Skocz do zawartości

Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie MIUI V11.0.7.0.QFNMIXM znalazłem info:

"Updated on July 14, 2020: Today Xiaomi rolled the new version of MIUI 11 to Xiaomi Mi Note 10 Lite with software version V11.0.7.0.QFNMIXM. But the company later rolled back due to some issues in the performance." - ktoś instalował i faktycznie coś popsuło?

źródło: https://www.getdroidtips.com/xiaomi-mi-note-10-lite-global-stable-rom-update/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, innyreader napisał:

Problem jest z funkcjonalnym TWRP co mnie skutecznie zniechęca.

Wczoraj poszła wersja fastboot, powinna pójść bez problemu.

4 minuty temu, kuter.piotr napisał:

odnośnie MIUI V11.0.7.0.QFNMIXM znalazłem info:

"Updated on July 14, 2020: Today Xiaomi rolled the new version of MIUI 11 to Xiaomi Mi Note 10 Lite with software version V11.0.7.0.QFNMIXM. But the company later rolled back due to some issues in the performance." - ktoś instalował i faktycznie coś popsuło?

źródło: https://www.getdroidtips.com/xiaomi-mi-note-10-lite-global-stable-rom-update/

Zgaduję że wycofują tak jak zawsze - czyli puścili na trochę czasu, cofnęli, żeby sprawdzić, co tam ludzie powiedzą, i za kilka dni puszczą dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TWRP to nie ma jeszcze w mi note 10 lite i 9 pro. Jeśli chodzi co kupić, to ja się właśnie zastanawiałem nad note 9 pro od dłuższego czasu, ale zmieniłem zdanie w ciągu jednego dnia jak go zobaczyłem. Szczerze? Amoled mnie przekonał bardzo mocno. Od tygodnia mam note 10 lite na globalu jeszcze i jestem zadowolony. Wyczekuję TWRP. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Metal napisał:

Jeśli chodzi o TWRP to nie ma jeszcze w mi note 10 lite i 9 pro. Jeśli chodzi co kupić, to ja się właśnie zastanawiałem nad note 9 pro od dłuższego czasu, ale zmieniłem zdanie w ciągu jednego dnia jak go zobaczyłem. Szczerze? Amoled mnie przekonał bardzo mocno. Od tygodnia mam note 10 lite na globalu jeszcze i jestem zadowolony. Wyczekuję TWRP. :D

Ja jestem coraz bardziej zadowolony, obawiałem się braku TWRP i byłoby łatwiej, ale wszystko poszło bez problemu a w moim odczuciu eu działa lepiej. Szkoda tylko, że na globalu a nie na china bo aktualizacje mogą być słabsze.

Edytowane przez innyreader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, innyreader said:

Ja jestem coraz bardziej zadowolony, obawiałem się braku TWRP i byłoby łatwiej, ale wszystko poszło bez problemu a w moim odczuciu eu działa lepiej. Szkoda tylko, że na globalu a nie na china bo aktualizacje mogą być słabsze.

Dużo lepiej działa eu, ma wiele fajnych bajerów jak pokazywanie typu wifi w statusie, nagrywanie rozmów, po lewej stronie brak google feed tylko widgety. Jak wykombinujesz coś z google pay to pisz, ja czekam na twrp. 8-)

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, innyreader napisał:

Ja jestem coraz bardziej zadowolony, obawiałem się braku TWRP i byłoby łatwiej, ale wszystko poszło bez problemu a w moim odczuciu eu działa lepiej. Szkoda tylko, że na globalu a nie na china bo aktualizacje mogą być słabsze.

A jak u Ciebie z ekranem podczas dzwonienia? Wybudza się?

I drugie pytanie, jak działa Ci czytnik palucha? Bo u mnie tak sobie i nie wiem czy to oprogramowanie czy sprzęt...

Ja jeszcze na globalu ale przymierzam się do xiaomi.eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, kuter.piotr said:

I drugie pytanie, jak działa Ci czytnik palucha? Bo u mnie tak sobie i nie wiem czy to oprogramowanie czy sprzęt...

U mnie na tym lite działa bez problemowo. Obecnie korzystam bardziej z "podnieś aby wybudzić" i odblokowania za pomocą twarzy. Lecz gdy jest ciemno i używam czytnika to za każdym razem mi zaskakuje czytnik. Oczywiście na te palce, które mam dodane. Ale z doświadczenia wiem, że przy dodawaniu palca, trzeba go praktycznie z każdej strony przyłożyć, aby działał poprawnie. Co do pierwszego pytania odnośnie dzwonienia, to nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2020 o 19:56, innyreader napisał:

Dziękuję bardzo, udało się wgrać .eu, zrobić root, jedynie na razie płatności nie działają. Ale będę kombinował.

udało ci się wgrać przez ten twrp unofficial ? Pytam, bo czekam na odblokowanie bootloadera i wolę wszystko dobrze zaplanować, żeby nie uceglić telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ravnov napisał:

udało ci się wgrać przez ten twrp unofficial ? Pytam, bo czekam na odblokowanie bootloadera i wolę wszystko dobrze zaplanować, żeby nie uceglić telefonu.

Nie, przez fastboot 11.0.7.0.QFNMIXM i recovery oryginalne zostaje, przez fastboot wgrałem również magiska.

3 godziny temu, kuter.piotr napisał:

A jak u Ciebie z ekranem podczas dzwonienia? Wybudza się?

I drugie pytanie, jak działa Ci czytnik palucha? Bo u mnie tak sobie i nie wiem czy to oprogramowanie czy sprzęt...

Z wybudzaniem różnie, nie zauważyłem żeby się nie wygaszał, ale czasem muszę ekran włączyć po dłuższej rozmowie. Czytnik działa, ale nie wiem co jest związane z softem bo na globalu miałem szkło i było słabo, a jak wgrywałem eu to naklejałem też hydrożel i o wiele lepiej odblokowywanie i dotyk. Czy to soft czy tylko szkło to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@innyreader możesz powiedzieć jak zainstalować magisk przez fastboot?

 

Dobra, chyba wymiękam.  Odblokowałem bootloader, i chciałem załadować xiaomi.eu przez fastboot, ale nie wiem czemu, wpadłem na pomysł że to się robi przez mi flash tool. Oczywiście nie poszło, doczytałem że przez mi flash tool nie instaluje się xiaomi.eu. Nie wiem czy chcę używać tego twrp. które nie jest oficjalne. Możecie mi powiedzieć krok po kroku co zrobić żeby skutecznie wrzucić rom xiaomi.eu, bo chcę mieć to nagrywanie rozmów?

Reasumując mam na dysku

1. ściągnięty i rozpakowany rom xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V11.0.7.0.QFNMIXM_v11-10-fastboot.zip

2. ściągnięte i zainstalowane sterowniki

3. adb 1.4.3

4. MiFlash20191206 też mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ravnov napisał:

Dobra, chyba wymiękam.  Odblokowałem bootloader, i chciałem załadować xiaomi.eu przez fastboot, ale nie wiem czemu, wpadłem na pomysł że to się robi przez mi flash tool. Oczywiście nie poszło, doczytałem że przez mi flash tool nie instaluje się xiaomi.eu. Nie wiem czy chcę używać tego twrp. które nie jest oficjalne. Możecie mi powiedzieć krok po kroku co zrobić żeby skutecznie wrzucić rom xiaomi.eu, bo chcę mieć to nagrywanie rozmów?

Reasumując mam na dysku

1. ściągnięty i rozpakowany rom xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V11.0.7.0.QFNMIXM_v11-10-fastboot.zip

2. ściągnięte i zainstalowane sterowniki

3. adb 1.4.3

4. MiFlash20191206 też mam

rozpakowujesz plik z punktu pierwszego i uruchamiasz skrypt który w nim jest (first install with format data). tylko i aż tyle. o ile nie masz kompa z ryzenem, to powinno przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orjon napisał:

ozpakowujesz plik z punktu pierwszego i uruchamiasz skrypt który w nim jest (first install with format data). tylko i aż tyle. o ile nie masz kompa z ryzenem, to powinno przejść.

Nie, ryzen nie, jakieś i5. Aż tak prosta sprawa? Aż nie możliwe. Dziś po robocie spróbuję. Dzięki. A jak po tym zainstalować Magisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Widzi Ci komputer poprawnie telefon w trybie fastboot?

jak wszedłem w cmd i odpaliłem skryp w cmd to ruszyło. Właśnie się restartuje, martwią mnie te errory.

 

 

 

odpalił się

Adnotacja 2020-07-24 223438.png

Edytowane przez ravnov
aktualizacja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałem, wgrałem to ruskie recovery, jak robię format data mam błąd metadata, miflash wywala błąd, chodzi tylko bootloader i ruskie recovery. Rom się wgrywa ale nie rusza.

Edit.

Po wielu próbach wstał, wgrałem na ruskim recovery globala, wywaliło do fastboot i wtedy w końcu poszedł miflash.

 

Ktoś wie dlaczego po V11.0.8.0.QFNMIXM wyszedł V11.0.6.0.QFNMIXM?

Edytowane przez innyreader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI 9T, MIUI 20.7.23

1. SMS - Po przeciągnięciu listy, brak tłumaczenia dot. pomyślnej synchronizacji wiadomości:

Spoiler

NhyZ1kH.jpg

2. Galeria - Brak tłumaczenia po wejściu w ustawienie "Bezpieczne udostępnianie":

Spoiler

elDxGxe.jpg

3. Panel sterowania (informacje o aplikacji) - Brak tłumaczenia po wejściu w "Użycie danych" dla aplikacji systemowych:

Spoiler

QZh4Aa4.jpg

4. Radio FM - brak tłumaczenia po wejściu w ustawienie "wyłącznik czasowy": 

Spoiler

YwyTsBX.jpg

5. Internet - brak tłumaczenia w historii wyszukiwania:

Spoiler

4GGAMlA.jpg

6. Aparat - ucięte tłumaczenia w poradniku klonowania:

Spoiler

Lc0iUgB.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...