opcję druga, będziesz miał stały dostęp do kontaktów. Zobacz i sprawdź sobie później w uprawnieniach. To jakiś błąd albo z tłumaczeniem albo z kolejnością uprawnień.

Osobne pytanie czy z galerii Xiaomi możecie zdjęcie bezproblemowo udostępnić np. w Messenger. Mnie nie otwiera Messenger. Że zdjęć Google idzie bezproblemowo

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, znalazłem buga.

Gdy wejdziemy w Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Wyciszenie -> Wycisz o czasie -> wybierzemy regułę, w polu "Kiedy" odnoszącą się do dni, klikając:

  • W dni robocze otrzymujemy dni: pon, wt, śr, czw, niedz zamiast pon, wt, śr, czw, pt.
  • W weekend otrzymujemy dni: pt, sob zamiast sob, niedz.

Dodatkowo wariant "Własne" nie działa w ogóle.

Błąd na Mi 9T, u was tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hejka, znalazłem buga.
Gdy wejdziemy w Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Wyciszenie -> Wycisz o czasie -> wybierzemy regułę, w polu "Kiedy" odnoszącą się do dni, klikając:
  • W dni robocze otrzymujemy dni: pon, wt, śr, czw, niedz zamiast pon, wt, śr, czw, pt.
  • W weekend otrzymujemy dni: pt, sob zamiast sob, niedz.
Dodatkowo wariant "Własne" nie działa w ogóle.
Błąd na Mi 9T, u was tak samo?


Acid odkrył to z kilka tygodni temu. Istotnie tak jest i jest to problem Xiaomi (przynajmniej w kwestii dni tygodnia).



Wy widzicie błąd, a ja twierdzę, że ktoś wreszcie pomyślał tak ustawiając dni tygodnia. Jeżeli wyciszenie na dotyczyć dni roboczych to z czwartku na piątek kończy się ten okres, a zaczyna w niedzielę. Ja tak zawsze miałem ustawione godziny ciszy bo inaczej w sobotę rano obowiązywał czas "roboczy", a w poniedziałek rano jeszcze czas weekendowy - kiedyś się przez to spóźniłem to pracy bo przegapiłem telefon on kolegi :-D

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xiaomi_lepsze napisał:

Coś nie działa za dobrze ten ciemny motyw w systemowych appkach nawet, w notatki->zadania przy rozwijanym pasku na pulpicie nie widać tekstu.

Nie mam najnowszej wersji ROM-u, nie mam jak sprawdzić. Na 20.4.27 działa normalnie.

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:

To jakiś błąd albo z tłumaczeniem albo z kolejnością uprawnień.

Tłumaczenie wykluczam. Po angielsku jest Once - mogę skrócić do "Zezwól tym razem" ale to nic nie zmieni.

Screenshot_2020-05-12-20-45-25-165_bin.mt.plus.jpgScreenshot_2020-05-12-20-48-25-754_bin.mt.plus.jpg

 

37 minut temu, fire_of_mind napisał:

Wy widzicie błąd, a ja twierdzę, że ktoś wreszcie pomyślał tak ustawiając dni tygodnia. Jeżeli wyciszenie na dotyczyć dni roboczych to z czwartku na piątek kończy się ten okres, a zaczyna w niedzielę. Ja tak zawsze miałem ustawione godziny ciszy bo inaczej w sobotę rano obowiązywał czas "roboczy", a w poniedziałek rano jeszcze czas weekendowy - kiedyś się przez to spóźniłem to pracy bo przegapiłem telefon on kolegi

No ale, przynajmniej w mojej opinii, piątek jest wciąż jeszcze dniem roboczym, więc raczej nie powinno się to jeszcze wliczać w weekend. Tak samo jak niedziela nie powinna się wliczać w dni robocze. No chyba, że czegoś nie wiem - nie korzystam z tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Orjon napisał:
No ale, przynajmniej w mojej opinii, piątek jest wciąż jeszcze dniem roboczym, więc raczej nie powinno się to jeszcze wliczać w weekend. Tak samo jak niedziela nie powinna się wliczać w dni robocze. No chyba, że czegoś nie wiem - nie korzystam z tej funkcji.

Źle na to patrzysz. Chodzi o wyciszenie, nie budzik. Owszem, jest to dzień roboczy, ale wyciszenie jest ustawiane na noc, więc w piątek (przynajmniej teoretycznie) jest już ono zbędne. Co innego budzik, wtedy dni robocze to poniedziałek - piątek.  

 

Analogicznie niedziela to już automatyczne wyciszenie, bo w poniedziałek rano wstajesz. Teraz rozumiesz?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem bardziej default_wink.png lecz nadal - nie każdy korzysta z wyciszenia tylko w nocy. Po to masz wybór godziny, o której ma się to włączyc. Niektórzy (np. Acid z tego co wiem) korzystają z tego po pracy, żeby im to na przykład nie przeszkadzalo w momencie, gdy chcą oddzielic rzeczy "w pracy" od rzeczy "prywatnych" (pomijając już kwestie drugiej przestrzeni i innych rzeczy które są w MIUI). Prawdopodobnie trzeba będzie zmienić tłumaczenie, żeby je dostosować do tego co tu jest. pomyślę nad tym jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Orjon napisał:
Teraz rozumiem bardziej default_wink.png lecz nadal - nie każdy korzysta z wyciszenia tylko w nocy. Po to masz wybór godziny, o której ma się to włączyc. Niektórzy (np. Acid z tego co wiem) korzystają z tego po pracy, żeby im to na przykład nie przeszkadzalo w momencie, gdy chcą oddzielic rzeczy "w pracy" od rzeczy "prywatnych" (pomijając już kwestie drugiej przestrzeni i innych rzeczy które są w MIUI). Prawdopodobnie trzeba będzie zmienić tłumaczenie, żeby je dostosować do tego co tu jest. pomyślę nad tym jutro.

Tylko, że wiesz - projekt i założenia swoją drogą, a że ktoś chce korzystać inaczej. Cóż ;P

Ja tylko napisałem jaki powód stoi za takim, a nie innym działaniem. Od tego masz rozbudowaną konfigurację, by nie musieć z korzystać z predefiniowanych wyborów default_biggrin.png

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Orjon napisał:

Tłumaczenie wykluczam. Po angielsku jest Once - mogę skrócić do "Zezwól tym razem" ale to nic nie zmieni.

Chodzi o to, że jak uruchamiasz aplikację i pyta o pozwolenie dostępu, wybierasz "Tylko raz" lub "Zezwól tym razem", to dobiero wtedy jak przejdziesz do uprawnień masz zaznaczone "zezwalaj zawsze". W innym przypadku jest zaznaczona "tylko gdy korzystam" i nie da się tego zmienić.

Może to wynika też z tego, że uprawnienia to po części mix uprawnień MIUI i uprawnień Androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chodzi o to, że jak uruchamiasz aplikację i pyta o pozwolenie dostępu, wybierasz "Tylko raz" lub "Zezwól tym razem", to dobiero wtedy jak przejdziesz do uprawnień masz zaznaczone "zezwalaj zawsze". W innym przypadku jest zaznaczona "tylko gdy korzystam" i nie da się tego zmienić.
Może to wynika też z tego, że uprawnienia to po części mix uprawnień MIUI i uprawnień Androida


Hmm ja to traktuję jako dodatkowe zabezpieczenie... "zezwalaj zawsze" jest szczególnym uprawnieniem. Do codziennego użytkowania wystarcza "zezwalaj gdy korzystam z aplikacji". Chociaż byłoby miło gdyby można było odblokować taką komendę w dodatkowych opcjach ale hakerów ;-)

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...