Skocz do zawartości

Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Orjon napisał:

Nie zainstalowałeś przez przypadek oryginalnej wersji asystenta? spróbuj wyczyścić dane app vault.

Nie. Wyczyszczenie danych nie pomaga. Wczoraj było ok dzisiaj po ponownym uruchomieniu telefonu takie coś.

Edytowane przez Novladek
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Być może zainstalowała ci się aktualizacja w międzyczasie, nie masz opcji odinstalowania aktualizacji w ustawieniach?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Mam opcję usunięcia aktualizacji. Przy próbie odinstalowania aktualizacji w dymku pisze "Błąd"

Edytowane przez Novladek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aanonimowy48

Polecam przeczytanie raz jeszcze mojego posta, w szczególności jego pierwszego zdania, ze zrozumieniem.

7 godzin temu, Orjon napisał:

Odinstalujcie aktualizacje apki Pogoda. To na oryginalnej jest "Pochmurno". Sprawdziłem, u nas w żadnym miejscu nie ma "Pochmurno". Wszędzie jest "Pochmurnie".

Dla potwierdzenia - porównanie naszego tłumaczenia vs oryginalnego:

NASZE - zwrócić uwagę przede wszystkim na Weather.apk:

image.png

GLOBALNE:

image.png

Ostatnia wzmianka o Pochmurno w naszym tłumaczeniu była w MIUI 11, i w dodatku nie w Pogodzie, tylko w Aparacie.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aanonimowy48 napisał:

Możesz mi wyjaśnić jak to jest  że na redmi k20 pro na miui polska wersja 12.0.6 jest "Pochmurno" skoro twierdzisz że ostatnia  wzmianka była w miui 11.

Próbuję ci wyjaśnić 3 posty oraz posta wyżej, jak widać bezskutecznie, że to wina GLOBALNEJ WERSJI APLIKACJI POGODA, która zaktualizowała Ci się samoczynnie u nas. Przez to masz tak jak masz. I odinstalowanie aktualizacji apki pomoże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po aktualizacji Mi Note 10 Lite telefon stał się bezużyteczny. Przestały działać gesty ekranowe (Nova Launcher), nie da się otworzyć pop-upów w stylu dymków czata messengera, ekran podczas rozmowy randomowo włącza się i wyłącza uniemożliwiając całkowicie rozmowę z telefonem przy uchu (nawet zablokowanie przyciskiem power nic nie daje), bo ciągle coś się naciska, na słuchawkach jest niewiele lepiej, bo ekran sobie miga bez celu, przy okazji przełączając dźwięk na słuchawki i wbudowany głośnik na przemian. Generalnie w tym stanie telefon nadaje się na śmietnik. Pozostaje downgrade, ale czy nie wymaga on przypadkiem skasowania danych? No i skąd mam wiedzieć, czy mój telefon nie ma anti roll-back? Porażka!

Czy to wersja, którą mam flashować?

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V11.0.8.0.QFNMIXM_v11-10-fastboot.zip/download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki jest Twój stan wiedzy na temat, za który chcesz się brać. To temat o Global rom dla tego modelu, stąd zakładamy, że masz Global ROM stable, więc nie nie możesz wgrać to co znalazłeś. I tak nawet jeśli spróbujesz to ci się nie uda bo masz pewnie zablokowany bootloader. Niestety jak masz rom fabryczny to nie możesz dokonać cofki systemu bez odblokowania bootloadera.

Zrób reset do ustawień fabrycznych i skalibruj czujnik zbliżenia w Diagnostyce MIUI (https://miuipolska.pl/jak-wykonac-diagnostyke-miui/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...