Skocz do zawartości

MIUI 20.5.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.05.2020 o 22:58, marcinj6 napisał:

Mam pytanie dlaczego nie mogę zmienić tego ustawienia?

To nie problem aktualizacji tylko aplikacji, po co pytać tu o aplikacje osób trzecich? 

16 godzin temu, mondeoklub napisał:

Zauważyłem jeszcze, że aod nadal nie gaśnie w ciemnościach.

Daj restart telefonu. 

Mi9, co zauważyłem do tej pory.

- Czasami freezuje aplikacje gdzie jest możliwość wpisania tekstu np yt, messenger, nie da się pisać, nie wyskakuje klawiatura (SwiftKey) pomaga tylko restart. 

- Wciąż brak tłumaczenia w tutorialach pływających okien (język angielski) 

Update 09.05.20 14:19

Żeby nie śmiecić, będę updatował ten post jeśli coś więcej zauważę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
3 godziny temu, SzczufFun napisał:

- Wciąż brak tłumaczenia w tutorialach pływających okien (język angielski) 

Tłumaczenie dodałem z tydzień temu, apka po prostu nie była przez eu dekompilowana. Od następnej aktualizacji powinno być ok.

6 godzin temu, fire_of_mind napisał:

Nie działa opcja odblokowania przez bluetooth - nie wyszykuje żadnych urządzeń. Ktoś potwierdził?

Nie mam jak sprawdzić, ale na 20.4.27 z RN7 na pewno działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u kogoś występuje taki problem że nagle przestaje działać gest przeciągnięcia od dołu do góry żeby wyjść do ekranu głównego? U mnie często nie mogę wyjść z aplikacji i muszę zablokowac telefon i odblokowac albo wyjść poprzez gest wstecz. Druga sprawa ciemny motyw dla Google? Jak go wyłączyć bo u mnie powoduje on że aplikacje są nieczytelne. Tak jak na zdjęciu ustawiony ciemny motyw i napisów w ogóle nie widać. Oprócz tego mam ścinki animacji jak przechodzę do ekranu z google feed jak dam odśwież to przestaje się ścinać. A to wszystko na mi9t pro.

a0453ffed925ef3d4b3869297145175b.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T. Po włączeniu obsługi gestów ekran dotykowy w niektórych aplikacjach przestaje działać. W moim przypadku zaobserwowałem to póki co w google Chrome podczas pytania o powiadomienia od aplikacji - nie da się nic kliknąć oraz w niemieckiej aplikacji bankowej (w tym wypadku po włączeniu nie da się nic kliknąć). Po wyłączeniu gestów problem w obu przypadkach ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T. Po włączeniu obsługi gestów ekran dotykowy w niektórych aplikacjach przestaje działać. W moim przypadku zaobserwowałem to póki co w google Chrome podczas pytania o powiadomienia od aplikacji - nie da się nic kliknąć oraz w niemieckiej aplikacji bankowej (w tym wypadku po włączeniu nie da się nic kliknąć). Po wyłączeniu gestów problem w obu przypadkach ustępuje.
Też tak mam :/

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luki161 napisał:

google Chrome podczas pytania o powiadomienia od aplikacji - nie da się nic kliknąć

Dzieje się tak już od MIUI11, jest to niezależne od systemu tylko aplikacji i raczej tak pozostanie. To nie ekran/aplikacja przestaje działać, tylko treść na stronie, wystarczy przesunąć gestem wstecz, wątpię że ktokolwiek korzysta z powiadomień ze stron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SzczufFun napisał:

Dzieje się tak już od MIUI11, jest to niezależne od systemu tylko aplikacji i raczej tak pozostanie. To nie ekran/aplikacja przestaje działać, tylko treść na stronie, wystarczy przesunąć gestem wstecz, wątpię że ktokolwiek korzysta z powiadomień ze stron. 

W porządku, tylko problem zaczyna być dręczący, gdy dotyczy też innych aplikacji i uniemożliwia korzystanie z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po ostatniej aktualizacji mam problem. Zrobiłem czysty flash do nowego MIUI i teraz na start wyskakuje komunikat "android setup isn't responding" jeszcze zanim rozpocznie sie konfiguracja i start systemu na nowo. Potem gdy sie jakoś to zignoruje i przejdzie dalej jest problem z wifi, kompletnie nie działa i nie widzi żadnej sieci a telefon sie na chwile wiesza. Czy znacie jakies rozwiązanie? Na Pixel Experience i innych customach wszystko działa poprawnie. Tylko na MIUI jest ten problem a wgrywałem już na czystko i przez MiFlash i teraz ciągle ten sam problem.. Wifi nie działa. Jakieś pomysły? Z góry dziekuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż trzeba chyba powrócić na miui 11 bo na 12 jest jeszcze pełno większych i mniejszych bugów o ile można napisać że da się jakoś korzystać z romu na co dzień to niestety trzeba sobie powiedzieć to jest beta i korzystanie niestety może irytować.. dzisiaj w sklepie otworzyłem aplikacje bankową i wkurzyłem się jak nie mogłem wyjść do pulpitu bo gest przestał działać.. i takich sytuacji jest więcej. Oraz innych bugów. Gorzej jak Xiaomi wypuści taki rom jako global:) i tak trzeba przyznać że załoga miuipolska odwala świetną robotę!.

 

Wysłane z mojego MI 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na mi 8SE mogę zrobić downgrade do wersji 20.3.26_v11-10 bez obaw czy powinienem podjąć jakieś kroki?

Mam wrażenie że na MIUI 12 aplikacje działają szybciej, jednak bug z gestem cofania uniemożliwia komfortowe korzystanie z telefonu. Dodatkowo animacje trochę lagują i w podglądzie ostatnich otwartych aplikacji jest czarny ekran.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dwóch telefonach pojawiają się tylko dwa irytujące problemy:
1. Przy połączeniach przychodzących na messengerze załącza się wibracja jak przy przychodzącym połączeniu telefonicznym co jest normalne, ale po odebraniu już się nie wyłącza. Nawet zamknięcie aplikacji nic nie daje i telefon cały czas wibruje. Pomaga tylko restart.
2. Nie zawsze przy przychodzącym połączeniu telefonicznym nie działa dotyk. Pomaga wygaszenie ekranu przyciskiem wyłączenia, często dwa razy trzeba go wygasić by zaskoczył dotyk.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukkop91 napisał:
U mnie na dwóch telefonach pojawiają się tylko dwa irytujące problemy:

1. Przy połączeniach przychodzących na messengerze załącza się wibracja jak przy przychodzącym połączeniu telefonicznym co jest normalne, ale po odebraniu już się nie wyłącza. Nawet zamknięcie aplikacji nic nie daje i telefon cały czas wibruje. Pomaga tylko restart.

2. Nie zawsze przy przychodzącym połączeniu telefonicznym nie działa dotyk. Pomaga wygaszenie ekranu przyciskiem wyłączenia, często dwa razy trzeba go wygasić by zaskoczył dotyk.

Hmm ja jeszcze u siebie nie zauważyłem takiego problemu. Ja u siebie natomiast zauważyłem ścinki animacji przy przejściu z pulpitów na pulpit z google feed. I zawieszający się gest przeciągnięcia palcem z dolu do góry co uniemożliwia wyjście do pulpitów z aplikacji. Nie wiem czy to tez moje bugi czy u kogoś jeszcze tak jest bo jeśli tylko u mnie to zrobie jeszcze raz full wipe i flash rom albo powrót na miui11

 

Wysłane z mojego MI 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi9 jak na razie wszystko ok. Bateria też na plus. Przez noc zjadło mi 1 % .Przechodząc z MIUI 10,  miałem co do tego obawy że będzie jakiś drenaż . Jedynie co do tej pory wpadło mi w oko i co nie działa, to opcja zmień kształt wcięcia .Mimo odhaczenia , wcięcie pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalne, że na ekranie blokady widzę tylko nowe powiadomienia? Gdy odblokuję telefon to powiadomienie po zablokowaniu telefonu nie pojawia się na ekranie blokady (dopiero staje się widoczne gdy rozwinę na ekranie blokady pasek powiadomień). To samo dotyczy powiadomień, które pojawią się przy odblokowanym ekranie - nie pojawiają się na ekranie blokady, dopiero po rozwinięciu psaka powiadomień na ekranie blokady. Czy da się ustawić aby powiadomienia były widoczne na ekranie blokady cały czas?

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wklejać zrzutów z zużyciami baterii bez wyraźnego powodu. Trzy posty i strona wątku zajęta przez nic nie wnoszące post.

Proszę też edytować posty tak, aby nie zawierały pustych wierszy. Co poniektórzy potrafią ćwierć strony wątku zająć w ten sposób.

To wszystko zaciemnia czytelność wątku i nie służy niczemu pożytecznemu.

Żeby nie było, że nie ostrzegałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybudza mi się ekran przy powiadomieniach. A w opcjach nic nie znalazłem.Ktos ma podobnie ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Nie wybudza mi się ekran przy powiadomieniach. A w opcjach nic nie znalazłem.Ktos ma podobnie ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Już znalazłem



Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart telefonu po aktualizacji, albo czysty flash
Był czysty flash, był i restart, niestety znowu to samo. Nie jest to częste zjawisko, zdarza się co kilka godzin, jednak jest to trochę męczące. Jakieś inne pomysły?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 09:37, marcinj6 napisał:

Nie mogę zschynronizowac historii połączeń ani sms. Wczoraj mogłem. Da się to jakoś naprawić?

Zmień język na angielski, zarejestruj kartę SIM i włączy się synchronizacja... Miałem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień język na angielski, zarejestruj kartę SIM i włączy się synchronizacja... Miałem to samo

Dzięki tak zrobiłem i działa.

Mam pytanie orjon czy w następnym buildzie będzie można wyłączyć dla google tryb ciemny? Bo na apkach google na trybie ciemnym niektóre opcje są nieczytelne. I czy zostanie naprawiony bug z wieszającym się gestem wyjscia do pulpitu i czy będą naprawione lagi animacji? Szczególnie przy przejsciu do google feed/discover?

 

Wysłane z mojego MI 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...