Skocz do zawartości

Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Straszliwie namieszałem ze swoim Mi Note 10 Lite...

Na chwile obecna, jak wrzucam TWRP i probuje zrobic format Data, wykazuje :

Failed to mount /system_root (Permission denied)

Failed to mount /vendor (Permission denied)

 

Jak instaluje jakikolwiek ROM przez TWRP, to nie chce się on odpalic (jest bootlop).

Probowalem przez MiFlash wgrać rom fastboot, ale telefon jest rozpoznawalny, startuje i nic sie nie dzieje... Jest cały czas status "flashing" i tak to sobie trwa... Czy jest mi ktoś w stanie pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, needlehole napisał:

Cześć

Straszliwie namieszałem ze swoim Mi Note 10 Lite...

Na chwile obecna, jak wrzucam TWRP i probuje zrobic format Data, wykazuje :

Failed to mount /system_root (Permission denied)

Failed to mount /vendor (Permission denied)

 

Jak instaluje jakikolwiek ROM przez TWRP, to nie chce się on odpalic (jest bootlop).

Probowalem przez MiFlash wgrać rom fastboot, ale telefon jest rozpoznawalny, startuje i nic sie nie dzieje... Jest cały czas status "flashing" i tak to sobie trwa... Czy jest mi ktoś w stanie pomoc?

Które TWRP wrzucasz?

W testowym podobno nie dział format data. Jest jeszcze podobno działające ruskie TWRP.  Fastboot działa?

Ja miałem podobnie, przez TWRP wgrałem globala i od razu przeszedłem do fastboot. Wtedy poszedł MiFlash.

Nie wiem czy to miało znaczenie, ale użyłem tej wersji https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2020 o 12:14, zoltan78 napisał:

@Nikita_Bennet poczytaj ten temat

poczytałem i trochę tego jest i dotyczy wszystkich telefonów chyba .... ;( A telefonik już dotarł i czeka na odpakowanie itp bo na razie leży i czeka w pudełeczku. Może gdzieś jest opisane ciutkę bardziej jak dla laika jak konkretnie w tym modelu wrzucić miuipolska, krok po kroku na kompie z win10 (co gdzie kiedy kliknąć, jakim kablem itp). Nie ukrywam że za 2-3 tygodnie skończą mi się pilne roboty i chciałbym już z niego zacząć korzystać bo obecny RN3Kate wczoraj się pierwszy raz zrestartował (chyba jego chwilę się kończą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

poczytałem i trochę tego jest i dotyczy wszystkich telefonów chyba .... ;( A telefonik już dotarł i czeka na odpakowanie itp bo na razie leży i czeka w pudełeczku. Może gdzieś jest opisane ciutkę bardziej jak dla laika jak konkretnie w tym modelu wrzucić miuipolska, krok po kroku na kompie z win10 (co gdzie kiedy kliknąć, jakim kablem itp). Nie ukrywam że za 2-3 tygodnie skończą mi się pilne roboty i chciałbym już z niego zacząć korzystać bo obecny RN3Kate wczoraj się pierwszy raz zrestartował (chyba jego chwilę się kończą).

Najprościej, odblokuj bootloader, jest mnóstwo poradników.

Potem pobierz miui.eu w wersji fastboot, odpalasz plik "first install" i który robi wszytko automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/2/2020 at 1:16 PM, innyreader said:

Potem pobierz miui.eu w wersji fastboot, odpalasz plik "first install" i który robi wszytko automatycznie.

Lepiej przejść do fabrycznych, odblokować bootloader.

Potem podłączyć telefon do komputera wypakować adb, twrp(pobrane z linku wyżej - sam z niego korzystam):

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

W TWRP: Wipe -> format data

Po reboocie w twrp powinniśmy mieć już system plików. Wrzucamy obraz dysku(pobrany stąd) z komputera. Pobieramy bez -fastboot.

Instalujemy go z poziomu twrp i już. Potem logujemy się do konta google, pobieramy wszystko i ustawiamy programy itd. Na sam koniec wchodzimy do TWRP i robimy sobie kopie zapasową wszystkiego - zgrywamy ją na komputer i cieszymy się telefonem.

Przy chęci używania NFC: 

Czyścimy dane programów bankowych i google pay(najlepiej, chyba że nie używałeś\aś)

Pobieramy Magisk, wrzucamy do katalogu twrp, instalujemy z pozycji twrp. Odpalamy, otwieramy menu(lewy górny róg), ustawienia. Włączamy opcję Magisk Hide. Dodajemy te programy które chcemy - w tym wypadku bankowe aplikacje, google pay i usługi google pay. 

W TWRP przechodzimy w zaawansowane, Menadżer plików. Ustawiamy chmod 440 na ten plik:  "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db". 

Potem dodajemy kartę do google pay i się cieszymy wszystkim. :)

 

Edit:

Daję link do poradnika na xiaomi.eu, bo z niego korzystałem w połowie. A dokładniej korzystałem z załączników z tego wątku. :grin:
https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-note-10-lite-flashing-custom-rom-and-installing-magisk-guide.56180/#post-548228

Edytowane przez Metal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mieliśmy wypuszczone 11.0.8.0 wcześniej, a ten ROM był budowany przez Xiaomi 21 lipca. 11.0.6.0 był budowany 17 czerwca więc jest o ponad miesiąc starszy. Niektórzy nie wiedzieliby o tym i zrobiliby pewnie downgrade przez przypadek. Zgłosiłem to, już jest usunięte więc jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orjon napisał:

No bo mieliśmy wypuszczone 11.0.8.0 wcześniej, a ten ROM był budowany przez Xiaomi 21 lipca. 11.0.6.0 był budowany 17 czerwca więc jest o ponad miesiąc starszy. Niektórzy nie wiedzieliby o tym i zrobiliby pewnie downgrade przez przypadek. Zgłosiłem to, już jest usunięte więc jest ok.

A wiadomo co było powodem wycofania dwóch ostatnich globali? Jakiś problem nie został u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ustawienia > KARTY SIM i sieci mobile > Zawsze odbieraj MMS. Opis: "Zawsze odbieraj MMS gdy wymiana danych jest wyłączona", powinno być ""Zawsze odbieraj MMS również gdy wymiana danych jest wyłączona"". Słowo "również" powinno być dodane lub coś podobnego po słowie MMS. Lepiej brzmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2020 o 14:15, Metal napisał:

Lepiej przejść do fabrycznych, odblokować bootloader.

Potem podłączyć telefon do komputera wypakować adb, twrp(pobrane z linku wyżej - sam z niego korzystam):


fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

W TWRP: Wipe -> format data

Po reboocie w twrp powinniśmy mieć już system plików. Wrzucamy obraz dysku(pobrany stąd) z komputera. Pobieramy bez -fastboot.

Instalujemy go z poziomu twrp i już. Potem logujemy się do konta google, pobieramy wszystko i ustawiamy programy itd. Na sam koniec wchodzimy do TWRP i robimy sobie kopie zapasową wszystkiego - zgrywamy ją na komputer i cieszymy się telefonem.

Przy chęci używania NFC: 

Czyścimy dane programów bankowych i google pay(najlepiej, chyba że nie używałeś\aś)

Pobieramy Magisk, wrzucamy do katalogu twrp, instalujemy z pozycji twrp. Odpalamy, otwieramy menu(lewy górny róg), ustawienia. Włączamy opcję Magisk Hide. Dodajemy te programy które chcemy - w tym wypadku bankowe aplikacje, google pay i usługi google pay. 

W TWRP przechodzimy w zaawansowane, Menadżer plików. Ustawiamy chmod 440 na ten plik:  "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db". 

Potem dodajemy kartę do google pay i się cieszymy wszystkim. :)

 

Edit:

Daję link do poradnika na xiaomi.eu, bo z niego korzystałem w połowie. A dokładniej korzystałem z załączników z tego wątku. :grin:
https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-note-10-lite-flashing-custom-rom-and-installing-magisk-guide.56180/#post-548228

no to będzie zabawa bo musiałem poczekać 168 (???) godzin czy jakoś tak żeby go odblokować.
Może dziś wieczorkiem ogarnę chwilę czasu i pościągam resztę i będę pytał. Linki aktualne?

U mnie Android 10QKQ1.190825.002
MIUI Global 11.0.5/Stabilna/11.0.5.0(QFNEUXM)
Zabezpieczenia  2020-04-01

Dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiny wogole tego modelu nie maja, mi note 10 lite wyszedl jedynie global,eu i rosja
Uuu, to jestem zaskoczony.
Szkoda, bo to pewnie trochę wpłynie na ciągłość aktualizacji. Czekam cierpliwie na v12 od chłopaków.


PS. Ktoś po aktualizacji do MIUI12, zauważył coś na plus, coś na minus?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kulig007 napisał:

Uuu, to jestem zaskoczony.
Szkoda, bo to pewnie trochę wpłynie na ciągłość aktualizacji. Czekam cierpliwie na v12 od chłopaków.


PS. Ktoś po aktualizacji do MIUI12, zauważył coś na plus, coś na minus?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co mi wiadomo to jest zauważony 1 błąd czujnik zbliżeniowy (proximity sensor) nie działa , dlatego nie aktualizowalem globala mimo że mam ściągnięty , czekam na wersje od miuipolska  lub Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosh, ten błąd jest na każdym wydaniu. Od samej premiery tego modelu. Na globalu miałem te wariacje czujnika, na xiaomi.eu również mam. Istnieje prawdopodobieństwo, że to może być "wada fabryczna" zastosowanego czujnika

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...