Orjon

Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja

Recommended Posts

Dnia 17.07.2020 o 19:56, innyreader napisał:

Dziękuję bardzo, udało się wgrać .eu, zrobić root, jedynie na razie płatności nie działają. Ale będę kombinował.

udało ci się wgrać przez ten twrp unofficial ? Pytam, bo czekam na odblokowanie bootloadera i wolę wszystko dobrze zaplanować, żeby nie uceglić telefonu.

16 minut temu, ravnov napisał:

udało ci się wgrać przez ten twrp unofficial ? Pytam, bo czekam na odblokowanie bootloadera i wolę wszystko dobrze zaplanować, żeby nie uceglić telefonu.

Nie, przez fastboot 11.0.7.0.QFNMIXM i recovery oryginalne zostaje, przez fastboot wgrałem również magiska.

3 godziny temu, kuter.piotr napisał:

A jak u Ciebie z ekranem podczas dzwonienia? Wybudza się?

I drugie pytanie, jak działa Ci czytnik palucha? Bo u mnie tak sobie i nie wiem czy to oprogramowanie czy sprzęt...

Z wybudzaniem różnie, nie zauważyłem żeby się nie wygaszał, ale czasem muszę ekran włączyć po dłuższej rozmowie. Czytnik działa, ale nie wiem co jest związane z softem bo na globalu miałem szkło i było słabo, a jak wgrywałem eu to naklejałem też hydrożel i o wiele lepiej odblokowywanie i dotyk. Czy to soft czy tylko szkło to nie wiem.

1 godzinę temu, ravnov napisał:

@innyreaderMam teraz 11.0.8.0 (QFNEUXM), przejdzie to co podałeś? 

Jak masz odblokowany bootloader to możesz wgrać na cokolwiek, bo wgrywasz na czysto.

@innyreader możesz powiedzieć jak zainstalować magisk przez fastboot?

Dobra, chyba wymiękam.  Odblokowałem bootloader, i chciałem załadować xiaomi.eu przez fastboot, ale nie wiem czemu, wpadłem na pomysł że to się robi przez mi flash tool. Oczywiście nie poszło, doczytałem że przez mi flash tool nie instaluje się xiaomi.eu. Nie wiem czy chcę używać tego twrp. które nie jest oficjalne. Możecie mi powiedzieć krok po kroku co zrobić żeby skutecznie wrzucić rom xiaomi.eu, bo chcę mieć to nagrywanie rozmów?

Reasumując mam na dysku

1. ściągnięty i rozpakowany rom xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V11.0.7.0.QFNMIXM_v11-10-fastboot.zip

2. ściągnięte i zainstalowane sterowniki

3. adb 1.4.3

4. MiFlash20191206 też mam

39 minut temu, ravnov napisał:

żeby skutecznie wrzucić rom xiaomi.eu,

Tylko przez

39 minut temu, ravnov napisał:

twrp

Ps.

Jeśli myślisz, że oficjalne TWRP pochodzi od Xiaomi to jesteś w blędzie.

Edited by dzidexx

1 godzinę temu, ravnov napisał:

Dobra, chyba wymiękam.  Odblokowałem bootloader, i chciałem załadować xiaomi.eu przez fastboot, ale nie wiem czemu, wpadłem na pomysł że to się robi przez mi flash tool. Oczywiście nie poszło, doczytałem że przez mi flash tool nie instaluje się xiaomi.eu. Nie wiem czy chcę używać tego twrp. które nie jest oficjalne. Możecie mi powiedzieć krok po kroku co zrobić żeby skutecznie wrzucić rom xiaomi.eu, bo chcę mieć to nagrywanie rozmów?

Reasumując mam na dysku

1. ściągnięty i rozpakowany rom xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V11.0.7.0.QFNMIXM_v11-10-fastboot.zip

2. ściągnięte i zainstalowane sterowniki

3. adb 1.4.3

4. MiFlash20191206 też mam

rozpakowujesz plik z punktu pierwszego i uruchamiasz skrypt który w nim jest (first install with format data). tylko i aż tyle. o ile nie masz kompa z ryzenem, to powinno przejść.

9 godzin temu, Orjon napisał:

ozpakowujesz plik z punktu pierwszego i uruchamiasz skrypt który w nim jest (first install with format data). tylko i aż tyle. o ile nie masz kompa z ryzenem, to powinno przejść.

Nie, ryzen nie, jakieś i5. Aż tak prosta sprawa? Aż nie możliwe. Dziś po robocie spróbuję. Dzięki. A jak po tym zainstalować Magisk?

22 godziny temu, Orjon napisał:

rozpakowujesz plik z punktu pierwszego i uruchamiasz skrypt który w nim jest (first install with format data). tylko i aż tyle. o ile nie masz kompa z ryzenem, to powinno przejść.

@Orjon długi to jest proces? Wisi mi już tak od 20 minut

Adnotacja 2020-07-24 215107.png

Widzi Ci komputer poprawnie telefon w trybie fastboot?

2 minuty temu, Orjon napisał:

Widzi Ci komputer poprawnie telefon w trybie fastboot?

jak wszedłem w cmd i odpaliłem skryp w cmd to ruszyło. Właśnie się restartuje, martwią mnie te errory.

odpalił się

Adnotacja 2020-07-24 223438.png

Edited by ravnov
aktualizacja
  • Like 1

Coś namieszałem, wgrałem to ruskie recovery, jak robię format data mam błąd metadata, miflash wywala błąd, chodzi tylko bootloader i ruskie recovery. Rom się wgrywa ale nie rusza.

Edit.

Po wielu próbach wstał, wgrałem na ruskim recovery globala, wywaliło do fastboot i wtedy w końcu poszedł miflash.

Ktoś wie dlaczego po V11.0.8.0.QFNMIXM wyszedł V11.0.6.0.QFNMIXM?

Edited by innyreader

53 minuty temu, FromWP napisał:

@innyreader a wyszedł taki? 

Wyszedł:

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/firmware/toco/

Na stronie oficjalnej też ostatni jest 11.0.6.

Na Mi Note 10 Lite weszła mi właśnie przez OTA aktualizacja 11.0.11.0 (QFNEUXM) , zaktualizowano pakiet bezpieczeństwa systemu.

Aktualizacja 11.0.11.0 QFNEUXM u mnie prócz łatek bezpieczeństwa dodała Volte i wlączyła się z automatu, wczesniej ta opcja nie byla dostepna w ustawieniach sieci

xiaomi.eu wgrane przez fastboota

magisk wgrany j.w na boot.img

NFC naprawione przez magiskhide i TWRP chmod.

to mnie sie podoba :)

teraz czekac tylko na miui 12

Edited by Ali Akcza

Cześć

Straszliwie namieszałem ze swoim Mi Note 10 Lite...

Na chwile obecna, jak wrzucam TWRP i probuje zrobic format Data, wykazuje :

Failed to mount /system_root (Permission denied)

Failed to mount /vendor (Permission denied)

Jak instaluje jakikolwiek ROM przez TWRP, to nie chce się on odpalic (jest bootlop).

Probowalem przez MiFlash wgrać rom fastboot, ale telefon jest rozpoznawalny, startuje i nic sie nie dzieje... Jest cały czas status "flashing" i tak to sobie trwa... Czy jest mi ktoś w stanie pomoc?

6 godzin temu, needlehole napisał:

Cześć

Straszliwie namieszałem ze swoim Mi Note 10 Lite...

Na chwile obecna, jak wrzucam TWRP i probuje zrobic format Data, wykazuje :

Failed to mount /system_root (Permission denied)

Failed to mount /vendor (Permission denied)

Jak instaluje jakikolwiek ROM przez TWRP, to nie chce się on odpalic (jest bootlop).

Probowalem przez MiFlash wgrać rom fastboot, ale telefon jest rozpoznawalny, startuje i nic sie nie dzieje... Jest cały czas status "flashing" i tak to sobie trwa... Czy jest mi ktoś w stanie pomoc?

Które TWRP wrzucasz?

W testowym podobno nie dział format data. Jest jeszcze podobno działające ruskie TWRP.  Fastboot działa?

Ja miałem podobnie, przez TWRP wgrałem globala i od razu przeszedłem do fastboot. Wtedy poszedł MiFlash.

Nie wiem czy to miało znaczenie, ale użyłem tej wersji https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514.

Dnia 16.07.2020 o 12:14, zoltan78 napisał:

@Nikita_Bennet poczytaj ten temat

poczytałem i trochę tego jest i dotyczy wszystkich telefonów chyba .... ;( A telefonik już dotarł i czeka na odpakowanie itp bo na razie leży i czeka w pudełeczku. Może gdzieś jest opisane ciutkę bardziej jak dla laika jak konkretnie w tym modelu wrzucić miuipolska, krok po kroku na kompie z win10 (co gdzie kiedy kliknąć, jakim kablem itp). Nie ukrywam że za 2-3 tygodnie skończą mi się pilne roboty i chciałbym już z niego zacząć korzystać bo obecny RN3Kate wczoraj się pierwszy raz zrestartował (chyba jego chwilę się kończą).

1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

poczytałem i trochę tego jest i dotyczy wszystkich telefonów chyba .... ;( A telefonik już dotarł i czeka na odpakowanie itp bo na razie leży i czeka w pudełeczku. Może gdzieś jest opisane ciutkę bardziej jak dla laika jak konkretnie w tym modelu wrzucić miuipolska, krok po kroku na kompie z win10 (co gdzie kiedy kliknąć, jakim kablem itp). Nie ukrywam że za 2-3 tygodnie skończą mi się pilne roboty i chciałbym już z niego zacząć korzystać bo obecny RN3Kate wczoraj się pierwszy raz zrestartował (chyba jego chwilę się kończą).

Najprościej, odblokuj bootloader, jest mnóstwo poradników.

Potem pobierz miui.eu w wersji fastboot, odpalasz plik "first install" i który robi wszytko automatycznie.