Skocz do zawartości

Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy próbowaliście wysyłać pliki video przez Whatsapp? U mnie po wysłaniu przez komunikator dostają czkawki, w szczególności te nagrane ze stabilizacją.

Wygląda to tak, jakby Whatsapp kompresował pliki obcinając klatki i to dość konkretnie. Filmik u nadawcy i odbiorcy strasznie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę i proszę i nikt nie wrzucił... :) U mnie jest tak jak na fotkach. WiFi Calling działa jak widać na zrzucie, ale VoLTE nie działa. Możesz zrobić podobne zrzuty? Lub ktokolwiek kto ma w Play, ale mówimy o telefonie Xiaomi, a nie Samsungach czy innych wymienionych na stronach Playa, gdzie te obie usługi działają.

IMG_20200917_150621.jpg

IMG_20200917_150647.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i VoLTE nie działa ci ;) Ta ikonka VoLTE powinna być podświetlona jak VoWiFi. Wyłącz dane mobilne i WiFi i zobaczysz, że ta ikonka wciąż będzie... Ona jedynie pokazuje włączenie w opcjach telefonu tej usługi. A pojawia się ona po włączeniu w opcjach "Użyj VoLTE" czy jakoś tak. Jak wyłączysz tą opcję to ta ikonka zniknie. W PLAY (przynajmniej na Xiaomi) jest tak, że działa jedynie WiFi Calling. Szok, co? :)

Gdybyś pociągnął paluchem z góry na dół to wyskoczyłby ci w obu przypadkach takie napisy jak widać u mnie na screenie.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, brawo napisał:

W PLAY (przynajmniej na Xiaomi) jest tak, że działa jedynie WiFi Calling. Szok, co?

Szok jakie bzdury wypisujesz. O taką ikonę Ci chodzi? Telefon Xiaomi Mi9LiteIMG_20200917_181858.thumb.jpg.9d7b81c4be7c87378d273594df868e14.jpgTo czy działa, czy nie w danym momencie usługa volte, czy vowifi jest stan IMS w info o telefonie.

IMG_20200917_182556.thumb.jpg.65f4d3314961d30d8000c4128a35596a.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brawo napisał:

Wystarczy zrobić co powiedziałem i sprawdzić co ta ikona oznacza

Chyba mylisz VoLte z VoIP. Do volte nie musisz mieć włączonych danych mobilnych, czy wifi. Wystarczy że jesteś zalogowany w Lte. Jeszcze jeden sposób na sprawdzenie czy działa volte. Wykonaj połączenie telefoniczne jak jesteś w Lte i sprawdż jaką masz sieć. Jak nadal Lte to działa!

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, brawo napisał:

Nigdzie też nie użyłem zwrotu żaden!

A ja nigdzie nie napisałem że użyłeś. To wynika z tej twojej wypowiedzi: "W PLAY (przynajmniej na Xiaomi) jest tak, że działa jedynie WiFi Calling", Chyba że nie umiem czytać ze zrozumieniem. Co do ikony, we wszystkich telefonach Xiaomi które miałem ikona Volte pojawiała się tylko jak usługa działała. Po włożeniu karty na której usługa nie jest uruchomiona, pomimo włączenia opcji Volte w ustawieniach ikona się nie pojawia. Możliwe że w Mi Note 10 Lite jest inaczej, w tym modelu tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, FromWP napisał:

A ten gościu to jakiś guru i wyrocznia? Na wielu telefonach Xiaomi działa. Niestety nie na wszystkich i nie zawsze prawidłowo. Nie włączy się automatycznie, bo nie ma telefonów Xiaomi na ich oficjalnej liście, ale po uruchomieniu ręcznym działa. Oficjalnie wspieranym przez Play jest tylko Xiaomi Mi 10 Lite 5G. A tu strona na której gościu próbuje usystematyzować informacje o volte i vowifi w polskich sieciach. Kilka telefonów tam zamieścił. Nie wszystkie na których te usługi działają. https://wificalling-volte.pl/ Mi Note 10 Lite też tam przez chwilę był, ale błędnie nazwany jako Redmi 10 Lite, bo tak widnieje na liście wspieranych na stronie t-mobile https://www.t-mobile.pl/pl/volte-i-vowifi

 

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, brawo napisał:

Ale jeden mundry wie lepiej, bo ma ikonkę :)

Chyba na tego samego konsultanta trafiliście i na jego opinii wszystko opieracie. Nie wiem co to za gościu, ale jak widać skuteczny w przekonywaniu. Sporo "mundrych' ma ikonki które pokazują że usługa działa. Inne sposoby sprawdzenia działania też to potwierdzają. Niektórych nikt nie przekona o tym że czarne jest czarne, a białe białe. Szkoda czasu, bo przecież konsultant powiedział.....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...