Skocz do zawartości

MIUI 20.5.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

200507.png

  • Poprawki błędów
  • Możliwość zamiany Centrum funkcji i panelu powiadomień stronami
  • Przywrócenie opcji włączenia/wyłączenia gestu wywołującego Asystenta Google
  • Zwiększenie ilości powiadomień na pasku statusu z 3 do 5 (poza urządzeniami z szerokim wcięciem – tam nie ma na tyle ikon miejsca)
  • Niektóre modele będą później, prosimy o cierpliwość
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 8, Mi CC9e (testy Androida 10), Redmi Note 7 (problemy z restartami, nie wydano China)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Działa Nie wiem czy szybciej bo nie miałem problemów z poprzednią wersją, ale faktycznie poprawiono błędy z suwakiem głośności, kilka mniejszych. Póki co zostaje. W 99% jestem zadowolony (bo zawsze może być lepiej)

 

MiMix2S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mix2S w porównaniu z poprzednią wersją nadal mam te same problemy:
-ekran nie gaśnie po określonym czasie
-podczas rozmowy ekran nadal pozostaje włączony
-ciemny motyw nadal ma wpływ na sklonowaną aplikację (zwykła apka jest na liście wykluczeń i ciemny motyw jej nie rusza)
-przycisk menu na głównym ekranie ma podwójną wibrację

Zostaje mi tylko wipe i wgranie całości od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na Mix2S w porównaniu z poprzednią wersją nadal mam te same problemy:
-ekran nie gaśnie po określonym czasie
-podczas rozmowy ekran nadal pozostaje włączony

Zostaje mi tylko wipe i wgranie całości od nowa?


1. U mnie gaśnie jak sobie ustawie
2. Nie mam takiego problemu

Może dlatego mam mniej błędów bo zrobiłem full wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 SE

- Nie wiem czy tak ma być ale dalej nie ma możliwości wyłączenia wymuszania trybu ciemnego dla aplikacji firm trzecich, dla każdej aplikacji trzeba ręcznie to zmieniać.

 

- W przeglądarce podczas ciemnego motywu napisy na belce są czarne niemal niewidoczne

 

- Tak samo dzieje się na głównym ekranie gdy odznaczona jest opcja "Dostosuj tapetę do ciemnego motywu"

- Szybkie podwójne kliknięcie przycisku nawigacyjnego menu(które przełącza pomiędzy dwiema ostatnimi aplikacjami) nie zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją bylem zadowolony. Po aktualizacji jest jeszcze lepiej. Telefon śmiga bardzo szybko, od godziny 14 ani jednego nawet najmniejszego spowolnienia.

Jedyny bug jaki się pojawił, a go.nie miałem to w centrum funkcji ustawiam sobie czas aktywności telefonu, a mimo to zawsze sam przestawia na limit danych komórkowych.

Kontakty na Viberze się pokazują, zobaczymy jak długo.

Bateria też super.

Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon instalowałem rom na czysto(przechodziłem z globala). Każda apka pytała mnie o uprawnienia.
Miałem trzy opcje do wyboru: odmów, zezwól tym razem, zezwól tylko gdy korzystam z aplikacji.
Może w tym mam problem?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem nie da się wyjść z aplikacji do pulpitu za pomocą gestu wyjścia do pulpitu głównego. Trzeba albo cofnąć od lewej do prawej albo zablokować ekran i odblokować. Dodatkowo ciemny motyw nadal skopany.. przez co google jest nieczytelne.. podczas przejścia z pulpitu głównego do google feed są ścinki animacji i to spore ale jak odświeżę google feed to przejście jest przez chwilę płynne. Zrobiłem instalacje na czysto po full wipe. U was na mi9 t pro też tak się dzieje?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aod 10sek dziala. Nie mam przycięć animacji na tej wersji. Ciemny motyw cóż, dziala podobnie jak na miui 11 dla aplikacji firm trzecich. Ciemny motyw w kazdej aplikacji od xiaomi dziala bez zastrzeżeń.

 

Bardzo dobra aktualizacja i duzo poprawek. Jestem bardzo zadowolony.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...